Erasmus + LOGIC and MATHS

OPIS i CELE PROJEKTU

Dwuletni projekt LOGIC and MATHS zakładał realizację działań w partnerstwie dwóch szkół:

Zespołu SzkółŁ w Lubostroniu - koordynatora  z Polski oraz szkoły partnerskiej z Włoch - Istituto Comprensivo Statale "G. Pascoli" di Riolo Terme e Casola Valsenio.

Projekt realizowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu ERASMUS+

TERMIN realizacji projektu: IX 2015 – VIII 2017r.

Uczestnikami bezpośrednimi projektu była społeczność uczniowska obu szkół. Poszczególne działania o zróżnicowanym poziomie trudności zaangażowały dzieci i młodzież wszystkich etapów edukacyjnych: przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum.

Niewątpliwym atutem projektu LOGIC and MATHS’ był jego lokalny i międzynarodowy wymiar!

W ciągu dwóch lat zrealizowaliśmy szereg aktywności w naszych szkołach i nawiązywaliśmy kontakt ze szkołą partnerską poprzez np. Internet !

Podsumowanie projektu w liczbach:

6 CYKLÓW SZKOLEŃ TEMATYCZNYCH DLA MŁODZIEŻY

12 KONKURSÓW TEMATYCZNYCH

PONAD 100 KARTEK ŚWIĄTECZNYCH Z ŻYCZENIAMI WYSŁANYCH + OTRZYMANYCH Z WŁOCH

6 ARTYKUŁÓW PRASOWYCH

około 15 FILMIKÓW DOKUMENTUJĄCYCH DZIAŁANIA PROJEKTU

2 ZAKŁADKI PROJEKTU NA STRANACH SZKÓŁ I NIEZLICZONA ILOŚĆ INFORMACJI

2 MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA PROJEKTOWE NAUCZYCIELI I DYREKCJI

3 WIZYTY ZAGRANICZNE UCZNIÓW

33 MOBILNOŚCI  (osobo-wyjazdy) UCZNIÓW (w tym: 24 Polaków

+18 Włochów)

51 wszystkich MOBILNOŚCI (uczniów i nauczycieli)

Ponad 25 LEKCJI w międzynarodowym składzie

Oraz NIEZLICZONA LICZBA EMOCJI i NOWYCH POŁĄCZEŃ NERWOWYCH

W NASZYCH MÓZGACH J

Jednym z celów projektu była wymiana doświadczeń kadry, czerpanie z dobrych praktyk partnera pojektu, poszukiwanie i wdrażanie skuteczniejszych metod nauczania, promujących stosowanie zintegrowanego kształcenia (CLIL), wspierających rozwój umiejętności podstawowych i przekrojowych.

Na bazie naszych doświadczeń wypracowaliśmy dokument o innowacyjnym podejściu do nauczania i stosowaniu metod wspierających proces edukacji: Logic_and_Maths_-Innovative_Teaching_Methods(1).pdf

Partnerstwo pozwoliło nam przekonać się o wszechobecności matematyki, niekończącej się wraz z granicami państw, rozumianej przez wszystkie narody jednakowo. Matematyka, to rzeczywiście lingua franca - środek komunikacji między uczestnikami dwóch grup partnerskich, podobny do tego, jakim jest j. angielski?

Koordynator projektu - Agnieszka Pogiel-Kantorska.