Nawigacja

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  25.11.2015

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  "Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś"

  Pluszowe misie, miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są jedną z najważniejszych przytulanek dla maluchów.

  Ta, jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto  25 LISTOPADA. W 2002r. dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

  W naszej szkole misie też miały swoje święto. Panie bibliotekarki Aldona Krupecka i Julita Jasewicz razem z przedstawicielami samorządu szkolnego odwiedziły klasy I-III, zerówkę i przedszkole.

   Uczennice gimnazjum Zuzia Taraska, Julia Chłodzińska, Julia Nowicka w stroju pluszaka, Magda Świtała, Klaudia Krych, Ania Wiatr i Kornelia Cudo na wybranych lekcjach czytały dzieciom bajki o misiach, przygotowały zagadki i  pomagały najmłodszym w misiowych malowankach.

  W tym dniu najmłodsi uczniowie przyszli do szkoły w  towarzystwie swojego pluszowego ulubieńca. Po wysłuchaniu z zaciekawieniem opowieści o historii pluszaka, wszyscy zaprezentowali przyniesione ze sobą maskotki. Na koniec każdy skosztował urodzinowych przysmaków.

  Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci - to najlepsze podsumowanie zorganizowanych zajęć.

   

  J. Jasewicz  

   

   

   

 • Maluchy w Żnińskim Domu Kultury

  24 listopada, uczniowie kl. I - III wybrali się na wycieczkę do Żnińskiego Domu Kultury. Obejrzeli tam interesujący spektakl o akceptacji, szacunku i tolerancji pt."Dwa skrzaty - dwa światy".

  Kolorowe krasnale - Milusia i Miłasia, żyły beztrosko w swoim ukochanym lesie do momentu pojawienia się skrzata, który wyglądał inaczej niż wszyscy. Jego wygląd był powodem wielu przykrości i osamotnienia.

  Maluchy aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu, analizowały wszystkie prezentowane sytuacje i doszły do mądrego wniosku - "Nie należy oceniać człowieka po wyglądzie!" Ważna jest jego postawa i wartości, jakie prezentuje.

  Halina Błaszczyk

 • Andrzejki w klasach I - III

       Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Najbardziej znanym zwyczajem andrzejkowym jest wróżenie. Kiedyś, w dzień świętego Andrzeja, wróżyły sobie jedynie niezamężne dziewczęta. Wróżby traktowano poważnie, wierzono, że jeśli są dobrze wykonane na pewno się spełnią. Dziś to tylko przyjemny dodatek do andrzejkowej imprezy.

  Tak było też i dzisiaj. Uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami i rodzicami wspólnie bawili się na wieczorze andrzejkowym. Członkowie samorządu uczniowskiego zamienili się we wróżki, czarownice,  przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość . Każdy uczestnik  
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Wszyscy pragnęli wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy czekali na to, by dowiedzieć się, kto zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. potem... było dużo śmiechu...:)
  Towarzyszyła nam też dobra muzyka, dzieci uczestniczyły we wspaniałych konkursach. Nie zabrakło pysznego poczęstunku. Wszyscy bawili się znakomicie.

  Wielkie podziękowania dla rodziców za zorganizowanie konkursów i pysznego poczęstunku. Duże ukłony dla samorządu uczniowskiego za przygotowanie wróżb i pomoc w organizacji. Szczególne podziękowania dla naszego rodzica - pana Stępnia za oprawę muzyczną i wspaniałe poprowadzenie imprezy.

  Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.

  opracowała Monika Nowak

 • 19.11.2015

  W czwartek w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczno - techniczne, podczas których uczniowie wykonywali odlewy gipsowe form m.in. tematycznie związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. W tych jakże ciekawych zajęciach wzięli udział uczniowie klas II - VI SP i 7 osób z klas I gimnazjum. Panie prowadzące warsztaty zainspirowały uczestników do własnej twórczości z gipsu ceramicznego. A na zajęciach plastycznych uczniowie będą kolorować swe dzieła smiley

  Inicjatorka zajęć Agnieszka Maciejewska - Balcerzak zaprasza do galerii zdjęć.

 • Maluchy w kinie

       18 listopada uczniowie klas I - III byli w kinie Cinema w Bydgoszczy. Opiekunami tej wycieczki byli: pani Emilia Motko - Kotlarek, pani Alina Miławska, pani Halina Błaszczyk oraz pani Monika Nowak.

  Dzieci oglądały film "Rabusie fistaszków". Oprócz znakomitej, wesołej komedii był popcorn, coca - cola i znakomita atmosfera.

  opracowała Monika Nowak

 • Dostępna jest już krótka relacja ze szkolenia, które odbyło się w naszej szkole w dniu 06 listopada br., dzięki nawiązanej współpracy z Zespołem Publicznych Szkół w Gąsawie.

   Przyjemnego oglądania! :-)  https://youtu.be/C7IFLjbRNoA 

  17 uczniów szkoły podstawowej i 20 gimnazjalistów z Lubostronia oraz 12 uczniów z Gąsawy uczestniczyło w 3,5 godzinnych szkoleniach gry w szachy i bilard. 

  Podczas części szkoleniowej gry w szachy nauczyciel ZPS w Gąsawie -p. Jacek Mielcarzewicz wraz ze swoimi uczniami tłumaczył zasady, wprowadzał młodzież z Lubostronia w jej tajniki, a co najważniejsze, rówieśnicy obu szkół przez 3 godziny mogli wzajemnie szkolić się w praktycznej grze! 

  Równolegle do części poświęconej szachom trwało szkolenie gry w bilard oferowane 'w rewanżu' przez ZS w Lubostroniu dla młodzieży z Gąsawy. Na sześciu stołach bilardowych w lubostrońskiej szkole, nasz instruktor -Waldemar Fercho wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym z Lubostronia zaprosili do wspólnej nauki i gry uczniów z Gąsawy. 

  Całe przedsięwzięcie zainicjowane zostało w ramach realizowanego przez ZS w Lubostroniu projektu partnerskiego szkoły włoskiej i polskiej, pt. "Logic and Maths", dofinansowanego z Programu Erasmus+. Celem nadrzędnym projektu jest wsparcie edukacji uczniów w zakresie logicznego, matematycznego myślenia, ścisłego rozumowania, motywowania do poszukiwania skutecznych rozwiązań, czy umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy w sytuacjach praktycznych.

  Wsparcie w realizacji zadania: Agnieszka Grabowska

  Koordynator projektu: Agnieszka Pogiel-Kantorska

 • Teatr Muzyczny na biesiadzie patriotycznej

  Polska”
  Ryszard Przymus

  Polska - to taka kraina,
  która się w sercu zaczyna.
  Potem jest w myślach blisko,
  w pięknej ziemi nad Wisłą.
  Jej ścieżkami chodzimy,
  budujemy, bronimy.
  Polska - Ojczyzna...
  Kraina, która się w sercu zaczyna.

       W niedzielę, 15 listopada w świetlicy środowiskowej w Lubostroniu odbyła się biesiada patriotyczna. To wspaniałe spotkanie społeczności Lubostronia zostało uświetnione przez uczestników Teatru Muzycznego. Dzieci przygotowały montaż słowno - muzyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tak pieknej uroczystości.

  Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.

  Monika Nowak

 • Piątkowy wieczór w Multikinie

  13.11.2015

  Klasy: Ia, Ib gimnazjum i VI szkoły podstawowej spędziły piątkowy wieczór w salach kinowych na wybranych filmach. Zdecydowana większość wybrała premierowy pokaz "Listów do M. 2". Zabawna i wzruszająca komedia pozwoliła na zasłużony relaks po tygodniu ciężkiej uczniowskiej pracy. Natomiast mniejsza grupa, złożona zarówno z dziewcząt jak i chłopców, wybrała spotkanie z agentem 007 - Bondem podczas seansu "Spectre".

  Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych.

  Opiekę nad uczniami sprawowały: p. A. Maciejewska-Balcerzak, p. R. Słowińska i p. A. Krupecka

 • Wyjazd integracyjny do kina klasy II i III gimnazjum

  13.11.2015

  Wyjazd integracyjny do kina klasy II i III gimnazjum

  13 listopada klasa II i III gimnazjum wraz z wychowawczyniami- p. Julitą Jasewicz i p. Emilią Motko – Kotlarek oraz p. Marzeną Urban wybrała się do bydgoskiego kina. Wyjazd był planowany od tygodni.  Po rozmowach i ciągle zmieniających się decyzjach postanowiliśmy, że film, który obejrzymy, to premiera "Listów do M2" oraz "Spectre" dla niewielkiej grupy chłopców.

  Przed seansem obowiązkowo zaopatrzyliśmy się w przekąski. Wybór był nie lada wyzwaniem za sprawą liczby smakołyków, które proponowała nam obsługa kina. Oczywiście większość z nas postawiła na tradycyjną wersję, czyli popcorn.

  Gdy tylko weszliśmy do sali kinowej, ze zniecierpliwieniem czekaliśmy, aż rozpocznie się film. Warto było czekać na premierę kolejnej części Listów.., film bawił, ale też wzruszał do łez. Otrzymaliśmy solidną dawkę pozytywnych emocji i doskonałe panaceum na jesienną chandrę!

  Zrelaksowani opuściliśmy wieczorem Bydgoszcz i szczęśliwi wróciliśmy do domów. 

  J. Jasewicz

 • Wybory książek  marzeń

  W dniach od 7 do 14 października 2015 r. uczniowie szkoły podstawowej mogli wrzucać do specjalnej skrzynki  propozycje zakupu książek w ramach programu rządowego „Książki naszych marzeń” .  Komisja wyborcza w składzie - p. Julita Jasewicz i p. Aldona Krupecka ustaliły listę książek marzeń uczniów na podstawie oddanych głosów.

  A wśród nich: Magiczne Drzewo. Cień smoka, Andrzeja Maleszki, Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście, Jeff Kinney, Alicja i lustro Zombi, Gena Showalter, czy Cud chłopak, R. J. Palacio  Albatros.

  Wniosek o przystąpienie do programu złożyła p. Jasewicz  już w czerwcu. Biblioteka szkolna uzyskała dotację na zakupy wymarzonej literatury dzieci w kwocie 1625 zł !!!! Wraz z książami rozpoczną się aktywne akcje promowania czytelnictwa. Obecnie została przygotowana kalkulacja kosztów i  trwa zamawianie książek.

  Wkrótce w naszej bibliotece pojawią się nowości.

  J. Jasewicz

 • GÓRA GROSZA 

  UWAGA!!  UWAGA!!

  W NASZEJ SZKOLE ZAPEŁNIAMY PUSZKI GROSZAMI, BY CAŁĄ ICH GÓRĘ PRZEKAZAC NA RZECZ DZIECI WYCHOWUJĄCYCH SIĘ POZA WŁASNĄ RODZINĄ!!

  OGŁASZAMY KONKURS DLA KLAS – WYGRYWA KLASA, KTÓRA ZBIERZE NAJWIĘCEJ MONET!!

  JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE! KAŻDA DROBNA MONETA MOŻE POMÓC NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM Z DOMÓW DZIECKA!!

  Przyłącz się do naszej akcji J

  Zbieramy monety od 1 gr do 5 zł!! Akcja trwa do 4 grudnia.

   

  Samorząd uczniowski wraz z opiekunami:  

  J. Jasewicz, A. Krupecka

 • Klasa III w kosmosie

     

  "...Gdy zgasną wszystkie światła, a słońce oczy zmruży,
  Na niebie pojawi się mapa kosmicznej podróży.

  Ile gwiazd błyszczących i migoczących na niebie,
  Tyle odległych galaktyk i planet we wszechświecie..."
     Agnieszka Karcz - Kosmos

  Uczniowie klasy III zrealizowali cykl lekcji o kosmosie - "Podróż po Wszechświecie". Były to tak ciekawe zajęcia, że dzieci postanowiły podzielić sie swoją wiedzą z resztą uczniów nauczania początkowego. Organizatorzy przekazali dużo informacji przydatnych do nauki o Kosmosie i Układzie Słonecznym. Pomogły własnoręcznie wykonane ilustracje, prezetnacje przedstawione w formie ciekawych planszy informacyjnych, fascynujące zdjęcia obiektów kosmicznych oraz osób związanych z astronomią. Była interesująca inscenizacja pt. "Co we wszechświecie?", były zagadki i pytania.

  Na zakończenie goście otrzymali w prezencie kolorowanki z kosmicznymi ludzikami...., może Ufoludki istnieja, któż to wie...., w bajkach wszystko jest możliwe...

  Serdeczne podziekowania dla dzieci, które włożyły mnóstwo pracy w przygotowanie zajęć!

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  Monika Nowak

 • Uroczystość z okazji 11 listopada

         Dnia 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy I b gimnazjum. NarratorzyJoanna Piątek i Błażej Maciejewski przypomnienieli dzieje narodu walczącego o wolność, ojczyznę i miejsce na mapie świata. Filp Przybylski w roli Józefa Piłsudskiego podkreślił znaczenie  marszałka, przywódcy Legionów Polskich w dziele odzyskania niepodległości. Kinga Kowalczyk, Kasia Dypolt, Natalia Chróśniak, Krzyś Tafelski, Jakub Dypolt, Fryderyk Szklarski recytowali utwory poetyckie poświęcone pamięci poległych i wolnej Polsce. W atmosferę tamtych czasów, trudnych i pełnych wyrzeczeń wprowadziły nas pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów klasy Ib.                                                                                                                                                                                             W uroczystośi wzięli równiez udział uczniowie występujący w "Gminnym konkursie poezji i pieśni patriotycznych". Mogliśmy podziwiać występy aktorskie maluchów z klasI-III , przepiękne recytacje poezji w wykonaniu Zuzi Tarasce, Kornelii Cudo, Joasi Piątek, Wiktorii Giemskiej i Ani Wiatr. Ponadto Wiktoria wykonała wspaniale  pieśń : "Dziewczyna z granatem". Apel zakończył się odśpiewaniem "Roty.     

         Dziękuję za współpracę nauczycielom:p.M.Nowak, p.Halince Błaszczyk, p.Alinie Miławskiej, p.Pawłowi Tomaszewskiemu i p. A. Maciejewskiej - Balcerzak oraz  uczniom klasy III gimnazjum obsługującym sprzęt:Filipowi B. i Stasiowi M.

  Opracowała:Regina Słowińska

  Zapraszam do galerii zdjęć.

 • Konkurs poetycki i plastyczny "Moja szkoła" - rozstrzygnięty!

       Z  okazji 20 - lecia naszej szkoły zostały zorganizowane dwa konkursy dla klas I - VI. Jeden z nich dotyczył plastycznej interpretacji siedziby naszej szkoły. Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Matuła , na drugie miejsce zasłużyła  Aleksandra Kowalczyk, a trzecie miejsce zajęła Agata Lemańska. Wyróżnienie otrzymała Sandra Strzyż.

  Drugi konkurs był przeznaczony dla małych poetów, których wiersze sławiły naszą szkołę.

  Dwa pierwsze miejsca zajęli: Karol Kłysz i Zofia Kornacka, drugie miejsce przypadło Marcie Jankowskiej, a trzecie miejsce zdobyła Weronika Skwarczyńska. Było też wyróżnienie, które otrzymał Radosław Czubala.

  Nagroda specjalna została przyznana Igorowi Motławskiemu, a jego wiersz został wydrukowany w naszym szkolnym folderze.   

  Wielkie podziękowania dla jury w składzie: pani Emilia Motko - Kotlarek, pani Agnieszka Maciejewska - Balcerzak, pani Mirela Szumacher - Piaskowska oraz pani Jola Radecka

  Dziękuję wszystkim uczestnikom i gratuluję zwycięzcom!!!

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  Organizator - Monika Nowak

 • 05.11.2015

  W czwartek, 5 listopada, uczniowie klas IV-VI udali się do Żnina na spektakl wrocławskiego teatru pt. "Opowieści robotów".

  To niezwykłe przedstawienie oparte na motywach "Bajek robotów" Lema, "Hobbita" Tolkiena, "Gwiezdnych wojen" Fostera i "Harrego Pottera. Książę Półkrwi" Rowling dostarczyło młodym widzom wielu niezapomnianych doznań. Wartka akcja wsparta niesamowitymi efektami specjalnymi sprawiła, że uczniowie siedzieli zachwyceni i pochłonięci przygodami bohaterów. Zabawne dialogi wywoływały salwy śmiechu. 

  Przygoda z przedstawieniem nie zakończyła się brawami, ponieważ ogrom emocji sprawił, iż przez całą drogę powrotną uczniowie dzielili się wrażeniami.

  Opiekę nad uczniami sprawowały:p. Aldona Krupecka, p. Regina Słowińska i p. A. Maciejewska-Balcerzak

  Życzę wielu wspaniałych chwil w teatrze.

  Agnieszka Maciejewska-Balcerzak 

 • "Polska to taka kraina,

  która się w sercu zaczyna..."

  W dn. 5 - 6 listopada odbył się Gminny Konkurs Poezji i Pieśni PRO PATRIE, corocznie organizowany przez Łabiszyński Dom Kultury.

  Pierwszego dnia, czyli w konkursie poezji, naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Mikołaj Śmigielski (kl.I), Małgosia Woźniak (kl. II), Oliwia Rucińska (kl. III), Zuzanna Taraska, Wiktoria Giemska, Kornelia Cudo, Anna Wiatr i Joanna Piątek (gimnazjum). Natomiast w konkursie pieśni zaprezentowali się: Basia Niedbalska, Radek Piechowicz (kl. I), Ola Kowalczyk, Julia Matuła (kl. II), Julia Dąbkiewicz, Gracjan Motławski (kl. III), Anna Wiatr, Kornelia Cudo, Julia Nowicka, Marta Kubicka, Zuzanna Taraska i Wiktoria Giemska (gimnazjum).

  Możemy być z nich dumni!!!

  Oto wyniki:

  W kategorii poezji nagrody zdobyły dwie uczennice gimnazjum.

  I miejsce zajęła Zuzanna Taraska, która zachwyciła jury piękną recytacją "Ballad i romansów" W. Broniewskiego;

  II miejsce zdobyła Kornelia Cudo, prezentując "Elegię o chłopcu polskim" K.K. Baczyńskiego.

  W kategorii pieśni patriotycznej jury szczególną uwagę zwróciło na uczniów kl. I i III S.P. oraz gimnazjum.

  Nagrodzeni zostali:

  Julia Dąbkiewicz i Gracjan Motławski z kl. III  - I miejsce;

  Basia Niedbalska i Radek Piechowicz z kl. I  - II miejsce.

  Z gimnazjum:

  Wiktoria Giemska - I miejsce;

  Zuzanna Taraska, Marta Kubicka i Julia Nowicka - II miejsce;

  Ania Wiatr i Kornelia Cudo - III miejsce.

  Gratulacje!!! Życzymy dalszych sukcesów.

  Pani Monika Nowak i pani Agnieszka Maciejewska - Balcerzak zapraszają do galerii.

  Halina Błaszczyk

 • 20 - lecie szkoły w Lubostroniu.

  14.10.2015

  20 - lecie szkoły w Lubostroniu.

  Dnia 14 października 2015 roku  Zespół Szkół w Lubostroniu świętował 20 lat funkcjonowania szkoły w nowym budynku. Uroczysta akademia odbyła się na sali gimnastycznej. Były podziękowania, gratulacje, prezenty i wspomnienia. Zapraszamy do galerii.

 • Pasowanie na ucznia naszej szkoły

  09.10.2015

  Piątek, 9 października, był dla pierwszaków dniem wyjątkowym. O godz. 12.00 odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. W obecności wychowawczyni, pani dyrektor, pani wicedyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości, nasi najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do społeczności szkolnej.

  Najpierw jednak wszyscy zebrani usłyszeli poważne i ważne słowa ślubowania: "Ślubuję być dobrym uczniem i dbać o honor mojej szkoły i klasy..." Następnie było pasowanie na ucznia potęznym ołówkiem. Pierwszaki otrzymały mnóstwo życzeń. Były też dyplomy oraz upominki.

  Uroczystość zakończyła się prezentacją artystycznych umiejętności uczniów klasy pierwszej. Był to prawdziwy popis śpiewu, tańca i recytacji.

  Życzymy naszym pierwszakom wspaniałych chwil w szkole oraz samych piątek!

  Halina Błaszczyk

  Zapraszam do galerii.

 • Wywiad z Burmistrzem Łabiszyna z okazji 20 - lecia szkoły w Lubostroniu

  14.10.2015

   

   

  WYWIAD Z Burmistrzem Łabiszyna – Jackiem Kaczmarkiem

  z okazji 20 – lecia Szkoły w Lubostroniu

   

  -  Kiedy zrodził się pomysł wybudowania nowej szkoły w Lubostroniu i jakie były etapy inwestycji?

  - Na początku  lat 80 XX wieku  zawiązał się Komitet Budowy Szkoły w Lubostroniu. Plany na budowę były bardzo odważne, miała to być szkoła XXI wieku, wielofunkcyjna, z rozbudowaną częścią dydaktyczną, socjalną, halą widowiskową, nawet z basenem. Był problem pozyskania gruntu. Przy pomocy decydentów przekształcono działkę w Lubostroniu na ten cel. W związku z planowanym rozmachem wytyczono ponad 3 ha terenu. Prace rozpoczęły się w połowie lat 80. Później z powodu upadku systemu, braku środków finansowych inwestycje wstrzymano, nastąpił kilkuletni zastój.

  Po przemianach ustrojowych na początku lat 90-tych  burmistrzem Łabiszyna został p. Roman Lewandowski.  Częściowo pod wpływem mojego nacisku  temat powrócił . Stan szkoły pogarszał się z roku na rok. Wówczas było bardzo dużo uczniów, liczba kształtowała się na poziomie 240 z sołectwa Lubostroń i Oporowo. Zajęcia w szkole odbywały się do 18.00, niektóre dzieci przychodziły na 13.00. Wtedy burmistrz Lewandowski podjął negocjacje z kuratorium oraz z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi. Pojawiły się też  kwoty w budżecie gminy. Budowa ruszyła, ale obiekt został całkowicie przeprojektowany. Nie mówiono o żadnej sali widowiskowej, basenie. Skupiono się na części dydaktycznej. Zmieniły się funkcje kondygnacji, szczególnie części piwnicznej, która musiała przejąć funkcje socjalnej, planowane wcześniej w odrębnym obiekcie. Równocześnie podjęto działania w Ministerstwie Edukacji Narodowej dotyczące wyposażenia szkoły.  Wyposażenie  pojawiło się szybko, 2 lata przed otwarciem obiektu.  Składowane było w budynku gospodarczym na Zagórze.

  Tempo prac było dość dobre i pozwoliło na dokonanie otwarcia 1 września 1995 roku części dydaktycznej szkoły.  Jednym z uczestników uroczystości był późniejszy minister edukacji narodowej – Mirosław Sawicki. Następne etapy to XXI wiek, kiedy pobudowano sale gimnastyczną wraz z zapleczem sanitarnym. Obiekt sfinansowano z funduszy gminnych i Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

   - Kto inicjował i  pilotowały budowę nowej szkoły?

  - Dyrektor Gospodarstwa Rolnego , Mieczysław Ruszkowski w latach 80-tych pilotował budowę szkoły. Natomiast w latach 90-tych wystąpiła inicjatywa samorządowa - burmistrz Roman Lewandowski otworzył  II etap inwestycji.

  -  W jakich latach był Pan dyrektorem Szkoły Podstawowej w Lubostroniu? Jak wyglądały etapy Pana kariery zawodowej?

  - Zaczynałem 1 września 1986 roku pracę, 1 września 1988 roku zostałem dyrektorem Szkoły Podstawowej w Lubostroniu (najmłodszy dyrektor w województwie bydgoskim), 2 listopada 1998 roku zostałem burmistrzem Łabiszyna.

  - Jakiego rodzaju trudności występowały podczas budowy szkoły?

  - Były to finansowe trudności, system grzewczy, komin musiał być w pierwszych dniach funkcjonowania szkoły usunięty. Z racji braków finansowych szkoła oddana została bez elewacji zewnętrznej.

  -  Jakie momenty najlepiej wspomina Pan z pracy w Lubostroniu, które szczególnie utkwiły Panu w pamięci,  były dla Pana ważne?

  - Ze starej szkoły  wspominam wypady wakacyjne, rajdy, obozy wędrowne, stałe harcerskie, rajdy rowerowe do Biskupina, rozgrywki w tenisa stołowego… Z okazji Dnia Nauczyciela odbywały się turnieje, uczniowie grali  ze sobą w tenisa stołowego a później z Dyrektorem Szkoły.  Marcin Niewolak i Grzesiu Czechowski byli jednymi z najlepszych.

  Z nowej szkoły miło wspominam samo otwarcie szkoły, biorąc pod uwagę sanitariaty w starej  i nowej szkole to „niebo a ziemia” ( przyp. red. Pan Jacek Kaczmarek był 3 lata dyrektorem w nowej placówce). Mieliśmy dużo laureatów, finalistów konkursów przedmiotowych. Szkoła była na wysokim poziomie. W 1995 roku otrzymałem Nagrodę Kuratora Oświaty.

  - Dziękuję za rozmowę.

  Rozmawiała – Julita Jasewicz

  nauczyciel Zespołu Szkół w Lubostroniu

   

   

 • 08.10.2015

  Dwuletni projekt LOGIC and MATHS zakłada realizację działań w partnerstwie dwóch szkół: polskiej i włoskiej.

  Na realizację projektu pozyskaliśmy 42650 euro ze środków Unii Europejskiej. 

  CELE PROJEKTU:

  Projekt przyczyni się do przyrostu wiedzy i rozwoju umiejętności u uczniów (na etapach edukacyjnych odpowiadających poziomom szkoły podstawowej i gimnazjum) z zakresu nauk ścisłych, szczególnie matematyki.

  Wsparcie edukacji uczniów w zakresie logicznego, matematycznego myślenia, ścisłego rozumowania, motywowania do poszukiwania skutecznych rozwiązań, czy umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy w sytuacjach praktycznych.

  Kolejnym celem jest wymiana doświadczeń kadry, dobrych praktyk, poszukiwanie i wdrażanie skuteczniejszych metod nauczania, promujących stosowanie zintegrowanego kształcenia (CLIL), wspierających rozwój umiejętności podstawowych i przekrojowych.

  Partnerstwo pozwoli nam przekonać się o wszechobecności matematyki, niekończącej się wraz z granicami państw, rozumianej przez wszystkie narody jednakowo. A może matematyka rzeczywiście może być lingua franca - środkiem komunikacji między uczestnikami dwóch grup partnerskich, podobnym do tego, jakim jest j. angielski?

  Uczestnikami bezpośrednimi projektu będzie społeczność uczniowska obu szkół.

  Poszczególne działania o zróżnicowanym poziomie trudności

  zaangażują dzieci i młodzież wszystkich etapów edukacyjnych:

        przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum.

  Niewątpliwym atutem projektu LOGIC and MATHS’ jest jego lokalny i międzynarodowy wymiar!

   

  W ciągu dwóch lat zrealizujemy szereg aktywności lokalnie -w naszych szkołach i będziemy nawiązywać kontakt ze szkołą partnerską poprzez np. Internet i wyjazdy!

          Zakładamy realizację co najmniej 3 wizyt zagranicznych do Włoch!

          Weźmie w nich udział min. 16 uczniów naszej szkoły.

  Lubostroń będzie przynajmniej 1 raz gościł

            uczestników szkoły partnerskiej z Włoch.

  Autorem wniosku i koordynatorem z ramienia ZS Lubostroń jest Agnieszka Pogiel-Kantorska.

  Oto przykłady zaplanowanych działań:

   List of useful informations –dokonamy zestawienia wszystkich potrzebnych (zdaniem uczestników) informacji, pomysłów, ciekawostek dot. tematyki projektu i partnerstwa.;

  Open air machines innovations –wybór, lub wytworzenie urządzeń matematycznych;

  Games competitions –tworzenie gier planszowych o tematyce matematyczno -logicznej, a także współzawodnictwo, liczne konkursy;

  ITC for Communications –zajęcia rozwijające umiejętności ITC, prace z programami edukacyjnymi;

  Comedy and draMATHEMATICsection –tworzenie przedstawień o tematyce projektu prezentowanych grupie partnerskiej;

  and

  Methodologys of teaching –wspólne poszukiwania nauczycielskiej skutecznych metod nauczania przedmiotów ścisłych, szczególnie matematyki;

  Artistic contests –konkursy plastyczne o tematyce projektu o zróżnicowanym poziomie trudności;

  Tonight only maths –organizacja ‘noclegów szkolnych z matematyką’. Będziemy nawiązywać kontakt internetowy ze szkołą włoską, prowadzić telekonferencję, itd.;

  Historical famous Mathematics –uczestnicy obu szkół przygotują prezentację o sławnych matematykach i ich dokonaniach;

  Solve the puzzle - uczestnicy będą wyszukiwać (może nawet wymyślać) zagadki matematyczno -logiczne, przesyłać je za pomocą Internetu do szkoły partnerskiej, lub rozwiązywać wspólnie podczas wizyt.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Lubostroniu : Gimnazjum , Szkoła Podstawowa, Przedszkole
  Zespół Szkół w Lubostroniu,
  Lubostroń 13a
  89-210 Łabiszyn

 • Sekretariat Halina Świątkowska
  tel/fax. (52) 384 46 36

Galeria zdjęć