Zespół Szkół w Lubostroniu : Gimnazjum , Szkoła Podstawowa, Przedszkole
Strona główna
 • Nowe książki w bibliotece !

  Nowe książki w bibliotece !

  Szkolna biblioteka z początkiem roku szkolnego wzbogaciła swój księgozbiór. Stało się to możliwe na mocy porozumienia podpisanego przez Bibliotekę Publiczną w Łabiszynie  z Zespołem Szkół w Lubostroniu w ramach  ktorego zostało przyznane dofinansowanie w programie Biblioteki Narodowej -  priorytet II na zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych. Kwota dofinansowania to 7 350 zł. Pozostałą kwotę 2 500 zł dofinansowała Biblioteka Publiczna w Łabiszynie jako wkład własny. Dzięki tej współpracy zostały zakupione lektury, książki młodzieżowe, bajki, encyklopedie i inne nowości.

  Już wkrótce wielka wystawa nowości ! Panie bibliotekarki intensywnie wprowadzają książki do katalogów i je opracowują, aby jak najszybciej trafiły do czytelników.

  J. Jasewicz

 • klasa II rok 2014, klasa IIIb 2011

  23.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu klasa II rok 2014, klasa IIIb 2011.

 • Nadszedł czas wypoczynku

  Od 16 do 17 czerwca klasa II gimnazjum przebywała w niezwykłym miejscu. Słoneczne i gościnne Skarbienice to odpowiedni zakątek, by odpocząć po trudach nauki. Podchody, ognisko, rozmowy, wygłupy, kajaki, rowery wodne i lądowe, terenoznawstwo wink i dłuugie spacery laugh - tak oto spędzali czas. Towarzyszyli im szóstoklasiści oraz panie: Agnieszka Maciejewska-Balcerzak, Joanna Komasińska i Julita Jasewicz. 

  Powstał też nowy padlet. Wstąpcie do nas na chwilkę i obejrzyjcie nasze zdjęcia.

  http://pl.padlet.com/agabalm/biwak2014

  Zaprasza

  Agnieszka Maciejewska-Balcerzak z klasą II :)

 • 18.06.2014

  25 lat Wolności - lekcja wiedzy o społeczeństwie

  To już 25. rocznica demokratycznych przemian w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej!

  4 -18 czerwca 1989 r. odbyły się po raz pierwszy w historii powojennej Polski częściowo wolne wybory parlamentarne. Warto więc przypomnieć, jaka była atmosfera dni, które diametralnie zmieniły nasz kraj.

  Uczniowie gimnazjum w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie uczestniczyli w „Lekcji Wolności”, której celem było zrozumienie zmian, jakie nastąpiły w ciągu tego ćwierćwiecza, jak trudna była droga dojścia do wolnej Polski i dlaczego warto tych wartości bronić. Wprowadzeniem do tematu była specjalna prezentacja multimedialna. Natomiast cała społeczność szkolna mogła zapoznać się z gazetką  "25 lat Wolności" zamieszczoną przy Bibliotece szkolnej. 

  Warto pamiętać, że Polacy otworzyli nowy rozdział w dziejach Europy. Upadła żelazna kurtyna. Dziesięć lat później Polska stała się częścią NATO, a 1 maja 2004 roku przystąpiła do Unii Europejskiej.

  Pamiętajmy..

  Julita Jasewicz - nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

   

 • Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego

  "Ja nie jestem całkiem duża, lecz braciszek mały bąk.

  Tam na ścieżce jest kałuża,

  a on się kałuży zląkł.

  W tej kałuży niegłębokiej

  nie ma żaby, nie śpi rak.

  Podaj rękę! Przejdźmy bokiem!

  Lewa! Prawa! Śmiało! Tak!..."

  16 czerwca jury w składzie: pani wicedyrektor szkoły - Ewa Kaczmarek i pania Zofia Czyżewska zdecydowały, kto wygrał w Gminnym Konkursie Plastycznym z okazji Dnia Dziecka.

  W kategorii przedszkola dzieci zajęły następujące miejsca:

  I miejsce - Natasha Ayyad

  II miejsce - Dawid Hełminiak

  III miejsce - Damian Jankowski

  nagroda specjalna - Marta Strzelecka

  W kategrorii klas I- III:

  I miejsce - Szymon Lemański

  II miejsce - Bartek Wiliński

  III miejsce - Bartek Targosz

  wyróżnienie - Oliwia Rucińska

  W kategorii klas IV - VI:

  I miejsce - Julia Balcerzak

  II miejsce - Filip Przybylski

  III miejsce - Joanna Piątek

  wyróżnienie - Nadia Kinka

  Nagroda specjalna w kategorii gimnazjum - Adrian Suda

  Podziękowania dla wszystlkich uczestników oraz wielkie gratulace dla zwycięzców!

  Organizatorzy: H. Błaszczyk, M. Nowak

   

 • Akcja Maraton Czyelniczy

            Od września w naszej szkole trwa akcja Maraton Czytelniczy organizowana przez Bibliotekę. Co miesiąc Pani bibliotekarka dokonuje obliczeń stanu czytelnictwa każdego ucznia. Na specjalnym zebraniu łączników z biblioteką jest ogłaszany Czytelnik Miesiąca.

  Oto wyniki podsumowania akcji:

  Najlepszy czytelnik  miesiąca:  MAJA

  Oliwia Rucińska kl. I szkoły podstawowej

   

  Najlepszy Czytelnik  Roku  2013/2014 - Szkoła Podstawowa

  Klasyfikacja indywidualna w klasach

  Klasa

  Imię i nazwisko

  Ilość książek

  I

  Swoińska Wiktoria

  49

  II

  Wiatr Aleksander

  104

  III

  Wysocka Jolanta

  36

  IV

  Stępień Nikola

  28

  V

  Piątek Joanna

  48

  VI

  Światowa Wiktoria

  16

   

  Gimnazjum

  Klasa

  Imię i nazwisko

  Ilość książek

  I

  Dłoniak Kamil

  9

  II

  Safian Aleksandra

  10

  III

  Dyl Karolina

  6

  Opracowanie:  J. Jasewicz


 • Klasy I - III jadą do Torunia

  13 czerwca dzieci klas I - III i uczennice z klasy czwartej udały się do Torunia. Najpierw wszyscy udali się do Muzeum Etnograficznego. Widzieli m.in. kurną chatę, zagrodę kujawską, kużnię, piec chlebowy, młyn wodny i remizę ochotniczej straży pożarnej.

  Potem było stare miasto, piękny ratusz, fontanny i mnóstwo uśmiechniętych turystów. Dzieci kupowały pamiątki, pyszne lody i relaksowały się w radosnej atmosferze.

  Ostatnim punktem programu było Muzeum Piernika. Tam się dopiero działo! W magiczny sposób przenieśliśmy się do XVI-wiecznej piernikarni. Po krótkim terminowaniu u mistrza piernikarskiego nabyliśmy historycznych uprawnień piernikarskich, zdobytych przy wyrobie pierników według najlepszych receptur sprzed pięciuset lat.

  Na zakończenie był pyszny obiadek.

  Dzieci zadowolone, Toruń nadal piękny. Czeka na turystów! Do zobaczenia niebawem!

  Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii

  Monika Nowak

   

 • Bilardowe Mistrzostwa Polski UKS Piechcin 2014

  W dniach 28-30 maja 2014 roku odbyły się w Piechcinie długo oczekiwane Bilardowe Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Naszą szkołę reprezentowali: Radosław Giziński, Wiktoria Światowa, Julia Chłodzińska i Weronika Derezińska.

  Zawody od samego początku układały się dla UKS Lubostroń pomyślnie. Zawodnicy wygrywali mecze pnąc się prawą stroną tabeli, emocje rosły z meczu na mecz.

  Bilardziści z Lubostronia indywidualnie: R. Giziński i J. Chłodzińska wygrali ostatecznie trzecie miejsce, brązowy medal w skali kraju ! ! ! smileysmileysmiley

  Drużynowo natomiast imponujące pierwsze miejsce, złoty medal, zdobyli zawodnicy Łabiszynianki Łabiszyn w składzie: Mateusz Kuras, Aleksandra Piąstka, Magdalena Bonek. Więcej informacji znajdziesz na :

  https://www.youtube.com/watch?v=VjatSR5qAeI&feature=share

  http://bilard-sport.pl/mistrzostwa_polski_uks/aktualnosci.php?inf_id=39

  http://bilard-sport.pl/files/pliki/2014/medale_uks2014.pdf

  http://bilard-sport.pl/mistrzostwa_polski_uks/aktualnosci.php

  http://palukitv.pl/galerie/bilardowe-mistrzostwa-polski-uks-piechcin-28-30-v-2014.html

  http://palukitv.pl/teksty/sport/22950-bilardzisci-z-labiszyna-mistrzami-polski.html

  tekst i foto W. Fercho smiley Zapraszam do galerii http://zslubostron.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=413

 • „Akademia Dojrzewania” dla dziewcząt klasy II gimnazjum

  Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt „Akademia Dojrzewania” został zrealizowany na zajęciach lekcyjnych z nastolatkami w ramach przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie”. Program był przygotowany z myślą o uczennicach klas drugich gimnazjum.

  Przeprowadzenie takich spotkań z młodzieżą zostało wsparte filmami edukacyjnymi, kartami pracy, poradnikami dla nastolatek „Między nami nastolatkami” oraz dla rodziców „Moja córka staje się kobietą”.  Na ostatnim, czwartym spotkaniu wszystkie uczennice otrzymały także prezenty w postaci próbek płynów do higieny intymnej Lactacyd Femina.

  Po realizacji wszystkich tematów lekcyjnych nastolatki miały możliwość stworzenia pracy w ramach ogłoszonego konkursu o temacie „Nastolatki kontra Rodzice”.

  Mam nadzieję, że ta inicjatywa edukacyjna pozwoli nastolatkom lepiej sobie radzić z problemami związanymi z dorastaniem i dojrzewaniem.

  J. Jasewicz

 • Z okazji Dnia Dziecka Teatr Muzyczny przedstawia!

  2 czerwca podczas XIV Festynu Integracyjnego "Zielone Serduszko", uczestnicy Teatru Muzycznego zaprezentowali krótki montaż słowno - muzyczny.

  Był to prezent dla wszystkich dzieci z okazji ich święta.

  Serdeczne podziękowania za współpracę panu Piotrowi Szczepańczykowi!

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  opiekunowie Teatru Muzycznego: M. Nowak, H. Błaszczyk

   

   

 • TEATR MUZYCZNY NA FESTYNIE!

       W sobotę, dnia 31 maja,  podczas wiosennego festynu, uczestnicy Teatru Muzycznego zaprezentowali montaż słowno - muzyczny z okazji Dnia Matki i jednocześnie z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie zaprezentowali się znakomicie. Były piekne piosenki, wzruszające wiersze...

       Potem była juz wielka uczta dla dzieci. Przeprowadziłyśmy mnóstwo radosnych konkursów, rozdałyśmy mnóstwo atrakcyjnych nagród ufundowanych przez nasze Sołectwo Oporowo. Szczególne podziękowania za efektywną współpracę dla pana J. Lampki.

  Opiekunki Teatru Muzycznego: H. Błaszczyk i M. Nowak

 • DZIEŃ MAMY

  29.05.2014

  W dniu 29 maja w świetlicy wiejskiej w Lubostroniu odbyła się uroczystość poświęcona wszystkim Mamom. Były wiersze, piosenki, konkursy i mały poczęstunek. Mamy nie kryły wzruszenia, wszyscy wspaniale się bawili. Oprawę uroczystości przygotowali uczniowie klas I i III pod opieką pań: Moniki Nowak i Katarzyny Kszczot.

  Pani Monika Nowak zaprasza do galerii zdjęć.

  Katarzyna Kszczot

   

   

 • 29.05.2014

  Projekt gotowy

  Ósemka dziewcząt z klasy II gimnazjum ukończyła projekt pt. "Od starożytności do współczesności - historia teatru". Ciekawe zdjęcia z prób, opisy wrażeń, dokonania znajdziecie tu:

  http://pl.padlet.com/agabalm/teatr .

  Zapraszamy do obejrzenia. 

  opiekun projektu Agnieszka Maciejewska-Balcerzak

 • Klasa VI o "Szatanie z siódmej klasy"

  Na lekcjach j. polskiego omawialiśmy powieść Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy". Podczas jednej z lekcji zrodził się pomysł, by wykonać galerię postaci, z którymi się ostatnio zaprzyjaźniliśmy. Zajrzyjcie, proszę tu:

  http://pl.padlet.com/agabalm/klasaVI

  a zobaczycie, jak fajnie nam wyszła galeria. Przeczytacie nasze przemyślenia po lekturze i obejrzeniu filmu oraz ciekawostki na temat postaci, autora...

  Zapraszamy

  Uczniowie klasy VI z panią Agnieszką Maciejewską-Balcerzak

 • klasa II rok 2014, klasa IIIb 2011

  16.05.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu klasa II rok 2014, klasa IIIb 2011.

 • "Od starożytności do współczesności, czyli historia teatru"

  W tym roku klasa II gimnazjum realizuje projekty. Jeden z nich nosi wyżej wymieniony tytuł. Zespół złożony z uczennic: Oliwii Przybylak, Weroniki Miler, Angeliki Czacherskiej, Patrycji Krzanowskiej, Aleksandry Safian, Lidii Skwarczyńskiej, Marty Dobrowolskiej i Marty Łakomy wykonuje następujące zadania: prezentację multimedialną o historii teatru (prace ukończone), gazetkę "10 najsłwniejszych aktorów teatralnych" (zdjęcie gazetki ozdabia wiadomość) oraz przedstawienie teatralne (role, scenografia, muzyka, afisz teatralny). Prezentacja efektów  już wkrótce.

  Opiekun projektu: Agnieszka Maciejewska-Balcerzak

 • Turniej Słowa w Żninie (

  16.05.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Turniej Słowa w Żninie.

  (Agnieszka Maciejewska-Balcerzak)

 • EKOPAK klasy I gimnazjum

  16.05.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu EKOPAK klasy I gimnazjum.

  (A. Maciejewska-Balcerzak)

 • EKOPAK

  16 maja klasa I gimnazjum na lekcji plasyki wykonywała ekopaki, czyli ekologiczne opakowanie człowieka wink, w skrócie ubrania. 

  Najpierw wykonali projekty, następnie w grupach wybrali najciekawsze i przystąpili do realizacji. Myślę, że była to dla wszystkich dobra zabawa.

  Powstały takie dzieła jak: "Dama z kokardką", "PuszWoman - żelazna dama", "Mucha nie siada", "Bliskie spotkanie z naturą" oraz "Toaletowa linia". 

  Zapraszam do galerii zdjęć

  Agnieszka Maciejewska-Balcerzak

 • Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

  15.05.2014

  15 maja w Zespole Szkół w Łabiszynie odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy drugiej gimnazjum. Konkurs składał się z części pisemnej oraz ustnej. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące kultury krajów anglojęzycznych: filmu, muzyki, geografii, historii, życia codziennego itp. Najlepiej spisała się uczennica naszej szkoły Agata Sikora zdobywając I miejsce. Gratulacje !!!

  Emilia Motko-Kotlarek

strona: