Zespół Szkół w Lubostroniu : Gimnazjum , Szkoła Podstawowa, Przedszkole
Strona główna
 • 17.10.2014

  W bibliotece szkolnej...

  W ramach Roku Czytelnika zostały zorganizowane  przez Bibliotekę szkolną wspólnie z Biblioteką Publiczną w Łabiszynie konkursy plastyczne z wykorzystaniem książek oraz zajęcia promujące czytelnictwo. Dla klas I-III szkoły podstawowej ogłoszono konkurs na najładniejszą zakładkę do książeczki, uczniowie klas IV - VI mieli możliwość zaprezentowania okładki ulubionej książki. Natomiast chętni gimnazjaliści pracowali nad plakatem zachęcającym do czytania. Wszystkie prace zostały umieszone na wystawie przed biblioteką. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone.

  J. Jasewicz

 • The European Day of Languages

  We wrześniu klasy II i III gimnazjum miały okazję wziąć udział w projekcie e-twinning realizowanym z okazji Dnia Języków Obcych. Projekt, w którym udział wzięli partnerzy z wielu państw europejskich,  polegał na wymianie kartek pocztowych z  życzeniami z okazji tego święta. Otrzymaliśmy wiele pocztówek i listów, sami również wysłaliśmy kartki wykonane przez uczniów klas gimnazjalnych. Efekty projektu można zobaczyć na językowej gazetce ściennej na piętrze. 

  E.Motko-Kotlarek

 • Nocleg klasy II

  Noc 3/4 października klasa II gimnazjum spędziła w szkole. Uczestnicy świetnie się bawili biorąc udział w zaplanowanych zajęciach. Gry zespołowe, zabawy integracyjne, wspólne rozmowy, oglądanie filmów wypełniły długą ale wesołą noc w szkole. W sobotni poranek, zadowolenie i wypoczęci ;), wszyscy wrócili do domu. Nad uczniami opiekę sprawowały Emilia Motko-Kotlarek i Julita Jasewicz.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  14.10.2014

                                             


                                    Jakże nie pisać wiersza,

                                Jakże nie płonąć w podzięce

                                Za światlo, co się rozszerza,

                                Za dar najpiękniejszy, za wiedzę”
                                                                                                                                                             K. I. Galczyński


          Nauczycielom i wszystkim pracownikom Zespołu Szkół w Lubostroniu entuzjazmu w życiu, zrozumienia w oczach uczniów oraz satysfakcji w codziennej pracy

                                                                 życzy 
                                                         Samorząd Uczniowski   

 • Turniej Bilardowy w Lubostroniu

  04.10.2014

   

  Dnia 4-10-2014 w naszej szkole odbył się Turniej Bilardowy OPEN o Puchar Dyrektora Szkoły. Uroczystego otwarcia dokonała pani Dyrektor Ewa Kaczmarek. Do rywalizacji przystąpiła młodzież z Lubostronia, Łabiszyna a także z Nowej Wsi Wielkiej. Podczas turnieju rozegrano 24 mecze do trzech wygranych w odmianę 8 bil. Ostatecznie na podjum stanęli:

  Wiktoria Światowa i Radosław Giziński - III miejsce

  Robert Łakomy - II miejsce

  Mateusz Kuras - I miejsce

  Zwycięzcom GRATULUJEMY! 

  Sędzia turnieju - Waldemar Fercho   ZAPRASZAM DO GALERII ZDJĘĆ  http://zslubostron.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=417

 • Dzień Chłopaka

  30.09.2014

  Dzień Chłopaka zorganizował dla całej społeczności szkolnej Samorząd Uczniowski!

  Świętowaliśmy dość hucznie:

  1. Przez szkolny radiowęzeł dziewczyny z każdej klasy odśpiewały kilkuwersowe życzenia dla chłopaków (różnorodność i poziom wykonania przyśpiewek godne pochwały i podziwu! :-)

  2. Przez kilka dni przed tym świętem dziewczyny mogły wrzucać sekretne liściki do 'Skrzynki życzeń'. Członkowie samorządu wręczali je we wtorek adresatom, bądź odczytywali przez radiowęzeł

  3. Znaczna większość dziewcząt -uczennic i kadry, wzięły udział w akcji 'spódniczka' i tego dnia założyły je dla podkreślenia wagi święta płci przeciwnej ;-)

  4. Rozstrzygnęłyśmy konkurs pt.: 'Chłopak naj!'. Wszystkie dziewczyny głosowały anonimowo w trzech kategoriach:

       A. chłopak najkulturalniejszy   B. najzabawniejszy    C. najbardziej koleżeński

  W gimnazjum zwyciężyli kolejno:    A. Krzysztof Bujak    B. Kamil Figura    C. Dominik Nowicki

  W szkole podstawowej zwyciężyli:  A. Bartek Zboiński  B. Filip Przybylski        C. Bartek Zboiński

  5. Na zakończenie bawiliśmy się na dyskotece!

  Już się nie możemy doczekać rewanżu chłopaków podczas obchodów Dnia Kobiet! ;-)

  - Opiekunowie RSU: Joanna Komasińska, Agnieszka Pogiel-Kantorska

   

 • IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  26.09.2014

          Od 22 do 26 września w naszej szkole odbywał się Tydzień Tabliczki Mnożenia. Przez cały tydzień przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia. Klasy przygotowały plakaty z tabliczką, ogłoszony został również konkurs na najładniej i najciekawiej przygotowaną tabliczkę mnożenia, który wygrała Kinga Kowalczyk. Finałem tygodnia został IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który świętowaliśmy pod patronatem organizatora głównego WKM Rachmistrz. Uczniowie pod okiem komisji egzaminacyjnych zdobywali tego dnia tytuł MT EXPERT tabliczki mnożenia. Tytuł MT EXPERT w Szkole Podstawowej zdobyli: Wiktoria Rucińska (kl. 3), Oskar Ossowski (kl. 3), Hanna Kotlarek (kl. 4), Julia Czubala (kl. 4), Julia Balcerzak (kl. 5), Julia Przybylak (kl. 5), Kacper Robak (kl. 5), Weronika Derezińska (kl. 6), Łukasz Wysocki (kl. 6), Dawid Skwarczyński (kl. 6), Filip Przybylski (kl. 6), Błażej Maciejewski (kl. 6), Julia Hełminiak (kl. 6), Kornelia Cudo (kl. 6), Anna Wiatr (kl. 6), Joanna Piątek (kl. 6). W Gimnazjum tytuł MT EXPERT zdobyli: Julia Chłodzińska (kl. 1), Michał Lemański (kl. 1), Mikołaj Kłossok (kl. 1), Paweł Nowak (kl. 1), Magdalena Świtała (kl. 2), Aleksandra Wilińska (kl. 2), Radosław Lipowski (kl. 2), Krzysztof Bujak (kl. 3), Marcin Wiatr (kl. 3), Marta Dobrowolska (kl. 3), Oliwia Przybylak (kl. 3). Po emocjach dotyczących zdobycia tytułu MT EXPERT eksperci tabliczki mnożenia stanęli do rywalizacji o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.

  MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ została JULIA BALCERZAK

  MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA GIMNAZJUM została JULIA CHLODZIŃSKA

  GRATULUJEMY!!!

 • TURNIEJ BILARDOWY OPEN

  30.09.2014

  DNIA 4 PAŻDZIERNIKA 2014 ROKU ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE TURNIEJ BILARDOWY OPEN O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W LUBOSTRONIU. TURNIEJ ROZPOCZNIE SIĘ OD GODZINY 13 00.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 • "Widoczna gmina"

     16 września gmina Łabiszyn włączyła się w realizację kampanii na rzecz promowania i propagowania bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Tak więc we wtorek uczniowie klas I - III mieli możliwość uczestniczyć w prelekcji promującej bezpieczeństwo na drodze. Dzieci słuchały pilnie, uczestniczyły w konkursach, a także otrzymały kamizelki odblaskowe, by już zawsze mogły poruszać się bezpiecznie!

  Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.

  PAMIĘTAJMY! ZAWSZE BĄDŹMY WIDOCZNI NA DRODZE!!

  Monika Nowak

   

 • 26.09.2014

  Wystawka nowych książek w bibliotece

  Biblioteka szkolna w tym tygodniu przygotowała wystawkę nowych książek, które zostały zakupione w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Łabiszynie. Pierwsza część nowości została już udostępniona czytelnikom. Wśród nich są wszystkie części "Harego Potera", cykl "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki oraz wiele innych. 

  Do biblioteki dotarła też druga dostawa nowości, wśród nich dużo literatury młodzieżowej i  bajek. Obecnie  są przygotowywane do opisu bibliograficznego.

  Zapraszamy do odwiedzin !!!

  J. Jasewicz, A. Krupecka, D. Kuśnierz

 • 24.09.2014

  Wyjazd integracyjny klasy I gimnazjum

  24 września uczniowie klasy I gimnazjum udali się na wycieczkę integracyjną do Miasteczka Westernowego w Bożejewiczkach. Na miejscu  przewodnik wprowadził nas w historyczny klimat czasów kolonizacji zachodnich stanów USA, usłyszeliśmy o podboju Ameryki i pierwszych osadnikach. Wszyscy zostali oprowadzeni po Miasteczku Silverado, byliśmy między innymi w kopalni złota, u kowala oraz odwiedziliśmy mini zoo.

  Dla uczniów zostały zorganizowane drużynowe zabawy zręcznościowe: łapanie na lasso, wyścig na nartach indiańskich, strzelanie do celu, czy  jazda na koniu. Każdy mógł również skorzystać z placu zabaw, trampoliny, ścianki wspinaczkowej, czy dmuchanych zjeżdżalni… Było bardzo wesoło.

  Podczas pobytu byliśmy świadkami western show: pokazów kaskaderskich na koniach,  władania biczami meksykańskimi, zaganiania bydła oraz scenek z Dzikiego Zachodu m. in. napadu na bank. Każdy mógł również spróbować przejażdżki na koniach. Zorganizowane zostały ta kże drużynowe Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy doszkoły.

  Organizatorem wycieczki była wychowawczyni klasy I - p. Julita Jasewicz, opiekunem  p. Joanna Komasińska.

 • Nowe książki w bibliotece !

  Nowe książki w bibliotece !

  Szkolna biblioteka z początkiem roku szkolnego wzbogaciła swój księgozbiór. Stało się to możliwe na mocy porozumienia podpisanego przez Bibliotekę Publiczną w Łabiszynie  z Zespołem Szkół w Lubostroniu w ramach  ktorego zostało przyznane dofinansowanie w programie Biblioteki Narodowej -  priorytet II na zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych. Kwota dofinansowania to 7 350 zł. Pozostałą kwotę 2 500 zł dofinansowała Biblioteka Publiczna w Łabiszynie jako wkład własny. Dzięki tej współpracy zostały zakupione lektury, książki młodzieżowe, bajki, encyklopedie i inne nowości.

  Już wkrótce wielka wystawa nowości ! Panie bibliotekarki intensywnie wprowadzają książki do katalogów i je opracowują, aby jak najszybciej trafiły do czytelników.

  J. Jasewicz

 • klasa II rok 2014, klasa IIIb 2011

  23.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu klasa II rok 2014, klasa IIIb 2011.

 • Nadszedł czas wypoczynku

  Od 16 do 17 czerwca klasa II gimnazjum przebywała w niezwykłym miejscu. Słoneczne i gościnne Skarbienice to odpowiedni zakątek, by odpocząć po trudach nauki. Podchody, ognisko, rozmowy, wygłupy, kajaki, rowery wodne i lądowe, terenoznawstwo wink i dłuugie spacery laugh - tak oto spędzali czas. Towarzyszyli im szóstoklasiści oraz panie: Agnieszka Maciejewska-Balcerzak, Joanna Komasińska i Julita Jasewicz. 

  Powstał też nowy padlet. Wstąpcie do nas na chwilkę i obejrzyjcie nasze zdjęcia.

  http://pl.padlet.com/agabalm/biwak2014

  Zaprasza

  Agnieszka Maciejewska-Balcerzak z klasą II :)

 • 18.06.2014

  25 lat Wolności - lekcja wiedzy o społeczeństwie

  To już 25. rocznica demokratycznych przemian w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej!

  4 -18 czerwca 1989 r. odbyły się po raz pierwszy w historii powojennej Polski częściowo wolne wybory parlamentarne. Warto więc przypomnieć, jaka była atmosfera dni, które diametralnie zmieniły nasz kraj.

  Uczniowie gimnazjum w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie uczestniczyli w „Lekcji Wolności”, której celem było zrozumienie zmian, jakie nastąpiły w ciągu tego ćwierćwiecza, jak trudna była droga dojścia do wolnej Polski i dlaczego warto tych wartości bronić. Wprowadzeniem do tematu była specjalna prezentacja multimedialna. Natomiast cała społeczność szkolna mogła zapoznać się z gazetką  "25 lat Wolności" zamieszczoną przy Bibliotece szkolnej. 

  Warto pamiętać, że Polacy otworzyli nowy rozdział w dziejach Europy. Upadła żelazna kurtyna. Dziesięć lat później Polska stała się częścią NATO, a 1 maja 2004 roku przystąpiła do Unii Europejskiej.

  Pamiętajmy..

  Julita Jasewicz - nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

   

 • Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego

  "Ja nie jestem całkiem duża, lecz braciszek mały bąk.

  Tam na ścieżce jest kałuża,

  a on się kałuży zląkł.

  W tej kałuży niegłębokiej

  nie ma żaby, nie śpi rak.

  Podaj rękę! Przejdźmy bokiem!

  Lewa! Prawa! Śmiało! Tak!..."

  16 czerwca jury w składzie: pani wicedyrektor szkoły - Ewa Kaczmarek i pania Zofia Czyżewska zdecydowały, kto wygrał w Gminnym Konkursie Plastycznym z okazji Dnia Dziecka.

  W kategorii przedszkola dzieci zajęły następujące miejsca:

  I miejsce - Natasha Ayyad

  II miejsce - Dawid Hełminiak

  III miejsce - Damian Jankowski

  nagroda specjalna - Marta Strzelecka

  W kategrorii klas I- III:

  I miejsce - Szymon Lemański

  II miejsce - Bartek Wiliński

  III miejsce - Bartek Targosz

  wyróżnienie - Oliwia Rucińska

  W kategorii klas IV - VI:

  I miejsce - Julia Balcerzak

  II miejsce - Filip Przybylski

  III miejsce - Joanna Piątek

  wyróżnienie - Nadia Kinka

  Nagroda specjalna w kategorii gimnazjum - Adrian Suda

  Podziękowania dla wszystlkich uczestników oraz wielkie gratulace dla zwycięzców!

  Organizatorzy: H. Błaszczyk, M. Nowak

   

 • Akcja Maraton Czyelniczy

            Od września w naszej szkole trwa akcja Maraton Czytelniczy organizowana przez Bibliotekę. Co miesiąc Pani bibliotekarka dokonuje obliczeń stanu czytelnictwa każdego ucznia. Na specjalnym zebraniu łączników z biblioteką jest ogłaszany Czytelnik Miesiąca.

  Oto wyniki podsumowania akcji:

  Najlepszy czytelnik  miesiąca:  MAJA

  Oliwia Rucińska kl. I szkoły podstawowej

   

  Najlepszy Czytelnik  Roku  2013/2014 - Szkoła Podstawowa

  Klasyfikacja indywidualna w klasach

  Klasa

  Imię i nazwisko

  Ilość książek

  I

  Swoińska Wiktoria

  49

  II

  Wiatr Aleksander

  104

  III

  Wysocka Jolanta

  36

  IV

  Stępień Nikola

  28

  V

  Piątek Joanna

  48

  VI

  Światowa Wiktoria

  16

   

  Gimnazjum

  Klasa

  Imię i nazwisko

  Ilość książek

  I

  Dłoniak Kamil

  9

  II

  Safian Aleksandra

  10

  III

  Dyl Karolina

  6

  Opracowanie:  J. Jasewicz


 • Klasy I - III jadą do Torunia

  13 czerwca dzieci klas I - III i uczennice z klasy czwartej udały się do Torunia. Najpierw wszyscy udali się do Muzeum Etnograficznego. Widzieli m.in. kurną chatę, zagrodę kujawską, kużnię, piec chlebowy, młyn wodny i remizę ochotniczej straży pożarnej.

  Potem było stare miasto, piękny ratusz, fontanny i mnóstwo uśmiechniętych turystów. Dzieci kupowały pamiątki, pyszne lody i relaksowały się w radosnej atmosferze.

  Ostatnim punktem programu było Muzeum Piernika. Tam się dopiero działo! W magiczny sposób przenieśliśmy się do XVI-wiecznej piernikarni. Po krótkim terminowaniu u mistrza piernikarskiego nabyliśmy historycznych uprawnień piernikarskich, zdobytych przy wyrobie pierników według najlepszych receptur sprzed pięciuset lat.

  Na zakończenie był pyszny obiadek.

  Dzieci zadowolone, Toruń nadal piękny. Czeka na turystów! Do zobaczenia niebawem!

  Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii

  Monika Nowak

   

 • Bilardowe Mistrzostwa Polski UKS Piechcin 2014

  W dniach 28-30 maja 2014 roku odbyły się w Piechcinie długo oczekiwane Bilardowe Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Naszą szkołę reprezentowali: Radosław Giziński, Wiktoria Światowa, Julia Chłodzińska i Weronika Derezińska.

  Zawody od samego początku układały się dla UKS Lubostroń pomyślnie. Zawodnicy wygrywali mecze pnąc się prawą stroną tabeli, emocje rosły z meczu na mecz.

  Bilardziści z Lubostronia indywidualnie: R. Giziński i J. Chłodzińska wygrali ostatecznie trzecie miejsce, brązowy medal w skali kraju ! ! ! smileysmileysmiley

  Drużynowo natomiast imponujące pierwsze miejsce, złoty medal, zdobyli zawodnicy Łabiszynianki Łabiszyn w składzie: Mateusz Kuras, Aleksandra Piąstka, Magdalena Bonek. Więcej informacji znajdziesz na :

  https://www.youtube.com/watch?v=VjatSR5qAeI&feature=share

  http://bilard-sport.pl/mistrzostwa_polski_uks/aktualnosci.php?inf_id=39

  http://bilard-sport.pl/files/pliki/2014/medale_uks2014.pdf

  http://bilard-sport.pl/mistrzostwa_polski_uks/aktualnosci.php

  http://palukitv.pl/galerie/bilardowe-mistrzostwa-polski-uks-piechcin-28-30-v-2014.html

  http://palukitv.pl/teksty/sport/22950-bilardzisci-z-labiszyna-mistrzami-polski.html

  tekst i foto W. Fercho smiley Zapraszam do galerii http://zslubostron.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=413

strona: