Nawigacja

 • Strzelnicę na bydgoskich Jachcicach odwiedzili uczniowie naszej szkoły

       22 kwietnia  żołnierze z 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej zorganizowali dzień otwarty. Gośćmi były dzieci i młodzież z regionu, a wśród nich nasi uczniowie.

  Żołnierze zaprezentowali elementy wojskowego umundurowania i wyposażenia. Uczestnicy pokazów mieli również okazję wsiąść do pojazdów, będących na wyposażeniu bydgoskiej brygady, także tych, które na co dzień transportują środki zaopatrzenia. Dzieci strzelały, maszerowały, słuchały w uwagą, bo ciekawych informacji było mnóstwo.

  Uczniowie mieli  możliwość degustacji wojskowej  grochówki, pysznego wojskowego chleba.to była bardzo ciekawa i edukacyjna wyprawa.

  Wszyscy zakurzeni po czubki głow, ale jakże zadowoleni wrócili do domu.

  Zapraszam do galerii

  Monika Nowak

 • Mistrzostwa Polski Juniorów Kielce 2015

  05.05.2015

  Mistrzostwa Polski Juniorów Kielce 2015 odbyły się w dniach 28.04 - 03.05.2015. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Chlodzińska, Wiktoria Światowa i Weronika Derezińska. Łabiszyn w składzie Magda Bonek, Mateusz Kuras i Aleksandra Piąstka. Opiekę podczas imprezy sprawował Waldemar Fercho. Początek turnieju nie zapowiadał się imponująco, jednak z upływem czasu zawodnicy zaczęli grać coraz lepiej. Ostatecznie na Pałuki przywieziono cztery medale z czego dwa zostaną w gminie Łabiszyn.

  Magdalena Bonek zdobyła III miejsce, brązowy medal - 10 bil

  Weronika Derezińska zdobyła III miejsce, brązowy medal - 9 bil 

  Medalistom serdecznie gratulujemy ! BRAWO !!!  

  Więcej informacji, tabele, foto na stronach PZBil   

  http://bilard-sport.pl/aktualnosci.php?inf_id=1932

  http://bilard-sport.pl/mp_junior_2015/informacje.php?cPath=180_184

  Zapraszamy do galerii.

  tekst i foto W. Fercho

 • Etap szkolny Konkursu "Pięknego Czytania"

  05.05.2015

  Eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu "Pięknego czytania"

  5 maja  odbyły się eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu "Pięknego czytania", który co roku  organizuje Biblioteka Publiczna  w Łabiszynie.  Wzięło w nich udział 16  czytelników biblioteki szkolnej  od klasy II do VI.  Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko pięknym czytaniem, ale także zachęceniem do przeczytania wybranej pozycji. Wystąpienia uczniów oceniało jury w składzie: p. wicedyrektor Ewa Kaczmarek oraz p. Aldona Krupecka, Danuta Kuśnierz i Julita Jasewicz. Do etapu gminnego zakwalifikowały się następujące uczennice:

  Klasy II-III SP:
   1. Wiktoria Swoińska kl. II
   2. Weronika Omasta kl. III
   3. Julia Dąbkiewicz kl. II

  Klasy IV-VI SP:
  1. Kornelia Cudo kl. VI
   2. Joanna Piątek kl. VI

  Powodzenia 14 maja !!!

  Julita Jasewicz

   

 • Uroczystość z okazji ,,Dnia Ziemi"

  05.05.2015

  Dnia 28 kwietnia obchodziliśmy w szkole ,,Dzień Ziemi". Z tej okazji zaprezentowano przedstawienie pt. ,,Jak uczyliśmy Damiana szanować przyrodę"oraz zorganizowano konkurs ekologiczny dla klas IV-VI i gimnazjum. Forma konkursu polegała na tym, że każdą klasę reprezentował trzy osobowy zespół, a zmaganiom uczniów przyglądała się społeczność uczniowska pod opieką nauczycieli. Umiejętności i wiedzę uczestników oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor Ewa Kaczmarek, pani Regina Słowińska oraz pani Magdalena Olszewska - Sikora.

  Wyniki konkursu:

  Z klas IV-VI:

  I miejsce zajeła kl. VI: Kornelia Cudo, Kamil Serafin, Filip Przybylski

  Z klas gimnazjalnych:

  I miejsce zajeła kl. II: Magdalena Świtała, Aleksandra Wilińska,Radosław Lipowski.

  Zapraszam do galerii: Aldona Krupecka

   

 • Święto Konstytucji 3 Maja

  30.04.2015

  Tuż przed majówką w ZS w Lubostroniu społeczność szkolna została wprowadzona w patriotyczny nastrój. Uczniowie klasy III Gimnazjum i czworo uczniów z klasy V Szkoły Podstawowej (Julia Przybylak, Julia Balcerzak, Patryk Przybylski i Kacper Cudo) pod kierunkiem p. Agnieszki Maciejewskiej - Balcerzak i p. Reginy Słowińskiej przygotowali akademię z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Apel był utrzymany w konwencji sejmiku uczniowskiego, podczas którego młodsi uczniowie poznali/ przypomnieli sobie fakty historyczne dotyczące uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji oraz znaczenie podstawowych pojęć: wolność, ojczyzna, naród. Duch historii zagościł podczas krótkiej scenki prezentującej króla składającego przysięgę Bogu i  Narodowi. Uczestnicy uroczystości w pełnej skupienia ciszy obejrzeli i wysłuchali swoich starszych i młodszych kolegów.

                                                            

  Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

 • Konkurs recytatorski dla kl. I - III

  30.04.2015

  "Do biedronki przyszedł żuk,

  w okieneczko puk - puk - puk..."            - Jan Brzechwa

  "Jest taka jedna Zosia,

  nazwana ją Zosia - Samosia..."        - Julian Tuwim

  Oto fragmenty wierszy, autorów znanych i lubianych. Te, i inne utwory poetyckie, zaprezentowane zostały przez małych artystów - uczniów kl. I - III. Jak co roku, konkurs recytatorski cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 6 reprezentantów z kl. I, również 6 z kl. II i 7 z kl. III.

  Konkurs prowadzili uczniowie kl. III - Wiola Jarolewska i Szymon Bujak.

  Jury w składzie: p. dyrektor E. Kaczmarek, p. M. Nowak i p. K. Kszczot - Śmietana, oceniając pamięciowe opanowanie treści wierszy, dykcję, modulację głosu oraz ogólny wyraz artystyczny, wyłoniło zwycięzców:

  I miejsce:

  Ola Kowalczyk - kl. I

  Wiktoria Swoińska - kl. II

  Jagoda Maciejewska - kl. III

  wyróżnienie:

  Julia Miler - kl. I

  Julia Dąbkiewicz - kl. II

  Nikola Majewska - kl. III

  Brawa dla wszystkich wykonawców.

  Zapraszam do galerii.

  organizator konkursu Halina Błaszczyk

 • Nagrodzono laureatów Konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym

  Nagrodzono laureatów Konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym

  Dnia 24 kwietnia 2015 roku podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Żninie Przewodnicząca Rady Powiatu Józefa Błajet oraz Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk wręczyli nagrody laureatom Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Drużyna z Lubostronia  za zajęcie III miejsca otrzymała puchar oraz dyplom, natomiast Radosław Lipowski za zajęcie III miejsca w klasyfikacji indywidualnej został posiadaczem nawigacji satelitarnej.

  Warto dodać, że wśród laureatów ponadgimnazjalnych szkól znalazła się nasza absolwentka - Karolina Dyl, która w konkursach o samorządzie startowała już w gimnazjum. Brawo!

  A oto efekt naszej pracy  https://youtu.be/J_TrLmcIjDA

  Zapraszam do galerii, J. Jasewicz

  http://znin.pl/pl/contents/content/93/1784

  http://znin.pl/pl/contents/content/93/1791

 • Ważny dzień!

  16.04.2015

  Dzisiaj 15 uczniów kl. III szkoły podstawowej napisało swój pierwszy ważny sprawdzian! Był to Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Operon 2015.

  Początek był całkiem miły i "na luzie". Uczniowie obejrzeli film terapeutyczny z Bratkiem w roli głównej. Bratek podpowiedział co należy zrobić, by podejść do sprawdzianu na spokojnie i uwierzyć we własne możliwości.

  ... A potem pełne skupienie i efektywna praca z testem - najpierw z zakresu edukacji polonistycznej, następnie matematycznej.

  Czas przeznaczony na pracę z testem został w pełni wykorzystany, a stopień skupienia był naprawdę wyjątkowy!

  Jesteśmy więc dobrej myśli i czekamy na wyniki.

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  wychowawca kl. III  Halina Błaszczyk

 • Drużyna z Lubostronia trzecia w powiecie

  15.04.2015

  Drużyna z Lubostronia trzecia w powiecie

  15 kwietnia odbył się finał XVI Powiatowego Konkursu "Wiedzy o samorządzie terytorialnym" dla uczniów gimnazjów (18-stu finalistów z 6 gmin). Uczestniczyli w nim - Agata Sikora, Aleksandra Wilińska oraz Radosław Lipowski, zwycięzcy etapu gminnego w Łabiszynie.

  Zakres tematyczny konkursu obejmował wiedzę o Powiecie Żnińskim, samorządzie gminnym, powiatowym i wojewódzkim oraz  Konstytucji RP. Celem konkursu było przybliżenie uczniom zasad funkcjonowania samorządów lokalnych oraz pogłębienie i utrwalenie wiedzy o własnym regionie, jego kulturze, historii  i geografii.
   

  Osiemnastu uczniów z 6 gmin naszego powiatu zmagało się z 30 pytaniami w części pisemnej, która trwała 20 minut. Część pisemna wyłoniła 6 zwycięzców, którzy uzyskali największą ilość punktów spośród wszystkich uczestników, zapewniając sobie tym samym udział w finale indywidualnym. Dalej finaliści musieli odpowiedzieć na 3 wylosowane przez siebie pytania. Wśród uczniów z największą wiedzą znalazł się  Radosław Lipowski, uczeń klasy II gimnazjum w Lubostroniu, który wywalczył w finale (w dodatkowej dogrywce)trzecie miejsce.

   Natomiast konkurs drużynowy składał się z części testowej. Następnie każda drużyna miała do przygotowania prezentację multimedialną promującej Powiat Żniński. Uczestnicy musieli wykazać się tutaj dużą pomysłowością oraz  zmieścić się w limicie 5 minut. I tu również gimnazjaliści z Lubostronia odnieśli sukces.  Film reprezentantów naszej szkoły uzyskał najwyższy wynik wśród innych prezentacji i ostatecznie drużyna zajęła III miejsce, zaraz za Gąsawą i Barcinem.

  Uczniowie pracowali pilnie kilka miesięcy i  ogromnie zasłużyli na podium, natomiast Radek już od pierwszej klasy uczestniczył w zajęciach rozwijających z zakresu historii i wiedzy obywatelskiej wykazując się systematycznością i pilnością.

  Serdeczne gratulacje!!!!

  Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 24 kwietnia na sesji rady powiatu w Żninie.

  J. Jasewicz – opiekun drużyny

 • Wycieczka szlakiem gmin powiatu żnińskiego

  28.03.2015

  Wycieczka szlakiem gmin powiatu żnińskiego

  Zwycięska drużyna gminnego konkursu "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym" udała się w sobotę, 28 marca na wycieczkę szlakiem gmin powiatu żnińskiego. Agata Sikora, Aleksandra Wilińska i Radosław Lipowski razem z opiekunem, p. Julitą Jsewicz odwiedzili ciekawe miejsca regionu.  Uczniowie zebrali materiały i zdjęcia do prezentacji multimedialnej, która była wymagana w ostatnim etapie konkursu o samorządzie na szczeblu powiatowym. Efektem podróży jest ciekawy film promujący powiat żniński.

  Film wkrótce dostępny na stronie szkoły.

  J. Jasewicz

 • Lekcja historii w Pałacu Skórzewskich

  24.03.2015

  Lekcja historii w Pałacu Skórzewskich

  Klasa II gimnazjum 24 marca uczestniczyła w lekcji historii przeprowadzonej w Pałacu w Lubostroniu. Uczniowie odświerzyli wiedzę o regionie w którym żyją. Zwiedzili perłę architektury - zakamarki Pałacu i przyległe budynki, usłyszeli o historii miejscowości i ciekawostki o poszczególnych członkach rodu Skórzewskich. Podczas pobytu w pałacu młodzież  razem z nauczycielami p. Julitą Jasewicz i p. Waldemarem Fercho  obejrzała również  wystawę malarstwa pt. "Kamień i szkło" autorstwa Romy Dużewskiej - Zięby.
  Wyprawa do pałacu umożliwiła uczniom zebranie informacji i zdjęć do projektu o "małej Ojczyźnie" z przedmiotu wiedza i społeczeństwo.

  Serdeczne podziękowania zostaly przekazane p. Karolinie Malak, która oprowadziła gimnazjalistów po zespole pałacowo - parkowym i bardzo ciekawie opowiedziała o przeszłości Lubostronia.

  Fotorelacja w galerii.
  J. Jasewicz

 • CO UCZNIOWIE KLASY II WIEDZĄ O ŚWIĘTACH WIELKANOCNYCH...

      31.03.2015

       Święta wielkanocne to piękny, uroczysty czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, przyroda budzi się do życia, zaś tradycje ludowe zarówno upamiętniają wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, jak i pokazują przemiany w przyrodzie – wiosna rozpoczyna nowy cykl życia.

  Tradycje wielkanocne są różne w każdym kraju. Puszyste bazie w palemce, zielony bukszpan, zapach rzeżuchy i żółte żonkile zwiastują dni świąteczne w naszym kraju. Tradycje wielkanocne w Polsce to m.in. święcenie palm, święconka i uroczyste niedzielne śniadanie.

  Uczniowie klasy II dowiedzieli się mnóstwo interesujących informacji na temat bliżających się świąt. Na zakończenie dzieci wykonywały piękne wielkanocne koszyki. Na zajęciach towarzyszyła nam pani stażystka Ligia, dziękujemy!

  Zdrowych i radosnych świąt!!!

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Monika Nowak

 • 31.03.2015

   

  Uczniowie klasy I Gimnazjum rozpoczęli cykl lekcji poświęconych "Trenom" Jana Kochanowskiego. Przy tej okazji pojawiły się rozmowy na temat motywu cierpienia, który po raz kolejny jest poruszany na lekcjach języka polskiego. Często pojawiał się w Biblii, w mitologii greckiej, potem w średniowiecznych utworach nawiązujących do zapisów biblijnych. Uczniowie postanowili zebrać całą swoją wiedzę i przedstawić ją w krótkich pracach, referatach, bądź prezentacjach slajdów.

  Zapraszam do obejrzenia efektów. (klikamy w tytuł artykułu)

  Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

 • Podsumowanie konkursu "Let's talk"

  29.03.2015

  Dnia 20 marca odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego dla klas IV-VI „Let’s talk”. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu kilkuminutowego filmiku w języku angielskim. Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z Łabiszyna, Ojrzanowa i Lubostronia. Wszyscy uczestnicy konkursu włożyli dużo wysiłku w przygotowanie filmów, wykazali się pomysłowością i zaprezentowali swoje zdolności językowe.  Jury w składzie: p. Beata Wiącek i p. Agnieszka Pogiel-Kantorska wyłoniło zwycięzców konkursu:

  I miejsce – Kornelia Cudo, Kasia Dypolt, Ania Wiatr, Filip Przybylski, ZS Lubostroń

  II miejsce  - Agata Górska, Alicja Sperkowska, Emilia Pilarowska, Martyna Szymanowska ZS Łabiszyn

  III miejsce – Jolanta Wysocka, Łukasz Wysocki, Tomek Spychalski, ZS Lubostroń

  Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody – pomoce naukowe przydatne w nauce języka angielskiego, ufundowane przez Burmistrza Łabiszyna.

  Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.

  Podczas uroczystości odbył się pokaz zwycięskich filmików, a grupa uczniów z klasy VI dostarczyła nam niesamowitych wrażeń,  występując  z przedstawieniem w języku angielskim „Cinderella”.

  Na zakończenie wszystkich uczestników konkursu wraz z opiekunami oraz aktorów zaproszono na słodki poczęstunek.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.  Organizator: Beata Wiącek

 • METODA PROJEKTU W KLASIE V NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

  25.03.2015

  Uczniowie klasy V zakończyli projekt z języka polskiego "Historia transportu powietrznego".

  Cele projektu:

  - Zapoznanie się z historią latających środków .

  - Korzystanie z różnych źródeł informacji podczs gromadzenia materiałów.

  - Zaprezentowanie kolegom i koleżankom z klasy zgromadzonych informacji w atrakcyjnej formie.

  Uczniowie pracowali w trzech grupach, liderzy wraz z opiekunem czuwali nad prawidłową realizacją zadania.

  I grupa: Julia Balcerzak-lider, Kacper Cudo, Dominik Jankowski, Adrian Piechowicz, Julia Pijarowska      zredagowała folder poświęcony historii transportu powietrznego.

  II grupa: Julia Przybylak-lider, Bartek Pijarowski, Mateusz Polaszewski, Patryk Przybylski, Zosia Rrambowicz  stworzyła plakat najbardziej nietypowych latających środków transportu.

  III grupa: Wiktoria Różańska-lider, Kacper Robak, Dawid Rozwarski, Nikola Stępień, Miłosz Targosz wykonała  plakat - oś czasu najważniejszych wynalazków z dziedziny transportu. 

  Podczs realizacji projektu uczniowie wykazali sie pomysłowością, korzystali z różnych źródeł informacji. Grupy wzorowo wywiązały się z powierzonych zadań.

  Zapraszam do galerii.

  Nauczyciel języka polskiego-Regina Słowińska

 • Piosenką witamy wiosnę!

  23 marca odbył się coroczny Konkurs piosenki "Wiosna, piękna i radosna", organizowany dla uczniów kl. I - III.

  W bieżącym roku w konkursie wzięło udział 17 uczestników, prezentujących się solo lub w duetach.

  Usłyszeliśmy rytmiczne i melodyjne piosenki o różnorodnej tematyce, ale dominowały utwory wiosenne.

  Prezentacji uczestników dokonali uczniowie kl. III - Weronika Skwarczyńska i Norbert Targosz, a oprawą  muzyczną, w sposób profesjonalny, zajął się Mikołaj Balcerzak.

  Konkursowym wykonaniom uważnie przysłuchiwało się, a następnie oceniło je jury, w składzie: p. wicedyrektor E. Kaczmarek, p. M. Nowak, p. K. Kszczot - Śmietana i p. K. Lewandowska.

  Uczniowie nagrodzeni:

  Julia Miler - kl. I

  Gracjan Motławski - kl. II

  Wiktoria Rucińska - kl. III

  Uczniowie wyróżnieni:

  Ola Kowalczyk - kl. I

  Oliwia Rucińska i Julia Dąbkiewicz - kl. II

  Wiola Jarolewska - kl. III

  Gratulacje!

  Zapraszam do galerii.

  Organizator konkursu Halina Błaszczyk

 • Witamy wiosnę!!

       20 marca uczniowie klas 0 - III powitały hucznie wiosnę.

  Na tę piękną porę roku już czekały przeurocze Marzanny przygotowane wcześniej przez poszczególne oddziały.

  Najpierw  czekało na nas mnóstwo pracy. Uczniowie klas projektowali i wykonywali plakat o tematyce wiosennej. Jednocześnie redagowali radosne, słoneczne hasła, by potem wykrzyczeć je podczas pochodu. Po ciężkiej pracy na dzieci czekały nagrody.

  Jury w składzie: pani wicedyrektor Ewa Kaczmarek oraz pani Julita Jasewicz, oceniły kolorowe kukły oraz wiosenne plakaty. Najpiękniejszą Marzannę wykonali uczniowie klasy I, natomiast uczniowie klasy II  zostali nagrodzeni za najciekawszy plakat. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości w podziękowaniu za duże zaangażowanie i ciężką pracę.

       Druga część imprezy to kolorowy i hałaśliwy pochód z Marzannami przez Lubostroń. Wszyscy mieszkańcy widzieli i słyszeli, że pojawiła się wiosna. Uczniowie dotarli do parku nad staw, by tam rzucić do wody symboliczne kwiatki.

  W ten piękny dzień było rzadko spotykane częściowe zaćmienie słońca. Mieliśmy okazję oglądać to zjawisko przez okulary do spawania. Był to przepiękny widok!!!

  Wiosna bez wątpienia pojawiła się... po takim powitaniu....

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  Monika Nowak
   

 • Pałucka Młodzieżowa Liga Bilardowa Dziewcząt - I turniej Żnin 2015

  12.03.2015

  PMLB Dziewcząt 2015 ruszyła w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. 750 - lecia Miasta Żnina. Do pierwszego turnieju przystąpiło 15 zawodniczek z Pałuk: UKS Żnin, UKS Dragon Janowiec Wielkopolski, UKS Łabiszynianka Łabiszyn, UKS Piechcin i UKS Lubostroń. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Żnina Robert Luchowski i dyrektor gimnazjum Krzysztof Kaczmarek. Grano w 8 bil po trzy zawodniczki z klubu. Turniej sędziowali Waldemar Breliński i Marcin Ostrowski. Nasza szkołę reprezentowały: Wiktoria Światowa, Julia Chłodzińska i Alicja Szczepańska. Ostatecznie na podium stanęły: Wiktoria Światowa UKS Lubostroń i Aleksandra Piąstka UKS Łabiszyn - III miejsce, Weronika Derezińska UKS Łabiszyn - II miejsce, Bogna Świtała UKS Żnin - I miejsce. To był jeden z czterech turniejów dziewcząt. Kolejne rozgrywki zaplanowano na kwiecień.

  tekst i foto W.Fercho

  więcej informacji:

  http://www.palukitv.pl/galerie/galerie/palucka-liga-bilardowa-znin-12-iii-2015.html

  http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150313/INNEMIASTA11/150319635

 • II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ MITOLOGICZNY

  12.03.2015

  Po raz drugi odbył się w Zespole Szkół w Lubostroniu Międzyszkolny Turniej Mitologiczny dla  uczniów klas V i VI  szkół podstawowych z regionu Pałuk. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła bogów  olimpijskich starożytnej Grecji i podróży Odyseusza.  Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie 4 uczestników. Ostatecznie udział wzięli przedstawiciele szkół z Barcina, Łabiszyna, Januszkowa  i Lubostronia. Główną nagrodę stanowił Puchar ufundowany przez Dyrektora Zespołu Szkół w Lubostroniu - Panią Alinę Borkowską.

  W pierwszej częsci turnieju uczniowie rozwiązali Quiz multimedialny, badający znajomość ikonografii związanej z mitologią grecką. Następnie rozwiązali test wiedzy opracowany przez  nauczycielkę języka polskiego z Nakła.

   Podczas sprawdzania prac przez komisję  uczniowie mogli wypić soczek i zjeść przygotowane słodkości.

  Po zliczeniu punktów komisyjnie została otworzona koperta z kodami i nazwiskami uczniów, którzy na samym początku wylosowali swój numer.  Po rozkodowaniu prac okazało się, że największą ilość punktów  i równocześnie  pierwsze miejsce zdobyła Julia Balcerzak z SP Lubostroń. Pani Dyrektor Alina Borkowska osobiście wręczyła zwycięzcy główną nagrodę – Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Lubostroniu oraz nagrodę książkową. Miejsce drugie zajęła  Kornelia Cudo z SP Lubostroń. Natomiast trzecie miejsce zajął Wiktor Marcinkowski z SP Barcin. Wyróżnieni uczniowie to Oliwia Marciniak z SP Januszkowo i Martyna Kurkiewicz z SP Łabiszyn.  Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

  Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gorąco dziękujemy za udział w konkursie, zaś laureatom składamy serdeczne gratulacje !!!

  Organizatorki turnieju - Julita Jasewicz i Agnieszka Maciejewska - Balcerzak.

   

 • Samorząd nie jest im obcy - sukces naszych gimnazjalistów

  10.03.2015

   

  Agata Sikora, Ola Wilińska i Radek Lipowski reprezentować będą gminę Łabiszyn w powiatowym konkursie wiedzy o samorządzie terytorialnym.

   

  10 marca 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Łabiszynie odbył się XVI Konkurs „Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”.  Uczestniczyło w nim 6 drużyn reprezentujących gimnazja w Lubostroniu  i w Łabiszynie. Organizatorem i fundatorem nagród w konkursie był Burmistrz Łabiszyna.

  W szkolnych eliminacjach wzięło udział 15 uczniów gimnazjum.  Najlepsi z nich stworzyli trzy trzyosobowe zespoły, które reprezentowały Gimnazjum w Lubostroniu na szczeblu gminnym konkursu.

  Zadaniem gimnazjalistów było rozwiązanie testu wiedzy.   Potem w finale drużyny przedstawiły prezentację multimedialną promującą gminę Łabiszyn, którą przygotowali wcześniej pod kierunkiem swoich nauczycieli.

  Piękny wynik uzyskali uczniowie naszego gimnazjum. Zespół Agaty Sikory, Oli Wilińskiej i Radka Lipowskiego zajął pierwsze miejsce i  reprezentować będzie gminę Łabiszyn w powiatowym konkursie wiedzy o samorządzie terytorialnym.

  Bardzo dobry wynik uzyskał również zespół Amadeusza Różańskiego, Dominika Studzińskiego i Magdy Świtały zdobywając drugą nagrodę. GRATULACJE !!!

  Finał konkursu w kwietniu na szczeblu powiatowym. Przed zwycięzcami sporo pracy i kolejna prezentacja multimedialna do stworzenia.

  Do konkursu gimnazjalistów przygotowywała Julita Jasewicz.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Lubostroniu : Gimnazjum , Szkoła Podstawowa, Przedszkole
  Zespół Szkół w Lubostroniu,
  Lubostroń 13a
  89-210 Łabiszyn

 • Sekretariat Halina Świątkowska
  tel/fax. (52) 384 46 36

Galeria zdjęć