Klasy 2021/2022

  • MISTERIUM WIELKOPOSTNE

    Trwając w Wielkim Tygodniu młodzież naszej szkoły wprowadziła nas w tajemnice Triduum Paschalnego, które dla tradycji kościoła uobecnia trzy etapy misterium Odkupienia.

    „Jak daleko odszedłeś

    od prostego kubka z jednym uchem

    od starego stołu ze zwykłą ceratą

    od wzruszenia nie na niby

    od sensu

    od podziwu nad światem…”

    Słowa wiersza ks. J. Twardowskiego „Rachunek dla dorosłego” rozpoczęły inscenizację Misterium Wielkopostnego.

    W czasie prezentacji słowno-muzycznej przenieśliśmy do wydarzeń z Wieczernika, gdzie podczas pożegnalnej uczty, usłyszeliśmy słowa ustanowienia sakramentu Eucharystii i zapowiedź ofiary. Kolejny etap wprowadził nas w wydarzenia Wielkiego Piątku, które kończą się śmiercią Chrystusa na krzyżu. Trzeci etap przedstawił spoczynek Jezusa w grobie, oraz zmartwychwstanie przynoszące ludziom dar nadziei, wiary i miłości.

  • IX Międzyszkolny Turniej Mitologiczny

    18. 04. 2024 r. o godzinie 9:00

    Zakres wiedzy: 

    • Mit o Heraklesie.
    • Boginie olimpijskie i bogowie ziemscy.
    • Ikonografia związana z mitologią grecką.
    • Frazeologizmy pochodzące z mitologii.

    Literatura podstawowa:

    Parandowski Jan, Mitologia ( część pierwsza –Grecja)

     

  • Światowy Tydzień Mózgu w naszej szkole

    Nowa galeria Światowy Tydzień Mózgu w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego

    Z dniem dzisiejszym włączamy się w obchody Światowego Tygodnia Mózgu, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Różne oblicza neuronauki”. To czas mający na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu „komputera” naszego organizmu i jego efektywniejszym wykorzystywaniu. Przyjemnego „móżdżenia”!

  • Dzień Kobiet 2024

    Nowa galeria Dzień Kobiet 2024 została dodana do albumu fotograficznego

    "Kto ma tyle wdzięku co ja" - tę znaną piosenkę, która również dziś w naszej szkole zabrzmiała powinna sobie śpiewać codziennie każda kobieta. I z takim wdziękiem właściwym tylko płci pięknej, Panie nie tylko muszą na co dzień wykazywać się kreatywnością, ale też tę cechę wyzwalają u innych. A przynajmniej w Ich święto, czyli 8 marca. Mogły bowiem z tej okazji usłyszeć dziś życzenia i otrzymać prezenty nie tylko współczesne, ale i średniowieczne, i starożytne, i prehistoryczne a nawet.... życzenia, jakie biblijny Adam składał Ewie! Było i zabawnie i trochę edukacyjnie ponieważ doceniliśmy też wkład kobiet w dawniejszą i obecną sztukę. A - jak zresztą w wielu innych dziedzinach życia - nie miały na tej drodze łatwo. Dlatego właśnie nie tylko składamy dziś życzenia, ale przede wszystkim dziękujemy Wam, Drogie Panie - Mamy, Siostry, Babcie, Żony, Koleżanki, Przyjaciółki, Współpracowniczki - że towarzyszycie nam we wszystkich chwilach życia i czynicie ten świat lepszym i piękniejszym. Niech nie tylko 8 marca, ale każdy jeden dzień roku będzie Waszym Świętem!

  • Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora szkoły w Zespole Szkół w Lubostroniu

  • JASEŁKA SZKOLNE

    W świąteczną atmosferę Bożego Narodzenia wprowadziły nas dzisiaj Jasełka. Tym razem tradycja przeplatała się z nowoczesnością a nastrój refleksji i oczekiwania z humorem i dowcipem. Cała społeczność szkolna miała okazję, aby przypomnieć sobie kolędy i wspólnie je zaśpiewać. W inscenizacji nie zabrakło również treści biblijnych, odwiecznego motywu walki dobra ze złem oraz podstępu wspaniałego władcy Heroda. Każdej postaci wiernie towarzyszyli aniołowie, posłannicy Boga, którzy jak zawsze solidnie wypełniali wolę Stwórcy, dzieląc się z ludźmi miłością, nadzieją i radością.

    Nauczyciele i uczniowie pragną serdecznie podziękować aktorom i ich opiekunom za zaangażowanie, wysiłek i poświęcony czas , dzięki czemu przedstawienie zachwyciło, zaciekawiła oraz wzruszyło.

  • Nowy numer szkolnej gazety Lube Strony

    Nowy numer szkolnej gazety Lube Strony
    18.12.2023
    LubeStrony_Nr6.pdf     <--- Pobierz

    Z powodu problemów technicznych juniormedia.pl najnowszy numer gazetki wydaliśmy w formie PDF (do pobrania)

    Zapraszamy do lektury tekstów, których autorami są uczniowie - członkowie redakcji gazety Lube Strony.

    LubeStrony_Nr6.pdf     <--- Pobierz

  • "W rytmie poloneza". Audycja muzyczna Filharmonii Pomorskiej w naszej szkole.

    Nowa galeria "W rytmie poloneza". Audycja muzyczna Filharmonii Pomorskiej w naszej szkole. została dodana do albumu fotograficznego

           Dziś ponownie gościliśmy w szkolnych progach Filharmonię Pomorską z Bydgoszczy. Tytuł audycji brzmiał „W rytmie poloneza”. Nie mogło zatem zabraknąć polonezowego korowodu, który stworzyli uczniowie poprowadzeni przez tancerza w szlacheckim stroju. Przy tej okazji mogliśmy się dowiedzieć, co to jest żupan i kontusz oraz, że kołpak, to nie koniecznie tylko część samochodowego koła.
           Zazwyczaj jeden dyrygent kieruje grą wielu muzyków w orkiestrze, u nas było dziś odwrotnie - z słuchaczy wszyscy zamieniliśmy równocześnie w dyrygentów, pod których ręką grał wspaniały duet – flet poprzeczny
    i akordeon. Akordeon niezwykły, bo dzięki nowoczesnej technice mający możliwość brzmieć również barwami zupełnie innych instrumentów.
         Jako, że polonez i krakowiak, którego również mieliśmy okazję posłuchać i wyklaskać, to 2 spośród polskich tańców narodowych, utrwaliliśmy sobie wiedzę o naszych symbolach narodowych i tradycjach, a także przypomnieliśmy wiersz „Katechizm Polaka”. To rzeczy, o których należy pamiętać nie tylko 11 listopada…
    /P.T./

  • obchody Święta Niepodległości

    Nowa galeria obchody Święta Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

    "Czym jest dla Ciebie Polska dzisiaj?" Z tym pytaniem, które na zakończenie uroczystej akademii z okazji sobotniego Święta Niepodległości zadali każdemu z nas prowadzący rozeszliśmy się wczoraj, szukając na nie własnej odpowiedzi. Na pewno pomogły nam w tym przypomniane w trakcie apelu trudne losy naszych rodaków żyjących pod zaborami, jak również wybrane strofy poezji XIX-wiecznych polskich poetów ułożone w piękną inscenizację wykonaną przez uczniów szkolnego Teatru Muzycznego. Obyśmy tę odpowiedź znajdowali każdego dnia, nie tylko w trakcie obchodów państwowych świąt, gdyż - jak zakończyli prowadzący apel - "Bez tej odpowiedzi staniemy się ludźmi pozbawionymi korzeni".

  • Miesiąc Bibliotek Szkolnych

    Miesiąc Bibliotek Szkolnych

    Nowa galeria Miesiąc Bibliotek Szkolnych została dodana do albumu fotograficznego

                Drzwi biblioteki, tak samo jak karty książek stoją przed czytelnikami otworem przez cały rok szkolny, ale w październiku, który obwołany został Miesiącem Bibliotek Szkolnych w naszym „królestwie książek” działo się szczególnie wiele. Na każdy tydzień, chętni do udziału uczniowie otrzymywali zadania: odgadnięcie książek, z jakich pochodzą podane cytaty, podanie tytułów książek wg określonych kryteriów (więcej niż 100 stron, książka, której bohaterem jest dziewczynka itp.), wyszukanie tytułów książek ukrytych w tekście oraz wykonanie zakładki z rysunkiem bądź hasłem zachęcającym do czytania książek. Był także dzień z zagadkami oraz czytanie książek na przerwie w ramach ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”. Ponadto wszystkie klasy od 1 do 8 (każda po fragmencie) stworzyły niżej przytoczona fikcyjną opowieść o autentycznych mieszkańcach lubostrońskiego pałacu – gorąco zachęcamy do zapoznania się z nią. Najaktywniejsi i najwytrwalsi czytelnicy, którzy podjęli w/w zadania-wyzwania zostali nagrodzeni.
              Gratulujemy i cieszymy się, że tak dla tak wielu naszych uczniów książki są naprawdę dobrymi znajomymi, a wręcz przyjaciółmi!
    bibliotekarze: J. J., E. M.-K., P. T.


                                                                             „Harmonijkowa” opowieść
    Historyjka której kolejne fragmenty wymyślały poszczególne klasy (od 1 do 8), mając podany początek i zakończenie swojego fragmentu będące jednocześnie początkiem następnego fragmentu (zdania wytłuszczonym drukiem), jednak nie widząc pozostałej treści. Jest to literackie odzwierciedlenie zabawy w rysowanie jednej postaci „po kawałku” przez kolejne osoby widzące tylko początek swojego fragmentu, gdyż kartka składana jest w tzw. harmonijkę. Stąd zabawna wielowątkowość i z góry założona niespójność opowieści oraz różnorodność stylistyczna. Fabuła jest całkowicie fikcyjna, jednak postaci imiona postaci - hrabiostwa Skórzewskich (właścicieli pałacu w Lubostroniu) oraz ich dzieci są autentyczne. 
     

    fragment kl.1: Dawno, dawno temu w lubostrońskim pałacu żyli sobie: hrabia Fryderyk, hrabina Antonia, ich 4 córki: Olimpia, Kornelia, Klotylda i Florentyna oraz synowie Heliodor i Arnold. Pewnego dnia dziewczynki wybrały się nad stawek w pałacowym parku, gdzie chłopcy wędkowali. Nagle Arnold poczuł, że zaczęła brać ryba. Heliodor pomógł mu podstawiając podbierak, żeby ryba się nie zerwała. Dziewczynki już z daleka dostrzegły, że nie jest to zwyczajna ryba, tylko złota rybka, która przemówiła do nich ludzkim głosem: - Kochani kochani! Spełnię wasze jedno życzenie, jak mnie wypuścicie. Mam tylko jeden warunek: musicie się tak porozumieć, żeby nie było kłótni. Rodzeństwo próbowało wymyśleć życzenie, które pasowałoby wszystkim. Było to bardzo trudne, ponieważ każde z nich miał inne zainteresowania. Łączyła ich jednak jedna wspólna rzecz – MIŁOŚĆ DO RODZINY. Ich życzenie zatem brzmiało: „Chcemy, aby naszej Rodzinie niczego nie brakowało, abyśmy byli szczęśliwi i zdrowi”. Rybka obiecał, że tak się właśnie stanie. Chłopcy wypuścili rybkę, która wróciła do swojej rodziny. Dzieci wróciły do domu. zakończenie fragmentu kl. 1 -> początek fragmentu kl. 2: Całą szóstka z radością rzuciła się na swoich rodziców, by wszystko im opowiedzieć.
    A nazajutrz
    Florentyna i Heliodor wyruszyli dorożką do dalekiej Australii odwiedzić gadającego kangura Adriana, który był ich wujkiem. Gdy zmęczeni po bardzo długiej podróży byli już na miejscu, nagle zadzwonił telefon Florentyny. To był wujek Adrian! Rzekł:
    - Gdzie wy jesteście? Musicie wracać! Czekam na Was w pałacu.
    - Co za nieporozumienie!!
    - No trudno, wracamy…. – odrzekli Florentyna i Heliodor. Ale nie była to jedyna niespodzianka podczas tej wyprawy. Spotkała ich burza piaskowa i wybuch wulkanu, dlatego podróż powrotna trwała o wiele dłużej. zakończenie fragmentu kl. 2 -> początek fragmentu kl. 3: Tak zakończyła się niesamowita przygoda Heliodora i Florentyny w dalekiej Australii. Jednak od razu po powrocie czekała na nich niezwykła niespodzianka: na środku największej sali leżała ubrudzona od ziemi niewielka drewniana skrzynka. Nagle do pomieszczenia wbiegł ogrodnik, by opowiedzieć im o tajemniczym znalezisku. Okazało się, że sadząc nowe drzewka w pobliżu pałacu wykopał przez przypadek rodzinny zapomniany skarb. Gdy Heliodor i Florentyna otworzyli skrzynkę, ku ich zdziwieniu ukazała się stary pamiętnik prababci. Z zapartym tchem oboje zaczęli czytać pamiętnik, aż nagle z kolejnych jego stron dowiedzieli, że gdzieś w podziemiach pałacu było ukryte przejście do skarbca. Babcia jednak nie zostawiła żadnych podpowiedzi, jak go znaleźć. Heliodor i Florentyna postanowili podzielić się tą wiadomością z resztą rodzeństwa i razem wyruszyć na poszukiwanie skarbca. kl. 3 -> kl. 4: To wydarzenie pozostało im w pamięci do końca życia. Nie spodziewali się, że Olimpia przyniesie do domu 6 małych kociąt i 3 pieski. Nie przypuszczała, że Arnold dostanie przez to kataru i wysypki. Dzieci zabrały zwierzęta do stajni. Hrabia i Hrabina pojechali karetą na bal do Margonina. Konie przez cała drogę były niespokojne. Na miejscu okazało się, że kocięta siedzą na dachu. Kiedy kareta zatrzymała się, spod siedzeń wybiegły trzy pieski prosto na salę balową. Wszyscy goście byli zdziwieni. Damy się zachwycały, a panowie byli oburzeni, bo stracili całą uwagę swoich dam. To był niezapomniany bal, ale niestety trzeba było wracać. kl. 4 -> kl. 5: Musieli się spieszyć, bo dla wszystkich mieszkańców Lubostronia i okolic nadchodziło wielkie święto – urodziny Hrabiego Fryderyka. Wszyscy kupowali prezenty i przyjeżdżali z dalekich krajów. Impreza urodzinowa trwała przez tydzień, bo Hrabia był najsławniejszym z całego Lubostronia. Zebrali się goście z całego kraju. Podczas nocnej imprezy Hrabia wyraził życzenie, żeby postawić mu posąg, do którego będzie pozował. Niestety, rzeźba nie powstała, bo nagle Hrabia mocno zachorował. Wszyscy próbowali go wyleczyć lecz się to nie udawało. Nawet najwybitniejsi lekarze nie dali rady dojść, co tak właściwie jest Hrabiemu. kl. 5 -> kl. 6a: Po dniu pełnym wrażeń wszyscy zasnęli głębokim snem. Nikt nie spodziewał się, że mający nadejść kolejny dzień będzie równie emocjonujący. O samym świcie w lubostrońskim pałacu panował wielki chaos; wszyscy chodzili spięci nie wiadomo dlaczego. Kornelia mając dość niezręcznej atmosfery postanowiła wyjść na spacer. Okazało się, że się w kimś podkochiwała i poszła przemyśleć wszystko w samotności do pobliskiego lasu. Wolnym krokiem szła przed siebie nucąc ulubioną piosenkę. Czy dowiemy się o kim mowa? W kim zakochała się Kornelia? Dziewczyna usiadła na starym pniu ściętego drzewa pogrążając się w myślach. Minęło trochę czasu odkąd zaczęła rozmyślać i pewnie robiłaby to dalej, gdyby nie szelest, który wyrwał ją z zamyślenia. Kornelię bardzo zaciekawił szelest i sprawdziła, co to jest. Okazało się, że to chłopiec, w którym była tak zakochana! Postanowiła go zagadnąć. Porozmawiali chwilę. Chwilę potem chłopiec spytał ją, czy spędzą razem jutrzejszy dzień. Kornelia uszczęśliwiona zgodziła się natychmiast. kl. 6a -> kl. 6b: Niestety, te wspaniałe plany pokrzyżowała im jesień, która tego roku nadeszła wyjątkowo nagle. Rano padał deszcz, było zimno, słońce zakrywały szare duże deszczowe chmury. Rodzina chciał pojechać na wycieczkę nad jezioro, ale deszcz im w tym przeszkodził. Kilka dni później Hrabina wpadła na pomysł, żeby wybrać się na grzyby. Gdy spacerowali po lesie Olimpia zobaczyła, że coś się rusza w zaroślach. Podeszła bliżej i ujrzała dzika w kapeluszu. Dziewczynka bardzo się wystraszyła i wspięła na drzewo. Kiedy rodzice chcieli już wracać, zauważyli zniknięcie córki, czym bardzo się zmartwili. Nagle od strony lasu pojawiła się Olimpia, a za nią biegnący dzik! kl. 6b -> kl. 7: Hrabia w te pędy dosiadł konia i puścił się galopem. Pędził przez pobliskie lasy. Powoli zapadał zmrok, gdy poczuł na sobie czyjś wzrok. Zatrzymał się, by upewnić się, że nikt go nie śledzi. Zobaczył w pobliskich krzakach parę oczu świecących w blasku księżyca. Zignorował to i pojechał dalej. Po pewnym czasie zorientował się, że jego koń krwawi. Obejrzał się i zobaczył stado wilków biegnących za nim. Z opresji wyratowały go krzyki jego własnych dzieci, które były tak głośne, że przepłoszyły wilki. Fryderyk z dziećmi wrócił do pałacu, gdzie czekała na nich Hrabina. Była zszokowana ich opowieścią i odwagą swoich synów i córek. kl. 7 -> kl. 8: Hrabia z hrabiną nie spodziewali się, że w przyszłości będą mieć tyle powodów do dumy ze swoich dzieci. Olimpia interesowała się sportami lekkoatletycznymi, Kornelia – sztuką (malowała piękne obrazy). Pasją Klotyldy było ogrodnictwo, a Florentyna została znaną aktorką. Synowie prowadzili kancelarie adwokackie znane na całym świecie. Pewnego słonecznego dnia, dorosłe już dzieci hrabiostwa Skórzewskich spotkały się i zaczęły rozmawiać o figurze Atlasa górującego nad ich pałacem.
    - Jak on może utrzymać tak ciężką ziemię? – zastanawiała się Kornelia.
    - To Ty nie wiesz? On był bardzo silny – odpowiedział Heliodor. - Tak, ale to nie jest wystarczające wyjaśnienie. Jest taka nasza rodzinna legenda, że ponoć jeden z naszych przodków jako jedyny starał się uratować ziemię przed spadającą asteroidą. Ta rzeźba Atlasa jest na jego cześć i go symbolizuje.
    Rzeczywiście - mityczny Atlas dźwigający na swych barkach całą kulę ziemską, na wszystkich rzeźbach sprawia wrażenie robiącego to z ogromnym trudem. A tylko ten na zwieńczeniu kopuły lubostrońskiego pałacu czyni to jedną ręką - jak gdyby bez wysiłku. W końcu wyjaśniło się, dlaczego…

  • akcja "Przerwa na czytanie"

    Nowa galeria akcja "Przerwa na czytanie" została dodana do albumu fotograficznego

          Dzisiaj w naszej szkole dużo się działo – było coś i dla ciała i dla ducha. Dla ciała – zupa dyniowa, które Panie Kucharki częstowały z okazji Dnia Dyni, a dla ducha – czytanie książek na przerwach międzylekcyjnych w ramach IV międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”, do której przystąpiła także nasza szkoła. Wydarzenie odbywa się z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
           Zazwyczaj, to książki ze szkolnej biblioteki po wypożyczeniu goszczą w domach uczniów, dziś w większości przypadków to ulubione książki uczniów przywędrowały wraz ze swoimi młodymi właścicielami do szkoły, dzięki czemu mogliśmy bardziej poznać upodobania literackie uczniów, a oni sami - wymienić się ciekawymi tytułami. Szkolne korytarze stały się czytelnią – i to jaką! Z kocykami, poduszkami, pluszakami, żeby atmosfera do czytania była jeszcze milsza.
          Wyzwaniem dla biorących udział w akcji jest ustanowienie rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Jednak wiadomo, że rekord to tylko pretekst do najważniejszego celu akcji, jakim jest promocja czytelnictwa i zachęcenie uczniów do jak najczęstszego sięgania po książkę. Nie od dziś wiadomo, że czytanie to jeden z najlepszych sposobów spędzania czasu. Uczestnicy akcji „Przerwa na czytanie” dobrze to wiedzą!
    P.T.

  • XXIII Dzień Papieski

    "W obliczu świętości życia i człowieka, w obliczu cudów wszechświata zachwyt jest jedyną adekwatną postawą". Między innymi te słowa św. Jana Pawła II wybrzmiały w trakcie programu słowno-muzycznego, który uczniowie naszej szkoły z klas 6a, 6b i 7 przedstawili dziś w kościele w Lubostroniu z okazji XXIII Dnia Papieskiego, odbywającego się w tym roku pod hasłem "Jan Paweł II - cywilizacja życia". Usłyszeliśmy fragmenty poezji naszego Wielkiego Rodaka, przybliżyliśmy sobie jego sylwetkę jako miłującego wszystkich człowieka, artysty, sportowca, pielgrzyma, a przede wszystkim - jako naszego nauczyciela uczącego nas szacunku do życia we wszystkim jego aspektach. Cieszymy się, że kolejne już pokolenie, choć nie pamiętające osobiście pontyfikatu Papieża Jana Pawła II, czerpie z Jego wielkiej spuścizny i chce ją przypominać.
    P. Tomaszewski, M. Olszewska-Sikora 

  • Europejski Dzień Języków w naszej szkole!

    Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Młodsi uczniowie wzięli udział w quizie językowym, w którym mogli zdobyć słodkie nagrody za właściwe odpowiedzi. Uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli  w zajęciach językowych, w których, przechodząc przez poszczególne stacje wykonywali zadania  i zdobywali szyfr do otwarcia skrzynki, co było zakończeniem wyzwania. Uczniowie  wykazali  się ogromnym zaangażowaniem, aktywnie wykonywali poszczególne zadania, świetnie się przy tym bawiąc. Najwięcej punktów i zwycięstwo  zdobyła klasa VII! Gratulujemy!

    B.W., E.M.K

  • Akcja Sprzątanie Świata 2023

     

    Tradycyjnie nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata"

    W tym roku hasło akcji - Sprzątanie świata łączy ludzi -

    Zapraszamy do galerii

  • Witaj Szkoło!

    Dziś rozpoczyna sie Nowy Rok Szkolny, nowe plany, nadzieje i możliwości. Z tej okazji życzymy wszystkim, najmłodszym i tym nieco starszym, którzy dziś pełni nadziei przekraczają próg szkolny, aby był to rok wyjątkowy, ciekawy oraz pełen sukcesów! Wszystkim rodzicom oraz opiekunom z okazji rozpoczynającego się właśnie nowego roku szkolnego życzymy dużo cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu dzieci, a także dużej satysfakcji z robionych przez nich postępów. Dobrej współpracy ze szkołą, wytrwałości i wyrozumiałościWszystkim nauczycielom i pracownikom życzymy niegasnącej energii do pracy, samorealizacji w życiu zawodowym i satysfakcji z płynącej z pracy z uczniami.

     

  • Dodano nowy plan lekcji na rok 2023/2024 SP Lubostron

    Więcej w zakładce Plan Lekcji

  • Wakacje 2023 !

    Dobiegł końca kolejny rok szkolny, pełen wytężonej pracy i wysiłku po wiedzę i nowe umiejętności. Nareszcie długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku dla uczniów i nauczycieli. Na ten piękny czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze w górach i nad jeziorami a także w swojej okolicy. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, napełnieni zapasem sił i w doskonałych humorach na nowy rok szkolny. Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, aby nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych i przede wszystkim bezpiecznych wrażeń, a wszystkim absolwentom życzymy sukcesów w edukacji w szkołach ponadpodstawowych oraz w dorosłym życiu. Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi.

    W. Fercho

  • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

    Nowa galeria Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023 została dodana do albumu fotograficznego

    WF

  • Zakończenie 8 klas

    Nowa galeria Zakończenie 8 klas została dodana do albumu fotograficznego

    WF

  • Powiatowy konkurs wiedzy pożarniczej Rogowo 2023

    Dnia 10 maja 2023 w Rogowie odbył się powiatowy konkurs wiedzy pożarniczej. Gminę Łabiszyn oraz Zespół Szkół w Lubostroniu reprezentowali uczniowie: Przemek Mika, Franek Niedbalski, Oliwier Ossowski, Gracjan Niemiec, Szymon Woźniak oraz Magdalena Jarolewska. 

    Część pisemną konkursu wygrała Magdalena Jarolewska, natomiast w części ustnej nasza uczennica zajęła III miejsce! Serdecznie Gratulujemy ! ! ! 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Lubostroniu : Szkoła Podstawowa, Przedszkole,
    Zespół Szkół w Lubostroniu,
    Lubostroń 13a
    89-210 Łabiszyn

  • Sekretariat Ewelina Rybczyńska, Magdalena Kapeja
    tel/fax. (52) 384 46 36

Galeria zdjęć