Zespół Szkół w Lubostroniu : Gimnazjum , Szkoła Podstawowa, Przedszkole
Strona główna
 •  

  Co uczniowie klasy II i III wiedzą na temat zwyczajów bożonarodzeniowych?

      Co oznacza słowo wigilia? Ile osób siedzi podczas wieczerzy? Co symbolizuje sianko pod obrusem? Kiedy rozpoczynamy wieczerzę wigilijną? Było mnóstwo pytań, dużo ciekawych nowych informacji na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych.

  Potem nastąpiło podsumowanie - oczekiwany teleturniej wiedzy o świętach. Były nagrody, był również słodki poczęstunek, ... a dzieci wiedzą wiecej!

  Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.

  Monika Nowak

   

 •    Teatr Muzyczny z wizytą w Barcinie 

       Dnia 16 grudnia uczestnicy Teatru Muzycznego pod kierunkiem pani Haliny Błaszczyk i pani Moniki Nowak, odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Barcinie. Dzieci zaprezentowały Jasełka,  śpiewały kolędy, deklamowały wiersze oraz składały życzenia bożonarodzeniowe.

  Widzowie entuzjastycznie reagowali na występ, nagradzali aktorów brawami i przyłączali się do kolędowania.  Była radość i łzy wzruszenia, dzięki czemu wiemy, że warto....

  Nadziei – by nie opuszczała,
  radości – by rozweselała,
  miłości – by obrodziła,
  dobroci – by zawsze była – …
  życzy z okazji Świąt Bożego Narodzenia "Teatr Muzyczny"

  Pani Halina Błaszczyk zaparasza do galerii zdjęć.

  Monika Nowak

   

 • Konkurs świetlicy szkolnej Złota polska jesień

  16.12.2014

  Konkurs świetlicy szkolnej „ZŁOTA POLSKA JESIEŃ”

  W listopadzie, w naszej świetlicy szkolnej, uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym "ZŁOTA POLSKA JESIEŃ". Oto zwycięzcy:

  grupa uczniów młodszych:

  I miejsce - Weronika Omasta

  II miejsce - Julia Matuła

  III miejsce - Natalia Wójcik

  grupa uczniów starszych:

  I miejsce - Joanna Piątek

  II miejsce  - Natalia Chróśniak

  III miejsce - Filip Przybylski

   

  Gratulujemy!!! Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Wychowawcy świetlicy

 • Teatr Muzyczny w podróży!

   

       8 grudnia uczestnicy Teatru Muzycznego pod kierunkiem pani Haliny Błaszczyk i pani Moniki Nowak, wyruszyli w "trasę koncertową", by zaprezentować piękne bajkowe przedstawienie małym widzom w przedszkolu w Ojrzanowie i w Jeżewie. Była inscenizacja bajkowa, w której pojawiła się księżniczka, ropucha, Calineczka, Czerwony Kapturek i wiele innych fantastycznych postaci. Było wspólnie śpiewane piosenki, zagadki, uśmiechy, słodki poczęstunek i brawa, brawa, brawa.....

      Warto było..., by na twarzach przedszkolaków zagościł uśmiech, by aktorzy dostali szansę się sprawdzić w nowych sytuacjach. Wielkie podziękowania dla pani Agnieszki Pogiel - Kantorskiej  za zorganizowanie nam tak pieknego wyzwania!

  Monika Nowak, Halina Błaszczyk

   

 • Pasowanie klasy pierwszej na czytelnika.

  Dnia 5 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania klasy pierwszej na czytelników. Pierwsza część spotkania miała miejsce w bibliotece .Dzieci zapoznawały się z pomieszczeniem biblioteki oraz z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Następnie udały się na hol, aby obejrzeć inscenizację przygotowaną przez klasę VI. W trakcie pzedstawienia  dzieci rozwiązywały zagadki oraz odbyło się ślubowanie. Na koniec pani dyr. Ewa Kaczmarek dokonała aktu pasowania na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, zakładki z prośbami książek, a także po cukierku.

  Zapraszam do galerii:

  A.Krupecka

 • Bajkowe spotkanie uczniów kl. II i III

  4 grudnia, z okazji mikołajek, uczniowie klasy II i III, spotkali się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łabiszynie, z autorką książek dla dzieci, panią Ewą Stadtmiiler. Pisarka barwnie opowiedziała o swojej drodze pisarskiej. Przygotowała też wiele bajkowych atrakcji - inscenizacje z udziałem dzieci, wspólne recytowanie fragmentów znanych wierszy, upominki w postaci książeczek... Były też autografy, po które ustwiła się długa kolejka.

  Pani dyrektor biblioteki dziękujemy za zaproszenie.

  wychowawcy kl. II i III

  M. Nowak i H. Błaszczyk
   

 • Andrzejki klasy szóstej

  Dnia 27 listopada uczniowie klasy VI uczestniczyli w imprezje andrzejkowej na terenie szkoły. Pierwsza część spotkania odbyła się w klasie. Przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców oraz wróżbach miło i sympatycznie płynął czas. Następnie udaliśmy się na hol, aby wraz z uczniami z innych klas oddać się dyskotekowemu szaleństwu. Mam nadzieję, że ten wieczór pełen magii i czarów pozwolił uczniom choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść w świat fantazji i marzeń.

  Zapraszam do galerii:

  A. Krupecka

 • Andrzejki dla maluchów!

  25 listopada odbyły się Andrzejki dla młodszych klas. Taka impreza głęboko zapadnie w pamięć wszystkim. Dziękujemy serdecznie panu Stępniowi i panu woźnemu za oprawę muzyczną. Podziękowania wielkie należą się rodzicom za przygotowanie wspaniałych konkursów i słodki poczęstunek. To nie koniec podziękowań, wyrazy uznania także dla uczennic z samorządu szkolnego, które pomogły niezmiernie w przeprowadzeniu wróżb.

  Dzieci były zachwycone tym wieczorem. Było głośno, wesoło i zaskakująco.

  Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.

  Monika Nowak

 • 25.11.2014

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada obchodziliśmy w filii bibliotecznej w Lubostroniu Światowy Dzień Pluszowego Misia.

   W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w realizacji programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości  wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych" nasi uczniowie z Teatru Muzycznego udali się do łabiszyńskiej książnicy z radosnym przedstawieniem „Skąd te bajki ?”.

  Natomiast w Lubostroniu odbyły się specjalne lekcje biblioteczne. Pani Aldona Krupecka odwiedziła przedszkolaków oraz „zerówkę”. Natomiast pani Julita Jasewicz   klasy I – III szkoły podstawowej.  Dzieci tego dnia zabrały na zajęcia ulubioną  maskotkę MISIA.  Na najmłodszych czekały liczne niespodzianki przygotowane przez bibliotekarzy -  zgadywanki, kolorowanki i misiowe czytanki. Odbyły się również konkursy rysunkowe, dzieci częstowane były słodkościami a na koniec zaśpiewały piosenkę „ Jadą misie”.

  Tego dnia nastąpiło również w Bibliotece Publicznej w Łabiszynie rostrzygnięcie gminnego konkursu plasycznego  z okazji święta Pluszowego Misia.

  W grupa klas  0 – I ( 5-7 lat) wyróżnienia otrzymali -  Klaudia Raczyńska oraz praca zbiorowa Przedszkola z  Lubostronia. Natomiast w grupie klas II-III szkoły podstawowej  III miejsce zajął  Karol Kłysz a wyróźnienie  otrzymał Bartek Targosz. 

  Gratulacje!

  J. Jasewicz, A. Krupecka

   

   

 • 21 XI – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  21.11.2014

  21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Jest to wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Nasza szkoła również nie zapomniała dzisiaj o przesyłaniu pozdrowień, odznaczaniu wszystkich życzliwymi buźkami i uśmiechaniu się do siebie.

  Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy, a organizatorką przedsięwzięcia była p. Ewa Witucka – pedagog i nauczyciel geografii.

  To właśnie dziś każda osoba wchodząca do szkoły była przyozdabiana  plakietkami z wizerunkami uśmiechniętych buziek, by wywołać życzliwy uśmiech u innych. Wszystkich wchodzących do szkoły częstowano cukierkami.

  Pani Witucka przez radiowęzeł przedstawiła historię powstania i ideę Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, a wcześniej przygotowała gazetkę tematyczną pod hasłem „21 XI - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”.  Ponadto uczniowie wraz z nauczycielami realizowali zajęcia wg scenariusza „Czym jest życzliwość”.

   Wielka Kapituła Orderu Życzliwości w składzie:

  Przewodniczący – p. Dyrektor Alina Borkowska

  Pracownik niepedagogiczny – p. Magdalena Płyta

  Opiekun RSU SP – p. Joanna Komasińska

  Uczeń klasy IV SP  - Natan Ayyad

  Uczeń klasy III G – Amadeusz Różański

  nadała Tytuł Życzliwości najżyczliwszym z życzliwych: uczniom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym szkoły, wybranym w Plebiscycie Życzliwości. Tej szlachetnej akcji patronowała Polska Niezapominajka symbolizująca miłość, wzajemną życzliwość i sympatię. Podczas nadawania tytułu Najżyczliwszego … rozbrzmiewały głośne fanfary. Każdy wyróżniony otrzymał dyplom i order.

  Wyróżnieni uczniowie:

  Krzysztof Kotlarek – kl. I SP, Marysia Mika – kl. II SP, Aleksander Wiatr – kl. IIISP, Hania Kotlarek – kl. IV SP, Julia Przybylak – kl. V SP, Kamil Serafin – kl. VI SP, Zuzanna Taraska – kl. IG, Magdalena Świtała – kl. IIG, Weronika Miler – kl. IIIG

  Wyróżnieni nauczyciele:

  P. Halina Błaszczyk, P. Julita Jasewicz, P. Mirela Szumacher – Piaskowska, P. Katarzyna Kszczot – Śmietana, P. Monika Nowak, P. Rafał Kuśnierz, P. Aldona Krupecka, P. Beata Wiącek, P. Paweł Tomaszewski, P. Ewa Witucka, P. Danuta Kuśnierz

  Wyróżnieni pracownicy niepedagogiczni:

  P. Wiesława Zawadzka, P. Halina Świątkowska, P. Barbara Światowa, P. Anna Przybylska,  P. Tomasz Maciejewski

   

  Pani Ewa Witucka zwróciła się z apelem do wszystkich, aby każdego dnia byli życzliwi, uśmiechnięci i wszystkie przykre słowa zamienili na… „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”.

   

  A na koniec… ogromne podziękowania dla Dyrekcji Szkoły za zakup słodyczy, orderów i dyplomów. Serdeczne podziękowania dla Pań z nauczania zintegrowanego oraz p. Agnieszki Maciejewskiej Balcerzak za przygotowanie wraz z uczniami tysiąca uśmiechniętych buziek. Dziękujemy również p. Mireli Szumacher – Piaskowskiej za przygotowanie niezapominajki.  Dziękujemy za pomoc paniom z obsługi i panu woźnemu.

  A dziękuje… i zaprasza do galerii zdjęć  Pani Ewa Witucka wraz z uczniami

 •   

     Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zapobiegajmy pożarom",

     nasza Wiktoria Swoińska pierwsza!

       19 listopada w Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji został rozstrzygnięty etap powiatowy

  konkursu plastycznego  "Zapobiegajmy pożarom". W kategorii klas I - III wygrała Wiktoria Swoińska z klasy II. To wspaniały sukces uczennicy nasej szkoły, brawo!

      Monika Nowak

   

   

   

 • 19.11.2014

  Dzisiaj, 19 listopada odbył się Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej "Pro Patrie" corocznie organizowany przez Łabiszyński Dom Kultury.

  W kategorii klas I-III szkół podstawowych za recytację wiersza W. Bełzy "Kim też ja będę?"  wyróżnienie otrzymał uczeń klasy III, Mikołaj Balcerzak.

  W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych Kornelia Cudo z klasy VI zajęła II miejsce. Zaprezentowała wiersz W. Broniewskiego pt. "Żołnierz polski". Jej koleżanka z klasy, Joanna Piątek według jururów zasłużyła na wyróżnienie za recytację utworu K. I. Gałczyńskiego pt. "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte".

  W kategorii gimnazjów nasza uczennica z klasy III, Agata Sikora zajęła II miejsce. Zachwyciła jury piękną recytacją wiersza W. Broniewskiego pt. "Ballady i romanse".

  Gratulacje!!!

  Agnieszka Maciejewska-Balcerzak

 • „Z młodzieżą trzeba rozmawiać…”

  W październiku pedagog szkolny – pani Ewa Witucka zapytała  uczniów III klasy gimnazjum o czym chcieliby porozmawiać z dorosłymi, jakie sprawy nurtują młodzież  klasy III.  Uczniowie anonimowo w formie pisemnej udzielili odpowiedzi. Propozycji tematów rozmów pojawiło się bardzo dużo. Na kolejnym spotkaniu z kl. III       pani Witucka poinformowała, że wszystkie zagadnienia, o których wspomniała młodzież nie pozostaną bez echa.

  Dlatego 18 listopada na zaproszenie p. Wituckiej w naszej szkole gościła pani Grażyna Wirzman – Mikulska        -  długoletni pedagog w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łabiszynie, a obecnie pracownik Punktu Konsultacyjnego w Łabiszynie oraz członek Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Młodzież klasy III Gimnazjum uczestniczyła w dwugodzinnych warsztatach, pod kierunkiem         p. Wirzman – Mikulskiej, podczas których zostały poruszone takie tematy jak: „Homoseksualizm a my”, „Zaburzenia życia psychoseksualnego”, „Choroby przenoszone drogą płciową”.

  Młodzież wraz z pedagogiem – p. Ewą Witucką podziękowała, p. Grażynie Wirzman – Mikulskiej za przygotowanie bardzo interesującego spotkania, podczas którego poruszono niezwykle trudne, ale jednocześnie bardzo ważne kwestiesmiley

 • Apel 11 listopada

  16.11.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Apel 11 listopada.

 •  

   

  Wakacje Mikołajka!!!!

  W środę, 12 listopada uczniowie klas I - III pojechali do kina na film pt. "Wakacje Mikołajka".

  Wszyscy się dobrze ubawili, odprężyli  i zadowoleni do domu wrócili.

  Monika Nowak

   

   

 • Pokaz Trików Mistrza Polski Ziemowita Janaszka w Piechcinie

  12.11.2014

  Dnia 12-11-2014 uczniowie klas 4, 5 i 6 naszej szkoły wraz z wychowawcami: p. Romaną Brzykcy i p. Agnieszką Pogiel- Kantorską a także z opiekunem sekcji bilardowej Waldemarem Fercho uczestniczyli w pokazach Mistrza Polski w Trikach Bilardowych Ziemowita JanaszkaPokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zachwytem, często słychać było WOW!, bito brawa!, a bile na stole jak zaczarowane wpadały do łuz. Mistrz trików zakończył pokaz krótkim konkursem, w którym można było wygrać książkę, bilę i fotografię, zdobyć autograf. Więcej zobaczycie w galerii - zapraszam.

   

  Tekst i foto W. Fercho

 • 10.11.2014

  11  LISTOPADA

  Święto Odzyskania Niepodległości -

  najważniejsze polskie święto narodowe związane

  z odzyskaniem w 1918 roku,

  po 123 latach zaborów, niepodległości.

   

  Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych, obchodzenie święta 11 listopada było zakazane.

   

  Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta, od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.
  Święto obchodzone jest w całym kraju.

   

  W naszej szkole tradycyjnie odbył się w przeddzień rocznicy odzyskania niepodległości apel upamiętniający naszą narodową tradycję i spuściznę wydarzeń sprzed lat.  Wystąpili: Marta Kubicka, Julia Nowicka, Zuzanna Taraska, Wiktoria Giemska, Roksana Nowak, Paweł Nowak, Natalia Umińska, Michał Lemański, Jakub Lewicz, Julia Chłodzińska,  Klaudia Buczkowska, Dominika Jelonek - uczniowie klasy I gimnazjum.

   

   

 • 06.11.2014

  OTRZĘSINY KLASY PIERWSZEJ GIMNAZJUM

  OTRZĘSINY KLASY PIERWSZEJ GIMNAZJUM odbyły się 6 listopada 2014 r. na sali gimnastycznej. Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Rafał Kuśnierz i p. Romana Brzykcy oraz uczniowie klasy III gimnazjum, którzy zadbali o miłą atmosferę i ciekawe  konkurencje. Do zadań „pierwszaków” należało m.in.  przebranie się za bajkowe postacie, czy wykazanie się w parach precyzją i zręcznością podczas slalomu z piłką na plecach. Przedostatnim etapem było przejście gimnazjalistów przez "próbę wiosła", którą tradycyjnie przeprowadziła p. wicedyrektor Ewa Kaczmarek. Na koniec uczniowie z klasy pierwszej zostali  uroczyście pasowani na gimnazjalistę przez panią dyrektor Alinę Borkowską.  Uroczystość Otrzęsin zakończyła się wspólnym zdjęciem i bardzo pozytywnymi wrażeniami.

  J. Jasewicz - wychowawca kl. I gimnazjum

 • Konkursy czytelnicze w partnerstwie z Biblioteką Publiczną w Łabiszynie

  W ramach programu Biblioteki Narodowej  „ Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych” zostały zorganizowane wspólnie z Biblioteką Publiczną  Miasta i Gminy w Łabiszynie, filią w Lubostroniu i Zespołem Szkół w Lubostroniu konkursy plastyczne z wykorzystaniem książek. 

  22 października nastąpiło podsumowanie akcji promujących czytelnictwo z udziałem kierownika Biblioteki Publicznej w Łabiszynie - p. Grażyny Błaszkiewicz, wicedyrektora Zespołu Szkół w Lubostroniu - p. Ewy Kaczmarek oraz bibliotekarzy.

  Na konkurs dla klas I-III szkoły podstawowej na najładniejszą zakładkę wpłynęło najwięcej prac. Nagrodzono: Oliwię Rucińską (I miejsce), Gracjana Motławskiego (II miejsce), Olę Kowalczyk (III miejsce), Wiktorię Rucińską, Marię Mika, Oskara Ossowskiego, Wiolę Jarolewską i Damiana Janowskiego (wyróżnienia).

  Uczniowie klas IV - VI mieli możliwość zaprezentowania okładki ulubionej książki. Nagodzono następujących uczniów: Julię Balcerzak (I miejsce), Joannę Piątek (II miejsce), Katarzynę Dypold (III miejsce), Alicję Szczepańską i Hanię Kotlarek (wyróźnienia).

  Natomiast chętni gimnazjaliści pracowali nad plakatem zachęcającym do czytania. I miejsc zajął plakat uczennic klasy III - Agaty Sikory i Oliwii Zdrojewskiej pt. Czas ucieka,a książka czeka.  II miejsce: plakat uczennic klasy I - Dominiki Jelonek, Julii Nowackiej i Klaudii Buczkowskiej pt. Czytać we dnie, czytać w nocy, o poranku i północy. III miejsce: plakat uczennic klasy II - Agaty Kłosok, Klaudii Krych, Magdy Świtały zatytuowany Czytaj książkę na łące i w biedronce.

  Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie przed biblioteką.

  J. Jasewicz

strona: