Nawigacja

 • Kolejny rok za nami. 26 czerwca 2015 r. uczniowie odebrali świadectwa szkolne, niektórzy z wyróżnieniem, z nagrodami i pobiegli witać wakacje. Uczniowie klas trzeciej i szóstej pożegnali swoje wychowawczynie. Były więc i chwile wzruszeń. Za dwa miesiące wszyscy wrócą i rozpoczną ciężką, ale też ciekawą pracę.

  Jedna klasa żegnała się ze szkołą na zawsze - klasa III gimnazjum. Odbyła się osobna piękna uroczystość. Uczniowie, żegnając się ze wszystkimi, zaprezentowali program artystyczny, którym wzruszali i bawili zgromadzonych gości. Moja Klasa zakończyła kolejny etap edukacji. Życzę wszystkim wspaniałym absolwentom powodzenia smiley

  Życząc wszystkim udanych wakacji, zapraszam do galerii zdjęć. (Wystarczy klik w tytuł)

  Agnieszka Maciejewska- Balcerzak

 • Młodzieżowy Puchar Robinsona

  27.06.2015

  Młodzieżowy Puchar Robinsona

  Uczennica klasy I Gimnazjum w Lubostroniu - Marta Kubicka wywalczyła 27 czerwca Młodzieżowy Puchar Robinsona zajmując III miejsce w zawodach wędkarskich !

  W tegorocznym projekcie „Wędkarstwo jako forma sportu i prawa dla młodzieży” realizowanym przez Koło PZW nr 146 w Lubostroniu uczestniczyła spora grupa gimnazjalistów z naszej gminy. Wsród aktywnych uczniów naszej szkoły znaleźli się: Jakub Lewicz, Radek Targosz, Przemek Świtalski, Zuzia Taraska, Marta Kubicka, Piotr Dyl, Michał Zawadzki, Natalia Łochowicz. Projekt jest wspierany w ramach zadania publicznego przez Burmistrza Łabiszyna.

  Szczegółowa relacja, zdjęcia oraz film znajduje się na stronie Robinson Team:

  http://www.robinson.pl/dzien-z-robinsonem-w-lubostroniu,i3,i_skr252.html

  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.523069464507206.1073741857.226003330880489&type=3

  J.Jasewicz

 • Konkurs na fraszkę o niepaleniu

  24.06.2015

  W ramach programu „Znajdź właściwe rozwiązanie” uczniowie klasy IG wzięli udział w konkursie na fraszkę o tematyce antynikotynowej. Jury w składzie: p. Agnieszka Maciejewska-Balcerzak i p. Beata Wiącek wyłoniło zwycięzców konkursu:

   

  ***

  Nie pal papierosów,  bo będziesz bez głosu.

  Ze zdrowiem nie szalej,  bo będzie miał dalej

  do szczęścia pełnego i życia długiego.

  Hubert Piotrowski – I MIEJSCE

           O nałogu

  Dym papierosowy jest Twoim wrogiem,

  więc nie igraj z tym nałogiem.

  Dzisiaj kaszel, jutro rak.

  Wybierz życie,

  żyj więc tak, by szanować wielki dar.

  Wiktoria Światowa, Natalia Umińska – II MIEJSCE

          O paleniu

  Paląc wcale nie szalejesz,

  tylko szybko się starzejesz.

  Przestań się paleniem truć,

  ten nałóg natychmiast rzuć.

            Jakub Lewicz, Dawid Lewandowski – III MIEJSCE

  O paleniu

  Nie pal tytoniu, bo tytoń  szkodzi,

  od środka zabija i rakiem grozi.

  Więc rzuć palenie jak najszybciej potrafisz,

  pojedź nad morze i ciesz się zdrowiem

  Mikołaj Kłossok – III miejsce

         Gratulujemy!!! 

           Beata Wiącek

   

 • Trzymaj formę

  15.06.2015

  W naszej szkole, jak co roku, realizowany był program „Trzymaj formę” w klasie  VSP i IG. W tych klasach wszyscy nauczyciele przeprowadzili zajęcia o zdrowym trybie życia. Dnia 12.06.2015r. odbyło się podsumowanie programu.  O godz. 10.00 spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Na początku obejrzeliśmy przedstawienie o zdrowiu w wykonaniu uczniów klasy V SP i IG.  Następnie każda z klas zaprezentowała swój konkursowy transparent z hasłem o zdrowiu. Po prezentacji transparentów nadszedł czas na wykonanie kolejnego zadania konkursowego, a mianowicie talerza zdrowych kanapek.

  W drugiej części spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów. Komisja w składzie:  Powiatowy Koordynator programu „Trzymaj formę” p. Joanna Szymańska p. dyrektor Alina Borkowska , p. dyrektor Ewa Kaczmarek, przedstawiciel Rady Rodziców p. Renata Hełminiak oraz p. pielęgniarka Izabela Borzych nie miała łatwego zadania, gdyż uczniowie wykazali ogromne zaangażowanie w przygotowanie zarówno  transparentów, jak i kanapek.

  Oto zwycięzcy:

  Konkurs na transparent:

  Klas I-III SP:  klasa I

  Klasy IV-VI SP: klasa IV

  Gimnazjum: klasa I

  Nagrodą dla klas były owoce, ufundowane przez Przetwórnię Owocowo-Warzywną  p. Rafińskich.

  W konkursie na zdrowe kanapki zwyciężyła klasa VI. W nagrodę otrzymali bilet na zwiedzanie podziemi Pałacu Lubostroń.

  Podczas spotkanie mogliśmy wysłuchać piosenek o zdrowiu w wykonaniu uczniów klas I-III SP.

  Na zakończenie, wraz z transparentami i zdrowymi kanapkami, udaliśmy się na marsz zdrowia po Lubostroniu.  Częstowaliśmy naszymi zdrowymi kanapkami mieszkańców Lubostronia i propagowaliśmy za pomocą naszych transparentów i śpiewów dbanie o zdrowie i trzymanie formy J

  Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaangażowanie!!

  Zapraszamy do galerii zdjęć!

  Beata Wiącek

 • Biwak Strażacki Smerzyn 2015

  13.06.2015

  Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, biorą udział w powiatowych zawodach strażackich. W tym roku odbędą się one 27 czerwca na stadionie miejskim w Łabiszynie. W związku z tym drużyny dziewcząt i chłopców doskonaliło swe umiejętności na plaży w Smerzynie podczas 2 dniowego biwaku strażackiego. Utrwalano także wiedzę z ratownictwa medycznego. Opiekę nad trzydziesto osobową grupą sprawowali: Waldemar Fercho i wicedyrektor Ewa Kaczmarek a także pielęgniarka szkolna Izabela Borzych. Skład strażaków w obsadzie: Edward Pliszkowski, Sławomir Świtała, Zenon Stosik, Lech Dworacki i Artur Pliszkowski.

  Zapraszamy do galerii :)

 • IV Łabiszyńska Gra Miejska

  IV Łabiszyńska Gra Miejska

  Gra miejska o tematyce historycznej Hallo Berlin! odbyła się 6 czerwca, drugiego dnia Łabiszyńskich Spotkań z Historią.

  W grze wzięła  udział dużyna reprezentująca Zespół Szkół w Lubostroniu składająca się z gimnazjalistów: Klaudia Buczkowska, Julia Nowicka, Marta Kubicka, Zuzia Taraska, Dawid Lewandowski, Angelika Czacherska,  Marta Dobrowolska, Weronika Miler, Marta Łakomy, Aleksandra Safian i Magda Świtała  pod opieką p. Julity Jasewicz.

  W sumie  wystartowało osiem drużyn, czyli Radio Żnin, Zespół Szkół w Lubostroniu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Żnina, studenci z Bydgoszczy oraz cztery drużyny harcerskie - dwie z Łabiszyna, z Barcina i z Szubina.

  Każda z drużyn walczyła o to, żeby w dziesięciu bazach zdobyć poszczególne składniki potrzebne do wykonania ciasta drożdżowego. Aby tego dokonać, należało dotrzeć do dziesięciu baz, z których najdalsze znajdowały się na strzelnicy i na ul. Pogodnej i uzyskać składnik ciasta. Na każdej bazie czekały ciekawe zadania i łamigłówki.

  Mimo upalnej pogody daliśmy radę i zaliczyliśmy wszystkie zadania zajmując ostatecznie drugie miejsce. W nagrodę zespół otrzymał z rąk Burmistrza Łabiszyna pamiątkową statuetkę i karton przeróżnych słodkości, które bardzo wszystkich ucieszyły.

  J. Jasewicz

  http://www.palukitv.pl/teksty/karty-kultury/26009-celem-przepis-na-drozdzowke.html

 • 03.06.2015

  „...niektórzy lubią poezję...”   Wisława Szymborska

    

  Od trzech tygodni uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej pracowali nad projektem edukacyjnym "Między wierszami". Celami pracy były:  wzbudzenie zainteresowań poezją, wyczulenie uczniów na język poezji i indywidualny sposób jej odbioru, kształtowanie u młodych czytelników umiejętności analizy wierszy. 

  Dzieci zapoznawały się  z utworami polskich poetów współczesnych, kształcąc umiejętność pracy z podręcznikiem i tekstem literackim. Przy okazji doskonalili umiejętność współpracy podczas tworzenia i prezentacji wykonanego projektu.

  Po zrealizowanym projekcie uczniowie musieli wykazać się umiejętnością ukazywania piękna i niezwykłości języka poezji,

  podjąć próbę interpretacji wiersza, podać kilka tytułów wierszy i ich autorów oraz dokonać selekcji materiałów z różnych źródeł wiedzy.

  3 czerwca odbyły się prezentacje efektów pracy uczniów. Komisja w składzie: pani dyrektor Alina Borkowska, pani wicedyrektor  Ewa Kaczmarek, pani Regina Słowińska i pani Agnieszka Maciejewska - Balcerzak, przyglądała się pokazowi i oceniała według następujących kryteriów: jakość i ilość informacji oraz ich atrakcyjność, zaangażowanie członków grup, prawidłowość przygotowania prezentacji.

  Klasa IV - trzy grupy, wśród których najlepiej wypadła grupa w składzie; Julia Czubala, Nathan Ayyad, Julia Filanowska, Wiktoria Janowska i Dawid Łuczak.

  klasa V - trzy grupy, wśród których zabłysnęli Julia Balcerzak, Julia Pijarowska, Dominik Jankowski, Kacper Cudo i Adrian Piechowicz.

  klasa VI - pięć grup - tu najlepszą okazała się drużyna w składzie: Kornelia Cudo, Kamil Serafin, Joanna Piątek, Dominik Iskra i Jakub Dypolt

   

  Oto punktacja wszystkich grup:

  Grupa 4, klasa VI (K. Cudo, K. Serafin, J. Piątek, D. Iskra, J. Dypolt) - 33 punkty na 33 możliwe do uzyskania

  Grupa 1, kl. V (J. Balcerzak, K. Cudo, J. Pijarowska, D. Jaknkowski, A Piechowicz) - 31 p.

  Grupa 5, kl.VI (A. Wiatr, F. Przybylski, B. Maciejewski, Ł. Wysocki, J. Hełminiak) - 30 p.

  Grupa 2, kl. VI (K. Kowalczyk, M. Polaczek, F. Szklarski, M. Fryza, D. Skwarczyński) - 29 p.

  Grupa 2, kl. V (W. Różańska, M. Targosz, K. Robak, N. Stępień, D. Rozwarski) - 28 p.

  Grupa 2, kl. IV (J. Czubala, N. Ayyad, J. Filanowska, D. Łuczak) - 27 p.

  Grupa 3, kl. V (J. Przybylak, Z. Rambowicz, P. Przybylski, B. Pijarowski, M. Polaszewski) - 26 p.

  Grupy: 1 i 3, kl. VI ( W. Derezińska, N. Kinka, R. Łochowicz, P. Szwed, K. Krieger; P. Zieliński, N. Chróśniak, B. Omasta, A. Szczepańska, K. Dypolt) oraz 1 i 3 z klasy IV ( H. Kotlarek, K. Nowak, O. Oźminkowska, M. Przybylska, N. Różańska; J. Wysocka, N. Wójcik, T. Spychalski, M. Wilman, B. Zboiński) - ex aequo 25 p.

   

  Na wyróżnienie zasługuje Dawid Łuczak, który zachwycił bardzo wyrazistą i efektowną recytacją! Bardzo profesjonalnie recytowały swoje wiersze: Ania Wiatr, Joasia Piątek, Julia Balcerzak i Kasia Dypolt. Natomiast Julia Przybylak okazała się bardzo sprawnym mówcą. 

  Okazało się, że każdy uczeń jest w czymś dobry! Wszyscy potrafią czytać i odczytywać poezję, która jest atrakcyjna.

   

  Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i bardzo poetycko wspólnie spędzone chwile oraz zapraszamy do malutkiej galerii zdjęć

  organizatorki -

  Agnieszka Macieejewska - Balcerzak i Regina Słowińska

                              

 • Finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego

  29.05.2015

  W piątek, 29 maja uczniowie klas IV -VI Szkoły Podstawowej i gimnazjaliści zmagali się z polską ortografią w finałowej rozgrywce.

  Tytuł Mistrza Ortografii w kategorii Szkoły Podstawowej zdobyła JULIA CZUBALA z klasy IV. Drugie miejsce ex aequo zajęły Julia Balcerzak i Julia Przybylak z klasy V.

  W kategorii Gimnazjum tytuł Mistrza Ortografii wywalczła w zaciętej i bardzo wyrównanej walce AGATA SIKORA z klasy III, natomiast miejsce drugie zajęła Weronika Miler również z klasy III.

  Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom konkursu gratulujemy odwagi i dużych umiejętności. Życzymy sukcesów w kolejnej edycji za rok.

  Organizatorki: Regina Słowińska, Agnieszka Maciejewska- Balcerzak

 • Sukces plastyczny naszych uczniów!

  31.05.2015

  31 maja w Żninie, na festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka, został rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny o tematyce antytytoniowej, pod hasłem "Nie pal przy mnie, proszę".

  Celem konkursu było kształtowanie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą papierosy. Natomiast zadaniem uczestników było przygotowanie w formie plastycznej apelu do osób palących.

  Zdaniem jury, na uznanie zasłużyło dwoje uczniów z naszej szkoły.

  W kategorii klas I - III

  II miejsce zdobył Bartosz Wiliński z kl. III,

  wyróżnienie - Julia Dąbkiewicz z kl. II.

  Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów.

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  Halina Błaszczyk

 • Spotkanie z okazji Dnia Matki

  28.05.2015

  "Mama pierwsza pokazała mi księżyc,

  i pierwszy śnieg na świerkach,

  i pierwszy deszcz..."

  28 maja w Świetlicy Środowiskowej w Lubostroniu odbyła się uroczystość poświęcona wszystkim Mamom.

  W pierwszej części uczniowie kl. I - III zaprezentowali wzruszającą inscenizację "Mamo, czy Ty wiesz..." Mamy otrzymały również wykonane przez dzieci laurki.

  W drugiej części prezentowały się mamy - same i ze swoimi pociechami. Odbył się turniej tańca, w którym wspaniale wypadły trzy pary: Szymon, Marta i Michalina z mamami. W muzycznej "zabawie z krzesłami"  zdecydowanie najlepsza była mama Oliwii R. Drugie, punktowane miejsce zdobyła mama Oskara. Natomiast w zabawie "Wiemy wszystko o sobie" zwyciężyły dziewczynki -  Oliwia P. i Weronika oczywiście przy aktywnym udziale swoich mam.

  Był też słodki poczęstunek dla wszystkich.

  Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze.

  Podziękowania za pomoc dla p. E. Dreżewskiej - opiekuna świetlicy.

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  Halina Błaszczyk

 • 26.05.2015

  Dziś w lubostrońskim pałacu odbywały się zdjęcia do kolejnych odcinków popularnego serialu pt. "M jak miłość". To wydarzenie przyciągnęło uwagę wielu osób. Z radością przyjęliśmy zaproszenie p. K. Malak na spotkanie ze znanymi aktorami: Olgą Frycz, Rafałem Mroczkiem, Gabrysią Raczyńską i Marcinem Piętowskim (bohater przez niego grany podobno nieźle zamiesza w życiu Mostowiaków). Obserwowaliśmy pracę ekipy filmowej, kolejne ujęcia, sceny... Potem był czas na autografy, wspólne zdjęcia i krótkie rozmowy. Pani Olga Frycz i mała Gabrysia zaskarbiły sobie sympatię uczniów. Aktorzy i filmowcy to bardzo zapracowani ludzie. A my miło spędziliśmy czas w ciekawej i niezwyczajnej scenerii.

  Zapraszam do galerii zdjęć (wystarczy kliknąć tytuł artykułu)

  Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

  Julita Jasewicz

 • Klasa I gimnazjum na biwaku

  11.05.2015

  Klasa I gimnazjum na biwaku

  W dniach 11-12 maja 2015 r. klasa I gimnazjum uczestniczyła w biwaku w Wiktorowie.

  W programie było pływanie kajakami, wycieczka do źródełka św. Huberta, ognisko, strzelanie z łuku i  wiatrówki, ścianka do wspinaczki i tor przeszkód. A wieczorem pizza, kiełbaski, gra w „szperacza” i wspólne pogaduchy. Zabawa była rewelacyjna! Opiekunami na biwaku były panie J. Jasewicz i A. Maciejewska – Balcerzak.

  Liczne zdjęcia tak wielu atrakcji mówią same za siebie, zapraszam do galerii.

   

  J. Jasewicz

   

 • 08.05.2015

  Na początku maja (7 i 8) klasa trzecia gimnazjum spotkała się w Chomiąży Księżej. Uczniowie z wychowawczynią, p. Agnieszką Maciejewską- Balecerzak i p. Julitą Jasewicz spędzili dwa wspaniałe dni w pięknej scenerii, w promieniach słońca, wśród śmiechu, zabaw, przy ognisku... Było cudownie, o czym świadczą uśmiechnięte twarze uczestników na zdjęciach w galerii.

  Szkoda, że to ostatni wspólny biwak. Z takimi ludźmi na koniec świata!

  Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

 • Uczniowie klasy czwartej na plastyce prezentowali swój talent na płycie szkolnego boiska. Powstały piękne rysunki, przedstawiające sceny z ulubionych bajek. Na świeżym powietrzu, w słoneczku rysuje się wspaniale!

  Galeria - kliknij tytuł artykułu

  Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

 • 07.05.2015

   

   

  Dnia 6 maja 2015 r. o godzinie 12:25 całą klasą zebraliśmy się pod salą 3.2. Wszyscy niecierpliwie czekali na Panią Maciejewską-Balcerzak. Po dzwonku weszliśmy do klasy, która została zamieniona w studio ,,Rozmów w szoku”. Przywitała nas prowadząca Marta „Drzyzga” Kubicka. Do programu zostali zaproszeni między innymi Dominik N.-Harpagon, Zuza T.-Eliza, Michał L.-Kleant, Julka Ch.-Marianna, Dawid L. Szczygiełek, Wiktoria Ś.-Frozyna oraz Wiktoria G. jako specjalista psycholog.

  Zajęliśmy wyznaczone miejsca i zaczął się program. Nasi koledzy wpatrzeni i zaciekawieni w ciszy czekali na rozwój wydarzeń.

  Pierwszym gościem był Harpagon- Dominik N. Odpowiadał on na pytania zadawane przez Martę na temat wartości. Pytania prowadzącej sprawiły, że gość musiał być szczery. Uznał, iż pieniądze są dla niego najważniejsze, że nie liczą się dla niego uczucia dzieci. Pani psycholog- Wiktoria przemówiła mu do rozsądku, a ten – skruszony- obiecał poprawę. Następnym gościem była Eliza Zuzanna - córka Harpagona, która nie darzyła ojca sympatią. Psycholog także jej udzieliła kilku rad. Potem nadeszła pora, aby Kleant Michał wypowiedział się na temat relacji z ojcem. Okazało się, że podziela uczucia swej siostry. Pani specjalistka komentowała każdą wypowiedź, przekazywała rady. Na temat postępowania Harpagona mogli wypowiedzieć się również: Szczygiełek, Frozyna oraz kilka osób z widowni, np. Klaudia B. i Przemek Ś. Wszyscy byli w szoku, słuchając wypowiedzi Harpagona i jego dzieci. Niestety z powodów zdrowotnych w programie nie mogła wziąć udziału Marianna- Julia Ch.

  Program poruszył tematykę nieszczęśliwej rodziny. Ojciec, dla którego liczą się tylko pieniądze. Dzieci, które z braku wsparcia i zrozumienia ze strony ojca oraz jego skąpstwa, zaczynają go nienawidzić, stają się powoli takie same jak on. Rozmawiajmy ze sobą w rodzinie, bądźmy mili dla siebie. Nie przedkładajmy dóbr materialnych nad wartości duchowe. Tak podsumowałybyśmy przekaz zorganizowanego programu.

  Klasa była pod wrażeniem całej lekcji. Wszyscy świetnie się przygotowali. Pani psycholog Wiktoria Giemska opracowała bardzo trafne wypowiedzi i porady, a prowadząca Marta Kubicka doskonale panowała nad całością. Pani Balcerzak była z nas bardzo dumna :)

  Natalia Umińska

  Zuzanna Taraska

  Roksana Nowak

 • PMLB DZIEWCZĄT ŻNIN 21 maja 2015

  22.05.2015

  Kolejne rozgrywki PMLB dziewcząt w Żninie. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Chłodzińska, Wiktoria Światowa i Magdalena Świtała. Turniej zakończył się sukcesem dziewcząt z naszej szkoły:

  Julia Chłodzińska - III miejsce, brązowy medal,

  Magdalena Świtała - II miejsce, srebrny medal.

  Gratulujemy serdecznie ! ! ! Brawo ! ! !

  Zapraszam do galerii :)

 • Strzelnicę na bydgoskich Jachcicach odwiedzili uczniowie naszej szkoły

       22 kwietnia  żołnierze z 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej zorganizowali dzień otwarty. Gośćmi były dzieci i młodzież z regionu, a wśród nich nasi uczniowie.

  Żołnierze zaprezentowali elementy wojskowego umundurowania i wyposażenia. Uczestnicy pokazów mieli również okazję wsiąść do pojazdów, będących na wyposażeniu bydgoskiej brygady, także tych, które na co dzień transportują środki zaopatrzenia. Dzieci strzelały, maszerowały, słuchały w uwagą, bo ciekawych informacji było mnóstwo.

  Uczniowie mieli  możliwość degustacji wojskowej  grochówki, pysznego wojskowego chleba.to była bardzo ciekawa i edukacyjna wyprawa.

  Wszyscy zakurzeni po czubki głow, ale jakże zadowoleni wrócili do domu.

  Zapraszam do galerii

  Monika Nowak

 • Mistrzostwa Polski Juniorów Kielce 2015

  05.05.2015

  Mistrzostwa Polski Juniorów Kielce 2015 odbyły się w dniach 28.04 - 03.05.2015. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Chlodzińska, Wiktoria Światowa i Weronika Derezińska. Łabiszyn w składzie Magda Bonek, Mateusz Kuras i Aleksandra Piąstka. Opiekę podczas imprezy sprawował Waldemar Fercho. Początek turnieju nie zapowiadał się imponująco, jednak z upływem czasu zawodnicy zaczęli grać coraz lepiej. Ostatecznie na Pałuki przywieziono cztery medale z czego dwa zostaną w gminie Łabiszyn.

  Magdalena Bonek zdobyła III miejsce, brązowy medal - 10 bil

  Weronika Derezińska zdobyła III miejsce, brązowy medal - 9 bil 

  Medalistom serdecznie gratulujemy ! BRAWO !!!  

  Więcej informacji, tabele, foto na stronach PZBil   

  http://bilard-sport.pl/aktualnosci.php?inf_id=1932

  http://bilard-sport.pl/mp_junior_2015/informacje.php?cPath=180_184

  Zapraszamy do galerii.

  tekst i foto W. Fercho

 • Etap szkolny Konkursu "Pięknego Czytania"

  05.05.2015

  Eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu "Pięknego czytania"

  5 maja  odbyły się eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu "Pięknego czytania", który co roku  organizuje Biblioteka Publiczna  w Łabiszynie.  Wzięło w nich udział 16  czytelników biblioteki szkolnej  od klasy II do VI.  Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko pięknym czytaniem, ale także zachęceniem do przeczytania wybranej pozycji. Wystąpienia uczniów oceniało jury w składzie: p. wicedyrektor Ewa Kaczmarek oraz p. Aldona Krupecka, Danuta Kuśnierz i Julita Jasewicz. Do etapu gminnego zakwalifikowały się następujące uczennice:

  Klasy II-III SP:
   1. Wiktoria Swoińska kl. II
   2. Weronika Omasta kl. III
   3. Julia Dąbkiewicz kl. II

  Klasy IV-VI SP:
  1. Kornelia Cudo kl. VI
   2. Joanna Piątek kl. VI

  Powodzenia 14 maja !!!

  Julita Jasewicz

   

 • Uroczystość z okazji ,,Dnia Ziemi"

  05.05.2015

  Dnia 28 kwietnia obchodziliśmy w szkole ,,Dzień Ziemi". Z tej okazji zaprezentowano przedstawienie pt. ,,Jak uczyliśmy Damiana szanować przyrodę"oraz zorganizowano konkurs ekologiczny dla klas IV-VI i gimnazjum. Forma konkursu polegała na tym, że każdą klasę reprezentował trzy osobowy zespół, a zmaganiom uczniów przyglądała się społeczność uczniowska pod opieką nauczycieli. Umiejętności i wiedzę uczestników oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor Ewa Kaczmarek, pani Regina Słowińska oraz pani Magdalena Olszewska - Sikora.

  Wyniki konkursu:

  Z klas IV-VI:

  I miejsce zajeła kl. VI: Kornelia Cudo, Kamil Serafin, Filip Przybylski

  Z klas gimnazjalnych:

  I miejsce zajeła kl. II: Magdalena Świtała, Aleksandra Wilińska,Radosław Lipowski.

  Zapraszam do galerii: Aldona Krupecka

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Lubostroniu : Gimnazjum , Szkoła Podstawowa, Przedszkole
  Zespół Szkół w Lubostroniu,
  Lubostroń 13a
  89-210 Łabiszyn

 • Sekretariat Halina Świątkowska
  tel/fax. (52) 384 46 36

Galeria zdjęć