Nawigacja

 • 08.10.2015

  Dwuletni projekt LOGIC and MATHS zakłada realizację działań w partnerstwie dwóch szkół: polskiej i włoskiej.

  Na realizację projektu pozyskaliśmy 42650 euro ze środków Unii Europejskiej. 

  CELE PROJEKTU:

  Projekt przyczyni się do przyrostu wiedzy i rozwoju umiejętności u uczniów (na etapach edukacyjnych odpowiadających poziomom szkoły podstawowej i gimnazjum) z zakresu nauk ścisłych, szczególnie matematyki.

  Wsparcie edukacji uczniów w zakresie logicznego, matematycznego myślenia, ścisłego rozumowania, motywowania do poszukiwania skutecznych rozwiązań, czy umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy w sytuacjach praktycznych.

  Kolejnym celem jest wymiana doświadczeń kadry, dobrych praktyk, poszukiwanie i wdrażanie skuteczniejszych metod nauczania, promujących stosowanie zintegrowanego kształcenia (CLIL), wspierających rozwój umiejętności podstawowych i przekrojowych.

  Partnerstwo pozwoli nam przekonać się o wszechobecności matematyki, niekończącej się wraz z granicami państw, rozumianej przez wszystkie narody jednakowo. A może matematyka rzeczywiście może być lingua franca - środkiem komunikacji między uczestnikami dwóch grup partnerskich, podobnym do tego, jakim jest j. angielski?

  Uczestnikami bezpośrednimi projektu będzie społeczność uczniowska obu szkół.

  Poszczególne działania o zróżnicowanym poziomie trudności

  zaangażują dzieci i młodzież wszystkich etapów edukacyjnych:

        przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum.

  Niewątpliwym atutem projektu LOGIC and MATHS’ jest jego lokalny i międzynarodowy wymiar!

   

  W ciągu dwóch lat zrealizujemy szereg aktywności lokalnie -w naszych szkołach i będziemy nawiązywać kontakt ze szkołą partnerską poprzez np. Internet i wyjazdy!

          Zakładamy realizację co najmniej 3 wizyt zagranicznych do Włoch!

          Weźmie w nich udział min. 16 uczniów naszej szkoły.

  Lubostroń będzie przynajmniej 1 raz gościł

            uczestników szkoły partnerskiej z Włoch.

  Autorem wniosku i koordynatorem z ramienia ZS Lubostroń jest Agnieszka Pogiel-Kantorska.

  Oto przykłady zaplanowanych działań:

   List of useful informations –dokonamy zestawienia wszystkich potrzebnych (zdaniem uczestników) informacji, pomysłów, ciekawostek dot. tematyki projektu i partnerstwa.;

  Open air machines innovations –wybór, lub wytworzenie urządzeń matematycznych;

  Games competitions –tworzenie gier planszowych o tematyce matematyczno -logicznej, a także współzawodnictwo, liczne konkursy;

  ITC for Communications –zajęcia rozwijające umiejętności ITC, prace z programami edukacyjnymi;

  Comedy and draMATHEMATICsection –tworzenie przedstawień o tematyce projektu prezentowanych grupie partnerskiej;

  and

  Methodologys of teaching –wspólne poszukiwania nauczycielskiej skutecznych metod nauczania przedmiotów ścisłych, szczególnie matematyki;

  Artistic contests –konkursy plastyczne o tematyce projektu o zróżnicowanym poziomie trudności;

  Tonight only maths –organizacja ‘noclegów szkolnych z matematyką’. Będziemy nawiązywać kontakt internetowy ze szkołą włoską, prowadzić telekonferencję, itd.;

  Historical famous Mathematics –uczestnicy obu szkół przygotują prezentację o sławnych matematykach i ich dokonaniach;

  Solve the puzzle - uczestnicy będą wyszukiwać (może nawet wymyślać) zagadki matematyczno -logiczne, przesyłać je za pomocą Internetu do szkoły partnerskiej, lub rozwiązywać wspólnie podczas wizyt.

 • "Być wolnym- to móc nie kłamać” - międzyszkolna dyskusja

  29 września 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum udali się z p. Julitą Jasewicz do  Zespołu Szkół w Łabiszynie na Międzyszkolną Dyskusję na temat wolności. W spotkaniu uczestniczyli reprezentani gimnazjum z Szubina,  Gąsawy i Łabiszyna. Na czele naszej szkoły stały dziewczyny z klasy II: Julia Chłodzińska, Zuzanna Taraska, Marta Kubicka i Julia Nowicka.

   Reprezentacje wszystkich szkół przedstawiły wysoki poziom przemysleń, uczniowie chętnie wypowiadali się na zagadnienia powiązane z tematem. Młodzież tworzyła definicję wolności, koncentrując się szczególnie na wolności słowa, gdyż teza  spotkania brzmiała „ Być wolnym- to móc nie kłamać”. Kulminacyjnym punktem dyskusji była rozmowa ze strażnikiem więziennym plut. Grzegorzem Wójcickim, który opowiadał o życiu za kratami. Niektóre opowieści były wstrząsające i bardzo ciekawe... Podsumowaniem spotkania było stworzenie przez młodzież plakatów, które  opisywały wolność słowa.

  Spotkanie było interesującym doświadczeniem, dziękujemy za zaproszenie!

  Julita Jasewicz

 • 23.09.2015

  Dnia 23 września 2015 roku w Zespole Szkół w Lubostroniu odbył się pokaz trików bilardowych Mistrza Polski  Ziemowita Janaszka. Organizatorem imprezy był UKS Lubostroń i UKS Łabiszynianka Łabiszyn.  W całym kraju prowadzona jest obecnie Ogólnopolska Akademia Bilardowa Dzieci i Młodzieży " Bilard Sportem Wszystkich" i "STOP zwolnieniom z wf-u", w ramach których tourne po kraju ma właśnie mistrz w trikach bilardowych, promując ten sport . Pokaz przeprowadzono dla całej społeczności szkolnej zespołu szkół,  mieszkańców Lubostronia i okolic. Podczas show panowała magiczna i radosna atmosfera, bile  na stole i nie tylko, skakały, wirowały i słuchały się mistrza, przecząc wszelkim prawom fizyki. Magia w Lubostroniu trwała ok. 1,5 godziny! To był niezapomniany pokaz! Film i zdjęcia zobaczyć można w sieci na stronach PZBil, bilardowo.pl i facebooku. Zobacz koniecznie! Polub i udostępnij! Zapraszam do galerii!

  W. Fercho

 • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

  18.09.2015

  Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

  Wielką atrakcją, zwłasza w szkole podstawowej cieszyła się kampania przedwyborcza przygotowana przez kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego i ich sztaby wyborcze. W wyniku głosowania powołano nastepujący skład samorządu szkolnego:

  Szkołs Podstawowa:

  1. Julia Balcerzak 48 głosów

  2. Julia Przybylak 39 gł.

  3. Hanna Kotlarek 37 gł.

  4. Weronika Skwarczyńska37 gł.

  5. Wiola Jarolewska 35 gł.

  6. Kacper Robak 29 gł.

  Gimnazjum

  1. Zuzanna Taraska 62 gł.

  2. Magdalena Świtała 61 gł.

  3. Anna Wiatr 52 gł.

  4. Julia Nowicka 49 gł.

  5. Kornelia Cudo 47 gł.

  6.  Stanisław Mrowca 37 gł. 

  7. Filip Przybylski 37 gł.

  8. Joanna Piątek 37 gł.

  Gratulacje !!!

   

  Julita Jasewicz – opiekun RSU gimnazjum,

  Aldona Krupecka – opiekun  RSU szkoły podstawowej.

 • 15.09.2015

  XVIII Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych - Tomaszów Mazowiecki 2015.

  W mistrzostwach naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Świtała, Agata Kłossok i Julia Chłodzińska. Łabiszyniankę Łabiszyn: Aleksandra Piąstka, Weronika Derezińska i Dawid Borkowski. Opiekunem drużyn z gminy Łabiszyn był Waldemar Fercho. Turniej trwał  trzy dni, łącznie 30 godzin rywalizacji. W tym czasie hala widowiskowo-sportowa obfitowała emocjami: euforia i łzy, salwy braw i jęki zawodu.  Ostatecznie Weronika Derezińska zdobyła III miejsce indywidualnie, puchar w 9 bil. Magdalena Świtała zdobyła V miejsce, mini puchar także w 9 bil. Dziewczęta drużynowo zajęły 9 miejsce. Turniej bardzo dobrze ułożył się dla pozostałych drużyn naszego regionu min dla UKS Piechcin i UKS Dragon Wielkopolski. Więcej znajdziecie na stronach:

  http://bilard-sport.pl/aktualnosci.php?inf_id=2008

  www.youtube.com/watch?t=1&v=4bmuClMuMXI

  www.facebook.com/media/set/?set=a.1006795419360884.1073741931.221166347923799&type=3

  www.facebook.com/media/set/?set=a.1005410609499365.1073741930.221166347923799&type=3

  www.pomorska.pl/wiadomosci/znin/art/8012024,az-cztery-medale-z-mistrzostw-polski-uksow-przywiezli-bilardzisci-z-paluk,id,t.html

  W.Fercho

 • Rok Szkolny 2015/2016 rozpoczęty !

  01.09.2015

  Punktualnie o godzinie 8.45 we wtorek, 1 września, rozpoczęło się pierwsze spotkanie społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Lubostroniu. Tym samym nowy rok szkolny można było uznać za oficjalnie rozpoczęty. 

  Krótką ceremonię rozpoczęcia roku szkolnego poprowadziła pani dyrektor Ewa Kaczmarek.

  Głos zabrała również pani dyrektor Alina Borkowska. Przedstawiła ona wyzwania i nadzieje związane z najbliższymi miesiącami edukacji, a także dokonała prezentacji nowych osób, które zasiliły w tym roku kadrę pedagogiczną ZS.

  W tym gronie znalazła się pani Agnieszka Grabowska, uczyć będzie matematyki w szkole podstawowej w zastępstwie za panią Joannę Komasińską. W gimnazjum matematyki uczyć będzie pan Zbigniew Szmit. Język angielski poprowadzi pani Agnieszka Matuła, pedagogiem w zastępstwie będzie pani Katarzyna Drzewiecka.

  Nowym pedagogom życzymy sukcesów edukacyjnych i jak najszybszej aklimatyzacji w naszej szkole!

  W. Fercho

 • Kolejny rok za nami. 26 czerwca 2015 r. uczniowie odebrali świadectwa szkolne, niektórzy z wyróżnieniem, z nagrodami i pobiegli witać wakacje. Uczniowie klas trzeciej i szóstej pożegnali swoje wychowawczynie. Były więc i chwile wzruszeń. Za dwa miesiące wszyscy wrócą i rozpoczną ciężką, ale też ciekawą pracę.

  Jedna klasa żegnała się ze szkołą na zawsze - klasa III gimnazjum. Odbyła się osobna piękna uroczystość. Uczniowie, żegnając się ze wszystkimi, zaprezentowali program artystyczny, którym wzruszali i bawili zgromadzonych gości. Moja Klasa zakończyła kolejny etap edukacji. Życzę wszystkim wspaniałym absolwentom powodzenia smiley

  Życząc wszystkim udanych wakacji, zapraszam do galerii zdjęć. (Wystarczy klik w tytuł)

  Agnieszka Maciejewska- Balcerzak

 • Młodzieżowy Puchar Robinsona

  27.06.2015

  Młodzieżowy Puchar Robinsona

  Uczennica klasy I Gimnazjum w Lubostroniu - Marta Kubicka wywalczyła 27 czerwca Młodzieżowy Puchar Robinsona zajmując III miejsce w zawodach wędkarskich !

  W tegorocznym projekcie „Wędkarstwo jako forma sportu i prawa dla młodzieży” realizowanym przez Koło PZW nr 146 w Lubostroniu uczestniczyła spora grupa gimnazjalistów z naszej gminy. Wsród aktywnych uczniów naszej szkoły znaleźli się: Jakub Lewicz, Radek Targosz, Przemek Świtalski, Zuzia Taraska, Marta Kubicka, Piotr Dyl, Michał Zawadzki, Natalia Łochowicz. Projekt jest wspierany w ramach zadania publicznego przez Burmistrza Łabiszyna.

  Szczegółowa relacja, zdjęcia oraz film znajduje się na stronie Robinson Team:

  http://www.robinson.pl/dzien-z-robinsonem-w-lubostroniu,i3,i_skr252.html

  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.523069464507206.1073741857.226003330880489&type=3

  J.Jasewicz

 • Konkurs na fraszkę o niepaleniu

  24.06.2015

  W ramach programu „Znajdź właściwe rozwiązanie” uczniowie klasy IG wzięli udział w konkursie na fraszkę o tematyce antynikotynowej. Jury w składzie: p. Agnieszka Maciejewska-Balcerzak i p. Beata Wiącek wyłoniło zwycięzców konkursu:

   

  ***

  Nie pal papierosów,  bo będziesz bez głosu.

  Ze zdrowiem nie szalej,  bo będzie miał dalej

  do szczęścia pełnego i życia długiego.

  Hubert Piotrowski – I MIEJSCE

           O nałogu

  Dym papierosowy jest Twoim wrogiem,

  więc nie igraj z tym nałogiem.

  Dzisiaj kaszel, jutro rak.

  Wybierz życie,

  żyj więc tak, by szanować wielki dar.

  Wiktoria Światowa, Natalia Umińska – II MIEJSCE

          O paleniu

  Paląc wcale nie szalejesz,

  tylko szybko się starzejesz.

  Przestań się paleniem truć,

  ten nałóg natychmiast rzuć.

            Jakub Lewicz, Dawid Lewandowski – III MIEJSCE

  O paleniu

  Nie pal tytoniu, bo tytoń  szkodzi,

  od środka zabija i rakiem grozi.

  Więc rzuć palenie jak najszybciej potrafisz,

  pojedź nad morze i ciesz się zdrowiem

  Mikołaj Kłossok – III miejsce

         Gratulujemy!!! 

           Beata Wiącek

   

 • Trzymaj formę

  15.06.2015

  W naszej szkole, jak co roku, realizowany był program „Trzymaj formę” w klasie  VSP i IG. W tych klasach wszyscy nauczyciele przeprowadzili zajęcia o zdrowym trybie życia. Dnia 12.06.2015r. odbyło się podsumowanie programu.  O godz. 10.00 spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Na początku obejrzeliśmy przedstawienie o zdrowiu w wykonaniu uczniów klasy V SP i IG.  Następnie każda z klas zaprezentowała swój konkursowy transparent z hasłem o zdrowiu. Po prezentacji transparentów nadszedł czas na wykonanie kolejnego zadania konkursowego, a mianowicie talerza zdrowych kanapek.

  W drugiej części spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów. Komisja w składzie:  Powiatowy Koordynator programu „Trzymaj formę” p. Joanna Szymańska p. dyrektor Alina Borkowska , p. dyrektor Ewa Kaczmarek, przedstawiciel Rady Rodziców p. Renata Hełminiak oraz p. pielęgniarka Izabela Borzych nie miała łatwego zadania, gdyż uczniowie wykazali ogromne zaangażowanie w przygotowanie zarówno  transparentów, jak i kanapek.

  Oto zwycięzcy:

  Konkurs na transparent:

  Klas I-III SP:  klasa I

  Klasy IV-VI SP: klasa IV

  Gimnazjum: klasa I

  Nagrodą dla klas były owoce, ufundowane przez Przetwórnię Owocowo-Warzywną  p. Rafińskich.

  W konkursie na zdrowe kanapki zwyciężyła klasa VI. W nagrodę otrzymali bilet na zwiedzanie podziemi Pałacu Lubostroń.

  Podczas spotkanie mogliśmy wysłuchać piosenek o zdrowiu w wykonaniu uczniów klas I-III SP.

  Na zakończenie, wraz z transparentami i zdrowymi kanapkami, udaliśmy się na marsz zdrowia po Lubostroniu.  Częstowaliśmy naszymi zdrowymi kanapkami mieszkańców Lubostronia i propagowaliśmy za pomocą naszych transparentów i śpiewów dbanie o zdrowie i trzymanie formy J

  Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaangażowanie!!

  Zapraszamy do galerii zdjęć!

  Beata Wiącek

 • Biwak Strażacki Smerzyn 2015

  13.06.2015

  Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, biorą udział w powiatowych zawodach strażackich. W tym roku odbędą się one 27 czerwca na stadionie miejskim w Łabiszynie. W związku z tym drużyny dziewcząt i chłopców doskonaliło swe umiejętności na plaży w Smerzynie podczas 2 dniowego biwaku strażackiego. Utrwalano także wiedzę z ratownictwa medycznego. Opiekę nad trzydziesto osobową grupą sprawowali: Waldemar Fercho i wicedyrektor Ewa Kaczmarek a także pielęgniarka szkolna Izabela Borzych. Skład strażaków w obsadzie: Edward Pliszkowski, Sławomir Świtała, Zenon Stosik, Lech Dworacki i Artur Pliszkowski.

  Zapraszamy do galerii :)

 • IV Łabiszyńska Gra Miejska

  IV Łabiszyńska Gra Miejska

  Gra miejska o tematyce historycznej Hallo Berlin! odbyła się 6 czerwca, drugiego dnia Łabiszyńskich Spotkań z Historią.

  W grze wzięła  udział dużyna reprezentująca Zespół Szkół w Lubostroniu składająca się z gimnazjalistów: Klaudia Buczkowska, Julia Nowicka, Marta Kubicka, Zuzia Taraska, Dawid Lewandowski, Angelika Czacherska,  Marta Dobrowolska, Weronika Miler, Marta Łakomy, Aleksandra Safian i Magda Świtała  pod opieką p. Julity Jasewicz.

  W sumie  wystartowało osiem drużyn, czyli Radio Żnin, Zespół Szkół w Lubostroniu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Żnina, studenci z Bydgoszczy oraz cztery drużyny harcerskie - dwie z Łabiszyna, z Barcina i z Szubina.

  Każda z drużyn walczyła o to, żeby w dziesięciu bazach zdobyć poszczególne składniki potrzebne do wykonania ciasta drożdżowego. Aby tego dokonać, należało dotrzeć do dziesięciu baz, z których najdalsze znajdowały się na strzelnicy i na ul. Pogodnej i uzyskać składnik ciasta. Na każdej bazie czekały ciekawe zadania i łamigłówki.

  Mimo upalnej pogody daliśmy radę i zaliczyliśmy wszystkie zadania zajmując ostatecznie drugie miejsce. W nagrodę zespół otrzymał z rąk Burmistrza Łabiszyna pamiątkową statuetkę i karton przeróżnych słodkości, które bardzo wszystkich ucieszyły.

  J. Jasewicz

  http://www.palukitv.pl/teksty/karty-kultury/26009-celem-przepis-na-drozdzowke.html

 • 03.06.2015

  „...niektórzy lubią poezję...”   Wisława Szymborska

    

  Od trzech tygodni uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej pracowali nad projektem edukacyjnym "Między wierszami". Celami pracy były:  wzbudzenie zainteresowań poezją, wyczulenie uczniów na język poezji i indywidualny sposób jej odbioru, kształtowanie u młodych czytelników umiejętności analizy wierszy. 

  Dzieci zapoznawały się  z utworami polskich poetów współczesnych, kształcąc umiejętność pracy z podręcznikiem i tekstem literackim. Przy okazji doskonalili umiejętność współpracy podczas tworzenia i prezentacji wykonanego projektu.

  Po zrealizowanym projekcie uczniowie musieli wykazać się umiejętnością ukazywania piękna i niezwykłości języka poezji,

  podjąć próbę interpretacji wiersza, podać kilka tytułów wierszy i ich autorów oraz dokonać selekcji materiałów z różnych źródeł wiedzy.

  3 czerwca odbyły się prezentacje efektów pracy uczniów. Komisja w składzie: pani dyrektor Alina Borkowska, pani wicedyrektor  Ewa Kaczmarek, pani Regina Słowińska i pani Agnieszka Maciejewska - Balcerzak, przyglądała się pokazowi i oceniała według następujących kryteriów: jakość i ilość informacji oraz ich atrakcyjność, zaangażowanie członków grup, prawidłowość przygotowania prezentacji.

  Klasa IV - trzy grupy, wśród których najlepiej wypadła grupa w składzie; Julia Czubala, Nathan Ayyad, Julia Filanowska, Wiktoria Janowska i Dawid Łuczak.

  klasa V - trzy grupy, wśród których zabłysnęli Julia Balcerzak, Julia Pijarowska, Dominik Jankowski, Kacper Cudo i Adrian Piechowicz.

  klasa VI - pięć grup - tu najlepszą okazała się drużyna w składzie: Kornelia Cudo, Kamil Serafin, Joanna Piątek, Dominik Iskra i Jakub Dypolt

   

  Oto punktacja wszystkich grup:

  Grupa 4, klasa VI (K. Cudo, K. Serafin, J. Piątek, D. Iskra, J. Dypolt) - 33 punkty na 33 możliwe do uzyskania

  Grupa 1, kl. V (J. Balcerzak, K. Cudo, J. Pijarowska, D. Jaknkowski, A Piechowicz) - 31 p.

  Grupa 5, kl.VI (A. Wiatr, F. Przybylski, B. Maciejewski, Ł. Wysocki, J. Hełminiak) - 30 p.

  Grupa 2, kl. VI (K. Kowalczyk, M. Polaczek, F. Szklarski, M. Fryza, D. Skwarczyński) - 29 p.

  Grupa 2, kl. V (W. Różańska, M. Targosz, K. Robak, N. Stępień, D. Rozwarski) - 28 p.

  Grupa 2, kl. IV (J. Czubala, N. Ayyad, J. Filanowska, D. Łuczak) - 27 p.

  Grupa 3, kl. V (J. Przybylak, Z. Rambowicz, P. Przybylski, B. Pijarowski, M. Polaszewski) - 26 p.

  Grupy: 1 i 3, kl. VI ( W. Derezińska, N. Kinka, R. Łochowicz, P. Szwed, K. Krieger; P. Zieliński, N. Chróśniak, B. Omasta, A. Szczepańska, K. Dypolt) oraz 1 i 3 z klasy IV ( H. Kotlarek, K. Nowak, O. Oźminkowska, M. Przybylska, N. Różańska; J. Wysocka, N. Wójcik, T. Spychalski, M. Wilman, B. Zboiński) - ex aequo 25 p.

   

  Na wyróżnienie zasługuje Dawid Łuczak, który zachwycił bardzo wyrazistą i efektowną recytacją! Bardzo profesjonalnie recytowały swoje wiersze: Ania Wiatr, Joasia Piątek, Julia Balcerzak i Kasia Dypolt. Natomiast Julia Przybylak okazała się bardzo sprawnym mówcą. 

  Okazało się, że każdy uczeń jest w czymś dobry! Wszyscy potrafią czytać i odczytywać poezję, która jest atrakcyjna.

   

  Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i bardzo poetycko wspólnie spędzone chwile oraz zapraszamy do malutkiej galerii zdjęć

  organizatorki -

  Agnieszka Macieejewska - Balcerzak i Regina Słowińska

                              

 • Finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego

  29.05.2015

  W piątek, 29 maja uczniowie klas IV -VI Szkoły Podstawowej i gimnazjaliści zmagali się z polską ortografią w finałowej rozgrywce.

  Tytuł Mistrza Ortografii w kategorii Szkoły Podstawowej zdobyła JULIA CZUBALA z klasy IV. Drugie miejsce ex aequo zajęły Julia Balcerzak i Julia Przybylak z klasy V.

  W kategorii Gimnazjum tytuł Mistrza Ortografii wywalczła w zaciętej i bardzo wyrównanej walce AGATA SIKORA z klasy III, natomiast miejsce drugie zajęła Weronika Miler również z klasy III.

  Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom konkursu gratulujemy odwagi i dużych umiejętności. Życzymy sukcesów w kolejnej edycji za rok.

  Organizatorki: Regina Słowińska, Agnieszka Maciejewska- Balcerzak

 • Sukces plastyczny naszych uczniów!

  31.05.2015

  31 maja w Żninie, na festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka, został rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny o tematyce antytytoniowej, pod hasłem "Nie pal przy mnie, proszę".

  Celem konkursu było kształtowanie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą papierosy. Natomiast zadaniem uczestników było przygotowanie w formie plastycznej apelu do osób palących.

  Zdaniem jury, na uznanie zasłużyło dwoje uczniów z naszej szkoły.

  W kategorii klas I - III

  II miejsce zdobył Bartosz Wiliński z kl. III,

  wyróżnienie - Julia Dąbkiewicz z kl. II.

  Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów.

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  Halina Błaszczyk

 • Spotkanie z okazji Dnia Matki

  28.05.2015

  "Mama pierwsza pokazała mi księżyc,

  i pierwszy śnieg na świerkach,

  i pierwszy deszcz..."

  28 maja w Świetlicy Środowiskowej w Lubostroniu odbyła się uroczystość poświęcona wszystkim Mamom.

  W pierwszej części uczniowie kl. I - III zaprezentowali wzruszającą inscenizację "Mamo, czy Ty wiesz..." Mamy otrzymały również wykonane przez dzieci laurki.

  W drugiej części prezentowały się mamy - same i ze swoimi pociechami. Odbył się turniej tańca, w którym wspaniale wypadły trzy pary: Szymon, Marta i Michalina z mamami. W muzycznej "zabawie z krzesłami"  zdecydowanie najlepsza była mama Oliwii R. Drugie, punktowane miejsce zdobyła mama Oskara. Natomiast w zabawie "Wiemy wszystko o sobie" zwyciężyły dziewczynki -  Oliwia P. i Weronika oczywiście przy aktywnym udziale swoich mam.

  Był też słodki poczęstunek dla wszystkich.

  Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze.

  Podziękowania za pomoc dla p. E. Dreżewskiej - opiekuna świetlicy.

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  Halina Błaszczyk

 • 26.05.2015

  Dziś w lubostrońskim pałacu odbywały się zdjęcia do kolejnych odcinków popularnego serialu pt. "M jak miłość". To wydarzenie przyciągnęło uwagę wielu osób. Z radością przyjęliśmy zaproszenie p. K. Malak na spotkanie ze znanymi aktorami: Olgą Frycz, Rafałem Mroczkiem, Gabrysią Raczyńską i Marcinem Piętowskim (bohater przez niego grany podobno nieźle zamiesza w życiu Mostowiaków). Obserwowaliśmy pracę ekipy filmowej, kolejne ujęcia, sceny... Potem był czas na autografy, wspólne zdjęcia i krótkie rozmowy. Pani Olga Frycz i mała Gabrysia zaskarbiły sobie sympatię uczniów. Aktorzy i filmowcy to bardzo zapracowani ludzie. A my miło spędziliśmy czas w ciekawej i niezwyczajnej scenerii.

  Zapraszam do galerii zdjęć (wystarczy kliknąć tytuł artykułu)

  Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

  Julita Jasewicz

 • Klasa I gimnazjum na biwaku

  11.05.2015

  Klasa I gimnazjum na biwaku

  W dniach 11-12 maja 2015 r. klasa I gimnazjum uczestniczyła w biwaku w Wiktorowie.

  W programie było pływanie kajakami, wycieczka do źródełka św. Huberta, ognisko, strzelanie z łuku i  wiatrówki, ścianka do wspinaczki i tor przeszkód. A wieczorem pizza, kiełbaski, gra w „szperacza” i wspólne pogaduchy. Zabawa była rewelacyjna! Opiekunami na biwaku były panie J. Jasewicz i A. Maciejewska – Balcerzak.

  Liczne zdjęcia tak wielu atrakcji mówią same za siebie, zapraszam do galerii.

   

  J. Jasewicz

   

 • 08.05.2015

  Na początku maja (7 i 8) klasa trzecia gimnazjum spotkała się w Chomiąży Księżej. Uczniowie z wychowawczynią, p. Agnieszką Maciejewską- Balecerzak i p. Julitą Jasewicz spędzili dwa wspaniałe dni w pięknej scenerii, w promieniach słońca, wśród śmiechu, zabaw, przy ognisku... Było cudownie, o czym świadczą uśmiechnięte twarze uczestników na zdjęciach w galerii.

  Szkoda, że to ostatni wspólny biwak. Z takimi ludźmi na koniec świata!

  Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

 • Uczniowie klasy czwartej na plastyce prezentowali swój talent na płycie szkolnego boiska. Powstały piękne rysunki, przedstawiające sceny z ulubionych bajek. Na świeżym powietrzu, w słoneczku rysuje się wspaniale!

  Galeria - kliknij tytuł artykułu

  Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Lubostroniu : Gimnazjum , Szkoła Podstawowa, Przedszkole
  Zespół Szkół w Lubostroniu,
  Lubostroń 13a
  89-210 Łabiszyn

 • Sekretariat Halina Świątkowska
  tel/fax. (52) 384 46 36

Galeria zdjęć