Zespół Szkół w Lubostroniu : Gimnazjum , Szkoła Podstawowa, Przedszkole
Strona główna
 • Dla babci i dziadka - uczniowie klas I - III

  "Niech babunia i dziadziunio mój jedyny
  żyje długo i przyjemnie.
  Niech mu w szczęściu mkną godziny
  i niech ma pociechę ze mnie."


       Takimi słowami piosenki uczniowie klas I - III powitali zaproszone babcie i dziadków w dniu swojego święta.

  22 stycznia spotkaliśmy się z tej okazji w świetlicy socjoterapeutycznej w Lubostroniu.

  Nie zabrakło gorących życzeń, pięknie recytowanych wierszy, śpiewu piosenek płynących prosto z serca oraz tańców. Po występie dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom laurki i upominki. Potem były zabawy i konkursy, w których goście z zaangażowaniem brali udział. Był też słodki poczęstunek, kawka, herbatka i nagrody w postaci cukierków. Wszyscy bawili się wspaniale do ostatniej minuty.

  Serdeczne podziękowania dla pani Eli Dreżewskiej pracującej w świetlicy za pomoc. Podziękowania należą się również Zosi Rambowicz i Wiktorii Różańskiej za przygotowanie i przeprowadzenie konkursów.

  Z okazji tak ważnego święta jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i samych pomyślnych dni!!!!!

  Zapraszam do galerii zdjęć.

   Monika Nowak

   

 • 23.01.2015

  Klasa I gimnazjum zaprasza do Rzymu

  22 stycznia klasa pierwsza gimnazjum zaprosiła uczniów klasy  trzeciej szkoły podstawowej na wycieczkę do starożytnego Rzymu. Miejscem docelowym była klasa 3.2 . Tam na gości czekało stworzone przez gimnazjalistów biuro podróży Roma.  

  Grupa przewodników - Dominika Jelonek, Roksana Nowak, Julia Nowacka i Klaudia Buczkowska -  przedstawiła trasę wycieczki a zespół historyków - Julia Chłodzińska, Wiktoria Światowa, Zuzia Taraska i Natalia Umińska omówiły  najbardziej znane zabytki i miejsca.  Podczas „oprowadzania’ po klasie goście mogli usłyszeć recytację autorskich wierszy uczniów o „wiecznym mieście”, legendę o Romulusie i Remusie, założycielach Rzymu i zobaczyć modę rzymską.

  Liczne ciekawostki o klimacie i przyrodzie śródziemnomorskiej przygotowała Wiktoria Giemska, Dawid Lewandowski i Hubert Piotrowski. Na końcu spotkania Marta Kubicka i Julia Nowicka pełniąc funkcję dziennikarek zaprezentowały wywiad z panią polonistką o wrażeniach z wizyty w Rzymie.

   Z lekcji każdy uczeń klasy trzeciej wraz z wychowawczynią Haliną Błaszczyk wyszedł z pamiątką w postaci folderu o Rzymie przygotowanym przez zespół reklamy Huberta Sobuckiego, Mikołaja Kłossoka, Radka Targosza i Jakuba Lewicza.

  Brawo gimnazjaliści, spisaliście się na medal!

  Julita Jasewicz - nauczyciel historii.

 • Hellenowie i ich kultura

  23.01.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Hellenowie i ich kultura.

 • Konkurs świetlicy szkolnej Złota polska jesień

  16.12.2014

  Konkurs świetlicy szkolnej „ZŁOTA POLSKA JESIEŃ”

  W listopadzie, w naszej świetlicy szkolnej, uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym "ZŁOTA POLSKA JESIEŃ". Oto zwycięzcy:

  grupa uczniów młodszych:

  I miejsce - Weronika Omasta

  II miejsce - Julia Matuła

  III miejsce - Natalia Wójcik

  grupa uczniów starszych:

  I miejsce - Joanna Piątek

  II miejsce  - Natalia Chróśniak

  III miejsce - Filip Przybylski

   

  Gratulujemy!!! Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Wychowawcy świetlicy

 • Spotkanie z przyrodą

  21 stycznia odbyły się kolejne zajęcia przyrodnicze dla kl. I - III, które przeprowadziła p. Joanna Janas z Kujawsko - Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Tematem spotkania były ptaki oraz sposoby niesienia im pomocy w czasie zimy. Uczniowie rozszerzyli swoją wiedzę na temat gatunków ptaków odlatujących do ciepłych krajów i zimujących w Polsce. Zdobyli informacje o tym, jak mądrze pomagać ptakom podczas zimy, kiedy rozpocząć dokarmianie i czym dokarmiać.

  Pani Asia przekazała wiele ptasich ciekawostek.

  Był też moment relaksujący - słuchanie śpiewu ptaków, a także przyrodnicze kolorowanki, zgaduj - zgadula, nagrody i oczywiście pamiątkowe zdjęcie.

  Dziękujemy za spotkanie i czekamy na następne.

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  Halina Błaszczyk

 • Drzewa genealogiczne w klasie II

       Uczniowie klasy II przez dwa tygodnie pracowali nad przygotowaniem drzewa genealogicznego własnej rodziny. Z pomocą rodziców i dziadków gromadzili informacje na temat swoich przodków. Zbierali zdjęcia lub malowali portrety członków rodziny. Stworzyli piękne drzewa genealogiczne.

  Przedsięwzięcie to miało pobudzić do  poszukiwania swoich korzeni, wartości, odświeżenie relacji z rodzinami. Zaangażowanie dzieci w pracę nad wykonaniem tego zadania sprawiło, że uczniowie lepiej poznali dzieje swojej rodziny oraz docenili, że rodzina jest skarbem.

  Wszystkie prace można podziwiać na gazetce klasowej.

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  Monika Nowak

   

   

   

 • 08.01.2015

  Hellenowie i ich kultura

  Klasa V szkoły podstawowej zakończyła pracę nad projektem przedmiotowym o Hellenach i ich kulturze. Na lekcji historii grupy zaprezentowały efekty swoich badań w obecności młodszych kolegów i koleżanek z klasy II, którzy przybyli z wychowawczynią Moniką Nowak. Moc multimedialnych ciekawostek na temat geografii i przyrody Grecji przygotowały uczennice: Julia Balcerzak, Julia Przybylak i Nikola Stępień.  W występach artystycznych zaprezentowali się chłopcy: Bartek Pijarowski, Patryk Przybylski i Mateusz Polaszewski grając scenki z mitu o Dedalu i Ikarze. Natomiast krótkie warsztaty taneczne –zorby poprowadził Dawid Rozwarski, Dominik Jankowski i Adrian Piechowicz. Znane zabytki omówili Kacper Cudo, Kacper Robak i Miłosz Targosz. Prezentacje zakończyła „uczta grecka”. Serca wszystkich uczestników skradły „klasowe kucharki”  - Zosia Rambowicz, Julia Pijarowska i Wiktoria Różańska, które przygotowały pyszne sałatki  śródziemnomorskie. 

  W galerii kilka zdjęć, zapraszam J. Jasewicz.

 • Świąteczny konkurs językowy rozstrzygnięty !!!

  Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej mieli okazję uczestniczyć w konkursie bożonarodzeniowym. Zadaniem każdego z uczestników było przygotowanie kolorowej kartki świątecznej z życzeniami w języku angielskim lub niemieckim. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Wybór był bardzo trudny dlatego jury przyznało trzy pierwsze miejsca oraz trzy wyróżnienia.

  I miejsce :

  Karolona Zajdlewicz - klas I 

  Kacper Patyk - klasa II

  Wiktoria Rucińska klasa III

  Wyróżnienia:

  Natalia Niemiec - klasa I

  Szymon Bujak - klasa III

  Norbert Targosz - klasa II

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.  

  E. Motko-Kotlarek

   

 • Teatr Muzyczny w podróży!

   

       8 grudnia uczestnicy Teatru Muzycznego pod kierunkiem pani Haliny Błaszczyk i pani Moniki Nowak, wyruszyli w "trasę koncertową", by zaprezentować piękne bajkowe przedstawienie małym widzom w przedszkolu w Ojrzanowie i w Jeżewie. Była inscenizacja bajkowa, w której pojawiła się księżniczka, ropucha, Calineczka, Czerwony Kapturek i wiele innych fantastycznych postaci. Było wspólnie śpiewane piosenki, zagadki, uśmiechy, słodki poczęstunek i brawa, brawa, brawa.....

      Warto było..., by na twarzach przedszkolaków zagościł uśmiech, by aktorzy dostali szansę się sprawdzić w nowych sytuacjach. Wielkie podziękowania dla pani Agnieszki Pogiel - Kantorskiej  za zorganizowanie nam tak pieknego wyzwania!

  Monika Nowak, Halina Błaszczyk

   

 • Pasowanie klasy pierwszej na czytelnika.

  Dnia 5 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania klasy pierwszej na czytelników. Pierwsza część spotkania miała miejsce w bibliotece .Dzieci zapoznawały się z pomieszczeniem biblioteki oraz z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Następnie udały się na hol, aby obejrzeć inscenizację przygotowaną przez klasę VI. W trakcie pzedstawienia  dzieci rozwiązywały zagadki oraz odbyło się ślubowanie. Na koniec pani dyr. Ewa Kaczmarek dokonała aktu pasowania na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, zakładki z prośbami książek, a także po cukierku.

  Zapraszam do galerii:

  A.Krupecka

 • Bajkowe spotkanie uczniów kl. II i III

  4 grudnia, z okazji mikołajek, uczniowie klasy II i III, spotkali się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łabiszynie, z autorką książek dla dzieci, panią Ewą Stadtmiiler. Pisarka barwnie opowiedziała o swojej drodze pisarskiej. Przygotowała też wiele bajkowych atrakcji - inscenizacje z udziałem dzieci, wspólne recytowanie fragmentów znanych wierszy, upominki w postaci książeczek... Były też autografy, po które ustwiła się długa kolejka.

  Pani dyrektor biblioteki dziękujemy za zaproszenie.

  wychowawcy kl. II i III

  M. Nowak i H. Błaszczyk
   

 • Andrzejki klasy szóstej

  Dnia 27 listopada uczniowie klasy VI uczestniczyli w imprezje andrzejkowej na terenie szkoły. Pierwsza część spotkania odbyła się w klasie. Przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców oraz wróżbach miło i sympatycznie płynął czas. Następnie udaliśmy się na hol, aby wraz z uczniami z innych klas oddać się dyskotekowemu szaleństwu. Mam nadzieję, że ten wieczór pełen magii i czarów pozwolił uczniom choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść w świat fantazji i marzeń.

  Zapraszam do galerii:

  A. Krupecka

 • Andrzejki dla maluchów!

  25 listopada odbyły się Andrzejki dla młodszych klas. Taka impreza głęboko zapadnie w pamięć wszystkim. Dziękujemy serdecznie panu Stępniowi i panu woźnemu za oprawę muzyczną. Podziękowania wielkie należą się rodzicom za przygotowanie wspaniałych konkursów i słodki poczęstunek. To nie koniec podziękowań, wyrazy uznania także dla uczennic z samorządu szkolnego, które pomogły niezmiernie w przeprowadzeniu wróżb.

  Dzieci były zachwycone tym wieczorem. Było głośno, wesoło i zaskakująco.

  Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.

  Monika Nowak

 • 25.11.2014

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada obchodziliśmy w filii bibliotecznej w Lubostroniu Światowy Dzień Pluszowego Misia.

   W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w realizacji programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości  wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych" nasi uczniowie z Teatru Muzycznego udali się do łabiszyńskiej książnicy z radosnym przedstawieniem „Skąd te bajki ?”.

  Natomiast w Lubostroniu odbyły się specjalne lekcje biblioteczne. Pani Aldona Krupecka odwiedziła przedszkolaków oraz „zerówkę”. Natomiast pani Julita Jasewicz   klasy I – III szkoły podstawowej.  Dzieci tego dnia zabrały na zajęcia ulubioną  maskotkę MISIA.  Na najmłodszych czekały liczne niespodzianki przygotowane przez bibliotekarzy -  zgadywanki, kolorowanki i misiowe czytanki. Odbyły się również konkursy rysunkowe, dzieci częstowane były słodkościami a na koniec zaśpiewały piosenkę „ Jadą misie”.

  Tego dnia nastąpiło również w Bibliotece Publicznej w Łabiszynie rostrzygnięcie gminnego konkursu plasycznego  z okazji święta Pluszowego Misia.

  W grupa klas  0 – I ( 5-7 lat) wyróżnienia otrzymali -  Klaudia Raczyńska oraz praca zbiorowa Przedszkola z  Lubostronia. Natomiast w grupie klas II-III szkoły podstawowej  III miejsce zajął  Karol Kłysz a wyróźnienie  otrzymał Bartek Targosz. 

  Gratulacje!

  J. Jasewicz, A. Krupecka

   

   

 • 21 XI – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  21.11.2014

  21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Jest to wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Nasza szkoła również nie zapomniała dzisiaj o przesyłaniu pozdrowień, odznaczaniu wszystkich życzliwymi buźkami i uśmiechaniu się do siebie.

  Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy, a organizatorką przedsięwzięcia była p. Ewa Witucka – pedagog i nauczyciel geografii.

  To właśnie dziś każda osoba wchodząca do szkoły była przyozdabiana  plakietkami z wizerunkami uśmiechniętych buziek, by wywołać życzliwy uśmiech u innych. Wszystkich wchodzących do szkoły częstowano cukierkami.

  Pani Witucka przez radiowęzeł przedstawiła historię powstania i ideę Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, a wcześniej przygotowała gazetkę tematyczną pod hasłem „21 XI - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”.  Ponadto uczniowie wraz z nauczycielami realizowali zajęcia wg scenariusza „Czym jest życzliwość”.

   Wielka Kapituła Orderu Życzliwości w składzie:

  Przewodniczący – p. Dyrektor Alina Borkowska

  Pracownik niepedagogiczny – p. Magdalena Płyta

  Opiekun RSU SP – p. Joanna Komasińska

  Uczeń klasy IV SP  - Natan Ayyad

  Uczeń klasy III G – Amadeusz Różański

  nadała Tytuł Życzliwości najżyczliwszym z życzliwych: uczniom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym szkoły, wybranym w Plebiscycie Życzliwości. Tej szlachetnej akcji patronowała Polska Niezapominajka symbolizująca miłość, wzajemną życzliwość i sympatię. Podczas nadawania tytułu Najżyczliwszego … rozbrzmiewały głośne fanfary. Każdy wyróżniony otrzymał dyplom i order.

  Wyróżnieni uczniowie:

  Krzysztof Kotlarek – kl. I SP, Marysia Mika – kl. II SP, Aleksander Wiatr – kl. IIISP, Hania Kotlarek – kl. IV SP, Julia Przybylak – kl. V SP, Kamil Serafin – kl. VI SP, Zuzanna Taraska – kl. IG, Magdalena Świtała – kl. IIG, Weronika Miler – kl. IIIG

  Wyróżnieni nauczyciele:

  P. Halina Błaszczyk, P. Julita Jasewicz, P. Mirela Szumacher – Piaskowska, P. Katarzyna Kszczot – Śmietana, P. Monika Nowak, P. Rafał Kuśnierz, P. Aldona Krupecka, P. Beata Wiącek, P. Paweł Tomaszewski, P. Ewa Witucka, P. Danuta Kuśnierz

  Wyróżnieni pracownicy niepedagogiczni:

  P. Wiesława Zawadzka, P. Halina Świątkowska, P. Barbara Światowa, P. Anna Przybylska,  P. Tomasz Maciejewski

   

  Pani Ewa Witucka zwróciła się z apelem do wszystkich, aby każdego dnia byli życzliwi, uśmiechnięci i wszystkie przykre słowa zamienili na… „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”.

   

  A na koniec… ogromne podziękowania dla Dyrekcji Szkoły za zakup słodyczy, orderów i dyplomów. Serdeczne podziękowania dla Pań z nauczania zintegrowanego oraz p. Agnieszki Maciejewskiej Balcerzak za przygotowanie wraz z uczniami tysiąca uśmiechniętych buziek. Dziękujemy również p. Mireli Szumacher – Piaskowskiej za przygotowanie niezapominajki.  Dziękujemy za pomoc paniom z obsługi i panu woźnemu.

  A dziękuje… i zaprasza do galerii zdjęć  Pani Ewa Witucka wraz z uczniami

 • 19.11.2014

  Dzisiaj, 19 listopada odbył się Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej "Pro Patrie" corocznie organizowany przez Łabiszyński Dom Kultury.

  W kategorii klas I-III szkół podstawowych za recytację wiersza W. Bełzy "Kim też ja będę?"  wyróżnienie otrzymał uczeń klasy III, Mikołaj Balcerzak.

  W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych Kornelia Cudo z klasy VI zajęła II miejsce. Zaprezentowała wiersz W. Broniewskiego pt. "Żołnierz polski". Jej koleżanka z klasy, Joanna Piątek według jururów zasłużyła na wyróżnienie za recytację utworu K. I. Gałczyńskiego pt. "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte".

  W kategorii gimnazjów nasza uczennica z klasy III, Agata Sikora zajęła II miejsce. Zachwyciła jury piękną recytacją wiersza W. Broniewskiego pt. "Ballady i romanse".

  Gratulacje!!!

  Agnieszka Maciejewska-Balcerzak

 • „Z młodzieżą trzeba rozmawiać…”

  W październiku pedagog szkolny – pani Ewa Witucka zapytała  uczniów III klasy gimnazjum o czym chcieliby porozmawiać z dorosłymi, jakie sprawy nurtują młodzież  klasy III.  Uczniowie anonimowo w formie pisemnej udzielili odpowiedzi. Propozycji tematów rozmów pojawiło się bardzo dużo. Na kolejnym spotkaniu z kl. III       pani Witucka poinformowała, że wszystkie zagadnienia, o których wspomniała młodzież nie pozostaną bez echa.

  Dlatego 18 listopada na zaproszenie p. Wituckiej w naszej szkole gościła pani Grażyna Wirzman – Mikulska        -  długoletni pedagog w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łabiszynie, a obecnie pracownik Punktu Konsultacyjnego w Łabiszynie oraz członek Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Młodzież klasy III Gimnazjum uczestniczyła w dwugodzinnych warsztatach, pod kierunkiem         p. Wirzman – Mikulskiej, podczas których zostały poruszone takie tematy jak: „Homoseksualizm a my”, „Zaburzenia życia psychoseksualnego”, „Choroby przenoszone drogą płciową”.

  Młodzież wraz z pedagogiem – p. Ewą Witucką podziękowała, p. Grażynie Wirzman – Mikulskiej za przygotowanie bardzo interesującego spotkania, podczas którego poruszono niezwykle trudne, ale jednocześnie bardzo ważne kwestiesmiley

 • Apel 11 listopada

  16.11.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Apel 11 listopada.

 •  

   

  Wakacje Mikołajka!!!!

  W środę, 12 listopada uczniowie klas I - III pojechali do kina na film pt. "Wakacje Mikołajka".

  Wszyscy się dobrze ubawili, odprężyli  i zadowoleni do domu wrócili.

  Monika Nowak

   

   

 • Pokaz Trików Mistrza Polski Ziemowita Janaszka w Piechcinie

  12.11.2014

  Dnia 12-11-2014 uczniowie klas 4, 5 i 6 naszej szkoły wraz z wychowawcami: p. Romaną Brzykcy i p. Agnieszką Pogiel- Kantorską a także z opiekunem sekcji bilardowej Waldemarem Fercho uczestniczyli w pokazach Mistrza Polski w Trikach Bilardowych Ziemowita JanaszkaPokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zachwytem, często słychać było WOW!, bito brawa!, a bile na stole jak zaczarowane wpadały do łuz. Mistrz trików zakończył pokaz krótkim konkursem, w którym można było wygrać książkę, bilę i fotografię, zdobyć autograf. Więcej zobaczycie w galerii - zapraszam.

   

  Tekst i foto W. Fercho

strona: