Nawigacja

 • Ważny dzień!

  16.04.2015

  Dzisiaj 15 uczniów kl. III szkoły podstawowej napisało swój pierwszy ważny sprawdzian! Był to Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Operon 2015.

  Początek był całkiem miły i "na luzie". Uczniowie obejrzeli film terapeutyczny z Bratkiem w roli głównej. Bratek podpowiedział co należy zrobić, by podejść do sprawdzianu na spokojnie i uwierzyć we własne możliwości.

  ... A potem pełne skupienie i efektywna praca z testem - najpierw z zakresu edukacji polonistycznej, następnie matematycznej.

  Czas przeznaczony na pracę z testem został w pełni wykorzystany, a stopień skupienia był naprawdę wyjątkowy!

  Jesteśmy więc dobrej myśli i czekamy na wyniki.

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  wychowawca kl. III  Halina Błaszczyk

 • Drużyna z Lubostronia trzecia w powiecie

  15.04.2015

  Drużyna z Lubostronia trzecia w powiecie

  15 kwietnia odbył się finał XVI Powiatowego Konkursu "Wiedzy o samorządzie terytorialnym" dla uczniów gimnazjów (18-stu finalistów z 6 gmin). Uczestniczyli w nim - Agata Sikora, Aleksandra Wilińska oraz Radosław Lipowski, zwycięzcy etapu gminnego w Łabiszynie.

  Zakres tematyczny konkursu obejmował wiedzę o Powiecie Żnińskim, samorządzie gminnym, powiatowym i wojewódzkim oraz  Konstytucji RP. Celem konkursu było przybliżenie uczniom zasad funkcjonowania samorządów lokalnych oraz pogłębienie i utrwalenie wiedzy o własnym regionie, jego kulturze, historii  i geografii.
   

  Osiemnastu uczniów z 6 gmin naszego powiatu zmagało się z 30 pytaniami w części pisemnej, która trwała 20 minut. Część pisemna wyłoniła 6 zwycięzców, którzy uzyskali największą ilość punktów spośród wszystkich uczestników, zapewniając sobie tym samym udział w finale indywidualnym. Dalej finaliści musieli odpowiedzieć na 3 wylosowane przez siebie pytania. Wśród uczniów z największą wiedzą znalazł się  Radosław Lipowski, uczeń klasy II gimnazjum w Lubostroniu, który wywalczył w finale (w dodatkowej dogrywce)trzecie miejsce.

   Natomiast konkurs drużynowy składał się z części testowej. Następnie każda drużyna miała do przygotowania prezentację multimedialną promującej Powiat Żniński. Uczestnicy musieli wykazać się tutaj dużą pomysłowością oraz  zmieścić się w limicie 5 minut. I tu również gimnazjaliści z Lubostronia odnieśli sukces.  Film reprezentantów naszej szkoły uzyskał najwyższy wynik wśród innych prezentacji i ostatecznie drużyna zajęła III miejsce, zaraz za Gąsawą i Barcinem.

  Uczniowie pracowali pilnie kilka miesięcy i  ogromnie zasłużyli na podium, natomiast Radek już od pierwszej klasy uczestniczył w zajęciach rozwijających z zakresu historii i wiedzy obywatelskiej wykazując się systematycznością i pilnością.

  Serdeczne gratulacje!!!!

  Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 24 kwietnia na sesji rady powiatu w Żninie.

  J. Jasewicz – opiekun drużyny

 • Wycieczka szlakiem gmin powiatu żnińskiego

  28.03.2015

  Wycieczka szlakiem gmin powiatu żnińskiego

  Zwycięska drużyna gminnego konkursu "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym" udała się w sobotę, 28 marca na wycieczkę szlakiem gmin powiatu żnińskiego. Agata Sikora, Aleksandra Wilińska i Radosław Lipowski razem z opiekunem, p. Julitą Jsewicz odwiedzili ciekawe miejsca regionu.  Uczniowie zebrali materiały i zdjęcia do prezentacji multimedialnej, która była wymagana w ostatnim etapie konkursu o samorządzie na szczeblu powiatowym. Efektem podróży jest ciekawy film promujący powiat żniński.

  Film wkrótce dostępny na stronie szkoły.

  J. Jasewicz

 • Lekcja historii w Pałacu Skórzewskich

  24.03.2015

  Lekcja historii w Pałacu Skórzewskich

  Klasa II gimnazjum 24 marca uczestniczyła w lekcji historii przeprowadzonej w Pałacu w Lubostroniu. Uczniowie odświerzyli wiedzę o regionie w którym żyją. Zwiedzili perłę architektury - zakamarki Pałacu i przyległe budynki, usłyszeli o historii miejscowości i ciekawostki o poszczególnych członkach rodu Skórzewskich. Podczas pobytu w pałacu młodzież  razem z nauczycielami p. Julitą Jasewicz i p. Waldemarem Fercho  obejrzała również  wystawę malarstwa pt. "Kamień i szkło" autorstwa Romy Dużewskiej - Zięby.
  Wyprawa do pałacu umożliwiła uczniom zebranie informacji i zdjęć do projektu o "małej Ojczyźnie" z przedmiotu wiedza i społeczeństwo.

  Serdeczne podziękowania zostaly przekazane p. Karolinie Malak, która oprowadziła gimnazjalistów po zespole pałacowo - parkowym i bardzo ciekawie opowiedziała o przeszłości Lubostronia.

  Fotorelacja w galerii.
  J. Jasewicz

 • CO UCZNIOWIE KLASY II WIEDZĄ O ŚWIĘTACH WIELKANOCNYCH...

      31.03.2015

       Święta wielkanocne to piękny, uroczysty czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, przyroda budzi się do życia, zaś tradycje ludowe zarówno upamiętniają wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, jak i pokazują przemiany w przyrodzie – wiosna rozpoczyna nowy cykl życia.

  Tradycje wielkanocne są różne w każdym kraju. Puszyste bazie w palemce, zielony bukszpan, zapach rzeżuchy i żółte żonkile zwiastują dni świąteczne w naszym kraju. Tradycje wielkanocne w Polsce to m.in. święcenie palm, święconka i uroczyste niedzielne śniadanie.

  Uczniowie klasy II dowiedzieli się mnóstwo interesujących informacji na temat bliżających się świąt. Na zakończenie dzieci wykonywały piękne wielkanocne koszyki. Na zajęciach towarzyszyła nam pani stażystka Ligia, dziękujemy!

  Zdrowych i radosnych świąt!!!

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Monika Nowak

 • 31.03.2015

   

  Uczniowie klasy I Gimnazjum rozpoczęli cykl lekcji poświęconych "Trenom" Jana Kochanowskiego. Przy tej okazji pojawiły się rozmowy na temat motywu cierpienia, który po raz kolejny jest poruszany na lekcjach języka polskiego. Często pojawiał się w Biblii, w mitologii greckiej, potem w średniowiecznych utworach nawiązujących do zapisów biblijnych. Uczniowie postanowili zebrać całą swoją wiedzę i przedstawić ją w krótkich pracach, referatach, bądź prezentacjach slajdów.

  Zapraszam do obejrzenia efektów. (klikamy w tytuł artykułu)

  Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

 • Podsumowanie konkursu "Let's talk"

  29.03.2015

  Dnia 20 marca odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego dla klas IV-VI „Let’s talk”. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu kilkuminutowego filmiku w języku angielskim. Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z Łabiszyna, Ojrzanowa i Lubostronia. Wszyscy uczestnicy konkursu włożyli dużo wysiłku w przygotowanie filmów, wykazali się pomysłowością i zaprezentowali swoje zdolności językowe.  Jury w składzie: p. Beata Wiącek i p. Agnieszka Pogiel-Kantorska wyłoniło zwycięzców konkursu:

  I miejsce – Kornelia Cudo, Kasia Dypolt, Ania Wiatr, Filip Przybylski, ZS Lubostroń

  II miejsce  - Agata Górska, Alicja Sperkowska, Emilia Pilarowska, Martyna Szymanowska ZS Łabiszyn

  III miejsce – Jolanta Wysocka, Łukasz Wysocki, Tomek Spychalski, ZS Lubostroń

  Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody – pomoce naukowe przydatne w nauce języka angielskiego, ufundowane przez Burmistrza Łabiszyna.

  Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.

  Podczas uroczystości odbył się pokaz zwycięskich filmików, a grupa uczniów z klasy VI dostarczyła nam niesamowitych wrażeń,  występując  z przedstawieniem w języku angielskim „Cinderella”.

  Na zakończenie wszystkich uczestników konkursu wraz z opiekunami oraz aktorów zaproszono na słodki poczęstunek.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.  Organizator: Beata Wiącek

 • METODA PROJEKTU W KLASIE V NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

  25.03.2015

  Uczniowie klasy V zakończyli projekt z języka polskiego "Historia transportu powietrznego".

  Cele projektu:

  - Zapoznanie się z historią latających środków .

  - Korzystanie z różnych źródeł informacji podczs gromadzenia materiałów.

  - Zaprezentowanie kolegom i koleżankom z klasy zgromadzonych informacji w atrakcyjnej formie.

  Uczniowie pracowali w trzech grupach, liderzy wraz z opiekunem czuwali nad prawidłową realizacją zadania.

  I grupa: Julia Balcerzak-lider, Kacper Cudo, Dominik Jankowski, Adrian Piechowicz, Julia Pijarowska      zredagowała folder poświęcony historii transportu powietrznego.

  II grupa: Julia Przybylak-lider, Bartek Pijarowski, Mateusz Polaszewski, Patryk Przybylski, Zosia Rrambowicz  stworzyła plakat najbardziej nietypowych latających środków transportu.

  III grupa: Wiktoria Różańska-lider, Kacper Robak, Dawid Rozwarski, Nikola Stępień, Miłosz Targosz wykonała  plakat - oś czasu najważniejszych wynalazków z dziedziny transportu. 

  Podczs realizacji projektu uczniowie wykazali sie pomysłowością, korzystali z różnych źródeł informacji. Grupy wzorowo wywiązały się z powierzonych zadań.

  Zapraszam do galerii.

  Nauczyciel języka polskiego-Regina Słowińska

 • Piosenką witamy wiosnę!

  23 marca odbył się coroczny Konkurs piosenki "Wiosna, piękna i radosna", organizowany dla uczniów kl. I - III.

  W bieżącym roku w konkursie wzięło udział 17 uczestników, prezentujących się solo lub w duetach.

  Usłyszeliśmy rytmiczne i melodyjne piosenki o różnorodnej tematyce, ale dominowały utwory wiosenne.

  Prezentacji uczestników dokonali uczniowie kl. III - Weronika Skwarczyńska i Norbert Targosz, a oprawą  muzyczną, w sposób profesjonalny, zajął się Mikołaj Balcerzak.

  Konkursowym wykonaniom uważnie przysłuchiwało się, a następnie oceniło je jury, w składzie: p. wicedyrektor E. Kaczmarek, p. M. Nowak, p. K. Kszczot - Śmietana i p. K. Lewandowska.

  Uczniowie nagrodzeni:

  Julia Miler - kl. I

  Gracjan Motławski - kl. II

  Wiktoria Rucińska - kl. III

  Uczniowie wyróżnieni:

  Ola Kowalczyk - kl. I

  Oliwia Rucińska i Julia Dąbkiewicz - kl. II

  Wiola Jarolewska - kl. III

  Gratulacje!

  Zapraszam do galerii.

  Organizator konkursu Halina Błaszczyk

 • Witamy wiosnę!!

       20 marca uczniowie klas 0 - III powitały hucznie wiosnę.

  Na tę piękną porę roku już czekały przeurocze Marzanny przygotowane wcześniej przez poszczególne oddziały.

  Najpierw  czekało na nas mnóstwo pracy. Uczniowie klas projektowali i wykonywali plakat o tematyce wiosennej. Jednocześnie redagowali radosne, słoneczne hasła, by potem wykrzyczeć je podczas pochodu. Po ciężkiej pracy na dzieci czekały nagrody.

  Jury w składzie: pani wicedyrektor Ewa Kaczmarek oraz pani Julita Jasewicz, oceniły kolorowe kukły oraz wiosenne plakaty. Najpiękniejszą Marzannę wykonali uczniowie klasy I, natomiast uczniowie klasy II  zostali nagrodzeni za najciekawszy plakat. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości w podziękowaniu za duże zaangażowanie i ciężką pracę.

       Druga część imprezy to kolorowy i hałaśliwy pochód z Marzannami przez Lubostroń. Wszyscy mieszkańcy widzieli i słyszeli, że pojawiła się wiosna. Uczniowie dotarli do parku nad staw, by tam rzucić do wody symboliczne kwiatki.

  W ten piękny dzień było rzadko spotykane częściowe zaćmienie słońca. Mieliśmy okazję oglądać to zjawisko przez okulary do spawania. Był to przepiękny widok!!!

  Wiosna bez wątpienia pojawiła się... po takim powitaniu....

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  Monika Nowak
   

 • Pałucka Młodzieżowa Liga Bilardowa Dziewcząt - I turniej Żnin 2015

  12.03.2015

  PMLB Dziewcząt 2015 ruszyła w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. 750 - lecia Miasta Żnina. Do pierwszego turnieju przystąpiło 15 zawodniczek z Pałuk: UKS Żnin, UKS Dragon Janowiec Wielkopolski, UKS Łabiszynianka Łabiszyn, UKS Piechcin i UKS Lubostroń. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Żnina Robert Luchowski i dyrektor gimnazjum Krzysztof Kaczmarek. Grano w 8 bil po trzy zawodniczki z klubu. Turniej sędziowali Waldemar Breliński i Marcin Ostrowski. Nasza szkołę reprezentowały: Wiktoria Światowa, Julia Chłodzińska i Alicja Szczepańska. Ostatecznie na podium stanęły: Wiktoria Światowa UKS Lubostroń i Aleksandra Piąstka UKS Łabiszyn - III miejsce, Weronika Derezińska UKS Łabiszyn - II miejsce, Bogna Świtała UKS Żnin - I miejsce. To był jeden z czterech turniejów dziewcząt. Kolejne rozgrywki zaplanowano na kwiecień.

  tekst i foto W.Fercho

  więcej informacji:

  http://www.palukitv.pl/galerie/galerie/palucka-liga-bilardowa-znin-12-iii-2015.html

  http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150313/INNEMIASTA11/150319635

 • II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ MITOLOGICZNY

  12.03.2015

  Po raz drugi odbył się w Zespole Szkół w Lubostroniu Międzyszkolny Turniej Mitologiczny dla  uczniów klas V i VI  szkół podstawowych z regionu Pałuk. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła bogów  olimpijskich starożytnej Grecji i podróży Odyseusza.  Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie 4 uczestników. Ostatecznie udział wzięli przedstawiciele szkół z Barcina, Łabiszyna, Januszkowa  i Lubostronia. Główną nagrodę stanowił Puchar ufundowany przez Dyrektora Zespołu Szkół w Lubostroniu - Panią Alinę Borkowską.

  W pierwszej częsci turnieju uczniowie rozwiązali Quiz multimedialny, badający znajomość ikonografii związanej z mitologią grecką. Następnie rozwiązali test wiedzy opracowany przez  nauczycielkę języka polskiego z Nakła.

   Podczas sprawdzania prac przez komisję  uczniowie mogli wypić soczek i zjeść przygotowane słodkości.

  Po zliczeniu punktów komisyjnie została otworzona koperta z kodami i nazwiskami uczniów, którzy na samym początku wylosowali swój numer.  Po rozkodowaniu prac okazało się, że największą ilość punktów  i równocześnie  pierwsze miejsce zdobyła Julia Balcerzak z SP Lubostroń. Pani Dyrektor Alina Borkowska osobiście wręczyła zwycięzcy główną nagrodę – Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Lubostroniu oraz nagrodę książkową. Miejsce drugie zajęła  Kornelia Cudo z SP Lubostroń. Natomiast trzecie miejsce zajął Wiktor Marcinkowski z SP Barcin. Wyróżnieni uczniowie to Oliwia Marciniak z SP Januszkowo i Martyna Kurkiewicz z SP Łabiszyn.  Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

  Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gorąco dziękujemy za udział w konkursie, zaś laureatom składamy serdeczne gratulacje !!!

  Organizatorki turnieju - Julita Jasewicz i Agnieszka Maciejewska - Balcerzak.

   

 • Samorząd nie jest im obcy - sukces naszych gimnazjalistów

  10.03.2015

   

  Agata Sikora, Ola Wilińska i Radek Lipowski reprezentować będą gminę Łabiszyn w powiatowym konkursie wiedzy o samorządzie terytorialnym.

   

  10 marca 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Łabiszynie odbył się XVI Konkurs „Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”.  Uczestniczyło w nim 6 drużyn reprezentujących gimnazja w Lubostroniu  i w Łabiszynie. Organizatorem i fundatorem nagród w konkursie był Burmistrz Łabiszyna.

  W szkolnych eliminacjach wzięło udział 15 uczniów gimnazjum.  Najlepsi z nich stworzyli trzy trzyosobowe zespoły, które reprezentowały Gimnazjum w Lubostroniu na szczeblu gminnym konkursu.

  Zadaniem gimnazjalistów było rozwiązanie testu wiedzy.   Potem w finale drużyny przedstawiły prezentację multimedialną promującą gminę Łabiszyn, którą przygotowali wcześniej pod kierunkiem swoich nauczycieli.

  Piękny wynik uzyskali uczniowie naszego gimnazjum. Zespół Agaty Sikory, Oli Wilińskiej i Radka Lipowskiego zajął pierwsze miejsce i  reprezentować będzie gminę Łabiszyn w powiatowym konkursie wiedzy o samorządzie terytorialnym.

  Bardzo dobry wynik uzyskał również zespół Amadeusza Różańskiego, Dominika Studzińskiego i Magdy Świtały zdobywając drugą nagrodę. GRATULACJE !!!

  Finał konkursu w kwietniu na szczeblu powiatowym. Przed zwycięzcami sporo pracy i kolejna prezentacja multimedialna do stworzenia.

  Do konkursu gimnazjalistów przygotowywała Julita Jasewicz.

 • PMLB 2015 ruszyła w Lubostroniu!

  07.03.2015

  W sobotni poranek w naszej szkole ruszyła Pałucka Młodzieżowa Liga Bilardowa 2015 - to już VI edycja. Turniej rozpoczęty został przez drużyny chłopców. Rywalizację zgłębiały kluby: UKS Piechcin, UKS Żnin, UKS Łabiszynianka Łabiszyn,  UKS Dragon Janowiec Wielkopolski i UKS Lubostroń. Otwarcia turnieju dokonał gospodarz obiektu i sędzia główny turnieju Waldemar Fercho. Grano w odmianę 8 bil do trzech wygranych na prawej stronie i dwóch po lewej. Do turnieju przystąpiło 32 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Nowak, Paweł Nowak, Kacper Robak, Patryk Przybylski, Dominik Jankowski, Łukasz Wysocki i Jakub Niewolak.  Najdłużej w grze utrzymał się Paweł Nowak ustępując w ćwierćfinale Dawidowi Borkowskiemu z Łabiszyna. Ostatecznie zawody wygrał: Przemysław Poterek z UKS Dragon Janowiec Wlk., I miejsce, puchar i złoty medal, II miejsce, srebro zajął Dawid Borkowski z Łabiszyna, trzecie miejsce, brązowy medal, Mikołaj Drożdzyński i Bartek Gaca z Janowca Wlk..

  W czwartek 12 marca 2015 w Żninie rywalizację podejmą dziewczęta. Z naszej szkoły są to: Julia Chłodzińska, Wiktoria Światowa i Alicja Szczepańska. Życzymy sukcesów!

  Zapraszamy do galerii.

  Tekst i foto W. Fercho

 • DZIEŃ KOBIET 2015

  06.03.2015

  Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Młodzież zaprezentowała liczne skecze, przysłowia i żarty. Zaśpiewano także słynne piosenki dedykowane kobietom takie jak: "O mnie się nie martw",  "Być kobietą...", "Baby ach te baby", "Nikt na świecie nie wie", "Jej portret", "Nie bądź taki szybki bil", "Gdzie ci mężczyźni". Przedstawienie przygotowali: Paweł Tomaszewski, Waldemar Fercho i Rafał Kuśnierz. Zapraszamy do galerii! Tekst i foto W.Fercho

 • U lekarza

  27.02.2015

  Na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy szóstej przygotowali scenki "At the doctor's". Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie zadania, mogliśmy zobaczyć "prawdziwych" lekarzy oraz "chorych" pacjentów i posłuchać dialogów w języku angielskim. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Beata Wiącek

 • "Nie pal przy mnie, proszę" - prelekcja i rozstrzygnięcie konkursu dla klas I - III

   

       W piątek 13 lutego odbyła się prelekcja przygotowana przez panią Izę Borzych - pielęgniarkę środowiskową. Spotkanie to  miało charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim miało na celu kształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

  Nastepnym punktem spotkania było rozstrygnięcie konkursu plastycznego pt." Nie pal przy mnie, proszę". Pani wicedyrektor Ewa Kaczmarek oraz pani Iza Borzych - dwuosobowe jury, wyróżniło następujące osoby:

  Ola Kowalczyk - I miejsce

  Oliwia Rucińska - I miejsce

  Wiktoria Rucińska - I miejsce

  Maria Mika - wyróżnienie

  Bartek Wiliński - wyróżnienie

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  Monika Nowak

 • Spotkanie karnawałowe uczniów klasy II

  „Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

       W czwartek 12 lutego uczniowie klasy II urządzili spotkanie karnawałowe, świętując jednocześnie Tłusty Czwartek. Najpierw było trochę ciekawych informacji na temat historii Tłustego Czwartku, a także zbliżającego się postu. Potem były konkursy, nagrody i wyśmienita zabawa. Na poczęstunek rodzice zaserwowali wielkie i pyszne pączki.

  Zabawa skończyła się zbyt szybko.....:)

  Monika Nowak

   

 • Gala Bilardowa - podsumowanie 2014 roku w PMLB

  06.02.2015

  31 stycznia 2015 roku w sali bilardowej Zespołu Szkół w Lubostroniu odbyła się uroczysta Gala Bilardowa podsumowująca sezon 2014 na Pałukach i turniej o puchar burmistrza Łabiszyna Jacka Idzi Kaczmarka. Do sukcesów 2014 roku zaliczono MP UKS w Piechcinie, pokaz trików bilardowych Ziemowita Janaszka w Piechcinie, uruchomienie cyklu turniejów w Janowcu Wielkopolskim a także liczne sukcesy poszczególnych zawodników. W tym dniu uhonorowano dyrektorów szkół: Piechcina, Lubostronia, Janowca Wielkopolskiego i Żnina za wspieranie bilarda na pałukach. Wyróżniono także instruktorów bilarda.

  Klasyfikacja chłopców indywidualnie: I m. zajął Mateusz Kuras z UKS Łabiszynianka Łabiszyn, II m. Konrad Górczewski z UKS Dragon Janowiec Wielkopolski, a III m. do Szymona Koziełka z UKS Pałuki Żnin.

  Klasyfikacja indywidualna dziewcząt: I m. Magda Bonek z UKS Łabiszynianka Łabiszyn, II m. Bogna Świtała z UKS Pałuki Żnin, a III m. Sandra Krystosik z UKS Dragon Janowiec Wlkp.

  Drużynowo: I m. dziewczęta z klubu Dragon, na II m. uplasowały się ich koleżanki z Pałuk Żnin, a na III m. dla zawodniczek z Łabiszynianki. Wśród chłopców I m. Dragon Janowiec Wielkopolski, tuż za nimi znajdują się bilardziści z Łabiszyna, a trzecie miejsce należy do sportowców ze Żnina.

  Puchar burmistrza Łabiszyna wygrał  I m. Konrad Górczewski UKS Dragon Janowiec Wlk. II m. Radosław Giziński z UKS Lubostroń.

  wiecej informacji: 

  http://www.palukitv.pl/galerie/gala-bilardowa-lubostron-31-i-2015.html

  http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=PO&Date=20150201&Category=GALERIA&ArtNo=201009987&Ref=PH

  tekst i foto Waldemar Fercho

 • Słuchowisko radiowe - materiał niezwykle plastyczny

  06.02.2015

  Słuchowisko radiowe to spektakl oparty na fonii (dźwiękach, głosie, akustyce). Uczniowie klasy III gimnazjum otrzymali niezwykłe zadanie. Podzieleni na grupy mieli zrobić adaptację scenariusza słuchowiska radiowego do potrzeb teatru, pantomimy, teatru kukiełkowego oraz szkolnego słuchowiska radiowego. Niełatwa to rzecz, przyznali sami. Każda grupa wykonała scenopis,dwie grupy przygotowały kukiełki, dwie - kreacje aktorskie z kostiumami, efekty dźwiękowe i akustyczne... Najtrudniejsze zadanie miała grupa przygotowująca pantomimę, bo jakże zaprezentować coś opierającego się na dźwiękach bez dźwięków? :)

  A jednak wszystko się udało. Niektórzy uczniowie odkryli swoje zdolności aktorskie, inni predyspozycje reżyserskie, a kolejni talenty dźwiękowców. Na uwagę zasłużyli chłopcy: Amadeusz Różański, Dominik Studziński, Kamil Tomasz Nowak i Damian Umiński, którzy swoim teatrzykiem kukiełkowym podbili serca reszty klasy. 

  Klasa pracowała nad fragmentem słuchowiska Polskiego Radia pt. "Życie do końca życia" Jerzego Górzańskiego. Fragment zatytułowano "Pies dla angielskiej królowej" (bardzo zabawny fragment).

  To było nowe i, myślę, wartościwe doświadczenie.

  Dziękuję moim wspaniałym uczniom za zaangażowanie i gratuluję efektów.

  Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Lubostroniu : Gimnazjum , Szkoła Podstawowa, Przedszkole
  Zespół Szkół w Lubostroniu,
  Lubostroń 13a
  89-210 Łabiszyn

 • Sekretariat Halina Świątkowska
  tel/fax. (52) 384 46 36

Galeria zdjęć