Klasy 2021/2022

  • Otrzęsiny klas I gimnazjum

    Otrzęsiny klas I gimnazjum
    14.10.2010

    Dnia - 14.10.2010 r. klasy IA i IB przebrane za bajkowe "Gumisie" wraz z wychowawczyniami p. Reginą Słowińską (IA) i Julitą Jasewicz (IB) przeżywały Otrzęsiny, po których przyjęci zostali oficjalnie do społeczności gimnazjalnej. Klasy przechodziły zabawne konkurencje: wypicie soku z gumijagód z łyżeczek od wychowawcy, przejście w płetwie i kaloszu przez tor przeszkód, śpiewano piosenki o klasie, jedzeno magiczne rogaliki. Także wychowawczynie przeszły chrzest - oczywiście również przebrane, jadły między innymi serek z zawiązanymi oczyma  i wypisywały stopnie na czas. Na zakończenie wszyscy zostali pasowani przez p. dyrektor Alinę Borkowską.
    Organizatorem Otrzęsin byli nauczyciele wychowania fizycznego - p. Romana Brzykcy i p. Rafał Kuśnierz wraz z klasą III gimnazjum. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Konkurencje były na zaliczenie, a kasy dopingowała liczna publiczność szkolna.

    Zapraszam do galerii zdjęć - Julita Jasewicz

  • Silverado City - w Miasteczku Westernowym

    Silverado City - w Miasteczku Westernowym
    11.10.2010

    Uczniowie klas I gimnazjum udali się w poniedziałek na wycieczkę integracyjną do Miasteczka Westernowego w Bożejewiczkach. Na miejscu  przewodnik oprowadził wszystkich po Miasteczku Silverado, opowiadał o podboju Ameryki i pierwszych osadnikach oraz zapoznał ze zwierzętami mieszkającymi w mini zoo. Uczniowie byli świadkami western show: pokazów kaskaderskich na koniach,  władania biczami meksykańskimi, przedstawienia rewolwerowców oraz scenek z Dzikiego Zachodu m. in. napadu na bank. Każdy mógł również spróbowac przejażdżki na koniach. Zorganizowane zostały także drużynowe zabawy zręcznościowe: rzut podkowami wierzchowca, łapanie na lasso, czy wyścig na nartach indiańskich. Pełni pozytywnych wrażeń wrócliśmy do domu.

    Organizatorkami wycieczki były wychowawczynie klas I - p. Julita Jasewicz i  p. Regina Słowińska.

    Zapraszamy na relacje z wycieczki do galerii zdjęc!

  • Lekcja techniki w klasie V

    11.10.2010

    Pod  koniec  września  br  na  lekcji  techniki  w  klasie  V  podsumowaliśmy  zadanie  projektowe  pod  nazwą  "Dom  moich  marzeń".Uczniowie  zaprezentowali  makiety  domów  wykonane  z  kartonu.  Projekty  były  przestrzennym  odzwierciedleniem  rzutów  poziomych  kondygnacji  i  zawierały  ściany  nośne,  ściany  działowe,  okna,  drzwi  oraz  umeblowanie.  W  niektórych  "domach"  znalazły  się  firanki  w  oknach,  nocne  lampki  zasilane  prądem  z  bateryjki,  meblościanki  ze  styropianu  oraz  żywe  rośliny  w  maleńkich  doniczkach.  Niektóre  prace  były  wykonane  z  ogromną  pomysłowością  i  z dużym  wysiłkiem.  Uczennice  Lidka  Skwarczyńska Angelika  Czacherska  otrzymały  oceny  celujące.  Brawo!  Wystawę  wszystkich  prac  uczniów  możecie  oglądać  w  galerii zdjęć. Zapraszam  serdecznie !  Marzena  Urban

  • Opiekujemy się klasą I

    08.10.2010

    7  października  2010  roku  wspólna  zabawa  w  podchody  oraz  ognisko  z  kiełbaskami   rozpoczęły  współpracę  opiekuńczo – integracyjną  uczniów  klas  I  i  IV  szkoły  podstawowej  pod  nazwą  „Opiekujemy  się  klasą  I”. Grupą  uciekającą  podczas  podchodów  była  klasa  IV,  a  poszukiwaczami  klasa  I.  Dużo  radości  przyniosło  pierwszakom  poszukiwanie  „listów”  oraz  wykonywanie  zadań  zawartych  w  „listach”.  Kiedy  dzieci  odnalazły  ukrytą  grupę  uciekającą,  zostały  nagrodzone  gromkimi  brawami.  Po  udanej  zabawie  uczniowie  wraz  z  wychowawcami  przeszli  na  boisko  szkolne,  gdzie  rozpoczęło  się  pieczenie  kiełbasek.  Każdy  uczeń  klasy  IV  został  „opiekunem”  wybranego  pierwszoklasisty  i  pomagał  mu  w  pieczeniu  kiełbasek.  Mimo  późnojesiennej  pory  pogoda  nam  dopisała, uśmiech  i  zadowolenie  gościło  na  każdej  buzi.  Zapraszamy  do  galerii  zdjęć. Marzena Urban i Monika Nowak

  • Mini biwak integracyjny klasy IB :)

    Mini biwak integracyjny klasy IB :)
    01.10.2010

     

    W minionym tygodniu  z piątku na sobątę odbył się na terenie naszej  szkoły mini biwak klasy IB. W spotkaniu integracyjnym wzięli udział uczniowie wraz z wychowawczynią p. Julitą Jasewicz:))) Start nastąpił o godz. 18:00 - rozbiliśmy nasz obóz w klasie 2.6.  A co ciekawego robiliśmy? Przede wszystkim świetnie się bawiliśmy, na sportowo, filmowo i konkursowo.... Chwilami było nawet bardzo wesoło - zwłaszcza, gdy się przebieraliśmy...:)))) Nie zabrakło też dobrego jedzenia i długich rozmów przy "kaloryferach" ;)

    Zapraszamy do galerii zdjęć… :):):)

  • SZKOLNY TURNIEJ BILARDOWY

    SZKOLNY TURNIEJ BILARDOWY

    2 października 2010 r. odbył się Szkolny Turniej Bilardowy. Do rozgrywek przystąpiło 14 uczniów z naszej szkoły. Zawodnicy grali w odmianę "9-bil" pod bacznym okiem sędziego p. Stefana Kryszaka. Po 3-godzinnych zmaganiach wyłoniono najlepszych. W finale spotkali się Agata Brzykcy i Kamil Wiśniewski co było dużą niespodzianką. Ostatecznie zwycięzcą turnieju okazał się Kamil Wiśniewski.

    Wyniki turnieju:

    I miejsce - Kamil Wiśniewski

    II miejsce - Agata Brzykcy

    III miejsce - Marta Leśniewska, Jakub Miler

    V miejsce - Kacper Rambowicz, Mateusz Włodarczak

    VII miejsce - Robert Świtała, Bartek Kozłowski

    IX miejsce - Magda Świtała, Robert Łakomy, Radek Giziński, Damian Iskra

    XIII miejsce - Weronika Derezińska, Marcin Wiatr

    Zapraszam do galerii zdjęć.

    Dominika Olszewska

  • PAŁUCKA MŁODZIEZOWA LIGA BILARDOWA

    PAŁUCKA MŁODZIEZOWA LIGA BILARDOWA

    30 września 2010 r. w sali bilardowej w Szubinie rozegrano IV kolejkę Pałuckiej Ligi Bilardowej. Prawie 30 bilardzistów z powiatu żnińskiego i nakielskiego rywalizowało o punkty do klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Tym razem sportowcy grali w odmianę "8-bil".

    Naszą szkołę reprezentowali:

    1) Jakub Miler

    2) Robert Świtała

    3) Kamil Wiśniewski

    Kolega Robert Łakomy zakwalifikowany został do grupy bilardzistów z Jeżewa.

    Po czterech rozegranych kolejkach Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej klasyfikacja drużynowa wygląda następująco:

    1) Łabiszyn - 81pkt

    2) Jeżewo - 45 pkt

    3) Żnin ZPS - 41 pkt

    4) Żnin Gim.I - 40 pkt

    5) Lubostroń - 38 pkt

    6) anowiec Wlkp. - 34 pkt

    7) Barcin - 29 pkt

    8) Szubin LO - 26 pkt

    9) Piechcin - 18 pkt

    Ostatnia V kolejka rozgrywek bilardowych odbedzie się 18 listopada w Gimnazjum nr 1 w Żninie.

    Dominika Olszewska

  • Podzielmy się książkami....

    Informacja dla darczyńców.

    Część ofiarowanych przez Was książek trafiła w ręce dzieci poszkodowanych przez powódź, które przebywały w czerwcu w Smerzynie. Jeszcze mamy kilkadziesiąt książek, które czekają na nowego właściciela. Kolejne informacje już wkrótce

    Agnieszka Maciejewska-Balcerzak

  • Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy

    Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy

    W akcji zbierania książek, które przeczytaliście i od dawna do nich nie wracacie, braliście udział w marcu i kwietniu. Wpłynęło sporo woluminów. Pragnę podziękować wszystkim ofiarodawcom. Teraz książeczki zostaną spisane i wybierzemy miejsce, dzieci, do których trafią i sprawią im wiele radości, umilą czas. O tym, dokąd wasze dary trafią, zostaniecie poinformowani tak szybko, jak to będzie możliwe.

    Dziękuję

    Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

  • Stypendiada Polonistyczna

    Stypendiada Polonistyczna

    Uczniowie Gimnazjum 14-15 kwietnia startowali w ogólnopolskich konkursach: czytelniczym i ortograficznym, pod nazwą Stypendiada Polonistyczna.

    W konkursie czytelniczym przedstawiciele klas byli zobowiązani do przeczytania zaproponowanej przez organizatorów powieści. Następnie rozwiązywali szczegółowy test dotyczący treści książki. Najwięcej punktów zdobyły: Lidia Derdowska (35) i Daria Wiktorowicz (34) oraz Monika Krupecka (32).

    Konkusr ortograficzny cieszył się mniejszą popularnością ,  a i wyniki  nie zachwyciły.

    To był nasz debiut w Stypendiadzie. W przyszłm roku będziemy bogatsi w doświadczenia i przystąpimy do walki o wyższe lokaty. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratuluję i zachęcam do udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym.

    Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

  • "Strofka"

    "Strofka"

    14 maja 2010 r. w Żninie odbyły się eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego "Strofka" dla gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentowali laureaci konkursu szkolnego: Mikołaj Litwin (kl. III), Paweł Rzyszkowski (kl. III), Sylwia Umińska (kl. IIa).

    Poziom reprezentowany przez recytatorów był wysoki. Wielu zachwycało oryginalną interpretacją i swobodą mówienia. Mikołaj Litwin zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Paweł został wyróżniony.

    Całej trójce  gratulujemy odwagi i umiejętności , a laureatom życzymy dalszych wspaniałych sukcesów.

    Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

  • Szkolny konkurs recytatorski dla kl. "0" - III

    Szkolny konkurs recytatorski dla kl. "0" - III

    28 maja dniem poezji! Dzieci z "zerówki" i kl. I - III prezentowały tego dnia swoje ulubione wiersze. Najczęściej prezentowane utwory to: "Samochwała", "Leń" i "Pomidor". Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą umiejętnością recytacji i zasłużyli na wielkie brawa.  

    Oto uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni przez konkursowe jury:

    Patrycja Draheim, Kacper Robak - "0",

    Alicja Szczepańska, Kamil Serafin - kl. I,

    Wiktoria Światowa, Julia Chłodzińska - kl. II,

    Paweł Polaczek, Kasjan Różański - kl. III.

    Zapraszam do galerii zdjęć.

    Organizator konkursu Halina Błaszczyk

  • Konkurs wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych.

    W kwietniu w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursy wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych organizowanego w Łabiszynie . Największą wiedzą wykazali się Patrycja Słonina (III) , Monika Krupecka (IB), oraz Michał Strzyżewski (IA). Gratulacje!!!

  • Wysoka lokata w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Historycznym

    Wysoka lokata w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Historycznym

    Ideą Ogólnopolskiego Konkursu  "Tęcza" jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy o regionie, wyszukiwanie i rozwijanie talentów plastycznych; propagowanie polskiej przyrody, tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej specyficzną kulturą i etnografią.  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubostroniu wykonali różnymi technikami prace plastyczne przedstawiające zabytki i piękno przyrody swojego regionu, połączone z pisemną ich charakterystyką.
    Wysoka lokata przypadła uczniowi klasy piątej Szkoły Podstawowej - Mariuszowi Szwed  - zajął III miejsc w województwie kujawsko - pomorskim. Natomiast pracy Adama Świtalskiego z klasy piątej zostało przyznane  przez zewnętrzne jury I miejsce w szkole. Dyplomy uznania  przypadły również pozostałym  uczestnikom tj. Marcie Leśniewskiej, Radosławowi Gizińskiemu, Patrycji Szczepańskiej, Pawłowi Mazurkiewiczowi,Weronice Miler oraz  Kacprowi Rambowicz. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Tęcza" jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Warszawie. Natomiast koordynatorem akcji w szkole była p. J. Jasewicz.

    Zapraszam do galerii zdjęc.

  • Roztrzygnięcie "Wielkiego Konkuru Mitologicznego"

    Roztrzygnięcie "Wielkiego Konkuru Mitologicznego"

    Dzisiaj zostały ogłoszone na specjalnym apelu szkolnym wyniki Wielkiego Konkursu Mitologicznego. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4, 5 i 6 szkoły podstawowej. Składał się z dwóch etapów: części pisemnej - testu z wiedzy o mitologii oraz II etapu – przygotowanie plakatu na temat wcześniej wylosowanego motywu  z mitu. Zwycięzcy (z największą liczbą punktów) otrzymali pozyskane przez organizatorki  nagrody i dyplomy.
    Zwycięzcy:
    I miejsce Paweł Mazurkiewicz kl. 5
    II miejsce Marcin Byrtek kl. 6
    III miejsce Damian Serafin kl. 6
    Przyznano także wyróżnienia uczennicą, którym niewiele zabrakłozabrakło do III miejsca : Annie Piątkiewicz i Marcie Leśniewskiej.
    Organizatorkami przedsięwzięcia były p. Julita Jasewicz i Sylwia Bajdziak.

    Zapraszamy do galerii zdjęc.

  • TRZYMAJ FORMĘ

    TRZYMAJ FORMĘ

    W piątek 7 maja podsumowaliśmy program edukacyjno-profilaktyczny Trzymaj Formę, który realizowany był w naszej szkole już po raz czwarty. Programem bezpośrednio po raz pierwszy zostali objęci uczniowie klasy  V i VI oraz standardowo uczniowie klas I gimnazjum. Uczniowie Ci uczestniczyli w szeregu lekcjach mówiących o zagadnieniach związanych z właściwym odżywianiem, kształtowaniem sylwetki oraz aktywnym stylem bycia. Podsumowaniem IV edycji  programu w naszej szkole był festiwal piosenki prozdrowotnej oraz konkurs na wystrój sali lekcyjnej i indywidualny konkurs plastyczny.

    Do wzięcia udziału w konkursach zostali zaproszeni wszyscy uczniowie szkoły.

    W konkursie na najciekawszy wystrój sali nagrodzone zostały klasy I, III, V, Ib, IIa.

    Nagrody za plakat pt. „Trzymaj Formę” lub „Jesteś tym co jesz” otrzymali: Filip Przybylski, Magda Świtała, Przemek Świtalski, Kamil Przybylski, Adam Świtalski, Agata Brzykcy, Jonasz Kuśnierz, Ania Lenczewska i Karol Ossowski.

    W Festiwalu Piosenki Prozdrowotnej zwyciężyły klasy: I z piosenką „Ruch, ruch, ruch”, V z piosenką „Dbaj o zdrowie” i III gimnazjum z piosenką „Aby zdrowym byc”

    W podziękowaniu za zaangażowanie w realizacje programu oraz za udział w konkursach wszyscy uczniowie zostali poczęstowani zdrową przekąską – czerwonym jabłuszkiem, a na przerwach mogli skorzysta z przygotowanej przez Członków SZ KPCK degustacji owoców i warzyw.

    Życząc wszystkim dobrej formy zapraszam do galerii zdjęc.

    Dominika Borzych

  • Jan Paweł II - Niech przetrwa to, co niezniszczalne

    Jan Paweł II - Niech przetrwa to, co niezniszczalne

    Starostwo Powiatowe w Żninie i Hufiec ZHP Pałuki w Żninie, Szczep Harcerski im. Z. Bytnarowej w Piechcinie zaprosili uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursach: wokalnym, literackim, plastycznym i wiedzy pod hasłem głównym „ Jan Paweł II- Niech przetrwa to, co niezniszczalne”.

    W piątek 7 maja ZS w Piechcinie odbył się konkurs wokalny w którym udział wzięli: - MAŁE TRIO – Ania Wiatr, Kornelia Cudo i Filip Przybylski,  ROBERT ŁAKOMY, BOŻA ZADYMA – Natalia Warda, Monika Krupecka, Monika i Marta Leśniewska, Marta Boroch, Dominika Chłodzińska, Paulana Przybylska, Moinika Neumann, NM-ki – Natalia Warda, Monka Krupecka, Monika Leśniewska, KARIOKA – Joanna Leśniewska, Roksana Hawryluk, VOOLEWU – Klaudia i Daria Wiktorowicz, Arek Wojsław, Mikołaj Litwin. Występy oceniało bardzo profesjonalne jury w składzie p. dr Andrzej Michalski, p. Daniela Murawska, p. Zofia Kozłowska, p. Katarzyna Marciniak i p. Alicja Przybyłowicz. Decyzją komisji Robert Łakomy zasłużył sobie na miejsce II w przedziale uczniów klas IV-VI, a Małe Trio, NM-ki i Boża Zadyma otrzymali wyróżnienia.

    Został Także rozstrzygnięty już konkurs literacki. Uczennica naszej szkoły Roksana Hawryluk otrzymała wyróżnienia za wiersz swojego autorstwa poświęconym wędrówką papieża.

    Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu wiedzy, w którym udział wzięli Robert Łakomy, Kamil Wiśniewski i Damian Serafin.

    Zapraszam do galerii zdjęc.

    Dominika Borzych

  • Finał XI Powiatowego Konkursu "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym"

    Finał XI Powiatowego Konkursu "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym"
    29.04.2010

     Paweł Rzyszkowski, Daria Wiktorowicz i Lidka Derdowska - zwycięscy gminnego etapu  XI Konkursu "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym" udali się 23 kwietnia 2010 r.  na finał  do Starostwa Powiatowego w Żninie. Tam rywalizowali z najlepszymi zespołami ze wszystkich gmin w powiecie. Rozwiązywali test i odpowiadali również ustnie ze szczegółowych zagadnień o samorządzie lokalnym, władzy centralnej, jak i  kulturze, historii i geografii regionu. Nasz zespół uplasował się na III miejscu, zaraz za zespołem z Rogowa i Żnina. Uroczyste wręczenie nagród finalistą nastąpiło dzisiaj  na sesji Rady Powiatu w Żninie. Drużynie pamiątkowy puchar  oraz gratulacje złożył starosta żniński - Zbigniew Jaszczuk.

    Gratulacje!!!

    J. Jasewicz

  • DZIEŃ ZIEMI

    DZIEŃ ZIEMI

    Dnia 22 kwietnia 2010 w Zespole Szkół w Lubostroniu uroczyście obchodzono Dzień Ziemi. Z tej okazji przedstawiono montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów klas V-VI i gimnazjum. Odbyło się także wręczenie nagród z przeprowadzonych wcześniej konkursów. Na najciekawszą gazetkę klasową o tematyce ekologicznej wyróżniono klasy III i V szkoły podstawowej, oraz Ib gimnazjum. W indywidualnym konkursie plastycznym pt.” Zabawka z odpadów” nagrodzono: w kategoriach

    klas I-III – Jakuba Iskrę (I miejsce), Adriana Siiudę (II miejsce), Daniela Kowalczyka (III miejsce). Wyróżnienia otrzymali  Dominik Iskra oraz Gracja Draheim;

    klas IV-VI – Radka Gizińskiego (I miejsce), Lidkę Skwarczyńską (II miejsce), Martę Leśniewską (III miejsce).

    Wyróżniono natomiast prace  Adama Świtalskiego, Radka Niedbalskiego i  Mariusza Szweda.

    Odbył się również   konkurs wiedzy ekologicznej.

    W szkole podstawowej nagrodzono Kamila Wiśniewski (I miejsce), Roberta Łakomego (II miejsce) Marcina Byrtek a (III miejsce).

     W gimnazjum I miejsce zajęła Monika Krupecka, II Roksana Hawryluk, a III Ania Lenczewska.  

    Obchody Dnia Ziemi w szkole oraz konkursy przygotowały p. Aldona Krupecka  (n-l przyrody) oraz p. Elżbieta Szymczak (n-l chemii).

     

    Zapraszam do galerii zdjęc

    Dominika Borzych

  • Z PROFESOREM O CHEMII, MATEMATYCE I FIZYCE

    Z PROFESOREM O CHEMII, MATEMATYCE I FIZYCE

    Uczniowie gimnazjum 19 kwietnia mieli okazje po raz drugi wziąc udział w pokazach organizowanych przez wykładowców z Uniwersytetu Techniczno Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz ich studentów. Pokazy obejmowały trzy przedmioty matematykę, chemię i fizykę. Zajęcia miały formę wykładów oraz też cwiczeń i doświadczeń.  Pokazy z chemii prowadzone były pod kierunkiem pani dr inż. Joanny Kowalik i swoim zakresem obejmowały elektrolity. Zajęcia z matematyki prowadził pan mgr Andrzej Musielak. Wskazywał on uczniom możliwości wykorzystania matematyki w życiu codziennym, min. na przykładzie działania GPS. Były również cwiczenia dot. podzielności liczb. Pokazy z fizyki odbyły się pod kierunkiem pana mgr inż. Łukasza Skowrońskiego. Prezentowane doświadczenia obejmowały zagadnienia fali mechanicznej, dźwiękowej, na wodzie, jej częstotliwości. Prezentowane także było zjawisko interferencji, mówiono o echu i pogłosie.

    Pokazy odbyły się w ramach programu „za rękę z Einsteinem – edycja II”.

    D.Borzych

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Lubostroniu : Szkoła Podstawowa, Przedszkole,
    Zespół Szkół w Lubostroniu,
    Lubostroń 13a
    89-210 Łabiszyn

  • Sekretariat Ewelina Rybczyńska, Magdalena Kapeja
    tel/fax. (52) 384 46 36

Galeria zdjęć