Klasy 2021/2022

  • Uczniowskie reportaże

    Uczniowskie reportaże

    Uczniowie klas II gimnazjum przez miesiąc pracowali nad projektem, którego efektem miały być reportaże. Wasi koledzy dobierali się w pary, zespoły. Następnie szukali ciekawych tematów, a w rezultacie prezentowali swoje wysilki podczas lekcji podsumowującej. Nie wszystkim się udało, bo choć plany mieli wielkie i ogromny zapał, to zabrakło doświadczenia, czasem wytrwałości. Chciałabym najciekawsze prace zamieścić na szkolnej stronie, byście mogli poczytać, obejrzeć czasem naprawdę ciekawe prace.
     Dam znać, gdy mi się to uda.

    Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

  • W Multiteście jesteśmy coraz lepsi

    W Multiteście jesteśmy coraz lepsi

    W tegorocznym ogólnopolskim konkursie z języka polskiego Multitest 2010 wzięli udział uczniowie klas II i III gimnazjum. I wspaniała wiadomość: MONIKA KRUPECKA, ucz. klasy IIb zajęła 6 MIEJSCE i została nagrodzona DYPLOMEM LAUREATA. Z kolei uczeń klasy IIa, ARTUR PLATA zajął miejsce 12 i nagrodzono go DYPLOMEM WYRÓŻNIENIA.

    Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu i życzę sukcesów w kolejnej edycji.

    Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

  • 11 listopada

    11 listopada

    10 listopada Grupa teatralna 3.3 zaprezentowałała przedstawienie pt. "Zadanie z historii". W ten sposób uczniowie przypomnieli sobie ważne momenty i fakty z dziejów naszego narodu. Ciekawa forma przedstawienia -teatr cieni- uatracyjniła przekaz, a dominowały patriotyzm i tajemniczość. Tak oto uczciliśmy Święto Odzyskania Niepodległości.

    Agnieszka Maciejewska- Balcerzak i Agnieszka Budziak - Osińska

  • Nocne warsztaty teatralne i kurs pierwszej pomocy

    Nocne warsztaty teatralne i kurs pierwszej pomocy

    22 października 2010 r. Grupa teatralna 3.3 spotkała się na nocnych warsztatach teatralnych a klasa V na kursie pierwszej pomocy.

    Szkolni aktorzy ćwiczyli dykcję, grę sceniczną, wcielali się w role, opracowywali scenariusze. Później pracowali nad przedstawieniem teatralnym z okazji Święta Odzyskania Niepodległości pt. "Zadanie z historii". Teatr cieni to nie lada wyzwanie. Zabawa była fantastyczna.

    W tym samym czasie  uczniowie klasy V uczestniczyli w kursie udzielania pierwszej pomocy, oglądali klasowe zdjęcia i filmy.

    Były pizze i kebaby oraz gra w siatkówkę. Wspomnienia super. Chyba chcemy jeszcze raz.

    Agnieszka Maciejewska - Balcerzak i Agnieszka Budziak - Osińska

  • Dobry nastrój dzięki książce

    Dobry nastrój dzięki książce
    11.10.2010

    Pamiętacie naszą akcję "Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy"? Pisałam o tym, że część waszych darów przekazaliśmy powodzianom. A teraz ciąg dalszy.

    11 października 2010r. wraz z Moniką i Martą Neumann oraz Jakubem Milerem udaliśmy się do świetlicy w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie . Tam podczas spotkania           z przebywającymi w szpitalu dziećmi przekazaliśmy ofiarowane przez was książki i zabawki. Będą one dobrze służyły chorym maluchom. Czytaliśmy im fragmenty książek, a oni - chcąc się zrewanżować - poczytali nam. Było bardzo miło. Dzieci i ich opiekunka dziękują Wam za dobre serca. Dzięki Wam i waszym podarunkom chore, smutne trochę dzieci odzyskały choć na chwilkę dobry nastrój.

    Dziękuję Wam

    Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

  • Jasełka dla seniorów.

    Jasełka dla seniorów.

    12 grudnia, uczniowie naszej szkoły, na spotkaniu opłatkowym seniorów parafii, wystawili bożonarodzeniowe jasełka. Występ wzbudził duże zainteresowanie zebranych oraz dostarczył wielu wzruszeń. Aniołowie, pastuszkowie i królowie przybliżyli historię narodzenia Jezusa. Były też pastorałki i piękne polskie kolędy, które wraz z małymi aktorami, często z łezką w oku, śpiewali seniorzy - goście spotkania. "Świąt radosnych, przeżyć wzniosłych w zdrowiu, szczęściu i miłości. Niech święta radością wypełnią Wasz dom, a nowy rok blasku doda Waszym dniom..."

    Halina Błaszczyk

  • Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka - inscenizacja Teatru Muzycznego

    10 grudnia z okazji Międynarodowego Dnia Praw Człowieka, Teatr Muzyczny pod kierunkiem H. Błaszczyk i M. Nowak przedstawił inscenizację z tej właśnie okazji. W formie montażu słowno - muzycznego dzieci przekazały treści związane z prawami dziecka. Hasłem przewodnim były słowa:

    "...Dla wszystkich dzieci

        słońce świeci,

        jak kolorowe kwiaty

        rosną wszystkie dzieci

        Na łąkach świata rosną dziś,

        by dużym być i mądrym być"

    - H. Błaszczyk, M. Nowak

  • Andrzejkowe szaleństwa klas 0 - III!

    Dnia 25 listopada odbyła się impreza andrzejkowa dla klas 0-III. W programie zabawy były przede wszystkim typowe wróżby andrzejkowe. Ku uciesze dzieci odbyły się również swietne konkursy przygotowane przez rodziców. Uczniowie biegali z jajkami na łyzkach, tańczyli z balonami, na gazetach, jedli jabłka na sznurkach. Wszyscy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Miłym dodatkiem był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Oprawą muzyczną zajęli się chłopcy z samorządu uczniowskiego. Imprezę andrzejkową mozna podsumować bardzo pozytywnie. Dzieci były bardzo zadowolone. Do następnego spotkania za rok. W Andrzejkach aktywnie działali wychowawcy klas: M. Piaskowska, M. Nowak, H. Błaszczyk, A. Miławska. Wielkim zaangażowaniem wykazali się także rodzice. Dziękujemy! Wiecej - w galerii zdjęć, zapraszamy!

  • English is great ..

    Dzisiaj po raz ostatni w tym roku kalendarzowym spotkaliśmy się na zajęciach z języka angielskiego w ramach projektu "Za rękę z Einsteinem". Angliści pracowali z wielkim zangażowaniem od września, aktywnie uczestniczyli w zajęciach, przygotowywali swoje materiały, zdobywali wiedzę na różne tematy dotyczące  krajów anglojęzycznych. Obecny rok zakończyliśmy konkursem na najciekawiej przygotowaną grę planszową po angielsku, w której "Einsteini" mogli wykazać się wiedzą zdobytą podczas zajęć. Wyniki konkursu wkrótce a od stycznia rozwijamy swoje umiejętności językowe dalej  ... Emilia Motko-Kotlarek

  • Autorskie spotkanie z bajkopisarzem

                18 listopada 2010 r. ( w czwartek) klasa III wraz z wychowawczynią Aliną Miławską i bibliotekarką Marią Sikorską udała się do Łabiszyńskiego Domu Kultury na spotkanie z bajkopisarzem Wiesławem Drabikiem, który przybył z Krakowa na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. dra Juliana Gerpe

          Wiesław Drabik to autor ponad 100 książek dla najmłodszych. W trakcie spotkania opowiadał nam jak powstają książki od pomysłu do druku, demonstrował ilustracje i czytał swoje utwory. Zadawał też zagadki i organizował małe konkursy, w których nagrodami były naklejki z dedykacjami. Odpowiednio dobranymi fragmentami bajek i wierszyków prowokował dzieci do układania rymowanych zakończeń i wymyślania zabawnych rozwiązań.Najaktywniejszy uczestnik otrzymał książkę z dedykacją.Na zakończenie wszyscy ustawiali się w kolejce, aby nabyć publikacje z autografem pisarza z Krakowa.

    Książki Wiesława Drabika tj. „Kocie łakocie”, „Awantura na podwórku”, ”Nie-zły pies”, „Wielka wycieczka do małego miasteczka”, „Same atrakcje w letnie wakacje”, „Z tatą w cyrku”„Korzonek na chodzie czyli sport zawsze w modzie” i in. znajdziesz w naszej bibliotece. Zapraszamy!Zachęcamy do czytania, gdyż są to pełne humoru, pisane wierszem i wspaniale ilustrowane bajeczki. Niektóre z nich były nawet prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”.

    Więcej informacji o autorze znajdziesz na stronie www.bajeczki.net/wieslawdrabik.htm , a zdjęcia ze spotkania w naszej galeri.

  • Andrzejki

    Andrzejki
    30.11.2010

    Nowe zdjęcia w Galerii :):):)

    Zapraszam J. Jasewicz

  • I b w świecie Greków, czyli lekcja historii inaczej

    I b w  świecie Greków, czyli lekcja historii inaczej
    26.11.2010

    W piątek uczniowie klasy Ib gimnazjum na lekcji historii zaprezentowali efekty pracy projektowej o starożytnej Grecji. Zaproszeni goście p. Dyrektor A. Borkowska, p. A. Budziak Osińska z klasą 5 szkoły podstawowej obejrzeli wystąpienia pięciu grup: przyrodniczej, teatralnej, artystycznej, architektów i kucharek.   Zespłół przyrodników - Marta, Agata i Magda opowiedziały o położeniu, florze i faunie Grecji,  Artur wspierany przez Martę zaprezentował tradycyjny taniec grecki seretaki czyli zorba dance, natomiast Robert, Szymon i Patryk odegrali Inscenizacje mitu "Dedal i Ikar". Kolejno  architekci Adam, Kacper i Damian zademonstrowali makietę Partenonu i omówili najbardziej znane zabytki. Jako ostatnia zaprezentowała się "najsmaczniejsza" grupa Ani i Sary, która wprowadziła wszystkich w świat kuchni greckiej. Najodważniejsi uczniowie klasy piątej podjęli się nawet próby nauki zorby, za co otrzymali nagrodę. Na zakończenie wszyscy obecni przenieśli się w czasie i przestrzeni za pomącą wyobraźni i prezentacji multimedialnej do współczesnej Grecji - kraju gór i oliwek. 

    Zapraszam do galerii, J. Jasewicz.

  • Dzień Czerwony klasy

    Zdjęcia z Dnia Czerwonego już w galerii klasy „0”. Zainteresowane osoby prosimy o kliknięcie: oddziały – klasa „0” – więcej zdjęć.

    Dzieci wraz z wychowawcą p Mirelą Szumacher – Piaskowską serdecznie zapraszają do oglądania zdjęć…J

    Mirela Szumacher - Piaskowska

  • Uwaga!!!! Uwaga!!!! Klasa "0" wraz z wychowawcą p. Mirelą Szumacher - Piaskowską zapraszają do swojej galerii zdjęć...:):)

    Klasa „0” wraz z wychowawcą p. Mirelą Szumacher Piaskowską zapraszają do galerii zdjęć.

    Chcemy wszystkich poinformować, ze choć dopiero rozpoczynamy edukację to dzieje się u nas baaaaaaaaardzo dużo. Po pierwsze mamy nową  salę lekcyjną, w której  jest bardzo kolorowo i przytulnie. A po drugie każdego dnia mamy bardzo ciekawe zajęcia, uczymy się literek, cyferek i piosenek. Braliśmy udział w akcji sprzątania świata, obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopca, p. Ewa Witucka zabrała nas w świat wulkanów, a p. Marzena Urban i p. Aldona Krupecka nauczyły nas jak udzielać pierwszej pomocy.

    Odwiedziliśmy również  z naszą  wychowawczynią cmentarz w Łabiszynie, byliśmy też w teatrze w Inowrocławiu, a nasza pani przygotowała dla nas „Dzień Czerwony”, podczas którego przygotowywaliśmy soki i sałatki z marchewek….:)

    Maluszki z klasy „0”, wraz z p. Mirelą Szumacher Piaskowską  zapraszają wszystkich odwiedzających stronę naszej szkoły do galerii zdjęć, która znajduje się w „folderze” klasy, oddziały…:)

    Mirela Szumacher Piaskowska, Ewa Witucka

  • Pasowanie na czytelnika

    Dnia 26 października 2010 r. po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. Dzieci przyszły do biblioteki  ze swoją wychowawczynią Moniką Nowak. Tu po przywitaniu przez bibliotekarkę pierwszoklasiści wykazywali się znajomością organizacji biblioteki oraz przypomnieli zasady zachowania się w niej i korzystania ze zbiorów bibliotecznych.
     Następnie zanim uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, musieli przejść przez kilka prób. Pierwszą była próba mądrości, która polegała na rozwiązywaniu zagadek, czytanych przez bibliotekarkę, o postaciach z bajek.  Druga to - próba sprawności - dzieci ruchem ciała ilustrowały usłyszany wierszyk pt. „Książeczka” K.Pac – Gajewskiej. W trzeciej próbie - spostrzegawczości - zadaniem pierwszaków było odpowiedzieć na pytanie na co skarży się książka, po wysłuchaniu wiersza pt.”Skarga książki  J. Huszczy.
    Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich prób nastąpiło ślubowanie,  podczas którego dzieci przyrzekały kochać i szanować  książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Pasowania dokonała pani dyr. Ewa Kaczmarek, dotykając ramienia każdego z uczniów pięknie wydaną książką „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza.
    Na zakończenie dzieci otrzymały od bibliotekarek  zakładki wykonane przez kolegów ze starszych klas  pod kierunkiem Haliny Błaszczyk, dyplom  „Pasowania na czytelnika” do zawieszenia w klasie,a od pani dyrektor pamiątkowe książeczki.

           Pasowanie przygotowały bibliotekarki: Danuta kuśnierz i Maria Sikorska. W trakcie uroczystości wiersze recytowały uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki: Marta Łakomy, Kinga Szymańska, Lidia Skwarczyńska i Patrycja Krzanowska, wszystkie z kl.V.
    Tekst i zdjęcia (w galerii): Maria  Sikorska

                               

  • Mini - biwak klasy VI

    03.11.2010

    W  piątek,  29  października,  po  raz  kolejny  "biwakowała"  w  szkole  klasa  VI.  Wychowawca  klasy - pani  Aldona  Krupecka - przygotowała dla  swoich  podopiecznych  ciekawe  konkursy  oraz  zabawy  integracyjne  (m.in.  "szperacz",  konkurs  na  najciekawszą  fryzurę  i  makijaż,  rysowanie  palcem  symboli  na  plecach).  Było  wesoło,  pomysłowo  i  oryginalnie,  a  w  nagrodę  wafelki  i  cukierki.  Nieco  później  uczniowie  pod  opieką  pani  Marzeny  Urban  korzystali  z  pracowni  komputerowej.  Jednak  najwięcej  emocji  wzbudziły  rozgrywki  w  siatkówkę  i  piłkę  nożną  prowadzone  na  sali  gimnastycznej.  W  trakcie  biwaku  (żeby  nie  zabrakło  nam  wszystkim  sił  do  gier  i  zabaw)  zorganizowałyśmy  "wielkie  żarcie".  Były  kebaby,  pizze,  frytki.  Mniam !  Zajrzyjcie  do  albumu  fotograficznego - zapraszamy !  Aldona  Krupecka  i  Marzena  Urban

  • Akcja misyjna

    02.11.2010

    W  piątek  29 października, obchodziliśmy ostatni szkolny dzień Tygodnia Misyjnego, w którym koło misyjne zachęcało do przyłączenia się do zbiórki pieniędzy na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego.

    Dziewczęta do puszek uzbierały kwotę ponad 58 złotych.

    Dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, choćby nawet symbolicznym groszem. Zapraszam do galerii zdjęć.

    Opierkun koła Magdalena Olszewska-Sikora

  • ZARZĄDZENIE NR 3

    DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W LUBOSTRONIU 

    z dnia 25 października 2010

    w sprawie dni wolnych od zajęć dydaktycznych w   roku szkolnym 2010/2011 

     

     

     

     Podstawa prawna:

    1. Rozporządzenie  MEN z dnia z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru

     Pedagogicznego.  

    2. Art.33 i 34 Ustawy o systemie oświaty z  7 września ( DZ.U. z 1996 r. nr 67 poz. 329

     z późniejszymi zmianami)

    3.Rozporządzenie MEN z dnia 5 października 2010 roku zmieniające rozporządzenie w

     sprawie organizacji roku szkolnego

    Zarządzam:

    W roku szkolnym 2010- 2011 ustalam następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych:

    szkoła podstawowa

    gimnazjum

    12 listopada 2010

    12 listopada 2010

    5  kwietnia 2011 – sprawdzian kl. VI

    12 kwietnia 2011 – egzamin gimnazjalny

     

    13 kwietnia 2011– egzamin gimnazjalny

     

    14 kwietnia 2011– egzamin gimnazjalny

    2 maja 2011

    2 maja 2011

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Informuję, iż :

    1.      W w/w dniach szkoła ma obowiązek zorganizowania zajęć wychowawczo - opiekuńczych oraz poinformowanie rodziców ( prawnych opiekunów) o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo- opiekuńczych.

     

    2.      W roku szkolnym 2010/2011 roczne zajęcia dydaktyczno – wychowawcze kończą się w dniu 22 czerwca 2011 r.

  • Śladami przeszłości - wycieczka do Łabiszyna

    Śladami przeszłości - wycieczka do Łabiszyna
    25.10.2010

    25 pażdziernika uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej udali się na wycieczkę historyczną do Łabiszyna. Tam na górującym nad miastem wzgórzu poznali dzieje zacnych mieszkańców i bohaterów narodowych pochowanych na cmentarzu parafialnym. Światełko pamięci zostało zapalone m. in. na grobach książąt Radziwiłłów, dr Juliana Gerpe, płk Kazimierza Mielęckiego, czy Powstańców Wielkopolskich. Następnie p. Maciej Banaś – miejscowy historyk oprowadził wszystkich po wnętrzach kościoła. W sposób ciekawy przedstawił dzieje parafii p.w. św. Mikołaja i klasztoru braci franciszkanów. Opowiedział także o kryptach znajdujących się w podziemiach kościoła. Natomiast osoby dorosłe, opiekunowie wycieczki – p. J. Jasewicz, D. Kuśnierz i M. Urban na krótką chwile uzyskały możliwość zejścia do podziemi. Niestety uczniowie z uwagi na powagę miejsca i specyficzną atmosferę, a także widok ludzkich szczątek do piwnic nie zeszli. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie na tle „dębu Jagiełły” i wróciliśmy przesiąknięci duchem historii do szkoły.

    J. Jasewicz

  • URATUJ ŻYCIE 2010

    13  października  2010  roku  reprezentacja  naszego  Gimnazjum  w  składzie  Klaudia  Wiktorowicz,  Arek  Wojsław  (kl.  IIIa)  i  Kinga  Piotrowska  (kl.  IIIb)  brała  udział  w  Powiatowym  Konkursie  Wiedzy  z  Zakresu  Pierwszej  Pomocy  Przedmedycznej  "Uratuj  Życie  2010",  odbywającym  się  w  Zespole  Szkół  Specjalnych  w  Żninie.  W  konkursie  startowało  14  szkół.  Nasi  uczniowie  zostali  nagrodzeni  dyplomami,  a  dla  szkoły  zyskali  turystyczną  apteczkę  pierwszej  pomocy  wraz  z  wyposażeniem.  Dziękuję  drużynie  za  aktywny  udział  w  przygotowaniach  do  konkursu  oraz  za  występ  przed  szeroką  publicznością. Życzę  Wam,  żebyście  w  prawdziwym  życiu  nigdy  nie  musieli  korzystać  ze  zdobytej  wiedzy  i  umiejętności.  Opiekun  reprezentacji  Marzena  Urban

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Lubostroniu : Szkoła Podstawowa, Przedszkole,
    Zespół Szkół w Lubostroniu,
    Lubostroń 13a
    89-210 Łabiszyn

  • Sekretariat Ewelina Rybczyńska, Magdalena Kapeja
    tel/fax. (52) 384 46 36

Galeria zdjęć