Wybory książek marzeń
W dniach od 7 do 14 października 2015 r. uczniowie szkoły podstawowej mogli wrzucać do specjalnej skrzynki propozycje zakupu książek w ramach programu rządowego „Książki naszych marzeń” . Komisja wyborcza w składzie - p. Julita Jasewicz i p. Aldona Krupecka ustaliły listę książek marzeń uczniów na podstawie oddanych głosów. A wśród nich: Magiczne Drzewo. Cień smoka, Andrzeja Maleszki, Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście, Jeff Kinney, Alicja i lustro Zombi, Gena Showalter, czy Cud chłopak, R. J. Palacio Albatros.
Wniosek o przystąpienie do programu złożyła p. Jasewicz już w czerwcu. Biblioteka szkolna uzyskała dotację na zakupy wymarzonej literatury dzieci w kwocie 1625 zł !!!! Obecnie została przygotowana kalkulacja kosztów i trwa zamawianie książek.
Wkrótce w naszej bibliotece pojawią się nowości.
J. Jasewicz
4-5 maja klasa II spędziła na biwaku klasowym. Przygodę w Wiktorowie rozpoczął spacer do źródełka św. Huberta. Następnie uczniowie strzelali z łuku i wiatrówki, wspinali się na ściankę, przeszli tor survivalowy, grali w gry zespołowe. Wieczór zakończył się ogniskiem i dyskoteką. Pozostały czas upłynął na wspólnych spacerach, wypoczynku na plaży, rozmowach, grze w bilarda, ping-ponga i wielu innych atrakcjach. Wróciliśmy zmęczeni ale i zadowolenia:) Zapraszam do galerii zdjęć.
Emilia Motko-Kotlarek
21 stycznia odbyły się kolejne zajęcia przyrodnicze dla kl. I - III, które przeprowadziła p. Joanna Janas z Kujawsko - Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Tematem spotkania były ptaki oraz sposoby niesienia im pomocy w czasie zimy. Uczniowie rozszerzyli swoją wiedzę na temat gatunków ptaków odlatujących do ciepłych krajów i zimujących w Polsce. Zdobyli informacje o tym, jak mądrze pomagać ptakom podczas zimy, kiedy rozpocząć dokarmianie i czym dokarmiać.
Pani Asia przekazała wiele ptasich ciekawostek.
Był też moment relaksujący - słuchanie śpiewu ptaków, a także przyrodnicze kolorowanki, zgaduj - zgadula, nagrody i oczywiście pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy za spotkanie i czekamy na następne.
Zapraszam do galerii zdjęć.
Halina Błaszczyk
Dnia 28 kwietnia obchodziliśmy w szkole ,,Dzień Ziemi". Z tej okazji zaprezentowano przedstawienie pt. ,,Jak uczyliśmy Damiana szanować przyrodę"oraz zorganizowano konkurs ekologiczny dla klas IV-VI i gimnazjum. Forma konkursu polegała na tym, że każdą klasę reprezentował trzy osobowy zespół, a zmaganiom uczniów przyglądała się społeczność uczniowska pod opieką nauczycieli. Umiejętności i wiedzę uczestników oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor Ewa Kaczmarek, pani Regina Słowińska oraz pani Magdalena Olszewska - Sikora.
Wyniki konkursu:
Z klas IV-VI:
I miejsce zajeła kl. VI: Kornelia Cudo, Kamil Serafin, Filip Przybylski
Z klas gimnazjalnych:
I miejsce zajeła kl. II: Magdalena Świtała, Aleksandra Wilińska,Radosław Lipowski.
Zapraszam do galerii: Aldona Krupecka
W parafii pw. św. U. Ledóchowskiej w Lubostroniu przeżywaliśmy dziś XV Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Patron Rodziny. Uczniowie Zespołu Szkół w Lubostroniu przypomnieli nam wiele cennych słów i wskazówek Papieża Polaka.
Dla Jana Pawła II prawdziwym bogactwem byli ludzie, a w szczególności rodziny....
"Wiadomo, jak wiele dla rozwoju ludzkiej osobowości i charakteru, znaczą pierwsze lata życia, lata dziecięce a potem młodzieńcze…”
Jan Paweł II był Wielkim Orędownikiem Praw Człowieka, Pojednania i Pokoju.......
"Wszyscy musimy wybierać dialog i miłość jako jedyne drogi, które pozwalają nam szanować prawa wszystkich...."
Specjalne miejsce w pielgrzymowaniu Ojca Świętego zajmowała młodzież i dzieci......
"Drogie dzieci Papież Was kocha..."
Magdalena Olszewska -Sikora
"Była godzina trzecia, gdy Go ukrzyżowali”
Dnia 30 marca 2015 uczniowie Zespołu Szkół w Lubostroniu przedstawili Misterium Paschalne. W ciszy, zadumie i skupieniu chyliliśmy czoła wobec tajemnicy śmierci Syna Bożego. Inscenizacja słowno-muzyczna pozwoliła nam przybliżyć i zrozumieć to, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu. Widzieliśmy Chrystusa godzącego się na wyrok, cierpienie, samotność…. Lecz mimo swojego bólu nieustannie składa propozycję człowiekowi: „Jeśli kto chce iść za mną,….., niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje”
„Daj mi to wszystko, wezmę to, zapłacę twój dług - umrę za ciebie - potem zmartwychwstanę, bo nade mną śmierć - szatan nie ma władzy. Pójdę powiedzieć, że jesteś niewinny. Ale zanim się to stanie... umrę za ciebie... twoimi rękami...”
Zapraszam do galerii zdjęć: Magdalena Sikora
Uczniowie klasy II gimnazjum Zespołu Szkół w Lubostroniu w roku szkolnym 2014/15 zrealizowali projekt gimnazjalny pt.„Miłość niejedno ma imię”
Prezentowany projekt, poszerzający wiedzę na temat motywu miłości w literaturze i sztuce, zrealizowany przy okazji omawiania utworów związanych z epoką romantyzmu i na podstawie treści wykraczających poza program nauczania.
Przewidziany jest dla siedmiu osób, z których każda realizuje przydzielone zadania.
I.Cele projektu: - poszerzenie wiedzy na temat motywu miłości w literaturze i sztuce; - kształcenie umiejętności dostrzegania uniwersalnych wartości wpisanych w dzieła sztuki; - wprowadzenie różnych definicji miłości; - rozumie pojęcia: miłość rodzicielska, miłość bliźniego, miłość romantyczna, miłość do ojczy -rozumie istnienie różnorodności w przeżywaniu i okazywaniu miłości; - umie przytoczyć przykłady znanych, wybitnych ludzi, dla których miłość była wartością najważniejszą; -wykorzystuje w swojej pracy technologię komputerową i informacyjną; - tworzy prezentację multimedialną, album.
W związku z realizacją projektu gimnazjalnego ogłoszony został konkurs dla gimnazjum"Najpiękniejsze sentencje o miłości (w języku polskim, angielskim, niemieckim) oraz konkurs dla szkoły podstawowej: wiersz o miłości -Za co kocham...(mamę, tatę, świat, ojczyznę".
Rozstrzygnięcie konkursu :13.02.2015r.
II. Termin realizacji : 7 tygodni (15.12.2014r. do 30.01.2015r.)
III. Uczestnicy projektu i tematy:
Paulina Rzeszutek–" Renesans – obraz miłości skrytej i niespełnionej ". Wyszukiwanie informacji na temat epoki renesansu, Petrarki i jego sonetów do Laury. |
Martyna Nowak – "Miłość Jana III Sobieskieskiego do Marysieńki". Zgromadzenie informacji z dostępnych źródeł na temat historii miłosnej, okoliczności zawarcia związku małżeńskiego. Analiza i interpretacja listów. |
Weronika Byrtek i Adrian Siuda - "Miłość w Biblii". Analiza wybranych utworów z Biblii. |
Weronika Kaczmarek –" Miłość w Baroku - J.A. Morsztyn ". Analiza motywów miłości w baroku. Interpretacja wybranych utworów J.A. Morsztyna. |
Marta Musolf- "Miłość romantyczna". Jak pojmowano miłość w epoce romantycznej?- na przykładzie utworów i faktów z życia Adama Mickiewicza . |
Agata Kłossok – : Miłość w malarstwie...". Zgromadzenie ilustracji przedstawijacych miłość. Zgromadzenie informacji i zaprezentowanie ich w formie prezentacji multimedialnej. |
Uczniowie wzorowo wywiązali się ze swoich zadań , opracowali materiały w formie prezentacji i albumów. Swoje dokonania prezentują na stronie szkoły. Zapraszamy.
Album-Milosc_romantyczna-Musolf_
Prezentacja_Weroniki_i_Adriana.pptx
Prezentacja_Pauliny_Rz.(1).pptx
Dokument Weronika barok(1).rtf
Gratuluję uczestnikom projektu.
Wielki Post to szczególny czas, który wzywa nas do postu, jałmużn i modlitwy. W tym wyjątkowym okresie liturgicznym mamy możliwość rekolekcji. W parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej oraz w Zespole śzkół w Lubostroniu trzydniowe Rekolekcje Wielkopostne odbyły się w dniach 9-11 marca 2015 r
Jeszcze się kiedyś rozsmucę,
Jeszcze do Ciebie powrócę,
Chrystusie...
Wszyscy uczesnicy zatrzymali się na chwilę, wyciszyli i zamyślili. Każdego roku podczas rekolekcji jakoś inaczej patrzymy na świat, inna wydaje się być rzeczywistość, a może właśnie wtedy przeżywamy prawdziwe nawrócenie?
Jeszcze tak strasznie zapłaczę,
Że przez łzy Ciebie zobaczę,
Chrystusie...
Pierwszego dnia szkolnego czasu rekolekcji uczniowie podzieleni na grupy zapoznawali się z scenariuszami krótkich inscenizacji biblijnych. Kolejnego dnia każda grupa przedstawiała przygotowane fragmenty. Trzeci dzień był podsumowaniem. w którym grupy uczniów w odniesieniu do wcześniejszeych scenek projektowały hasła oraz wzięły udział w krótkim konkursie wiedzy. Zapraszam do galerii zdjęć. Magdalena Olszewska-Sikora
Klasa V szkoły podstawowej zakończyła pracę nad projektem przedmiotowym o Hellenach i ich kulturze. Na lekcji historii grupy zaprezentowały efekty swoich badań w obecności młodszych kolegów i koleżanek z klasy II, którzy przybyli z wychowawczynią Moniką Nowak. Moc multimedialnych ciekawostek na temat geografii i przyrody Grecji przygotowały uczennice: Julia Balcerzak, Julia Przybylak i Nikola Stępień. W występach artystycznych zaprezentowali się chłopcy: Bartek Pijarowski, Patryk Przybylski i Mateusz Polaszewski grając scenki z mitu o Dedalu i Ikarze. Natomiast krótkie warsztaty taneczne –zorby poprowadził Dawid Rozwarski, Dominik Jankowski i Adrian Piechowicz. Znane zabytki omówili Kacper Cudo, Kacper Robak i Miłosz Targosz. Prezentacje zakończyła „uczta grecka”. Serca wszystkich uczestników skradły „klasowe kucharki” - Zosia Rambowicz, Julia Pijarowska i Wiktoria Różańska, które przygotowały pyszne sałatki śródziemnomorskie.
W galerii kilka zdjęć, zapraszam J. Jasewicz.
Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej mieli okazję uczestniczyć w konkursie bożonarodzeniowym. Zadaniem każdego z uczestników było przygotowanie kolorowej kartki świątecznej z życzeniami w języku angielskim lub niemieckim. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Wybór był bardzo trudny dlatego jury przyznało trzy pierwsze miejsca oraz trzy wyróżnienia.
I miejsce :
Karolona Zajdlewicz - klas I
Kacper Patyk - klasa II
Wiktoria Rucińska klasa III
Wyróżnienia:
Natalia Niemiec - klasa I
Szymon Bujak - klasa III
Norbert Targosz - klasa II
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
E. Motko-Kotlarek
8 grudnia uczestnicy Teatru Muzycznego pod kierunkiem pani Haliny Błaszczyk i pani Moniki Nowak, wyruszyli w "trasę koncertową", by zaprezentować piękne bajkowe przedstawienie małym widzom w przedszkolu w Ojrzanowie i w Jeżewie. Była inscenizacja bajkowa, w której pojawiła się księżniczka, ropucha, Calineczka, Czerwony Kapturek i wiele innych fantastycznych postaci. Było wspólnie śpiewane piosenki, zagadki, uśmiechy, słodki poczęstunek i brawa, brawa, brawa.....
Warto było..., by na twarzach przedszkolaków zagościł uśmiech, by aktorzy dostali szansę się sprawdzić w nowych sytuacjach. Wielkie podziękowania dla pani Agnieszki Pogiel - Kantorskiej za zorganizowanie nam tak pieknego wyzwania!
Monika Nowak, Halina Błaszczyk
Bajkowe spotkanie uczniów kl. II i III
4 grudnia, z okazji mikołajek, uczniowie klasy II i III, spotkali się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łabiszynie, z autorką książek dla dzieci, panią Ewą Stadtmiiler. Pisarka barwnie opowiedziała o swojej drodze pisarskiej. Przygotowała też wiele bajkowych atrakcji - inscenizacje z udziałem dzieci, wspólne recytowanie fragmentów znanych wierszy, upominki w postaci książeczek... Były też autografy, po które ustwiła się długa kolejka.
Pani dyrektor biblioteki dziękujemy za zaproszenie.
wychowawcy kl. II i III
M. Nowak i H. Błaszczyk
Dnia 27 listopada uczniowie klasy VI uczestniczyli w imprezje andrzejkowej na terenie szkoły. Pierwsza część spotkania odbyła się w klasie. Przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców oraz wróżbach miło i sympatycznie płynął czas. Następnie udaliśmy się na hol, aby wraz z uczniami z innych klas oddać się dyskotekowemu szaleństwu. Mam nadzieję, że ten wieczór pełen magii i czarów pozwolił uczniom choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść w świat fantazji i marzeń.
Zapraszam do galerii:
A. Krupecka
Andrzejki dla maluchów!
25 listopada odbyły się Andrzejki dla młodszych klas. Taka impreza głęboko zapadnie w pamięć wszystkim. Dziękujemy serdecznie panu Stępniowi i panu woźnemu za oprawę muzyczną. Podziękowania wielkie należą się rodzicom za przygotowanie wspaniałych konkursów i słodki poczęstunek. To nie koniec podziękowań, wyrazy uznania także dla uczennic z samorządu szkolnego, które pomogły niezmiernie w przeprowadzeniu wróżb.
Dzieci były zachwycone tym wieczorem. Było głośno, wesoło i zaskakująco.
Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.
Monika Nowak
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada obchodziliśmy w filii bibliotecznej w Lubostroniu Światowy Dzień Pluszowego Misia.
W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w realizacji programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych" nasi uczniowie z Teatru Muzycznego udali się do łabiszyńskiej książnicy z radosnym przedstawieniem „Skąd te bajki ?”.
Natomiast w Lubostroniu odbyły się specjalne lekcje biblioteczne. Pani Aldona Krupecka odwiedziła przedszkolaków oraz „zerówkę”. Natomiast pani Julita Jasewicz klasy I – III szkoły podstawowej. Dzieci tego dnia zabrały na zajęcia ulubioną maskotkę – MISIA. Na najmłodszych czekały liczne niespodzianki przygotowane przez bibliotekarzy - zgadywanki, kolorowanki i misiowe czytanki. Odbyły się również konkursy rysunkowe, dzieci częstowane były słodkościami a na koniec zaśpiewały piosenkę „ Jadą misie”.
Tego dnia nastąpiło również w Bibliotece Publicznej w Łabiszynie rostrzygnięcie gminnego konkursu plasycznego z okazji święta Pluszowego Misia.
W grupa klas 0 – I ( 5-7 lat) wyróżnienia otrzymali - Klaudia Raczyńska oraz praca zbiorowa Przedszkola z Lubostronia. Natomiast w grupie klas II-III szkoły podstawowej III miejsce zajął Karol Kłysz a wyróźnienie otrzymał Bartek Targosz.
Gratulacje!
J. Jasewicz, A. Krupecka