21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Jest to wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Nasza szkoła również nie zapomniała dzisiaj o przesyłaniu pozdrowień, odznaczaniu wszystkich życzliwymi buźkami i uśmiechaniu się do siebie.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy, a organizatorką przedsięwzięcia była p. Ewa Witucka – pedagog i nauczyciel geografii.
To właśnie dziś każda osoba wchodząca do szkoły była przyozdabiana plakietkami z wizerunkami uśmiechniętych buziek, by wywołać życzliwy uśmiech u innych. Wszystkich wchodzących do szkoły częstowano cukierkami.
Pani Witucka przez radiowęzeł przedstawiła historię powstania i ideę Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, a wcześniej przygotowała gazetkę tematyczną pod hasłem „21 XI - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Ponadto uczniowie wraz z nauczycielami realizowali zajęcia wg scenariusza „Czym jest życzliwość”.
Wielka Kapituła Orderu Życzliwości w składzie:
Przewodniczący – p. Dyrektor Alina Borkowska
Pracownik niepedagogiczny – p. Magdalena Płyta
Opiekun RSU SP – p. Joanna Komasińska
Uczeń klasy IV SP - Natan Ayyad
Uczeń klasy III G – Amadeusz Różański
nadała Tytuł Życzliwości najżyczliwszym z życzliwych: uczniom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym szkoły, wybranym w Plebiscycie Życzliwości. Tej szlachetnej akcji patronowała Polska Niezapominajka symbolizująca miłość, wzajemną życzliwość i sympatię. Podczas nadawania tytułu Najżyczliwszego … rozbrzmiewały głośne fanfary. Każdy wyróżniony otrzymał dyplom i order.
Wyróżnieni uczniowie:
Krzysztof Kotlarek – kl. I SP, Marysia Mika – kl. II SP, Aleksander Wiatr – kl. IIISP, Hania Kotlarek – kl. IV SP, Julia Przybylak – kl. V SP, Kamil Serafin – kl. VI SP, Zuzanna Taraska – kl. IG, Magdalena Świtała – kl. IIG, Weronika Miler – kl. IIIG
Wyróżnieni nauczyciele:
P. Halina Błaszczyk, P. Julita Jasewicz, P. Mirela Szumacher – Piaskowska, P. Katarzyna Kszczot – Śmietana, P. Monika Nowak, P. Rafał Kuśnierz, P. Aldona Krupecka, P. Beata Wiącek, P. Paweł Tomaszewski, P. Ewa Witucka, P. Danuta Kuśnierz
Wyróżnieni pracownicy niepedagogiczni:
P. Wiesława Zawadzka, P. Halina Świątkowska, P. Barbara Światowa, P. Anna Przybylska, P. Tomasz Maciejewski
Pani Ewa Witucka zwróciła się z apelem do wszystkich, aby każdego dnia byli życzliwi, uśmiechnięci i wszystkie przykre słowa zamienili na… „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”.
A na koniec… ogromne podziękowania dla Dyrekcji Szkoły za zakup słodyczy, orderów i dyplomów. Serdeczne podziękowania dla Pań z nauczania zintegrowanego oraz p. Agnieszki Maciejewskiej Balcerzak za przygotowanie wraz z uczniami tysiąca uśmiechniętych buziek. Dziękujemy również p. Mireli Szumacher – Piaskowskiej za przygotowanie niezapominajki. Dziękujemy za pomoc paniom z obsługi i panu woźnemu.
A dziękuje… i zaprasza do galerii zdjęć Pani Ewa Witucka wraz z uczniami
Dlatego 18 listopada na zaproszenie p. Wituckiej w naszej szkole gościła pani Grażyna Wirzman – Mikulska - długoletni pedagog w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łabiszynie, a obecnie pracownik Punktu Konsultacyjnego w Łabiszynie oraz członek Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Młodzież klasy III Gimnazjum uczestniczyła w dwugodzinnych warsztatach, pod kierunkiem p. Wirzman – Mikulskiej, podczas których zostały poruszone takie tematy jak: „Homoseksualizm a my”, „Zaburzenia życia psychoseksualnego”, „Choroby przenoszone drogą płciową”.
Młodzież wraz z pedagogiem – p. Ewą Witucką podziękowała, p. Grażynie Wirzman – Mikulskiej za przygotowanie bardzo interesującego spotkania, podczas którego poruszono niezwykle trudne, ale jednocześnie bardzo ważne kwestie
Wakacje Mikołajka!!!!
W środę, 12 listopada uczniowie klas I - III pojechali do kina na film pt. "Wakacje Mikołajka".
Wszyscy się dobrze ubawili, odprężyli i zadowoleni do domu wrócili.
Monika Nowak
Dnia 12-11-2014 uczniowie klas 4, 5 i 6 naszej szkoły wraz z wychowawcami: p. Romaną Brzykcy i p. Agnieszką Pogiel- Kantorską a także z opiekunem sekcji bilardowej Waldemarem Fercho uczestniczyli w pokazach Mistrza Polski w Trikach Bilardowych Ziemowita Janaszka. Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zachwytem, często słychać było WOW!, bito brawa!, a bile na stole jak zaczarowane wpadały do łuz. Mistrz trików zakończył pokaz krótkim konkursem, w którym można było wygrać książkę, bilę i fotografię, zdobyć autograf. Więcej zobaczycie w galerii - zapraszam.
Tekst i foto W. Fercho
11 LISTOPADA
Święto Odzyskania Niepodległości -
najważniejsze polskie święto narodowe związane
z odzyskaniem w 1918 roku,
po 123 latach zaborów, niepodległości.
Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych, obchodzenie święta 11 listopada było zakazane.
Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta, od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.
Święto obchodzone jest w całym kraju.
W naszej szkole tradycyjnie odbył się w przeddzień rocznicy odzyskania niepodległości apel upamiętniający naszą narodową tradycję i spuściznę wydarzeń sprzed lat. Wystąpili: Marta Kubicka, Julia Nowicka, Zuzanna Taraska, Wiktoria Giemska, Roksana Nowak, Paweł Nowak, Natalia Umińska, Michał Lemański, Jakub Lewicz, Julia Chłodzińska, Klaudia Buczkowska, Dominika Jelonek - uczniowie klasy I gimnazjum.
OTRZĘSINY KLASY PIERWSZEJ GIMNAZJUM odbyły się 6 listopada 2014 r. na sali gimnastycznej. Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Rafał Kuśnierz i p. Romana Brzykcy oraz uczniowie klasy III gimnazjum, którzy zadbali o miłą atmosferę i ciekawe konkurencje. Do zadań „pierwszaków” należało m.in. przebranie się za bajkowe postacie, czy wykazanie się w parach precyzją i zręcznością podczas slalomu z piłką na plecach. Przedostatnim etapem było przejście gimnazjalistów przez "próbę wiosła", którą tradycyjnie przeprowadziła p. wicedyrektor Ewa Kaczmarek. Na koniec uczniowie z klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na gimnazjalistę przez panią dyrektor Alinę Borkowską. Uroczystość Otrzęsin zakończyła się wspólnym zdjęciem i bardzo pozytywnymi wrażeniami.
J. Jasewicz - wychowawca kl. I gimnazjum
Konkursy czytelnicze w partnerstwie z Biblioteką Publiczną w Łabiszynie
W ramach programu Biblioteki Narodowej „ Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych” zostały zorganizowane wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Łabiszynie, filią w Lubostroniu i Zespołem Szkół w Lubostroniu konkursy plastyczne z wykorzystaniem książek.
22 października nastąpiło podsumowanie akcji promujących czytelnictwo z udziałem kierownika Biblioteki Publicznej w Łabiszynie - p. Grażyny Błaszkiewicz, wicedyrektora Zespołu Szkół w Lubostroniu - p. Ewy Kaczmarek oraz bibliotekarzy.
Na konkurs dla klas I-III szkoły podstawowej na najładniejszą zakładkę wpłynęło najwięcej prac. Nagrodzono: Oliwię Rucińską (I miejsce), Gracjana Motławskiego (II miejsce), Olę Kowalczyk (III miejsce), Wiktorię Rucińską, Marię Mika, Oskara Ossowskiego, Wiolę Jarolewską i Damiana Janowskiego (wyróżnienia).
Uczniowie klas IV - VI mieli możliwość zaprezentowania okładki ulubionej książki. Nagodzono następujących uczniów: Julię Balcerzak (I miejsce), Joannę Piątek (II miejsce), Katarzynę Dypold (III miejsce), Alicję Szczepańską i Hanię Kotlarek (wyróźnienia).
Natomiast chętni gimnazjaliści pracowali nad plakatem zachęcającym do czytania. I miejsc zajął plakat uczennic klasy III - Agaty Sikory i Oliwii Zdrojewskiej pt. Czas ucieka,a książka czeka. II miejsce: plakat uczennic klasy I - Dominiki Jelonek, Julii Nowackiej i Klaudii Buczkowskiej pt. Czytać we dnie, czytać w nocy, o poranku i północy. III miejsce: plakat uczennic klasy II - Agaty Kłosok, Klaudii Krych, Magdy Świtały zatytuowany Czytaj książkę na łące i w biedronce.
Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie przed biblioteką.
J. Jasewicz
27.10.2014 klasa II szkoły podstawowej poznawała zwyczaje związane z angielskim świętem Halloween. Uczniowie prezentowali samodzielnie przygotowane stroje oraz opowiadali o swojej postaci. Dyskutowali o znanych zwyczajach i potrawach związanych z tym świętem. Podczas lekcji brali również udział w halloweenowych grach i konkursach. Śmiechy i zabawa towarzyszyły zdobywaniu wiedzy i poszerzaniu znajomości kultury krajów anglojęzycznych.
E. Motko-Kotlarek
Wycieczka do Nadgoplańskiego Parku Krajobrazowego.
8 października klasy II - IV wybrały sie na wycieczkę edukacyjną do Nadgoplańskiego Parku Narodowego. Pierwszym przystankiem była Kruszwica. W centrum edukacji odbyły się zajęc w salce dydaktycznej wyposażonej w liczne materiały dermoplastyczne m.in. awifauny, plansze o różnorodnej tematyce, filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne.
Następnie udaliśmy się do Kolegiaty S. Piotra i Pawła, jedego z najlepiej zachowanych zabytków architektury romańskiej w Polsce. Weszliśmy również na Legendarną Mysią Wieżę.
Ostatni punkt wycieczki to Ośrodek edukacji ekologicznej „Rysiówka”. To miejsce odpoczynku, relaksu, z którego można podziwiać niezapomnianą panoramę parku. Podsumowane zostały tu wszystkie informacje. Spotkanie zakończone było ogniskiem i pyszną kiełbaską.
Niezapomniany park, niezapomniane doznania...., warto było pojechać...
Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.
Monika Nowak
Opowieść o Żydach Polskich
- internetowe uczestnictwo w lekcji
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nowoczesnej lekcji historii transmitowanej 23 października 2014 bezpośrednio z wystawy stałej Polin – Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.
W bibliotece szkolnej...
W ramach Roku Czytelnika zostały zorganizowane przez Bibliotekę szkolną wspólnie z Biblioteką Publiczną w Łabiszynie konkursy plastyczne z wykorzystaniem książek oraz zajęcia promujące czytelnictwo. Dla klas I-III szkoły podstawowej ogłoszono konkurs na najładniejszą zakładkę do książeczki, uczniowie klas IV - VI mieli możliwość zaprezentowania okładki ulubionej książki. Natomiast chętni gimnazjaliści pracowali nad plakatem zachęcającym do czytania. Wszystkie prace zostały umieszone na wystawie przed biblioteką. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone.
J. Jasewicz
The European Day of Languages
We wrześniu klasy II i III gimnazjum miały okazję wziąć udział w projekcie e-twinning realizowanym z okazji Dnia Języków Obcych. Projekt, w którym udział wzięli partnerzy z wielu państw europejskich, polegał na wymianie kartek pocztowych z życzeniami z okazji tego święta. Otrzymaliśmy wiele pocztówek i listów, sami również wysłaliśmy kartki wykonane przez uczniów klas gimnazjalnych. Efekty projektu można zobaczyć na językowej gazetce ściennej na piętrze.
E.Motko-Kotlarek
Dnia 4-10-2014 w naszej szkole odbył się Turniej Bilardowy OPEN o Puchar Dyrektora Szkoły. Uroczystego otwarcia dokonała pani Dyrektor Ewa Kaczmarek. Do rywalizacji przystąpiła młodzież z Lubostronia, Łabiszyna a także z Nowej Wsi Wielkiej. Podczas turnieju rozegrano 24 mecze do trzech wygranych w odmianę 8 bil. Ostatecznie na podjum stanęli:
Wiktoria Światowa i Radosław Giziński - III miejsce
Robert Łakomy - II miejsce
Mateusz Kuras - I miejsce
Zwycięzcom GRATULUJEMY!
Sędzia turnieju - Waldemar Fercho ZAPRASZAM DO GALERII ZDJĘĆ http://zslubostron.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=417
Dzień Chłopaka zorganizował dla całej społeczności szkolnej Samorząd Uczniowski!
Świętowaliśmy dość hucznie:
1. Przez szkolny radiowęzeł dziewczyny z każdej klasy odśpiewały kilkuwersowe życzenia dla chłopaków (różnorodność i poziom wykonania przyśpiewek godne pochwały i podziwu! :-)
2. Przez kilka dni przed tym świętem dziewczyny mogły wrzucać sekretne liściki do 'Skrzynki życzeń'. Członkowie samorządu wręczali je we wtorek adresatom, bądź odczytywali przez radiowęzeł
3. Znaczna większość dziewcząt -uczennic i kadry, wzięły udział w akcji 'spódniczka' i tego dnia założyły je dla podkreślenia wagi święta płci przeciwnej ;-)
4. Rozstrzygnęłyśmy konkurs pt.: 'Chłopak naj!'. Wszystkie dziewczyny głosowały anonimowo w trzech kategoriach:
A. chłopak najkulturalniejszy B. najzabawniejszy C. najbardziej koleżeński
W gimnazjum zwyciężyli kolejno: A. Krzysztof Bujak B. Kamil Figura C. Dominik Nowicki
W szkole podstawowej zwyciężyli: A. Bartek Zboiński B. Filip Przybylski C. Bartek Zboiński
5. Na zakończenie bawiliśmy się na dyskotece!
Już się nie możemy doczekać rewanżu chłopaków podczas obchodów Dnia Kobiet! ;-)
- Opiekunowie RSU: Joanna Komasińska, Agnieszka Pogiel-Kantorska
MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA GIMNAZJUM została JULIA CHLODZIŃSKA
GRATULUJEMY!!!
DNIA 4 PAŻDZIERNIKA 2014 ROKU ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE TURNIEJ BILARDOWY OPEN O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W LUBOSTRONIU. TURNIEJ ROZPOCZNIE SIĘ OD GODZINY 13 00.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
"Widoczna gmina"
16 września gmina Łabiszyn włączyła się w realizację kampanii na rzecz promowania i propagowania bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Tak więc we wtorek uczniowie klas I - III mieli możliwość uczestniczyć w prelekcji promującej bezpieczeństwo na drodze. Dzieci słuchały pilnie, uczestniczyły w konkursach, a także otrzymały kamizelki odblaskowe, by już zawsze mogły poruszać się bezpiecznie!
Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.
PAMIĘTAJMY! ZAWSZE BĄDŹMY WIDOCZNI NA DRODZE!!
Monika Nowak
Wystawka nowych książek w bibliotece
Biblioteka szkolna w tym tygodniu przygotowała wystawkę nowych książek, które zostały zakupione w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Łabiszynie. Pierwsza część nowości została już udostępniona czytelnikom. Wśród nich są wszystkie części "Harego Potera", cykl "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki oraz wiele innych.
Do biblioteki dotarła też druga dostawa nowości, wśród nich dużo literatury młodzieżowej i bajek. Obecnie są przygotowywane do opisu bibliograficznego.
Zapraszamy do odwiedzin !!!
J. Jasewicz, A. Krupecka, D. Kuśnierz
Wyjazd integracyjny klasy I gimnazjum
24 września uczniowie klasy I gimnazjum udali się na wycieczkę integracyjną do Miasteczka Westernowego w Bożejewiczkach. Na miejscu przewodnik wprowadził nas w historyczny klimat czasów kolonizacji zachodnich stanów USA, usłyszeliśmy o podboju Ameryki i pierwszych osadnikach. Wszyscy zostali oprowadzeni po Miasteczku Silverado, byliśmy między innymi w kopalni złota, u kowala oraz odwiedziliśmy mini zoo.
Dla uczniów zostały zorganizowane drużynowe zabawy zręcznościowe: łapanie na lasso, wyścig na nartach indiańskich, strzelanie do celu, czy jazda na koniu. Każdy mógł również skorzystać z placu zabaw, trampoliny, ścianki wspinaczkowej, czy dmuchanych zjeżdżalni… Było bardzo wesoło.
Podczas pobytu byliśmy świadkami western show: pokazów kaskaderskich na koniach, władania biczami meksykańskimi, zaganiania bydła oraz scenek z Dzikiego Zachodu m. in. napadu na bank. Każdy mógł również spróbować przejażdżki na koniach. Zorganizowane zostały ta kże drużynowe Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy doszkoły.
Organizatorem wycieczki była wychowawczyni klasy I - p. Julita Jasewicz, opiekunem p. Joanna Komasińska.
Zapraszam do galerii zdjęć :)
Nadszedł czas wypoczynku
Od 16 do 17 czerwca klasa II gimnazjum przebywała w niezwykłym miejscu. Słoneczne i gościnne Skarbienice to odpowiedni zakątek, by odpocząć po trudach nauki. Podchody, ognisko, rozmowy, wygłupy, kajaki, rowery wodne i lądowe, terenoznawstwo i dłuugie spacery
- tak oto spędzali czas. Towarzyszyli im szóstoklasiści oraz panie: Agnieszka Maciejewska-Balcerzak, Joanna Komasińska i Julita Jasewicz.
Powstał też nowy padlet. Wstąpcie do nas na chwilkę i obejrzyjcie nasze zdjęcia.
http://pl.padlet.com/agabalm/biwak2014
Zaprasza
Agnieszka Maciejewska-Balcerzak z klasą II :)