Klasy 2021/2022

  • ,,Mikołajki''szkolne

    ,,Mikołajki''szkolne
    06.12.2016

    Dnia 6 grudnia obchodziliśmy w szkole,,Mikołajki''. W tym dniu po szkole chodziło dwóch ,, Mikołajów'' w towarzystwie ,, Elfów''. Odwiedzali oni poszczególne klasy i wręczali pyszne mandarynki.Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p.J.Jasewicz oraz p. A. Krupeckiej przygotował także ,,Loterię fantową''. Za złotówkę można było wylosować drobny upominek. Był to bardzo sympatyczny dzień pełen niespodzianek. W zabawie uczestniczyli również nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły. Wielu uczniów przyszło w czapkach św. Mikołaja.

    Zapraszam do galerii:

    A. Krupecka

  • Andrzejki klasy IV

    Andrzejki klasy IV
    01.12.2016

    Dnia 30 listopada uczniowie klasy IV uczestniczyli w imprezie ,,Andrzejkowej'' na terenie szkoły.Pierwsza część spotkania odbyła się w klasie. Przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców oraz wróżbach miło płynął czas. Następnie udaliśmy się na hol, aby wraz z uczniami z innych klas oddać się dyskotekowemu szaleństwu. Mam nadzieję, że ten wieczór pełen magii i czarów pozwolił wszystkim sympatycznie spędzić czas.

    Zapraszam do galerii:

    A. Krupecka

  • Andrzejki

    30.11.2016

          Przedszkolne Andrzejki

    30.11.2016r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Była to impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, laliśmy wosk, przepowiadaliśmy przyszłość .
    Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

    Jolanta Radecka

    Zapraszam do galerii zdjęć

  • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

    25.11.2016

       25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia

    Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

    Przedszkolaki tego dnia przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie.

    Starsi koledzy i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla nich zagadki, opowiadania o Misiach. Wspólnie zatańczyliśmy do piosenki „Jadą, jada misie” czekały także na nich słodycze.

     Atrakcjom jednak nie było końca, czekała jeszcze gra planszowa „Misie” dzieci wykazywały się wiedzą o pluszowych przyjaciołach.  Wykonały wspólnie pracę plastyczną  przedstawiającą Pluszowego Misia. Na zakończenie tego miłego dnia  wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku i otrzymały certyfikat Przyjaciela Pluszowego Misia.

    Jolanta Radecka

    Zapraszamy do galerii

  • ANDRZEJKI W KLASACH I - III

    ANDRZEJKI W KLASACH I - III
    29.11.2016

    W dniu Św. Andrzeja,
    Sprawdź jaka w miłości nadzieja...
    Czy ten o którym marzysz skrycie,
    To ten jedyny na całe życie?

         Jak co roku na św. Andrzeja dzieci wróżą, bawią się i tańczą. Tak też i dzisiaj było. Samorzad przygotował ciekawe wróżby, za co należą się serdeczne podziękowania. Dziękujemy też rodzicom za zorganizowanie wesołych konkursów i pysznego poczęstunku.

    Ależ było wesoło...., pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.

    Monika Nowak

  • Plastyczny sukces!!!

    Plastyczny sukces!!!

    W listopadzie uczniowie kl. I - III wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Farbką, kredką, ołówkiem... - kolorowa gęś", którego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

    Pomysłowość, oryginalność przedstawienia tematu oraz trafność doboru środków plastycznych, to najważniejsze elementy, które brane były pod uwagę przy ocenie prac. 

    Gęsinowy konkurs plastyczny cieszył się dużym zainteresowaniem. Do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło około 300 prac. Wśród nich znalazły się dwie, zauważone i wyróżnione, prace naszych małych artystek. Adrianna Kowalczyk z kl. I (wychowawca - p. M. Nowak) i Klaudia Raczyńska z kl. II (wychowawca - p. H. Błaszczyk), znalazły się wśród laureatów. Dziewczynki otrzymały wyróżnienie w kategorii wiekowej 7 - 11 lat.

    Wielkie brawa!!!

    Życzymy artystkom dalszych wspaniałych sukcesów.

    Zapraszam do galerii.

    Halina Błaszczyk

  • Pluszowy Miś
    28.11.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pluszowy Miś.

  • Święto Pluszowego Misia

    Święto Pluszowego Misia
    25.11.2016

    Pluszowy Miś

    W piątek obchodziliśmy w młodszych klasach szkoły podstawowej i przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Przedstawiciele Rad Samorządu Szkolnego wraz z opiekunami p. A. Krupecką i p. J. Jasewicz przygotowali zagadki, kolorowanki i piosenki. Dzieciom przypomniano historię święta i każdy mógł opowiedzieć o swojej ulubionej maskotce. W strojach pluszowych zwierzątek wystąpili Julia Nowicka, Julia Chłodzińska,  Zuzia Taraska, Joanna  Piątek i Filip Przybylski.  Nowym pomysłem była fotobudka misia zaprojektowana przez Joannę,  Filipa  i p. Jasewicz, dzieci chętnie pozowały do misiowych zdjęć. Na koniec każdy został poczęstowany urodzinowymi łakociami.

    J. Jasewicz

  • BIESIADA PATRIOTYCZNA

    BIESIADA PATRIOTYCZNA
    18.11.2016

    Jej ścieżkami chodzimy,
    budujemy, bronimy.
    Polska - Ojczyzna...
    Kraina, która się w sercu zaczyna (Ryszard Przymus - "Polska")

         W bieżącym roku szkolnym nasz Teatr Muzyczny kontynuuje działalność uczestnicząc w Biesiadzie Patriotycznej w Świetlicy Środowiskowej w Lubostroniu. Mali aktorzy zaprezentowali montaż słowno - muzyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Organizatorem tej uroczystości był ksiądz proboszcz Artur Sreberski oraz pani Angelika Wiatr. Oprócz przedstawienia teatralnego było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie pani Teresy Król, był słodki poczęstunek. Była tez wzniosła i jednocześnie rodzinna atmosfera. Cieszymy się, że moglismy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

    Pani Halina Błaszczyk zaprasza do zdjęć.

    Monika Nowak

  • W stolicy

    W stolicy
    08.11.2016

    Byliśmy w stolicy

     

    W dniach 7 -8 listopada grupa uczniów z klasy II a, II b i III gimnazjum pojechała z wychowawcami: A. Maciejewską - Balcerzak, R. Słowińską, J. Jasewicz na wycieczkę dydaktyczną do Warszawy. Pierwszego dnia zwiedziliśmy stolicę z przewodnikiem „wzdłuż Traktu Królewskiego”: Łazienki – wnętrza pałacu – Belweder -  Krakowskie Przedmieście.  Zobaczyliśmy pomnik Kopernika oraz siedzibę Prezydenta RP.  Pamiątkowe zdjęcia powstały przy Zamku Królewskim  i  Kolumnie Zygmunta.  Niecodziennym widowiskiem była zmiana warty przy grobie Nieznanego Żołnierza oraz wywiad udzielony przez naszą uczennicę dla stacji lokalnego radia J W drugiej połowie dnia zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego z przewodnikiem,  obejrzeliśmy interaktywne prezentacje oraz  film "Miasto ruin".

    To niesamowita lekcja historii, czas zadumy i refleksji nad tym jak nasi rodacy bohatersko walczyli o wolność stolicy. Wieczorem pojechaliśmy na późny obiad i nocleg. Wieczór upłynął bardzo miło.

     

    Rano udaliśmy się  na spacer po parku w Wilanowie. Odwiedziliśmy Bibliotekę UW z  nowoczesnym tarasem widokowym oraz małym ogrodem botanicznym na dachu. Stąd rozpościerał się piękny widok na Stadion Narodowy i miasto. Wszyscy udaliśmy się również do Centrum Nauki Kopernik na spotkanie z nauką. Polecamy każdemu to niesamowite miejsce, gdzie na własnej skórze można przeżyć trzęsienie ziemi, położyć się na całkiem wygodnym łóżku z gwoździami, stworzyć coś z niczego w majsterkowni.

     

    Po posiłku w Pizza Hut został ostatni przystanek tej podróży – Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego, w którym pełni emocji przeszliśmy  kontrolę antyterrorystyczną. Tutaj zobaczyliśmy jak powstają monety i banknoty. Weszliśmy do skarbca i mieliśmy możliwość wziąć do ręki prawdziwą sztabę złota.

    Taki wyjazd to wspaniała „żywa lekcja” patriotyzmu, historii, sztuki, przyrody, a także  czas kiedy mogliśmy pobyć razem. Takie wyjazdy integrują, uczą, ale są również odpoczynkiem od zwykłych zajęć.

     

    J. Jaseweicz

  • "WŁOSKA" ŚRODA CZYLI MATEMATYKA I LOGIKA

    "WŁOSKA" ŚRODA CZYLI MATEMATYKA I LOGIKA

    Dnia 26.10.2016 r. urządziliśmy dla naszych gości z Włoch gry i zabawy matematyczne. Uczniowie klasy 6 SP przygotowali dla nich zabawę polegającą na układaniu kostki Rubika, która cieszyła się nie małym uznaniem. Mieli oni okazję zagrać w kółko i krzyżyk czy też rozegrać partyjkę szachów. Do rozgrywek przyłączyli się również nauczyciele. Sztuczki karciane czy tworzenie origami bardzo zaciekawiło uczniów jak i nauczycieli.  Atrakcją było także konstruowanie różnych „budowli” przestrzennych.

    Goście zaprezentowali nam przygotowane przez siebie  gry oraz ciekawostki matematyczne, dzięki którym np. mogli obliczyć nasz wiek z wykonanych przez nas działań matematycznych. Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali i wykonywali poszczególne czynności, które miały na celu zaprezentowanie ciekawych sposobów uczenia matematyki.  

    Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć ukazującej powyższe atrakcje.

    Tekst i foto: Agnieszka Grabowska

  • Nasza szkoła bierze udział w projekcie Etwinning „W podróż dookoła matematyki”.

    Nasza szkoła bierze udział w projekcie  Etwinning  „W podróż dookoła matematyki”.

    Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka z Żarnowca rzuciła nam matematyczne wyzwanie. Uczniowie naszej partnerskiej szkoły pod okiem Pani Moniki Gnutek przygotowali dla naszych dzieci qr kody wykorzystując do tego popularną edukacyjną stronę classtools. Szóstoklasiści oraz piątoklasiści podjęli wyzwanie, które zakończyli dużym sukcesem. Wszystkie kody zostały rozkodowane, zadania policzone . Zajęcia z wykorzystaniem nowej technologii  bardzo  podobały się naszym uczniom. Jesteśmy w trakcie przygotowania zadań dla naszych partnerskich szkół. Zapraszam do galerii zdjęć.

    Tekst i foto: Agnieszka Grabowska 

  • Spotkanie z przedstawicielami Policji w klasach IV-VI Szkoły Podstawowej

    Spotkanie z przedstawicielami Policji w klasach IV-VI Szkoły Podstawowej

    23-go listopada, gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Policji.  Panowie: sierż. sztab. Paweł Klucz i sierż. sztab. Dariusz Sulski, tym razem spotkali się z uczniami klas IV-VI Szkoły Podstawowej, z własnej inicjatywy. Nasi dzielnicowi rozmawiali z uczniami m.in. na temat bezpiecznego Internetu. Przedstawili dzieciom 18 zasad rozsądnego  korzystania z tego środka łączności. Ponadto poruszono zagadnienia dotyczące nieletnich w świetle prawa oraz zasady postępowania w przypadku agresji wśród dzieci młodszych.

    Zapraszamy go galerii zdjęć.

    Ewa Witucka

  • Arktyka i Antarktyka na lekcjach geografii

    Arktyka i Antarktyka na lekcjach geografii

    22-go i 23-go listopada na lekcjach geografii omawialiśmy zagadnienia związane z obszarami polarnymi. Tym razem w rolę nauczyciela geografii wcielili się poszczególni uczniowie klasy IIa i IIb, którzy przygotowali plakaty obrazujące strefy okołobiegunowe.   W oparciu o plakaty i mapę fizyczną świata uczniowie prezentowali swoją wiedzę.  Dowiedzieliśmy się co wchodzi w skład Arktyki i Antarktyki, jaki panuje tam klimat, jakie zwierzęta zamieszkują te tereny. Omówiliśmy sytuację prawną Antarktydy, zmiany w środowisku przyrodniczym. Poruszyliśmy również temat dotyczący dziury ozonowej nad biegunem południowym.

    Większość uczniów, z zadania, wywiązała się bardzo sumiennie, o czym świadczy duża ilość ocen bardzo dobrych i dobrych, zdobytych dziś na lekcji.

    Z najpiękniejszych plakatów stworzymy wystawę w sali geograficznej.

    Zapraszamy do galerii zdjęć.

    Ewa Witucka

  • "Cyberprzemoc w szkołach - zrozum, zobacz, reaguj!".

    "Cyberprzemoc w szkołach - zrozum, zobacz, reaguj!".

    Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w dniach 14 – 15.11.2016 w naszej szkole został zrealizowany projekt "Cyberprzemoc w szkołach - zrozum, zobacz, reaguj!". Informowaliśmy już, że do udziału w projekcie zostaliśmy zgłoszeni przez pedagoga szkolnego p. Ewę Witucką. Zakwalifikowało się dziesięć szkół gimnazjalnych z województwa kujawsko – pomorskiego, w tym nasz Lubostroń. To przedsięwzięcie realizowane było  przez  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji "Drogowskazy" i dofinansowane ze środków Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w ramach Rządowego programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła".  Wyżej wymienionym  projektem objęci zostali  uczniowie klasy I Gimnazjum, którzy  na warsztatach w dniu 15.11. 2106 (wtorek)  poruszali  tematykę z zakresu cyberprzemocy, mowy nienawiści w Internecie i przeciwdziałania uzależnieniu od Internetu. Zajęcia poprowadziła pani Maria Gotkiewicz z Gdańska - wieloletni nauczyciel informatyki, trener, specjalista do spraw cyberprzemocy.

    Przeprowadzona została  również kompleksowa diagnoza społeczności szkolnej w obszarze cyberprzemocy i zagrożeń Internetu.

    Rodzice uczniów klasy pierwszej  uczestniczyli dnia 15.11.2016r.  w  warsztatach  poruszających  tematykę cyberprzemocy w szkołach.

    Poza tym kadra pedagogiczna i zarządzająca gimnazjum brała udział w szkoleniu, którego celem było  przygotowanie nauczycieli do rozpoznawania, zapobiegania i reagowania na zjawisko cyberprzemocy poprzez rozwój i nabycie nowych kompetencji w aspekcie psychologiczno – pedagogicznym, technologicznym i prawnym.

    Zapraszamy go galerii zdjęć.                                              

    Ewa Witucka

     

  • TEATR W MULTIKINIE

    TEATR W MULTIKINIE
    17.11.2016

         Dzisiaj uczniowie klas I-III obejrzeli przepiękne przedstawienie teatralne pt. "Jaś i Małgosia". Ciekawostką jest to, że scena teatralna mieściła się w...Multikinie w Bydgoszczy. Inscenizacja nie była taka klasyczna... Reżyser pokusił się o wprowadzenie odrobiny nowatorstwa do bajki. Nietuzinkowe piosenki, znakomite efekty specjalne wniosły do przedstawienia dużo oryginalności.

    Podsumowując, było to genialne wydarzenie. Dzieci wróciły bardzo zachwycone.

    Monika Nowak

  • Wspomnienia z wizyty włoskich przyjaciół w ramach projektu: "Logic & Maths"

    Wspomnienia z wizyty włoskich przyjaciół w ramach projektu: "Logic & Maths"

    Oto kilka ważniejszych chwil z tygodnia obfitującego w wiele emocjonujących zdarzeń, z udziłem polskiej i włoskiej młodzieży! 

    Zapraszamy na film

    oraz do galerii zdjęć: http://zslubostron.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=630 !

    Montaż: Agnieszka Pogiel-Kantorska

  • Jak uczą Włosi? - o metodzie Montessori.

    Jak uczą Włosi? - o metodzie Montessori.

    W ramach międzynarodowego projektu Erasmus+, którego inicjatorem i koordynatorem jest Pani Agnieszka Pogiel-Kantorska uczniowie klasy szóstej przeżyli niecodzienną lekcję. Włoskie nauczycielki przeprowadziły w klasie VI lekcję matematyki, w której miałam okazję uczestniczyć.

    • Dwa polskie słowa TAK i NIE i 4 karty pracy zawierające bryły, łamigłówki zachęciły uczniów do „burzy mózgów”.

    • Logiczne myślenie, kreatywność i nauka poprzez zabawę to największe atuty tej lekcji.

    • Dzieci były spontaniczne, ciekawe. Po rozwiązaniu zadania z niecierpliwością i ciekawością czekały na kolejne.

    • Atmosfera na lekcji była bardzo przyjazna, panie nauczycielki uśmiechem na twarzy zachęcały do wytężonej pracy.

    • Nauka poprzez zabawę dostarczyła dzieciom wielu emocji i motywowała ich do wytężonej pracy.

    • Zadania zaplanowane zostały wykonane na lekcji a dzieci nie miały zadania domowego.

    • Nauczyciele w polskich szkołach zachowują dystans w relacjach z uczniami, natomiast włoscy nauczyciele zmniejszają ten dystans w szkole podstawowej.

    NA LEKCJI WYKORZYSTANO WIELE ELEMENTÓW METODY MONTESSORI.

    Maria Montessori to włoska lekarka żyjąca na przełomie XIX i XX wieku, stworzyła ona systemu wychowania dzieci zwanego metodą Montessori, która obecnie stosowana jest w wielu szkołach podstawowych na całym świecie.

    NAJWŻNIEJSZE ZAŁOŻENIA TEJ METODY:

    • Metoda ta kładzie nacisk na swobodny rozwój dzieci.

    • Przeciwstawia się systemowi szkolnemu powszechnie stosowanemu w szkołach podstawowych, tłumiącemu aktywność dzieci, którego symbolem była dla Marii Montessori „szkolna ławka”.

    • Głównym zadaniem pedagogiki jest wspieranie spontaniczności i twórczości dzieci, umożliwianie im wszechstronnego rozwoju fizycznego, duchowego, kulturowego i społecznego.

    • Wg Montessori dziecko jest zdolne do rozwijania twórczej energii i posiada predyspozycje moralne (np. do miłości), które to cechy zostały zduszone przez dorosłych, np. poprzez tradycyjną edukację w szkole podstawowej.

    • Podstawową zasadą edukacji w szkole musi być wolność ucznia, ponieważ tylko ona wyzwala kreatywność dziecka obecną w jego naturze.

    • Z wolności powinna zrodzić się dyscyplina, nie tylko w szkole.

    • Zdyscyplinowana jednostka jest w stanie kontrolować się sama i przystosować się do zasad obowiązujących w życiu.

    • Dzięki ideom Montessori zmieniło się wiele zasad pedagogicznych obowiązujących w pierwszych latach dwudziestego wieku i stosowanych w szkołach podstawowych. Dzieci miały nauczyć się dbać o siebie i były zachęcane do podejmowania własnych decyzji, nie tylko w trakcie pobytu w szkole, ale także w codziennym życiu.

    • Szkoła Podstawowa Montessori nie jest szkołą bezstresową, jednak nie wykorzystuje strachu do motywowania dzieci.

    • Metoda Montessori ma wiele narzędzi do tego, by skutecznie zainteresować dziecko nauką, karanie i straszenie złą oceną jest czynnikiem niszczącym dziecko, które z natury jest ciekawe świata.

    • Stres, z którym dziecko ma kontakt także w szkole nie może podcinać mu skrzydeł, czy udowadniać, że „do niczego się nie nadaje”.

    • Szkoła uczy dziecko pokonywać tremę przed tematycznymi wystąpieniami publicznymi, których jest wiele w roku i dotyczy to każdego dziecka. Zadaniem szkoły jest nauczyć przezwyciężanie tego strachu.

    • W szkole podstawowej Montessori zadaniem nauczyciela jest także odkrywanie i pomoc w rozwijaniu indywidualnych pasji dzieci.

    • W szkole podstawowej Montessori nie ma zadań domowych.

    Celem bezpośrednim szkoły podstawowej prowadzonej według metody Montessori jest przygotowanie dzieci do gimnazjum, w którym muszą umieć się sprawnie uczyć, radzić sobie w relacjach z rówieśnikami, asertywnie obronić się przed istniejącymi zagrożeniami mając silny kręgosłup moralny i wiarę w siebie.

     Polska literatura , zwłaszcza pozytywistyczna, pamięta pracę u podstaw i organicyzmu Stanisławy Bozowskiej czy Pawła Obareckiego - młodych idealistów, których nie brakuje również we współczesnej polskiej szkole.

    Jedno jest pewne, że bez względu na misje , koncepcje szkoły czy stosowane metody nauczyciel to ten, który z wielką pasją i poświęceniem przygotowuje dziecko do życia we współczesnym świecie.

    OPRACOWAŁA: R.SŁOWIŃSKA

     

  • SUKCES PIERWSZOKLASISTKI

    SUKCES PIERWSZOKLASISTKI

         W klasie pierwszej zapanowała wielka radość!!!! Ola Lipowska "zmalowała" trzecie miejsce w Powiatowej Edycji XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego " Zapobiegajmy pożarom".  W środę, 9 listopada nasza uczennica została zaproszona na uroczyste wręczenie nagród do Żnina.

    Wielkie gratulacje dla Oli i gorące brawa dla wszystkich naszych uczestników konkursu!!!

    Monika Nowak

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Lubostroniu : Szkoła Podstawowa, Przedszkole,
    Zespół Szkół w Lubostroniu,
    Lubostroń 13a
    89-210 Łabiszyn

  • Sekretariat Ewelina Rybczyńska, Magdalena Kapeja
    tel/fax. (52) 384 46 36

Galeria zdjęć