Klasy 2021/2022

  • ,,Dzień Chłopaka"

    ,,Dzień Chłopaka"
    06.10.2017

    2 października obchodziliśmy w szkole ,, Dzień Chłopaka’’ Z tej okazji dziewczęta przez radiowęzeł powiedziały kilka miłych słów o kolegach z klasy, składały im  życzenia oraz dedykowały piosenki. Uruchomiono również szkolną pocztę roznoszenia kartek i liścików. W tym dniu żeńska część społeczności uczniowskiej wybrała także ,, Najfajniejszego chłopaka” szkoły podstawowej i gimnazjum. Było bardzo sympatycznie i miło. Imprezę przygotowały uczennice z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami: J. Jasewicz i A. Krupecką.

    Najfajniejszymi chłopcami w szkole zostali wybrani:

    Mikołaj Śmigielski z klasy III S.P.

    Karol Kłysz z klasy V S. P.

    Patryk Zieliński z klasy IIIb gimn.

    Gratulujemy.

    A. Krupecka

  • Warsztaty teatralne w szkole

    Warsztaty teatralne w szkole
    05.10.2017

    Mieczysław Giedrojć - ceniony aktor, mim, monodramista, animator kultury i sztuki, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie.

         Dzisiaj uczestnicy Teatru Muzycznego wzięli udział w niezwykłym spotkaniu. W  szkole pojawił się znakomity aktor i mim - p.Mieczysław Giedrojć. Odbyły się niecodzienne warsztaty teatralne. Dzieci miały możliwość zapoznać się z podstawowymi elementami pantomimy i plastyki ciała. Zdobywały nowe doświadczenia, a jednocześnie bawiły się znakomicie. Było wesoło, strasznie, poważnie, a czasem i tajemniczo, jak to zwykle bywa w teatrze.

    Cieszymy się niezmiernie, że ciąg dalszy nastapi....

    Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć

    Halina Błaszczyk, Monika Nowak

  • Niezwykły spektakl z udziałem aktorów Teatru Muzycznego

    Niezwykły spektakl z udziałem aktorów Teatru Muzycznego

    1 października, 2017 r., w oranżerii pałacu w Lubostroniu, odbył się pokaz niezwykłego spektaklu "Legenda o Stefanie Garczyńskim...powrót poety".

    Reżyserem i autorem scenariusza, tego niecodziennego wydarzenia była wspaniała aktorka, p. Irena Jun. Obok niej, na scenie wystąpili, m.in.: Mieczysław Giedrojć, Mieczysław Franaszek, Jakub Ulewicz, zespół pieśni i tańca, kapela ludowa, kwartet smyczkowy, chór..., a wśród nich nasi wspaniali aktorzy z Teatru Muzycznego, w składzie: Laura Dypolt, Madzia Jarolewska, Martyna Makowska, Wiktoria Czech, Marta Piechowicz, Wiola Jarolewska, Bartek Kubicki, Gracjan Motławski, Mateusz Przybylski i Radek Piechowicz.

    Bartek, efektownie i bardzo odważnie zaprezentował się już na samym początku spektaklu, a potem było już tylko coraz lepiej... Nasi aktorzy pięknie wykonali patriotyczną "Pieśń o wolności" oraz przyłączyli się do recytacji wiersza "Szczęśliwy", prezentowanego przez Mieczysława Franaszka. Zakończenie pokazu spektaklu też należało do naszych artystów, którzy podziękowali widzom za udział, wręczając kwiaty i ulotki z biografią poety S. Garczyńskiego.

    Mali aktorzy, w galowych strojach, dostojnie prezentowali się na scenie. Ujęli wszystkich naturalnością, talentem oraz uśmiechem, który przez cały czas gościł na ich buziach.

    Spotkanie z teatrem w pałacu, będzie miało swój ciąg dalszy...

    Już w czwartek, 5 października odbędą się warsztaty teatralne, które poprowadzi p. M. Giedrojć, a w piątek, 13 października - ponowna prezentacja spektaklu, dla uczniów Zespołu Szkół w Lubostroniu.

    Gratulacje dla naszych artystów ;))

    Dumne opiekunki Teatru Muzycznego

    Monika Nowak, Halina Błaszczyk

    Pani M. Nowak zaprasza do galerii zdjęć.

  • Wybory do Samorządu Szkolnego
    04.10.2017

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wybory do Samorządu Szkolnego.

  • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
    29.09.2017

           29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia młodsi sprawdzali jak starsi tabliczkę mnożenia znają. Każdy z nas mógł sprawdzić swoją znajomość mnożenia przed  specjalnymi komisjami i uzyskać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Ekspertami zostali: Laura Dypolt, Nikodem Rożek, Alicja Szymańska, Oliwia Rucińska, Wiola Jarolewska, Małgorzata Woźniak, Julia Matuła, Zofia Kornacka, Aleksandra Kowalczyk, Wiktoria Czech, Julia Połaszewska, Bartosz Kosmalski, Natalia Kubicka, Alicja Kosmalska, Joanna Piątek, Amelia Urban, Krzysztof Tafelski, Dawid Borkowski. Wszyscy eksperci wzięli udział w konkursie na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Tytuł Mistrza klas I - III Szkoły Podstawowej zdobył Nikodem Rożek, Mistrzem klas IV - VI Szkoły Podstawowej została Wiola Jarolewska. Mistrzem klas VII i Gimnazjum został Bartosz Kosmalski.

    Wszystkim Ekspertom i Mistrzom gratulujemy!!!

    J. Komasińska

  • Dzień chłopca w klasie II gimnazjum

    Dzień chłopca w klasie II gimnazjum

    Dzisiaj męska część klasy II gimnazjum obchodziła swoje święto. Dziewczyny przygotowały słodki poczęstunek, nie zabrakło również dobrej zabawy. Chłopcy mieli okazję wykazać się znajomością damskich kosmetyków oraz spostrzegawczością w rozpoznawaniu osób z klasy na podstawie niewielkiego fragmentu twarzy. Towarzyszył nam uśmiech, radość i zdrowa rywalizacja.

    Wszystkiego najlepszego!!!

    E.Motko-Kotlarek

  • Zabawy ze sztuką klas piątej i szóstej

    W piątek 29 września 2017 r. klasy 5 i 6 SP wraz ze swymi wychowawcami: p. Aldoną Krupecką i p. Rafałem Kuśnierzem oraz z nauczycielką plastyki Agnieszką Maciejewską- Balcerzak odwiedziły Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, którego część mieści się w Spichrzach nad Brdą. Tam brali udział w lekcjach muzealnych i ziwedzali wystawę "Zabawy ze sztuką". 

    Wystawa miała na celu przybliżenie podstawowych zagadnień z zakresu teorii i historii sztuki, które są kluczem do interpretacji i własciwej oceny twórczości artystów. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, popisując się niemałą wiedzą. Uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytania: Czym jest sztuka?, Jakie są jej funkcje? Czy sztuka może pomóc nam zrozumieć świat? i Jak interpretować dzieła abstrakcyjne? Dzieci mogły poeksperymentować, spróbować swych umiejętności plastycznych w innym niż klasa środowisku.

    W przerwie uczniowie zwiedzali bydgoską starówkę. Potem pełni wrażeń i emocji wrócili do szkoły.

    Wychowawcom klas dziękuję za współpracę i zaangażowanie, dzieciom za wspaniałą postawę i ogromną wiedzę z zakresu plastyki.

    Zapraszam do galerii zdjęć.

    Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

  • Rozmowy w szoku, czyli o "Skąpcu" inaczej.

     

    Uczniowie klasy IIIa przygotowali program telewizyjny pt. "Rozmowy w szoku". Temat przewodni brzmiał: "Czy można uzdrowić życie rodzinne Harpagona?"

    Prowadząca, Julia Hełminiak wspaniale wcieliła się w telewizyjną panią redaktor, wspierali ją doradcy psychologowie: Kornelia Cudo i Patryk Zieliński. Rozmowy dotyczyły Harpagona - Marcina Herneta i jego ofiar - dzieci: Kleanta (Daniela Domańskiego) i Elizy (Patrycji Studzińskiej). Na temat postępowania Harpagona wobec dzieci, służących i o jego stosunku do spraw związanych ze sferą uczuć wypowiadali się służący, Frozyna, członkowie rodziny d'Alburcich. 

    Program zakończył się podwójnym sukcesem. Pierwszy - udało się namówić starego skąpca do podjęcia próby pracy nad sobą z psychologami. Skłoniły go do tego wypowiedzi jego dzieci. Wzruszający był to finał: rodzina w czułych uściskach.  Drugi zaś to sukces uczniów, którzy doskonale przygotowali całe przedsięwzięcie. Nad stroną graficzną i nad scenografią czuwali: Ania Wiatr, Łukasz Wysocki i Alicja Szczepańska.

    Gratuluję miom kochanym uczniom

    i zapraszam do galerii zdjęć

    Agnieszka Maciejewska - Balcerzak

  • Dzień Chłopaka w IIIa

    Sala przygotowana jak w najlepszej restauracji. Piękny tort na środku. Damska część klasy czeka na honorowych gości. 

    Tak ropoczął się poniedziałek w klasie IIIa gimnazjum. Potem były życzenia, degustacja i mnóstwo ciekawych rozmów. 

    Jeszcze raz do każdego naszego chłopca osobno:

                                                                

    Wychowawczyni Agnieszka Maciejewska - Balcerzak 

    i Dziewczęta z klasy III a

  • Pizza, coca cola czyli Dzień Chłopaka w III B.

    Pizza, coca cola czyli Dzień Chłopaka w III B.

    29 września 2017 r. obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Jedliśmy niezdrowo ale z wielkim apetytem i  w doskonałych nastrojach. Były upominki, słodycze, życzenia. Filip stwierdził, że takie spotkania moglibyśmy częściej organizować. (O dziwo! Wszyscy zgodzili się z propozycją kolegi, choć u nas w klasie różne bywają gusta!). Dziewczyny z wychowawcą zorganizowały miłą niespodziankę i zastanawiają się już jak będzie wyglądał Dzień Kobiet w naszej klasie. To wielkie wyzwanie dla chłopców. A ja życzę wszystkim Chłopcom z naszej klasy wszystkiego najlepszego !!!                                               Wychowawca: R.Słowińska

  • Dzień Chłopaka w III B
    01.10.2017

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Chłopaka w III B.

  • III B na wyborach do Samorządu...
    30.09.2017

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii III B na wyborach do Samorządu....

  • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

    OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
    20.09.2017

    OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     

    "Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, to święto Ani, Basi i Krzysia.

    W dzień przedszkolaka każdy to wie, bawi się z nami kto tylko chce"

     

    Już trzeci raz obchodzimy w naszym przedszkolu "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka". Celem obchodów tego dnia jest propagowanie miłej, przyjaznej atmosfery w przedszkolu, czerpanie radości z bycia przedszkolakiem jak również zintegrowanie grupy przedszkolnej.

    W tym dniu zbiegły się dwie uroczystości. Obchody Dnia Przedszkolaka oraz pasowanie. Dzieci złożyły przysięgę a potem zostały pasowane przez panią Dyrektor Alinę Borkowską na Tygryski z grupy młodszej i Kubusie z grupy starszej.

    Każda z grup pomalowana w swoje barwy zaprezentowała się i zaśpiewała przygotowaną piosenkę.Wszyscy bawili się wyśmienicie podczas wspólnych zabaw i tańców. Dopełnieniem uroczystości były torty specjalnie przygotowane na to święto.Dzieci zdmuchnęły świeczki na tortach życząc sobie wszystkiego najlepszego.

    Zapraszam do galerii zdjęć.

    Karolina Lewandowska


     

  • Lektury i retoryka – priorytety nowej polityki oświatowej od września 2017r.

    Lektury i retoryka – priorytety nowej polityki oświatowej od września 2017r.

     

    Wiodącym tematem konferencji metodycznej zorganizowanej przez KPCEN w Bydgoszczy

    były nowe założenia reformy edukacji. Nacisk na znajomość lektur obowiązkowych,wiedza o języku i powrót do retoryki - to główne priorytety i kierunki w nauczaniu.

    Założenia:

    1. Powrót do uporządkowanej, systematycznej wiedzy.

    2. Wprowadzenie elementów retoryki (piękne wypowiadanie się w mowie i piśmie oraz umiejętność logicznego myślenia i argumentowania popartego rzetelną wiedzą).

    3. Funkcjonalne podejście do nauki o języku oraz integralne traktowanie zagadnień języka i komunikacji, literatury i kultury, w wyniku postrzegania języka nie tylko jako narzędzia komunikacji, ale najważniejszego składnika kultury.

    4. Wybór tekstów literackich stanowiących punkt wyjścia do refleksji, prowadzących ucznia do zintegrowanego rozwoju.

    5. Wyeksponowanie samokształcenia uczniów jako umiejętność samodzielnego organizowania wiedzy, dokonywania selekcji materiału.

    RETORYKA to narzędzie, które w przyszłości będzie uczniowi potrzebne podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę, argumentowania warunków o wynagrodzenie. Globalizacja sprawia, że młodzi ludzie chętnie zmieniają nie tylko pracę ale również jej specyfikę, ponieważ nie są przywiązani do miejsca, pracy.

    Opracowała : R.Słowińska

  • W gościnie u Przyjaciół
    22.09.2017

    W gościnie u Przyjaciół

    22 września delegacja uczniów naszej szkoły:  Patrycja Kupis, Joanna Piątek i Amelia Urban pod opieką p. J. Jasewicz wzięła udział w XIII Wojewódzkim Zjeżdzie Szkół i Kół im. Powstańców Wielkopolskich pod hasłem "W gościnie u przyjaciół". Spotkanie zorganizowało Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Łabiszynie z panią Ewą Leżoń na czele. Natomiast honorowy patronat nad wydarzeniem miał burmistrz Łabiszyna.

    Wśród uczestników byli reprezentanci szkół ze Żnina, Szubina, Rynarzewa, Brzozy, Pakości, Kruszwicy, Inowrocławia, Złotnik Kujawskich, Janowca Wlkp., Lubostronia i Kcyni.

    Zjazd rozpoczął się już o godzinie 9.00 programem arystycznym na łabiszyńskiej Wyspie. Po części oficjalnej, delegacje udały się na cmentarz, aby przy mogile  oddać cześć powstańcom wielkopolskim, składając kwiaty i zapalając znicze. Następnie młodzież wzięła udział w części rozrywkowej zjazdu.

    Atrakcją była gra terenowa "Śladami Powstania Wielkopolskiego" łącząca aktywność fizyczną z wiedzą. Łabiszyńska Aktywna Młodzież przygotowała bazy. Na każdej uczestnicy musieli przez maksymalnie 5 minut wykonać zadanie. Za poprawność był 1 punkt, jednak im szybciej dana grupa je zrobiła, tym lepiej. Wygrywał bowiem ten, kto poradził sobie z zadaniami w jak najkrótszym czasie.

    Nasz zespół poradził sobie wspaniale zajmując II miejsce w rywalizacji !!!

    I miejsce zajęła drużyna z Kcyni, III - z Pakości. Dziewczęta przywiozły do szkoły piękny Puchar i dyplom.

    Gratulacje :)

  • DZIEŃ KROPKI U KUBUSIÓW I TYGRYKÓW

    DZIEŃ KROPKI U KUBUSIÓW I TYGRYKÓW
    15.09.2017

     

    Już po raz drugi obchodziliśmy w naszym przedszkolu MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Celem tego międzynarodowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Obchody tego nietypowego święta to także dobra okazja do kształtowania u dzieci wiary we własne siły i odkrywanie talentów.  Inspiracją do obchodów tego święta było wydanie przez  amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa w 2003 roku książeczki pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i odkryła drzemiący w niej talent. Książka bardzo szybko zdobyła popularność nie tylko u najmłodszych czytelników  .

    Kubusie i Tygryski tego dnia od samego rana przybrały kropkowe barwy na twarzy.  Wszystkie przedszkolaki z zaciekawieniem i skupieniem obejrzały film o małej Vasthi. Następnie wychowawczynie odczytały dzieciom list zostawiony przez Kropkę, która zachęcała Kubusie i Tygrysy do zabawy. Dzieci udały się na poszukiwanie zadań zostawionych przez Kropkę na sali gimnastycznej. Po wykonaniu wszystkich zadań przedszkolaki wróciły do swoich klas i tam tworzyły prace plastyczne z kropek. Tego dnia nie zbrakło również rozmów z dziećmi na temat ich zainteresowań i talentów. Przedszkolaki wiedzą, że ważne jest, aby mieć wokoło osoby, które wspierają nas i wierzą w nas tak  jak nauczycielka małej Vashti.

    Zapraszamy do galerii zdjęć.                                                                                                     Mirela Szumacher-Piaskowska


     

     

     

  • Europejski Dzień Języków

    25.09.2017

    25 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski  Dzień Języków.  Jest to ważne święto, którego celem jest promowanie nauki języków w Europie.  Z samego rana wszyscy uczniowie naszej szkoły wysłuchali przez radiowęzeł najważniejszych informacji dotyczących Europejskiego Dnia Języków.  Podczas przerw słuchaliśmy muzyki w różnych językach europejskich.  Na lekcjach języków obcych uczniowie uczestniczyli w zajęciach tematycznych dotyczących Europejskiego Dnia Języków. Poza tym, cała społeczność szkolna została zaproszona do różnych konkursów językowych.  Dla klas I –III ogłoszono konkurs na plakat pt.: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?, przedstawiciele klas IV-VI wzięli udział w quizie dotyczącym języków obcych, a reprezentanci klasy VII oraz II i III gimnazjum zagrali w językową grę planszową.

    A oto wyniki naszych konkursów!

    Nagrodzeni w konkursie na plakat spośród uczniów klas I-III to:

    Julia Majewska, Ignacy Kwiatkowski, Maja Kośmider, Barbara Niedbalska, Julia Zawadzka oraz Nikola Musiał. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć na wystawie w naszej szkole.

    W quizie językowym zwyciężyła klasa VI – reprezentanci to: Julia Pałaszewska, Wiola Jarolewska, Marta Brzykcy oraz Antoni Kozłowski.

    W rozgrywkach klas VII- III gimnazjum zwyciężyła klasa IIIa, a jej przedstawiciele to: Julia Hełminiak oraz Marika Muszyńska.

    Przedstawiciele klas wygrali dla siebie i swoich koleżanek oraz  kolegów słodkie niespodzianki.

    Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!! Dziękujemy uczennicom klasy III gimnazjum: Kornelii Cudo i Annie Wiatr za aktywne zaangażowanie w obchody Europejskiego Dnia Języków!

    Zapraszamy do galerii zdjęć!

    Nauczyciele języków obcych

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Lubostroniu : Szkoła Podstawowa, Przedszkole,
    Zespół Szkół w Lubostroniu,
    Lubostroń 13a
    89-210 Łabiszyn

  • Sekretariat Ewelina Rybczyńska, Magdalena Kapeja
    tel/fax. (52) 384 46 36

Galeria zdjęć