DZIEŃ KOBIET U TYGRYSKÓW I KUBUSIÓW
Dnia 8 marca w przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ KOBIET. Wszyscy mali panowie tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, a następnie wręczyli piękne prezenty. Tego dnia w przedszkolu panowała bardzo wesoła atmosfera, a wszystkie dziewczynki czuły się jak prawdziwe księżniczki.
ZAPRASZM DO GALERII ZGJĘĆ
Mirela Szumacher - Piaskowska
Jeeeest! Przyszła Wiosna, Wiosenka, Wiosnunia ;) Przyszła tak pięknie -słonecznie, z lekkim wietrzykiem, dość ciepło nawet... Cudownie, że już przyszła!
A my ją powitaliśmy radośnie i kolorowo. Kilka klas naszej szkoły wyjechało do Łabiszyna, by uczestniczyć w paradzie ulicami miasta. Hasłem tegorocznego powitania był Dziki Zachód, więc na ulicach roiło się od pióropuszy, kapeluszy kowbojskich itp. Nasza szkoła też pięknie się prezentowała na czele z Dyrekcją Aliną Borkowską oraz dzięki uczniom, którzy naprawdę potrafią się bawić i założyli całe stroje lub choćby ich elementy!
Namiastkę powitania możecie zobaczyć na zdjęciach, klikając TUTAJ.
Niech nam wszystkim wiosna dobrze służy! ;)
Autor tekstu i zdjęć: Agnieszka Pogel-Kantorska
Gminny Konkurs Plastyczny "Kartka wielkanocna ręcznie robiona" rozstrzygnięty!
Wielkie brawa dla dwóch uczennic z naszej szkoły, których prace zostały zauważone i wysoko ocenione.
kat. kl. I - III
III miejsce Izabela Niemiec - kl. I
kat. kl. IV - VI
I miejsce Amelia Bednarek - kl. Vb
Życzymy kolejnych sukcesów.
Halina Błaszczyk
14 marca 2019 roku w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Liczby Pi.
W ramach tych obchodów uczniowie przygotowali przedstawienie mające na celu przybliżyć historię liczby Pi od czasów starożytnych do dnia dzisiejszego. Uczniowie biorący udział w przedstawieniu przygotowali stroje z odpowiedniej epoki, które możemy obejrzeć na zdjęciach.
Wzorem dwóch lat minionych, ogłosiliśmy również w tym roku konkurs na zapamiętanie jak największej liczy cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, które to jak już wiemy jest nieskończone. Rozstrzygnięcie już w kwietniu!
Żeby pobić dotychczasowy rekord szkoły, należący do Alicji Szczepańskiej (obecnie już naszej absolwentki, którą serdecznie pozdrawiamy :-) musicie wyrecytować więcej, niż 172 cyfry z rozwinięcia! Tyle właśnie udało się zapamiętać Alicji. Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!
Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ.
Organizator konkursu: Ewelina Kramarczyk-Kempermann
Luty wprawdzie już dawno za nami... ale z wielkim rozrzewnieniem wracamy do niego :-) Wówczas to świętowaliśmy radośnie walentynki i Dzień Łasucha, które dla całej społeczności szkolnej zorganizowała młodzież samorządu uczniowskiego.
Tradycyjnie 14 lutego roznieśliśmy pocztę walentynkową wśród uczniów wszystkich klas. Okazuje się, że dobre uczucia i emocje nie są nam obce - nasz listonosz musiał zrobić 'nadgodziny' :) Kilka dni wcześniej ogłosiliśmy też międzyklasowy konkurs na wiersz lub piosenkę o miłości. Wszystkie autorskie utwory zostały zaprezentowane przez samych autorów przez radiowęzeł szkolny! Każdy z nich otrzymał symbolicznego lizaka-serce w nagrodę! Po raz pierwszy odbyły się warsztaty origami, które poprowadziły dziewczyny z samorządu z przyjaciółmi. Wszyscy chętni skorzystali z ich umiejętności i już od kilku dni przed walentynkami mogli nauczyć się, jak złożyć piękne serca z papieru, które w dzień walentynek prawdopodobnie wręczyli ukochanym osobom. I jeszcze jeden cudowny fakt - na górnym holu zakwitło drzewo! Tym razem serduszkowo :-) Kilka dni przed walentynkami uczniowie samorządu przygotowali czerwone serca, na których każdy uczeń i pracownicy mogli napisać imię ukochanej osoby! Zerknijcie do galerii i przypomnijcie sobie, jak pięknie kwitną uczucia w naszej szkole.
Zdjęcia z tego dnia znajdziecie po kliknięciu TUTAJ.
Natomiast 28 lutego objadaliśmy się bez opamiętania! Był to Dzień Łasucha. Członkowie samorządu przygotowali z tej okazji przeróżne słodkości: placki, ciasteczka, rogaliki..., a każdy uczeń, bądź dorosły pracownik szkoły, mógł zakubić kawałek wybranej słodkości za symboliczną złotówkę. Kolejki-zakrętaski były tak długie, że trudno było przecisnąć się do magicznego stołu Łasucha :) W każdym razie zrozumieliśmy, że za rok chcecie więcej tych smakołyków! Chyba Wam to załatwimy ;-)
Zdjęcia z tego dnia znajdziecie po kliknięciu TUTAJ.
Autor tekstu i zdjęć: Agnieszka Pogiel-Kantorska
W tym roku Dzień Kobiet miał u nas wymiar ponadczasowy międzypokoleniowy. Wehikułem czasu zawitały do naszej szkoły kobiety, które znacząco zapisały się w historii świata i Polski od starożytności po współczesność – zarówno tak znane jak królowa Kleopatra czy Maria Skłodowska-Curie, jak i mniej obecnie wspominane np. Heddy Lamar – słynna w swoich czasach aktorka, ale też wynalazczymi, której zawdzięczamy podwaliny pod nowoczesne technologie. Pochyliliśmy również czoła przed postaciami Matki Teresy z Kalkuty, Ireny Sendlerowej, Danuty Siedzikówny – „Inki” i Malali Yousafzai – najmłodszej laureatki pokojowej Nagrody Nobla.
No i wreszcie Panie dowiedziały się pochodzenia i znaczenia swoich imion, a wszystko to zostało okraszone muzyką wykonaną na żywo przez uczniów.
Wszystkim Paniom – dorosłym i tym prawie, życzymy wszystkiego najlepszego nie tylko 8 marca, ale przez cały rok!
Paweł Tomaszewski
Waldemar Fercho
Rafał Kuśnierz
Tomasz Maciejewski
Dzisiaj uczniowie klasy III odbyli niesamowitą podróż... Zacznę od początku..
Gościem naszej klasy była pani Ewa Witucka, nauczyciel geografii, pasjonat podróży. Najważniejszym jest to, że nasz gość odbył wycieczkę na Madagaskar. Pani Ewa Witucka była, widziała wszystko, doświadczyła wielu przygód właśnie tam, gdzie żyją nasze ukochane lemury.
Na zajęciach działo się mnóstwo dobrego!!! Była niesamowita prezentacja, wielka ilość informacji na bazie doświadczeń naszego gościa. Były eksponaty charakterystyczne dla Madagaskaru ( m.in. figurki, minerały, przyprawy, produkty codziennego użytku). Dzieci przebierały sie w stroje charakterystyczne dla Malgaszów. Na zakończenie naszej wspaniałej wirtualnej podróży była degustacja... jedliśmy pyszne banany w cieście naleśnikowym upieczone przez panią Renatę, powszechna potrawa mieszkańców Madagaskaru.
Dziękujemy bardzo Pani Ewie Wituckiej za wspaniałe zajęcia, za wielkie serducho włożone w przygotowanie lekcji!!!!!
Mamy nadzieję, że do następnego razu!!!!
Zapraszamy do galerii zdjęć!
Monika Nowak
Uczniowie klasy III czekali na wyniki metrolopolitalnego konkursu plastycznego organizowanego przez miasto Bydgoszcz z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości. Tematem konkursu był "Bukiet dla Niepodległej".
Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że właśnie Mateusz Przybylski z naszej szkoły zdobył wyróżnienie!
Osobiście stawił się po odbiór nagrody na tak podniosłą uroczystość.
Wielkie gratulacje!
Monika Nowak
Klasy 1 - 3 postanowiły się włączyć w organizację urodzin Emilki. Jest to internetowa koleżanka, która ze względu na dużą ilość chorób ma mało pryjaciół. Rozegrała się na naszych oczach i z naszym udziałem wielka akcja,.., akcja wysyłania kartek, prezentów, życzeń dla Emilki, która niebawem skończy 9 lat!!! Zrobiliśmy wspólne zdęjcie z transparentami, zdjęcie zostało wydrukowane. Dołączyliśmy mnóstwo kartek urodzinowych własnoręcznie zrobionych...i mnóstwo mnóstwo serca dla naszej kochanej jubilatki.
Wszystkiego najlepszego!!!!!!!!!
Monika Nowak
2 marca odbył się X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, organizowany przez Zespół Szkół Publicznych w Gąsawie. Naszą szkołę reprezentował Dawid Borkowski z klasy VIII, który wcześniej zwyciężył w elimancjach szkolnych. W finale konkursu wzięło udział kilkanaście szkół z naszego powiatu. Dawid stanął na podium i zajął III miejsce!! Gratulujemy!!
Beata Wiącek
TŁUSTY CZWARTEK U „TYGRYSKÓW”
Historia tłustego czwartku sięga starożytności. Był to dzień, kiedy świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. Ludzie organizowali uczty, w czasie których jedli tłuste potrawy, głównie mięso oraz pili wino. Przekąskę stanowiły paczki robione z ciasta chlebowego nadziewane słoniną. W kalendarz chrześcijańskim jest to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Tłusty czwartek jest początkiem ostatniego tygodnia karnawału.
Nasze przedszkolaki dzisiaj także świętowały ten dzień. Zapoznały się z historia tego dnia, a potem wspólnie z panią zawijały chruściki. Żeby było zdrowo, jak to przystało na przedszkola nasze chruściki nie były smażone, tylko upieczone. Na zakończenie wszyscy degustowaliśmy własne wyroby. Były pyszne !!!!!!
Jolanta Radecka
Zapraszam do galerii zdjęć
Poszukujemy Wiosny!!!
We wtorkowy poranek przywitało nas piękne słońce. Postanowiliśmy tego dnia poszukać oznak zbliżającej się wielkimi krokami WIOSNY. Udało nam się podczas spaceru znaleźć wiele jej oznak, pierwszą było oczywiście piękne słońce. Zaraz przy szkole do słońca wychylały swoje białe główki przebiśniegi. Nasze kroki dalej skierowaliśmy do lasu, tam także były już oznaki wiosny: pączki na drzewach, mrówki zaczynały po zimie naprawiać swoje mrowiska, znaleźliśmy także źdźbła zieleniącej się trawę i pierwsze żółte krokusy. Spacer umilały nam pięknie śpiewające ptaki.
Na zakończenia spaceru wszyscy stwierdziliśmy, że Wiosna jest tuż, tuż
Jolanta Radecka
Zapraszam do galerii zdjęć
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IV Powiatowy Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim.
14 lutego 2019 roku odbył się w gąsawskiej szkole podstawowej finał IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Był to etap powiatowy, podczas którego wyłonieni ze zgłoszonych szkół uczniowie, którzy przygotowali najlepsze prezentacje, mieli jeszcze okazję wykazać się wiedzą dotyczącą ww. tematu.
Do konkursu zgłosiły się następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie, Zespół Szkół Społecznych „Trójka” w Żninie, Szkoła Podstawowa im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie, Szkoła Podstawowa w Lubostroniu, Szkoła Podstawowa w Gościeszynie, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Janowcu Wielkopolskim, Szkoła Podstawowa w Laskach Wielkich i Szkoła Podstawowa w Gąsawie. Wszyscy uczestnicy rozwiązali test poświęcony tematyce Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.
Konkurs objął honorowym patronatem Wójt Gminy Gąsawa pan Błażej Łabędzki.W jury zasiedli: Przewodniczący pan Jacek Pietraszko z ramienia Towarzystwa Przyjaciół Powstania Wlkp -Koło w Żninie, pan Szymon Nowaczyk z Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, historyk, regionalista i z ramienia Urzędu Gminy Gąsawa pani Lucyna Miszczak.
Trzyosobowa reprezentacja Zespołu Szkół w Lubostroniu osiągnęła wspaniałe wyniki w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Grand Prix w konkursie w obu konkurencjach: prezentacja i test wiedzy zdobyła Maja Grzeczka z kl.5. Natomiast w kategorii klas 7,8 oraz III gimnazjum - II miejsce Marta Piechowicz, III miejsce Mikołaj Balcerzak. Brawo!
J. Jasewicz
W piątek 22.02.2019r. do naszego przedszkola przyjechał Pan Arkadiusz Furtak- Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego "Pałuki" w Żninie. Pan Furtak miał dla nas niespodziankę. Dzieci starały się odgadnąć co może ukrywać się w pięknie zapakowanym pudle. Okazało się, że otrzymaliśmy telewizor! Jest to bardzo trafiony prezent, który wzbogaci naszą bazę dydaktyczną i będzie po podłączeniu do internetu umożliwiał uatrakcyjnianie zajęć w przedszkolu.
We wtorek 26.02.19r. uroczystego odsłonięcia telewizora dokonała pani dyrektor Alina Borkowska oraz pani wicedyrektor Ewa Kaczmarek. Nastąpiło również wypróbowanie nowego sprzętu i dzieci tego dnia po raz pierwszy obejrzały bajkę.
Dyrekcja, nauczycielki oraz dzieci dziękują za zasponsorowany sprzęt oraz za systematyczne wspieranie naszej placówki finansowo i rzeczowo w poprzednich latach.
Zapraszam do galerii zdjęć Karolina Lewandowska
ŁABISZYŃSKI KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
W niedzielę 09.XII.2018 TYGRYSKI I KUBUSIE wystąpiły podczas Łabiszyńskiego Kiermaszu Świątecznego. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Mikołaj” inscenizowana przez dzieci oraz z akompaniamentem dzwoneczków. Mimo tremy, chłodnej pogody i niskiej frekwencji przedszkolaki spisały się na medal !!!!
Zapraszamy do galerii zdjęć
Jolanta Radecka
Bardzo dziękujemy pani Małgorzacie Zdrojewskiej za piękne zdjęcia.
WIGILIA PRZEDSZKOLAKÓW
Dnia 20 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta wigilia z udziałem przedszkolaków oraz zaproszonych wyjątkowych gości. W uroczystości udział wzięli: przedstawiciele szkoły - dyrektor szkoły Alina Borkowska i wicedyrektor Ewa Kaczmarek, przewodnicząca Rady Rodziców - Magdalena Piechowicz oraz p. Małgorzata Zdrojewska przedstawiciel rodziców. Ponadto wśród zaproszonych gości znaleźli się sponsorzy, którzy od dłuższego czasu wspomagają naszą placówkę, p. Arkadiusz Furtak - prezes banku Pauki, p. Marek Margielewski właściciel firmy Plast-Mar z Balczewa. Przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawcami podziękowały najpiękniej jak potrafiły - tańcem i piosenką. Grupa Kubusie wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój wystawiając Jasełka. Następnie goście udali się na wigilijna wieczerzę. Jak co roku nasze przedszkole odwiedził Gwiazdor z wielkim workiem prezentów i obdarował wszystkich zebranych prezentami.
ZAPRASZAM DO GALERII ZDJĘĆ
Mirela Szumacher-Piaskowska
PRZEDSZKOLAKI WRAZ Z WYCHOWAWCAMI BARDZO DZIĘKUJĄ:
"W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi, mali zgromadzeni na tej sali."
Bal karnawałowy to miła tradycja przepełniona muzyką i dobrą zabawą. W zorganizowanym balu dzieci wcieliły się w różne bajkowe postacie. Przedszkolaki zmieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, batmanów, piratów, policjantów itd. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach. Nie zabrakło odpoczynku przy słodkim poczęstunku i pysznym soku. Tradycyjnie w balu uczestniczyła Pani Dyrektor Alina Borkowska i Pani Dyrektor Ewa Kaczmarek. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci.
Zapraszam do galerii zdjęć Karolina Lewandowska