Szczęśliwej drogi już czas ...
Uczniowie z klasy czwartej kochają zwierzęta. Przygotowali w sali wystawę ze zdjęciami swoich pupili. Wraz z wychowawcą nawiązali współpracę z fundacją „Zwierzę też człowiek”, w ramach której zaprosili na lekcję wychowawczą p. Alinę Krzyżaniak-Świtałę, przedstawiciela fundacji. Pani Alina przyprowadziła swoich podopiecznych i opowiedziała o pielęgnacji i opiece nad zwierzętami. Uczniowie klasy IV postanowili zorganizować zbiórkę na rzecz zwierzaków z fundacji. Zebrali najpotrzebniejsze rzeczy: podkłady higieniczne, środki do dezynfekcji, koce. Przekazali również na rzecz fundacji nieużywane już klatki dla zwierząt, smycze, zabawki, ubranka, a nawet drapak dla kota. Fundacja „Zwierzę też człowiek” bardzo serdecznie dziękuję uczniom i rodzicom za zaangażowanie się w pomoc dla zwierzaków!!
B. Wiącek
17 czerwca uczniowie klasy IV oraz VI odwiedzili Wioskę Ginących Zawodów „Garniec”. Na początku pobytu poznali historię tradycji rzemieślniczych i święta Kupały. Następnie wzięli udział w warsztatach garncarskich oraz wikliniarskich – okazało się, że wśród nas jest wiele ukrytych talentów! Podczas pobytu w Wiosce uczniowie zwiedzali skansen, a także mieli okazję skosztować pysznych ziemniaków z „parownika babci”. Na koniec pobytu odbyło się ognisko z kiełbaskami. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Opiekunowie: Beata Wiącek, Aldona Krupecka
11 czerwca odbył się Konkurs recytatorski dla kl.I - III. Wzięło w nim udział 14 uczniów. Recytowano wiersze znane i lubiane: "Zosia Samosia", "Leń", "Samochwała", "Tańcowała igła z nitką"...
Jury w składzie: p. dyrektor Ewa Kaczmarek, p. Monika Nowak i p. Alina Miławska przyznało trzy I miejsca i 3 wyróżnienia.
I miejsce:
Izabela Niemiec kl. I
Grzegorz Jarolewski kl. II
Gracjan Niemiec kl III
wyróżnienie:
Amelia Targosz kl. I
Filip Baran - kl. I
Karolina Majdzińska kl. III
Gratulacje!
Konkurs pięknie poprowadzili uczniowie kl. I - Marcelina Rucińska i Jakub Dobrowolski.
Zapraszam do galerii zdjęć.
Organizator konkursu
Halina Błaszczyk
Wycieczka do Poznania kl. Va, Vb oraz VI.
Dnia 20 maja uczniowie klas: Va, Vb oraz VI wybrali się z opiekunami p. B. Gołębiowską, p. J. Jasewicz i p. A. Krupecką na wycieczkę do Poznania. Zwiedziliśmy Stare Miasto z Ratuszem i Koziołkami. Byliśmy w ZOO, gdzie dzieci mogły podziwiać różne gatunki zwierząt m in. słonie, tapiry, zebry, tygrysa. Uczniom bardzo się podobało, ale nie był to koniec atrakcji. Ostatnim punktem programu był pobyt na terenie Malta – Ski i czas na zabawę. Korzystano z kolejki górskiej oraz letniego toru saneczkowego. Po drodze zwiedziliśmy jeszcze Skansen Miniatur w Pobiedziskach. Było miło i sympatycznie.
A. Krupecka
Zajęcia prowadzi pielęgniarka szkolna Iza Borzych
31 maja 2019 r. odbył się festyn rodzinno-integracyjny, który pełnił również rolę miejscowego Dnia Dziecka.
W programie znajdowały się różnego rodzaju atrakcje, takie jak między innymi:
- Koncert dla dzieci „Akademia pana Kleksa”
- IV przegląd piosenki "Pałacowe Śpiewanki"
- przejażdżki bryczką
- przejazd harlejem
- stoiska edukacyjne
- liczne konkursy: ekologiczny, historyczny, plastyczny, muzyczny, wystep przedszkolaków z Lubostronia
- pokaz tematyczny LP Nadleśnictwa Szubin
- pokaz OSP Lubostroń
- pokaz radiowozu Komendy Policji w Barcienie
Było także wiele słodkości: owoce, lody, wata cukrowa, napoje
a także ciepłe posiłki; grochówka, kiełbaska z grila
Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Majówka z kulturą i sztuką”.
Organizatorzy: Dyrektor Pałacu Lubostroń - Andrzej Budziak, a współorganizatorem Zespół Szkół w Lubostroniu.
Żródło oraz galeria zdjęć:
W.Fercho
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning „Let’s be friends”, w ramach którego korespondują z uczniami szkoły partnerskiej z Hiszpanii. W projekcie bierze udział łącznie 25 uczniów z klasy IV, VI i VII. Dzięki udziałowi w projekcie mamy okazję rozwinąć nasze umiejętności językowe, poznać kraj naszych partnerów, ale przede wszystkim nawiązać nowe przyjaźnie!
Beata Wiącek
21. 05. 2019 r. Biblioteka Publiczna w Łabiszynie obchodziła wyjątkowy jubileusz. Z okazji 50 rocznicy nadania imienia doktora Juliana Gerpe łabiszyńskiej bibliotece uczniowie klasy 5b wraz z wychowawczynią J. Jasewicz i p. Aldoną Krupecką oraz dyrektorem szkoły uczestniczyli w spotkaniu z miejscowym miłośnikiem historii regionalnej - p. Maciejem Banasiem. Historyk przybliżył dzieje miasteczka i postać lekarza, który leczył chorych w dobrach lubostrońskich. Po prelekcji uczestnicy złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Juliana Gerpe. Na zakończenie na wszystkich czekał rocznicowy tort. Zebrane informacje podczas wycieczki posłużyły dzieciom do uzupełnienia przygotowywanych Labooków o miejscowości. Praca projektowa uczniów stanowi element realizowanej innowacji "Potyczki historyczno - matematyczne z Pałacem w tle".
Dziękujemy za zaproszenie, J. Jasewicz
Dnia 28 maja, odbył się coroczny Konkurs piosenki dla kl. I - III "Wiosna piękna i radosna".
Jak zawsze, zainteresowanie było duże! Udział w konkursie wzięli soliści oraz zespoły kilkuosobowe. W ich wykonaniu usłyszeliśmy melodyjne piosenki, w których dominowała tematyka wiosenna. Były też rekwizyty, wiosenne kwiaty oraz mnóstwo radości i ciepła, wiosenna atmosfera.
Konkurs prowadzili uczniowie kl. I - Iza Niemiec i Wiktor Kruszka.
Jury w składzie - p. dyrektor Alina Borkowska, p. Monika Nowak i p. Alina Miławska, nagrodziło i wyróżniło następujących wykonawców:
I miejsce
Mikołaj Bujewski - kl. I
Kinga Janiak i Jessica Kiełczyńska - kl. II
Mateusz Przybylski - kl. III
Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Piechowiak, Daniel Dutkiewicz (kl. I), Ignacy Kwiatkowski, Kuba Cudo (kl. II) oraz Karolina Majdzińska, Ola Lipowska, Amelia Łuczak, Justyna Ossowska (kl. III).
Gratulacje!!!
Zapraszam do galerii zdjęć.
Organizator konkursu Halina Błaszczyk
Uczniowie klasy 7 na lekcjach plastyki tworzą niesamowite prace. Posługują się różnymi technikami, łączą je i powstają cudeńka jak na załączonym obrazku :) Możemy je również podziwiać na żywo. Wiszą na jednej z tablic górnego holu.
A. Maciejewska-Balcerzak
Uczniowie klasy III gimnazjum od poniedziałku do środy na lekcjach j. polskiego projektowali i wykonywali gry planszowe o tematyce literackiej. Każda grupa losowała temat, wokół którego miała skupić swą uwagę.
Kolejnym etapem działań było testowanie i recenzowanie gier oraz ocena.
Przy okazji zabawy była też nauka, czyli powtórzenie zagadnień omawianych w bieżącym roku szkolnym.
A. Maciejewska-Balcerzak
Pierwszy konkurs- literacki- odbył się z okazji walentynek. Uczniowie odgadywali źródła cytatów o tematyce miłosnej i łączyli w pary bohaterów. Najlepsi zostali nagrodzeni dodatkową oceną z j. polskiego.
Kolejny konkurs odbył się z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Ojczystych. Tu na uczniów czekały niełatwe zadania i zagadki gramatyczne. Zwieńczeniem tygodnia z j. polskim był spektakl krakowskiego teatru pt. "Balladyna" (22.02.2019).
Ku zadowoleniu organizatorek, p. B. Gołębiowskiej i p. A. Maciejewskiej-Balcerzak konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Tuż przed majówką uczniowie klasy 7. (Julia Pałaszewska, Wiola Jarolewska, Katarzyna Dąbrowska, Wiktoria Rucińska, Antoni Kozłowski i Mikołaj Balcerzak) oraz uczennica klasy 3. gimnazjum- Julia Przybylak, zaprezentowali szkolnej społeczności słuchowisko radiowe poświęcone Konstytucji 3 maja. Muzycznie wzbogacili występ: Dawid Hełminiak, który na dzwonkach zagrał "Witaj majowa jutrzenko..." oraz Paulina Kardach, która zaśpiewała piosenkę "Ojczyzna" (M. Grechuta) przy akompaniamencie gitarowym p. Pawła Tomaszewskiego.
Wspaniały występ. Dziękujemy
Agnieszka Maciejewska-Balcerzak
Obecnie związki zawodowe reprezentujące pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych naszej placówki są w sporze zbiorowym z dyrektorem szkoły i przedszkola. Do 22 marca związki zawodowe przeprowadziły referendum wśród pracowników dotyczące przystąpienia do strajku. Za strajkiem opowiedzieli się również pracownicy Zespołu Szkół w Lubostroniu. Ostateczną informację o liczbie strajkujących nauczycieli poznamy dopiero w dniu 8 kwietnia. Wtedy dyrektor placówki poinformuje rodziców czy istnieje możliwość sprawowania opieki nad dziećmi w pełnym wymiarze godzinowym, czy też w ograniczonym zakresie. Należy też liczyć się z koniecznością zawieszenia zajęć przez dyrektora z powodu przystąpienia do strajku wszystkich pracowników szkoły/ przedszkola.
Sytuacja może się zmieniać, dlatego zachęcamy do śledzenia stron internetowych szkoły i dzienników elektronicznych.
Dyrektor Alina Borkowska
Ogłoszenie - konkurs na dyrektora ZS w Lubostroniu !
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Kobiet w przedszkolu.
Dnia 28 marca 2019 r odbył się w Zespole Szkół w Lubostroniu etap powiatowy VI Międzyszkolnego Turnieju Mitologicznego. Wzięli w nim udział przedstawiciele szkół podstawowych z Barcina, Łabiszyna, Gąsawy, Mamlicza, Gościeszyna, Januszkowa i Lubostronia. Razem 26 uczniów z klas piątych i szóstych. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza stanowiła test wiedzy, a druga to quiz multimedialny badający znajomość ikonografii związanej z mitologią grecką. Tematem przewodnim tej edycji byli bogowie greccy i stwory mitologiczne oraz mit o Heraklesie.
Główną nagrodę stanowił Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Lubostroniu, który zdobył Aleksander Polak z SP nr 2 Barcin (opiekun p. Renata Szaforz) uzyskując najwyższy wynik w teście i quizie.
Ponadto przyznano następujące miejsca:
I miejsce Wiktoria Litwin SP Januszkowo (opiekun p. Barbara Śledzikowska)
II miejsce Szymon Gruszczyński SP Gościeszyn (opiekun p. Anna Hanke)
III miejsce Krzysztof Wiktorowicz SP Łabiszyn (opiekun p. Ewa Leżoń)
Przyznano również cztery wyróżnienia: Wiktor Napierała (Gąsawa), Olivier Raczyński (Lubostroń), Błażej Kowalczyk (Mamlicz), Mikołaj Wojtaś (Gąsawa)
Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i gadżety promocyjne gminy Łabiszyn. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. Beata Gołębiowska, p. Julita Jasewicz, p. Barbara Śledzikowska i p. Aurelia Grajek.
Organizatorkami konkursu są nauczycielki: historii – Julita Jasewicz i języka polskiego – Agnieszka Maciejewska - Balcerzak.
J. Jasewicz, A. Maciejewska - Balcerzak
27 marca, w Zespole Szkół w Łabiszynie, odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Wierszyki łamiące języki".
Prezentacja tego typu wierszy to niełatwa sprawa! Wymaga językowego mistrzostwa.
Zadaniem każdego uczestnika była prezentacja wybranego utworu ze zwróceniem uwagi na odpowiednią siłę i modulację głosu, dykcję oraz artykulację.
Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Izabela Niemiec, Amelka Dypolt i Gracjan Niemiec.
Wszyscy zostali nagrodzeni ;)
Oto wyniki:
kategoria klas pierwszych - II miejsce Izabela Niemiec;
kategoria klas drugich - III miejsce Amelka Dypolt;
kategoria klas trzecich - II miejsce Gracjan Niemiec.
Gratulacje dla naszych reprezentantów!
Halina Błaszczyk
TEATRZYK W PRZEDSZKOLU
Dnia 19.III.2019 Tygryski i Kubusie obejrzały w przedszkolu spektakl teatralny krakowskiej grupy
Art-Krak pt. ”CYRK LEŚNYCH ROBACZKÓW”. Aktorzy wprowadzili dzieci w niezwykły świat cyrku, a głównymi bohaterami przedstawienia byli mieszkańcy łąki. Dzieci w wielkim skupieniu obejrzały przedstawienie, a uśmiech nie schodził im z twarzy. Tygryski i Kubusie jak zawsze bawili się świetnie gdyż przedstawienia grupy Art-Krak mają charakter interaktywny.
ZAPRASZAM DO GALERII ZDJĘĆ
Mirela Szumacher-Piaskowska