02.04.2009 Dnia 2 kwietnia nastąpiło podsumowanie trwającego w kl. IV i V przez 8 tygodni programu profilaktycznego pt. „Program Domowych Detektywów – Jaś i Małgosia na tropie”. Kończące program spotkanie nosiło nazwę „Wieczór Jasia i Małgosi”. Wzięli w nim udział uczniowie objęci programem, ich rodzice oraz zaproszeni goście tj. p. Dyrektor Alina Borkowska, p. Wicedyrektor Ewa Kaczmarek, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Alina Nawrocka, pielęgniarka szkolna p. Izabela Borzych oraz przedstawiciele nauczycieli.
Podczas spotkania rodzice i goście mieli okazje zapoznać się jak wyglądała praca uczniów na lekcjach wychowawczych. A że najlepszą forma poznania jest samodoświadczenie w związku z tym rodzice zostali podzieleni na takie grupy, w jakich pracowali na lekcjach ich dzieci. Młodzieżowi liderzy poprosili rodziców o wykonanie zadań dokładnie takich samych, jakie wykonywali uczniowie na lekcjach. Ich zadaniem było m.in. ułożenie reklamy nowego napoju bezalkoholowego, oraz wymyślenie jak najwięcej napojów niezawierających alkoholu zaczynających się na litery T,R,O,P. Następnym elementem spotkania było przedstawienie prezentacji plakatowych wykonanych przez uczniów. Tematy prac to m.in.: „To tylko piwo”, „Łagodzenie stresów”, „Picie alkoholu i prowadzenie samochodu”, „Alkohol a wypadki drogowe – fakty”, „Wpływ alkoholu na zdrowie”’ „Alkohol a mózg”, „Czasopisma”, „Telewizja”. Po wernisażu nastąpił czas na wspólną zabawę. Liderzy przygotowali dwie zabawy „Supły” i „Znane postacie”, w których wszyscy chętnie uczestniczyli.
Oficjalnego podsumowania Programu Domowych Detektywów dokonały Panie Dyrektor, które wręczyły wszystkim uczestnikom dyplomy i upominki.
Na zakończenie rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.
Zabawa była przednia .
W imieniu swoim jak i wychowawców p. Aldony Krupeckiej i p. Waldemara Fercho dziękuję wszystkim za udział w programie i zapraszam do galerii zdjęć.
Dominika Borzych
Sadzimy drzewka wokół naszej szkoły
02.04.2009 Pierwszego i drugiego kwietnia członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum wraz z opiekunem p. Ewą Osmańską posadzili wokół szkoły ponad 100 drzewek.
Wiele osób pracuje na wizerunek naszej szkoły. Miła atmosfera, zadbane sale lekcyjne, wciąż unowocześniana baza dydaktyczna , a od niedawna ogrodzenie boiska to naprawdę zasługa wielu osób.
Uczniowie to doceniają i sami również postanowili choć w małym stopniu przyczynić się do tego, aby teren wokół szkoły był jeszcze piękniejszy, dlatego razem z p. Ewą Osmańską wyszli z inicjatywą posadzenia wokół szkoły brzozowych drzewek. Nasze panie dyrektor poparły inicjatywę uczniów, dzięki czemu od dziś rosną maleńkie drzewa, a za kilka lat, już jako absolwenci Zespołu Szkół w Lubostroniu, powiemy „ To są drzewka, które sami posadziliśmy”!!!
Podczas naszego „mini zalesiania” panowała bardzo miła atmosfera, o czym świadczą zdjęcia w naszej galerii, do której serdecznie zapraszamy!!! Ewa Osmańska
Konkurs recytatorski
02.04.2009 31 marca 2009 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski "Poezja- planeta łezki, szczęścia i uśmiechu...". Recytatorzy wystartowali w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa ( 6 osób)i gimnazjum ( 9 osób.
Recytatorów oceniało jury w składzie: p. Agnieszka Budziak, p. Sylwia Bajdziak, p. Agnieszka Maciejewska - Balcerzak.
Wśród uczniów szkoły podstawowej nagrodzono:
(I miejsca nie przyznano)
Radosława Gizińskiego - II miejsce
Martę Leśniewską - III miejsce
Karolinę Orłowską - wyróżnienie
Roberta Łakomego - wyróżnienie.
W kategorii gimnazjum nagrody otrzymają:
Mikołaj Litwin - I miejsce
Roksana Hawryluk II miejsce
Patryk Olejniczak - III miejsce
Patrycja Słonina - wyróżnienie.
Dodatkową nagrodą dla laureatów konkursu będzie udział w "Strofce". Życzymy powodzenia!
Mikołaj Litwin zainteresował jurorki ciekawą interpretacją utworu "Małpa w kąpieli". Radek Giziński opowiedział o obłokach pięknym i spokojnym głosem. Roksana Hawryluk recytacją fragmentu opisu przyrody z "Pana Tadeusza" wstrzymała na chwilę oddechy słuchaczy...
Recytatorzy bogatsi o kolejne doświadczenie, słuchacze zadowoleni i pełni wrażeń. I... do następnego konkursu w przyszłym roku.
Agnieszka Maciejewska - Balcerzak
Mamy poetkę!
02.04.2009 Roksana Hawryluk, uczennica klasy IIA gimnazjum, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie poetyckim pt. "Moje miasto - wczoraj i dziś" zorganizowanym z okazji "Światowego Dnia Poezji" przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy im. dr Juliana Gerpe w Łabiszynie.
Oto nagrodzony wiersz:
Ojczyzna moja
Tak wielka a zarazem mała
W moim sercu głęboko schowana
Pośród pól lasów jezior ukryta
Każda wieś przy niej szarością spowita
Wiosną w kwiatach skąpana
Zimą śniegiem pokryta
Jakże serce nostalgia porusza
Jakże serce me wzdycha
Świergotem ptaków budziła
Wiatrem łąk usypiała
Purpurą nieba dzień żegnała
Nocy blaskiem zachwycała
Dziś Jutro Zawsze
Zmysły pobudzać będzie
Tu Tam Teraz - wszędzie...
Wiersz Roksany zostanie wysłany na ogólnopolski konkurs poetycki "Życie wierszem pisane" do Tarnobrzega.
GRATULACJE
Agnieszka Maciejewska - Balcerzak
Grupa 3.3
02.04.2009 26 i 27 marca w Barcinie odbył się Festiwal Szkolnych Przedstawień Teatralnych "Na Afiszu". Grupa 3.3 zaprezentowała krótką adaptację ballady "Lilie" Adama Mickiewicza pt. "Zbrodnia to niesłychana...".Uczestnicy konfrontacji mieli okazję zapoznać się z różnymi typami przedstawień teatralnych, co było bardzo ciekawe i pouczające.
Najwspanialsze były emocje towarzyszące nam podczas oczekiwania na występ, podczas występu i to wszystko, co działo się po. Niezapomniane wspomnienia...
Festiwal zakończył się dla nas niemałym sukcesem: mamy dwie najlepsze aktorki!!!
Patrycja Jarolewska z kl. IIIb otrzymała nagrodę za najlepszą rolę męską w kategorii gimnazjum (grała męża i jego ducha), natomiast Sara Jarolewska- uczennica kl. V, otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w kategorii szkoły podstawowej(grała rolę córki)!!! GRATULACJE
A teraz wyciągamy wnioski do dalszej pracy i przygotowujemy kolejne przedstawienia.
Teatr to również wielka przygoda.
Agnieszka Maciejewska - Balcerzak
Prima Aprilis i pieczenie kiełbasek
01.04.2009 Pierwszy kwietnia to dzień żartów i dowcipów. Jest to jeden z dni w roku, kiedy psikusy są dozwolone . Nie zabrakło ich również w naszej szkole.
Prawdziwą niespodzianką dla uczniów naszej szkoły były jednak pieczone kiełbaski, ufundowane przez Sołectwo – Oporowo i Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Lubostroniu.
Uczniowie wraz z nauczycielami spędzili krótki czas na boisku szkolnym delektując się
pieczoną kiełbaską i świeżą bułeczką!!!
Zapraszamy do galerii zdjęć. E Osmańska
Witamy wiosnę piosenką...
30.03.2009 W piątek, 27 marca odbył się coroczny konkurs piosenki "Wiosna, piękna i radosna" dla uczniów kl. "0" - III. Wzięło w nim udział 22 wykonawców (soliści i duety), którzy zaprezentowali się w wiosennych piosenkach i nie tylko. Organizatorem konkursu była p. Halina Błaszczyk, a całość prowadzili uczniowie kl. III - Weronika Miler i Marcin Wiatr.
Oto wyniki konkursu:
"0"
I miejsce - Ania Wiatr
wyróżnienie - Weronika Derezińska, Filip Przybylski
klasa I
I miejsce - Paweł Nowak
klasa II
I miejsce - Agata Kłossok
wyróżnienie - Magdalena Świtała, Paulina Orłowska, Gracjan Draheim
klasa III
I miejsce - Oliwia Przybylak
BRAWO!!!
Zapraszamy do galerii zdjęć ;-)))
Powitanie wiosny w naszej szkole :)
20.03.2009 Choć pierwszy dzień wiosny przypada 21 marca, to nasi uczniowie postanowili już dziś podziękować zimie, a przywitać wiosnę i to… w sposób śpiewający.
Rada Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum pod kierunkiem p. Ewy Osmańskiej
i p. Karoliny Szczepankiewicz przygotowała „Koncert Muzyki Bajkowej”
W związku z tym przed zgromadzoną na naszej pięknej sali gimnastycznej publicznością pojawili m.in. Reksio, Gumisie, Mała Smutna Królewna, Stary Niedźwiedź, który mocno spał, były też Smerfy, Tabaluga, Pszczółka Maja, Pan Samochodzik, Kosmici, Kubuś Puchatek i jeszcze wiele innych ciekawych postaci z bajek. Kiedy p. Ewa Osmańska powitała wszystkich gości, głos oddała Marcinowi Buczkowskiemu, który cały koncert poprowadził. Po każdym występie było tysiące braw, szczególnie wyjątkowo bawiły się maluchy. Po koncercie pani dyrektor Alina Borkowska podziękowała samorządowi i nauczycielom za przygotowanie fantastycznej zabawy.
A my… zapraszamy do galerii zdjęć!
Konkurs "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym"
19.03.2009 19 marca odbył się gminny konkurs "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym". Organizatorem akcji był Burmistrz Miasta Łabiszyna. Naszą szkołę po wcześniejszych, wewnętrznych eliminacjach reprezentowały następujące zespoły:I Małgosia Jurek, Sylwia Bartylak, Mateusz Buza; II Marta Gołębiowska,Maja Kosińska i Paweł Rzyszkowski III Marika Różańska, Monika Zboińska, Edyta Niemiec. Gminny konkurs składał się z dwóch części. Na początku drużyny rozwiązywały test (każdy członek zespołu własny), następnie w finale ustnie odpowiadaly na wylosowane pytania. Wśród uczestniczących w zmaganiach gimnazjalistów z całej gminy aż dwa miejsca na podium przypadły drużyną z Lubostronia. Zaszczytne II miejsce zajął zespół Mariki,Moniki i Edyty. Natomiast na III miejscu uplasował się zespół Marty, Mai i Pawła. Serdecznie gratuluje i życze dalszych sukcesów - nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Julita Jasewicz.
„Mini biwak” Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum
11.03.2009
Już kolejny raz odbył się na terenie naszej szkoły tzw. mini biwak. Właśnie w minionym semestrze Rada Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum wraz z opiekunem p. Ewą Osmańską nocowała w szkole.
Uczestnicy „mini biwaku” spotkali się w szkole o godz.17.00. Jedną z klas zamieniliśmy na sypialnię, rozkładając materace, poduszki, śpiwory i koce.
Na sali gimnastycznej rozegrane zostały mecze piłki nożnej i siatkowej, które sędziował p. Daniel Osmański
Przy pizzy i kebabie (które nam dowieziono), rozmawialiśmy o naszych problemach i radościach. Wspominaliśmy poprzednie noclegi, oglądaliśmy również zdjęcia z minionych lat szkolnych.
Po pysznej kolacji przyszedł czas na odgrywanie zabawnych scenek, oglądanie filmów i niekończące się rozmowy.
Późnym wieczorem bawiliśmy się w „Karetę”. Kto nie wywiązał się ze swojego zadania musiał… zjeść plaster cytryny! Było wesoło!
No i nadszedł moment kiedy poczuliśmy się zmęczeni, a było naprawdę już bardzo późno.
A rano… wspólne sprzątnie, śniadanie no i … do następnego „mini biwaku”
Zapraszamy go galerii zdjęć…
Japończycy, Chińczycy i Hindusi na lekcji geografii...
05.03.2009 Tradycyjnie już, po zrealizowaniu kolejnego działu programowego z zakresu geografii regionalnej, uczniowie klas II Gimnazjum, pod kierunkiem nauczyciela p. Ewy Osmańskiej, przygotowali prezentację wybranych państw! Tym razem utożsamialiśmy się z mieszkańcami Azji! Nie są nam obce zwyczaje Japonii, Indii czy Chin. Na ostatniej lekcji geografii mieliśmy okazję m. in. wysłuchać hymnu Indii, poznać zasady pisowni chińskiej. Dowiedzieliśmy się również czym jest „Pacyficzny Pierścień Ognia”. Zaprezentowaliśmy tradycyjne stroje Japończyków, Chińczyków i Hindusów.
Była to ciekawa lekcja geografii, w którą uczniowie bardzo się zaangażowali.
Zapraszamy do galerii zdjęć!
2009 - ROKIEM JULIUSZA SŁOWACKIEGO
25.02.2009 Przed nami ważne zadanie i okazja, by przypomnieć sobie utwory wielkiego poety i Polaka.
Na początku stycznia Sejm przyjął przez aklamację uchwałę w sprawie ogłoszenia 2009 Rokiem Juliusza Słowackiego. W tym roku bowiem przypada 200. rocznica urodzin i 160. rocznica śmierci poety.
W uchwale podkreślono:
„Naszym obowiązkiem jest uczcić i przypomnieć jednego z najwybitniejszych w polskich dziejach poetę”.
Zdaniem Sejmu, poezja Słowackiego jest jednym z najważniejszych dokonań polskiej literatury, a jego twórczość to najwyższej próby romantyzm o wymiarze europejskim.
„Jest to literatura otwarta na świat i inne kultury, ale nieuciekająca od tematów lokalnych, łącząca polską kulturę i historię z kręgiem antycznej cywilizacji greckiej, pełna fantastyki i wizjonerstwa” - czytamy w uchwale.
Zaznaczono również, że Słowacki to poeta przeżywający polskość w sposób najgłębszy, niewahający się pokazać rozterek i dramatów temu towarzyszących.
„Jego utwory były duchową inspiracją dla wielu pokoleń Polaków walczących o odrodzenie Państwa Polskiego” - czytamy w uchwale.
Juliusz Słowacki urodził się 4 września 1809 w Krzemieńcu, a zmarł 3 kwietnia 1849 w Paryżu. Był jednym z najwybitniejszych poetów polskich doby romantyzmu, dramaturgiem i epistolografem. Obok Adama Mickiewicza, Zygmunta Krasińskiego i Cypriana Kamila Norwida jest określany jako jeden z wieszczów narodowych.
Mimo iż Słowacki żył zaledwie 40 lat, jego twórczość literacka była obfita i różnorodna; poeta pozostawił po sobie 13 dramatów, blisko 20 poematów, setki wierszy, listów oraz jedną powieść. Stworzył również spójny system filozoficzny, który nazwał filozofią genezyjską.(Źródło PAP)
Agnieszka Maciejewska - Balcerzak
Z wizytą w Family Park
23.02.2009 Dzisiaj o godz. 8.15 rozpoczęła się podróż 47 uczniów szkoły podstawowej do baśniowej krainy zabaw. Podczas niespełna 3 - godzinnego pobytu w Family Park w Bydgoszczy, uczniowie przeżyli wiele ciekawych wrażeń. Czekały na nich samochodziki, kręgle, armatki na kule z gąbki, dmuchana zjeżdżalnia, niesamowity labirynt, ścianka do wspinaczki oraz inne atrakcje.
Ile wrażeń, emocji i radości dostarczyła dzieciom ta wycieczka, możesz przekonać się oglądając zdjęcia w naszej galerii - zapraszamy!!!
Wycieczka do Family Park była w 50% dofinansowana przez Burmistrza Łabiszyna.
Opiekunowie wycieczki: p.E.Szymczak, p.A.Krupecka, p.W.Fercho, p.A.Wiatr.
Kolorowe ferie!
20.02.2009 W piątek odbyły się zajęcia plastyczno - historyczne. W ramach spotkania uczniowie wzieli udział w konkursie pt. "Zabytki Lubostronia i okolic". Dzieci miały do dyspozycji farby, kredki, pisaki, kolorowe gazety oraz papier. Powstały piękne prace przygotowane różnorodnymi technikami. Jury wyróżniło szczególnie trzy prace: I miejsce Wiktoria Światowa, II miejsce Weronika Byrtek, III Gracjan Draheim. Pozostałe dzieła były również bardzo ładne, dlatego wszyscy otrzymali słodkie upominki.
Organizatorki spotkania Panie: J.Jasewicz i S. Bajdziak zapraszają do galerii zdjęć pt. Kolorowe ferie.
Drugi dzień ferii
17.02.2009 Dziś o godz. 10.00 odbyło się kolejne spotkanie KÓŁKA TEATRALNEGO. Grupa "3.3" pracuje nad przygotowaniem inscenizacji pt. "Zbrodnia to niesłychana - pani zabija pana". Przedstawienie chcemy zaprezentować na konkursie, dlatego musimy dużo, dużo pracować. Na szczęście jest jeszcze dużo czasu! Na pewno zdążymy na czas!
Agnieszka Budziak
Konkurs ortograficzny
17.02.2009 20. 01. 2009 odbył się w naszej szkole KONKURS ORTOGRAFICZNY dla uczniów gimnazjum, a 21. 01. dla uczniów szkoły podstawowej.
Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu składającego się z zadań zamkniętych, jak i otwartych oraz napisanie dyktanda.Test obejmował wiedzę z istotniejszych zagadnień polskiej ortografii i interpunkcji.
Wśród uczniów szkoły podstawowej bezkonkurencyjny okazał się Kamil Wiśniewski z kl. V, który zdobył tytuł MISTRZA ORTOGRAFII. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Lenczewska z kl. IV i zdobyła tytuł WICEMISTRZA ORTOGRAFII.Tuż za nią, na trzecim miejscu uplasowała się Monika Krupecka z kl. VI i zdobyła tytuł II WICEMISTRZA ORTOGRAFII.
Wśród uczniów gimnazjum tytułem MISTRZA ORTOGRAFII może pochwalić się Maja Kosińska z kl. III a. Tytuł WICEMISTRZA ORTOGRAFII zdobył Paweł Rzyszkowski z kl. II a. Tuż za nim, uplasowały się ex aequo: Angelika Skwarczyńska z kl. II b oraz Marta Gołębiowska z kl. III a.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy utrzymania wysokiej formy!
Agnieszka Budziak
W Multikinie
13.02.2009 Dzisiaj popołudniu uczniowie szkoły podstawowej i kilku gimnazjalistów udało się do Multikina w Bydgoszczy. Wraz z opiekunami p. W. Fercho, p. J. Jasewicz i p. A. Krupecką obejrzeli komedię przygodową "Cziłała z Beverly Hills". Opowieść o psie Cloe z diamentową obrożą wprawila wszystkich w dobry humor!
Zapraszam do galerii - J. Jasewicz.
Niech żyje bal...
12.02.2009 10 lutego w naszej szkole odbył sie bal karnawałowy dla klas gimnazjalnych! Zabwa, która przybrała formę dyskoteki :):) uznana została za udaną! Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Ewą Osmańską przygotował kotyliony! Wszyscy świetnie się bawili o czym świadczą zdjęcia w naszej galerii!!!
A przed nami bal karnawałowy Szkoły Podstawowej! Maluchy z klas 0 oraz I - III już przygotowują stroje!
Wystawa w gimnazjum w Barcinie
12.02.2009 W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami p. Joanną Komasińską, p. Romaną Brzykcy, p.Elżbietą Szymczak, p. Ewą Osmańską oraz p. dyrektor Ewą Kaczmarek, wzięli udział w wystawie pod hasłem "Eksperymentuj...", która odbyła się w gimnazjum w Barcinie!
Uczniowie mieli okazję obserwować szereg eksperymentów, ale również samodzielnie przeprowadzali doświadczenia!
Tym samym odkryli wiele tajników z zakresu chemii, fizyki i biologii.
Zapraszamy wszystkich odwiedzających naszą stronę do galerii zdjęć!
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
12.02.2009 Biegnie zebra przez jezdnię
z jednej na druga stronę,
a po niej ja przeszedłem
bo światło było zielone.
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie dla najmłodszych z pracownikami firmy VOTUM SA. Pan Adam i Pani Marta opowiadali dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze.
Zapraszam do galerii zdjęć.