Klasy 2021/2022

  • LIST DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    LIST DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA
    01.06.2009 Został rozstrzygnięty konkurs literacki na List do Rzecznika Praw Dziecka ogłoszony przez Zespół Szkół w Łabiszynie. Wśród naszych uczniów mamy zwycięzców :)
    - Marcin Wiatr - III miejsce w kategorii klas III SP
    - Agata Brzycy - I miejsce w kategorii klas IV-VI SP
    - Marta Gołębiowska - II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych

    Wyróżnieni:
    -Vanessa Dąbkowska
    - Robert Świtałą
    - Monika Krupecka
    - Kamil Przybylak
    - Adam Świtalski
    Gratuluję!
    Dominika Borzych
  • TRZYMAJ FORMĘ-TURNIEJ MIĘDZYKLASOWY

    TRZYMAJ FORMĘ-TURNIEJ MIĘDZYKLASOWY
    01.06.2009 27 maja podsumowaliśmy trzyletni program edukacyjny pt. "Trzymaj Formę", przez który przeszła każda z klas gimnazjalnych. Zdobytą w ramach programu wiedzę mogliśmy zaprezentować podczas turnieju międzyklasowego. Zadaniem klas było przygotowanie się do sprawdzianu wiedzy, przyrządzenie zdrowego i pożywnego dania, przygotowanie układu tanecznego i spotu reklamowego pt. "Żyj zdrowo" oraz zaprezentowanie walorów wybranego przez siebie warzywa lub owocu. Nad prezentacjami oraz sprawnym przebiegiem imprezy czuwała specjalnie powołana komisja w składzie - p. Wicedyrektor Ewa Kaczmarek - przewodniczący komisji, p. Joanna Szymańska - pracownik Państwowej Powiatowej Stacji Epidemiologicznej i p. Agnieszka Pogiel -Kantorska - n-l j. niemieckiego. Komisja miała niewątpliwie trudne zadanie, gdyż wszystkie klasy wykazały się dużym zaangażowaniem w przygotowaniu do turnieju. Szczególne wyróżnienie otrzymała jednak klasa IIa. Gratuluje.
    Podczas spotkania zostały też rozstrzygnięte dwa konkursy:
    1) na plakat pt. "Trzymaj Formę" - nagrodzeni Paulina Omasta i Aleksander Nowak
    2) na wiersz pt. "Recepta na zdrowie" - nagrodzona Kinga Piotrowska, wyróżniona Roksana Hawryluk
    Dziękuję serdecznie Grupie 3.3 za zaprezentowanie przedstawienia profilaktycznego pt. "Sukces za wszelka cenę", które zostało przygotowane pod kierunkiem p.Agnieszki Maciejewskiej-Balcerzak oraz p. Agnieszki Budziak.
    Jak wyglądało nasze wspólne spotkanie możecie się przekonać zaglądając do galerii zdjęć.
    Dominika Borzych

    "Czy jedzenie to samo zdrowie?"

    Dwaj znajomi spotkali się o poranku,
    na swym ulubionym krużganku:
    - Niechaj pan mi powie...
    Czy jedzenie to samo zdrowie?
    - Otóż Panie Janie,
    chipsy to moje śniadanie!
    Do picia polecam colę!
    Ona odgrywa bardzo dużą rolę!
    -Cóż mój Karolu...
    Nie będziesz miał za dużo cholesterolu?
    -Ha! Bardzo śmieszne Kolego!
    Dla mnie to nic takiego złego!
    wieczorem jeszcze czekoladki skubnę,
    no i... paluszków kilka przechrupnę!
    - Sąsiedzie opamiętaj się mój drogi!
    Nie wpadnij mi tylko w jakieś nałogi!
    - Oj, Janku, Janku Kochany....
    Ze mnie to konsument cwany!
    Pięć razy dziennie jadam praliny, cukierki...
    A czasami porządne hamburgerki!
    - Zamilcz wreszcie człowieku!
    zamiast słodyczy warzywa wcinaj!
    Szczęśliwym się staniesz i finał!
    Pan Karol Kochany,
    wreszcie pozmieniał swe plany.
    Zamiast fast-food'ów jadał buraczki,
    marchewkę i śliczne zielone szpinaczki.

    [Kinga Piotrowska - kl.Ib]
  • WARZYWNO-OWOCOWO-SOKOWY ZAWRÓT GŁOWY

    WARZYWNO-OWOCOWO-SOKOWY ZAWRÓT GŁOWY
    01.06.2009 O dobroczynnym wpływie warzyw, owoców i soków na organizm słyszymy niemal codziennie. Większość z nas lubi je i chętnie zjada, niestety nie tak często, jak zalecają specjaliści od żywienia, czyli piec razy w ciągu dnia. Dlaczego aż tyle razy??? Ponieważ nasz organizm nie jest wstanie samodzielnie wytworzyć witamin, mikroelementów i substancji odżywczych. Wiele z nich szybko zostaje wypłukanych przez organizm, dlatego, aby utrzymać ich odpowiedni poziom musimy dbać o ich regularne "dostawy". Nie chodzi jednak o to aby zjeść na raz kilogram truskawek lub wypić litr soku. Ważne jest aby spożywać raczej mniejsze porcje warzyw i owoców ale regularnie.
    O zasadach zdrowego odżywiania najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczą się w ramach programu "Owoce warzywa i soki są na 5". Wszystkim innym również zalecamy spożywanie pięć razy dziennie owoców, warzyw lub soków.
    Zapraszam do galerii zdjęć.
    Dominika Borzych
  • WARSZTATY BILARDOWE

    WARSZTATY BILARDOWE
    31.05.2009 25 maja odwiedziła nas Michalina Kryszak - członkini Kadry Narodowej Polskiego Związku Bilardowego oraz Jakub Hernet - członek UKS "Łabiszynianka". Poprowadzili oni dla chętnych uczniów warsztaty bilardowe. Pod bacznym okiem Mistrzyni mieliśmy okazję ćwiczyć grę w odmianę "9 bil". Najwytrwalej przy stole walczyli chłopcy z III klas gimnazjalnych. Z ogromnym zapałem grali z naszymi gośćmi.
    Zapraszam do galerii zdjęć.
    Dominika Borzych
  • Śladami Skórzewskich – wycieczka do Pałacu w Lubostroniu

    Śladami Skórzewskich – wycieczka do Pałacu w Lubostroniu
    27.05.2009 27 maja grupa uczniów zamiłowanych w historii Lubostronia udała się z opiekunem koła historycznego - p. Jasewicz do dawnej rezydencji Skórzewskich. Zamysłem wyprawy było zwiedzanie pałacu „od kuchni”. Tak, więc uczniowie prócz pomieszczeń ogólnie dostępnych tj. sali rotundowej, gabinetu, biblioteki zajrzeli także do piwnic, wąskich korytarzy, tajemniczych przejść i dawnej kaplicy. Duże emocje wzbudził spacer w podziemnym tunelu, który urywa się i pozostawia wiele pytań do dziś. Podczas zwiedzania uczniowie mogli posłuchać ciekawych historii o poszczególnych członkach rodziny Skórzewskich, wykazać się zdobytą wcześniej wiedzą i zadawać dociekliwe pytania. Za to też zostali pochwaleni przez przewodnika pałacu, który oprowadził nas po zakamarkach rezydencji.
    Następnym punktem wyprawy było odwiedzenie dawnej oficyny, domku myśliwskiego, powozowni i obejście ruin starej fabryki euskolu. Wrażenia z wycieczki obrazują liczne zdjęcia, które już wkrótce pojawią się w galerii.
    J. Jasewicz
  • "Strofka" i sukces

    "Strofka" i sukces
    24.05.2009 18 maja 2009 r. w Żninie odbyły się rejonowe eliminacje do wojewódzkiego etapu Konkursu Recytatorskiego "Strofka". Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Hawryluk, Mikołaj Litwin i Sylwia Umińska.Zaprezentowali się wspaniale! Na szczególne wyróżnienie zasłużył Mikołaj Litwin. Recytował "Bajkę o słowikach" K. I. Gałczyńskiego i swą interpretacją zauroczył jurorów, którzy przyznali mu II miejsce w kategorii klas II gimnazjum. W ten sposób umożliwili Mikołajowi reprezentowanie powiatu żnińskiego na konkursie w Ostromecku. Trzymajmy kciuki za Mikołaja. 30 maja zmierzy się z najlepszymi recytatorami w naszym województwie. Gratulacje i powodzenia, Mikołaju!
    A. Maciejewska - Balcerzak
  • SMACZNIE I ZDROWO

    SMACZNIE I ZDROWO
    23.05.2009 Uczniowie z klasy Ia i Ib gimnazjum podczas zajęć z techniki w ramach programu "Trzymaj Formę" przygotowywali smaczne i zdrowe posiłki. Dziewczyny przyrządzały sałatki owocowe, a chłopcy kanapki z nowalijek. Jeżeli chcecie zobaczyć jak radzili sobie w kuchni zapraszam do galerii zdjęć.
    Dominika Borzych
  • PUCHAR POLSKEGO ZWIĄZKU BILARDOWEGO 2009

    PUCHAR POLSKEGO ZWIĄZKU BILARDOWEGO 2009
    19.05.2009 Puchar PZBiL jest turniejem organizowanym przez Polski Związek Bilardowy w ramach Krajowego Systemu Współzawodnictwa Sportowego PZBiL dla zawodników w kategorii junior (do 18 roku życia).
    Tegoroczna edycja rozegrana zostanie w naszej szkole dnia 5 czerwca od godz. 16.00
    Zawodnicy, którzy przyjadą na turniej zobowiązani są posiadać strój turniejowy zgodny z regulaminem sportowym PZBil ( tj. koszulki polo z logo klubu lub biała koszula, oraz ciemne wizytowe spodnie i buty)
    Osoby zainteresowane wzięciem udziału w turnieju proszę o kontakt. W ramach przygotowania do zawodów przewidziane jest w najbliższych dniach spotkanie z wielokrotną Mistrzynią Polski Michaliną Kryszak.
    Zapraszam
    Dominika Borzych
  • Konkurs recytatorski dla kl. "0" - III.

    Konkurs recytatorski dla kl. "0" - III.
    17.05.2009 Dnia 15 maja odbył się Konkurs recytatorski dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Konkurs zorganizowała p. Halina Błaszczyk, a całość prowadzili uczniowie kl. III: Angelika Czacherska i Marcin Wiatr. Zaprezentowało się aż 30 uczestników, a najpopularniejszymi utworami okazały się wiersze: "Leń", "Samochwała" i "Kłamczucha". Jury w składzie: p. D. Żurkowska, p. A. Miławska i p. M. Nowak nagrodziło 4 uczniów i wyróżniło też 4.
    Uczniowie nagrodzeni: Ania Wiatr - "0", Mikołaj Kłossok - kl. I, Magda Świtała - kl. II, Ewelina Tiede - kl. III.
    Uczniowie wyróżnieni: Kamil Serafin - "0", Julia Chłodzińska - kl. I, Weronika Byrtek - kl. II, Marta Łakomy - kl. III.
    Brawo!!!
    Zapraszam do galerii. H. Błaszczyk
  • THE MOST INTERESTING PLACES IN PAłUKI

    THE MOST INTERESTING PLACES IN PAłUKI
    11.05.2009 Uczennice klasy IIIA w kwietniu i maju bieżącego roku pracowały nad realizacją projektu "The most interesting places in Pałuki" ("Najciekawsze miejsca Pałuk"). Gosia , Maja, Marta, Ania, Magda i Sylwia wykazały się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Opracowana prezentacja jest dostępna w bibliotece w folderze PREZENTACJA. Zachęcamy wszystkich do jej obejrzenia. Naprawdę warto!!!
    Emilia Motko-Kotlarek
  • :Z mapą przez Polskę" konkurs geograficzny dla uczniów Szkoły Podstawowej

    :Z mapą przez Polskę" konkurs geograficzny dla uczniów Szkoły Podstawowej
    07.05.2009 Dziś został rozstrzygnięty konkurs geograficzny dla uczniów Szkoły Podstawowej pod hasłem „Z mapą przez Polskę”, przygotowany przez nauczyciela geografii p. Ewę Osmańską. W przeprowadzeniu konkursu pomagała p. Aldona Krupecka – n-el przyrody!
    Tego typu konkurs odbył się w naszej szkole już drugi raz i cieszy się coraz większą popularnością.
    Uczniowie podczas rozwiązywania testu musieli wykazać się znajomością mapy Polski. Udowadniali że znają rozmieszczenie krain geograficznych, parków narodowych czy miast na mapie Polski!
    A oto wyniki:
    I miejsce – Monika Krupecka – kl. VI
    II miejsce - Kamil Wiśniewski - kl. V
    III miejsce – Anna Lenczewska - kl. VI
    III miejsce – Marcin Bartek – kl. V
    A wyróżnienie otrzymał Bartek Kozłowski z klasy IV
    Wszystkim serdecznie gratuluje i zachęcam do wędrówek po Polsce nie tylko po mapie!!!
    Do zobaczenia w galerii zdjęć. Ewa Osmańska

  • VII Powiatowa Olimpiada Geograficzna

    07.05.2009 7 maja, w Żninie odbyła się VII Powiatowa Olimpiada Geograficzna. W konkursie wzięło udział osiem zespołów, a naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Małgorzata Jurek, Marta Gołębiowska i Edyta Niemiec.
    Drużynowo zajęliśmy IV miejsce i przegraliśmy różnicą 0,5 pkt z kolegami z Łabiszyna, którym raz jeszcze gratulujemy!!!
    Miłą niespodziankę zrobiła Małgosia Jurek, która w rozgrywkach indywidualnych zajęła III miejsce!!!
    Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluje nauczyciel geografii – p. Ewa Osmańska
    Tradycyjnie już zapraszamy do galerii zdjęć. Ewa Osmańska
  • KTO WIE, MOŻE KIEDYŚ BĘDĄ Z NICH ARTYŚCI

    KTO WIE, MOŻE KIEDYŚ BĘDĄ Z NICH ARTYŚCI
    25.04.2009 Grupa uczniów, która bierze udział w „Młodzieżowych warsztatach twórczych…” była dziś w Toruniu. Zwiedzili oni Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Mieli okazję zobaczyć sale, w których studenci uczą się rzeźbić i malować. Podziwiali ich prac. Po wydziale oprowadzał nas sam prof. Lech Kubiak, który następnie zaprosił do udziału w warsztatach pt. „Rysowanie na ścianie”. Młodzież miała wyjątkową okazję zapoznać się z techniką sgraffito. Kolejnym etapem wizyty w Toruniu była wizyta w Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie obejrzeliśmy dwie wystawy pt. „ Nów” i „Lucim żyje”. Oby dwie były ciekawe, jednak pierwsza z nich na długo zostanie w naszej pamięci.
    Wyjazd był bardzo udany. Efekty pracy młodych artystów możecie podziwiać w galerii zdjęć. Zapraszam.
    Dominika Borzych

    * Sgraffito technika malarska polegająca na nakładaniu kolejnych, kolorowych warstw tynku lub kolorowych glin i na zeskrobywaniu fragmentów warstw wierzchnich. Poprzez odsłanianie warstw wcześniej nałożonych powstaje dwu- lub wielobarwny wzór. Technika sgraffito znana była w starożytności, a popularna w okresie renesansu. Współcześnie również jest chętnie wykorzystywana do ozdabiania ścian.

  • MŁODZIEŻOWE WARSZTATY TWÓRCZE

    MŁODZIEŻOWE WARSZTATY TWÓRCZE
    24.04.2009 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Lubostroń „Lube Strony” dzięki pozyskanym środkom finansowym ze Starostwa Powiatowego w Żninie organizuje „Młodzieżowe warsztaty twórcze – promocja kultury i sztuki ludowej”. Do w/w projektu zakwalifikowało się 15 uczniów naszej szkoły. W ramach warsztatów będą mogli oni:
    - uczestniczyć w 5 warsztatach plastycznych z zakresu ceramiki, papieroplastyki, malarstwa, malarstwa na szkle oraz witrażu,
    - pokazać swoje prace na wystawie w Lubostrońskim Pałacu,
    - wziąć udział w konkursie na „Wycinankę Pałucką”,
    - zwiedzić Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i Centrum Kultury Pałuckiej w Kcyni.
    Zajęcia prowadzić będą artyści plastycy: p. Agnieszka Tylińska-Sopolińska i p. Witold Pochylski (wykładowca na Wydziale Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu). A nad sprawnym przebiegiem projektu czuwać będzie p. Dominika Borzych.
  • W CZARODZIEJSKIM SWIECIE CHEMI I FIZYKI

    W CZARODZIEJSKIM SWIECIE CHEMI I FIZYKI
    24.04.2009 - Mamo, co to jest?
    - To są czarne jagody.
    - A dlaczego są one czerwone?
    - Bo są jeszcze zielone.
    - A jakie będą, gdy dojrzeją?
    - Niebieskie :)

    W ramach udziału szkoły w programie „Za rękę z Einsteinem” grupa 40 ambitnych gimnazjalistów uczestniczyła w Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki. Zaznaczę, że wyjazd był nagrodą dla uczniów, którzy aktywnie i systematycznie uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych w ramach w/w programu. Podczas Festiwalu mieli oni okazję być na salach wykładowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nasi „Einsteini” uczestniczyli w niżej wymienionych zajęciach:
    1) Najczulszy dotyk biofizyka – wykład z pokazem przygotowany i prowadzony przez prof. dr hab. Wiesława Nowaka oraz dr Łukasza Pepłowskiego z Instytutu Fizyki UMK
    2) Chemia w kolorze – wykład z pokazem przygotowany przez doktorantów Katedry Chemii Środowiska i Bioanalityki UMK pod kierunkiem prof.dr hab.Bogusława Buszewskiego
    3) Pokazach archeologicznych odbywających się w ruinach zamku przygotowanych przez toruńską grupę archeologów
    Podczas wyjazdu gimnazjalistom towarzyszyli p. Emilia Motko – Kotlarek, p. Joanna Komasińsa, p. Elżbieta Szymczak,p. Dominika Borzych i p. Waldemar Fercho.
    Jeżeli chcecie zobaczyć jak się bawiliśmy zapraszam do galerii zdjęć. Zachęcam również do efektywnej i systematycznej pracy na zajęciach pozalekcyjnych gdyż już niedługo kolejne atrakcje dla najlepszych.
    Dominika Borzych
  • PIERWSZAKI NA SPOTKANIU Z MISIEM

    PIERWSZAKI NA SPOTKANIU Z MISIEM
    20.04.2009 W ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" piętnastoosobowa grupa pierwszaków miała okazje pojechać na przedstawienie profilaktyczne do Żnińskiego Domu Kultury. Przedstawienie, które widzieliśmy nosiło tytuł "Przygody Misia i jego przyjaciół". Głównym bohaterem był ulubieniec najmłodszych Kubuś Puchatek, który przekazał nam kilka cennych rad.
    Podczas wyjazdu maluchom towarzyszyła wychowawczyni oraz pani pedagog.
    Zapraszam do galerii zdjęć.
    Dominika Borzych
  • "Mity - to wieczne powracanie"

    "Mity - to wieczne powracanie"
    08.04.2009 1 kwietnia zostały ogłoszone na specjalnym apelu szkolnym wyniki Konkursu Mitologicznego „Mity to wieczne powracanie”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4, 5 i 6 szkoły podstawowej. Składał się z dwóch etapów: części pisemnej - testu z wiedzy o mitologii oraz II etapu – przygotowanie plakatu o tematyce mitologicznej na temat wcześniej wylosowanej postaci. Zwycięzcy (z największą liczbą punktów) otrzymali pozyskane przez organizatorki oryginalne nagrody - figurki postaci historycznych oraz książkę o starożytnej Grecji. Pozostali uczestnicy otrzymali natomiast pamiątkowe dyplomy uczestnictwa z zalakowaną pieczęcią wykonane przez p. Jasewicz.
    Zwycięzcy:
    I miejsce Damian Serafin kl. V
    II miejsce Marcin Byrtek kl. V
    III Marta Boroch kl.V
    Przyznano także wyróżnienia: Agata Brzykcy, Marta Leśniewska, Klaudia Kruger, Kamil Przybylski, Natalia Warda i Monika Krupecka
    Organizatorkami przedsięwzięcia były p. Julita Jasewicz i Sylwia Bajdziak
  • MIŁOŚĆ NA ŚMIERĆ NIE UMIERA

    MIŁOŚĆ NA ŚMIERĆ NIE UMIERA
    08.04.2009 W klimat Świąt Wielkiej Nocy wprowadzili nas dziś uczniowie, którzy zaprezentowali Misterium Męki Pańskiej. Wydarzenie tego typu było pierwszym w historii naszej szkoły. Spektakl słowno – muzyczny wprawił nas w zadumę, oraz wzbudził refleksje nad zbliżającym się czasem. Tematem wiodącym było hasło „ Miłość na śmierć nie umiera”. Rozważania dostarczały przeżyć związanych z życiem codziennym ludzi różnych warstw społecznych w aspekcie uczuć i postaw kierowanych w stosunku do drugiego człowieka. Młodzież mówiła o pozytywnych sposobach reagowania na różne rodzaje zachowań, postaw, których fundamentem powinna być miłość.
    Na koniec wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły zostały złożone życzenia „ Niech Zmartwychwstały Chrystus Was pociesza i ociera Wasze łzy; niech uczy Was miłować. Niech Wasza dusza będzie druga Betanią, gdzie Jezus będzie mógł odpocząć. Niech Wasze serce będzie jak zaciszny ogród, w którym można cieszyć się Jego kwiatami..."
    Za możliwość wspólnego przezywania tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Jezusa dziękujemy uczniom oraz nauczycielom - p. Magdalenie Olszewskiej -Sikora i p. Rafałowi Kuśnierzowi, pod kierunkiem których Misterium zostało przygotowane />

    Zapraszamy do galerii zdjęć.
    Dominika Borzych
  • PRAWIE JAK STUDENCI :-)

    PRAWIE JAK STUDENCI :-)
    07.04.2009 W ramach programu "Za rękę z Einsteinem" naszą szkołę odwiedzili goście z Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Uczniowie mieli okazje brać udział w zajęciach prowadzonych przez samych wykładowców akademickich. Obserwowali również pracę studentów. Gimnazjaliści uczestniczyli w wykładzie z matematyki oraz pokazach eksperymentów z zakresu chemii i fizyki. Na każdych zajęciach dowiadywali się czegoś nowego,ciekawego i praktycznego. Żeby zobaczyć jak wyglądały dzisiejsze nietypowe lekcje zapraszam do naszej galerii zdjęć.
    Dominika Borzych
  • DZIEŃ KOBIET

    DZIEŃ KOBIET
    06.03.2009 Święto Kobiet w naszej szkole przebiegało w przemiłej atmosferze, którą stworzyli nasi panowie. W imieniu wszystkich dziewcząt i pań dziękuję za przesympatyczny spektakl słowno-muzyczny. Zapraszam też do galerii zdjęć.
    Dominika Borzych
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Lubostroniu : Szkoła Podstawowa, Przedszkole,
    Zespół Szkół w Lubostroniu,
    Lubostroń 13a
    89-210 Łabiszyn

  • Sekretariat Ewelina Rybczyńska, Magdalena Kapeja
    tel/fax. (52) 384 46 36

Galeria zdjęć