Teatr Muzyczny w Domu Pomocy Społecznej w Barcinie
09.01.2010 W czwartek zawitaliśmy do Barcina, by przedstawić inscenizację noworoczną mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej.
Widzowie przyjęli nas bardzo serdecznie. Inscenizacja została odebrana bardzo entuzjastycznie, a na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy kilka kolęd. Atmosfera była sympatyczna, a dzieci dumne, że mogły zaprezentować się "w świecie".
Koniecznie zajrzyjcie do galerii zdjęć, zapraszamy!
Halina Błaszczyk, Monika Nowak
Teatr Muzyczny gości w przedszkolu!
09.01.2010 6 stycznia 2010 roku zespół Teatru Muzycznego pod kierunkiem p. Błaszczyk i p. Nowak zaprezentowały maluszkom z naszego przedszkola świąteczno - noworoczną inscenizację. Był wspaniały, dostojny św. Mikołaj, którego prezentował Robert Łakomy, błyszcząca choinka świąteczne w wykonaniu Filipa Przybylskiego, pojawiły się grzeczne dzieci - Gracjan Draheim, Krzysiu Bujak i Agata Kłossok, tańczyły bielusieńkie śnieżynki w wykonaniu Kornelii Cudo, Weroniki Byrtek oraz Nadii Kinki, pokazał się nawet pokaźny bałwan, którego zagrał Paweł Polaczek. Czarowała nas wróżka - Ania Wiatr, a nad całóścia czuwał znakomity narrator - Magda Świtała. Przedszkolaki nas bardzo serdecznie przyjęły, był nawet słodki poczęstunek.
Dziekujemy paniom i ich małym podopiecznym.
Halina Błaszczyk, Monika Nowak
Wielki sukces uczniów klas I - III w turnieju sportowym "Kudłaty miś"
09.01.2010 Dnia 8 stycznia 2010 roku grupa uczniów klas I - III brała udział w międzygminnym turnieju sportowym "Kudłaty miś". Dzieci wykazały się znakomitymi umiejętnościami i dużą determinacją. Walczyły ambitnie o każdy punkt. Wygrały bezapelacyjnie z dziećmi innych szkół i zajęły PIERWSZE MIEJSCE!!! Gratulacje dla naszych małych sportowców!!!
Zapraszamy do galerii zdjęć:)
Wychowawcy klas I - III
Spotkanie absolwentów naszego Gimnazjum – kl. III b
29.12.2009 W grudniu, w Zespole Szkół w Lubostroniu, odbyło się spotkanie tegorocznych absolwentów naszego Gimnazjum. Spotkała się klasa III b z wychowawcą p. Ewą Osmańską.
Powspominaliśmy „stare” ale tak naprawdę bardzo nieodległe czasy :):).
Podzieliliśmy się również spostrzeżeniami dotyczącymi nowych szkół. Rozmawialiśmy na temat kończącego się semestru i o sytuacji dydaktycznej w nowych szkołach, klasach. Plotkowaliśmy na temat ocen, zachowania, a także tego co dzieje się w naszych serduszkach. Nie zabrakło również wspólnego połamania się opłatkiem.
Cenne jest to, że III b nadal trzyma się razem.
Klasa III b wraz z wychowawcą zaprasza do galerii zdjęć... :):)
Ewa Osmańska
PCK działa
18.12.2009 Członkowie Szkolnego Koła PCK mogą poszczycić się już pierwszymi akcjami:
1)13 grudnia pomagaliśmy przy organizacji naszej parafialnej wigilii dla chorych i samotnych;
2) 15 grudnia do naszej szkoły zawitał ratownik Pan Filip Wielgosz, który udzielił na instruktażu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
3) 16 grudnia roznosiliśmy paczki żywnościowe i życzenia świąteczne chorym, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przy parafii;
Uśmiech na twarzy i łzy wzruszenia motywują nas do pracy. Członkowie koła z niecierpliwością czekają na kolejne możliwości wykazania się.
W galerii zdjęcia ze spotkania z ratownikiem medycznym. Zapraszam.
Dominika Borzych
Dobre wieści z "Multitestu 2009"
15.12.2009 W tegorocznym "Multiteście" z języka polskiego wzięło udział 11 uczniów naszego gimnazjum.Oto najlepsze wyniki:
-Monika Krupecka 7 miejsce (kat. kl. I) i Dyplom laureata
-Kinga Piotrowska 16 miejsce (kat. kl. II), Dyplom uczestnika
- Paweł Rzyszkowski 15 miejsce (kat. kl. III) i Dyplom wyróżnienia
-Roksana Hawryluk 17 miejsce (kl. III), Dyplom uczestnika
Pozostali uczniowie również otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu.
A. Maciejewska - Balcerzak
Literacki sukces Moniki
15.12.2009 Uczennica klasy pierwszej naszego gimnazjum- Monika Krupecka zajęła I miejsce w konkursie literackim "Wędrując śladami Fryderyka Chopina". Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 11 listopada w Pałacu Lubostroń.
Wielkie gratulacje
A. Maciejewska - Balcerzak
Najlepszy- Mikołaj Litwin
15.12.2009 To już kolejny sukces Mikołaja. Tym razem zachwycił wszystkich podczas gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej i zajął I miejsce. Jego kolega z klasy - Paweł Rzyszkowski został wyróżniony. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.
A. Maciejewska - Balcerzak
Najciekawsze drzewo genealogiczne
13.12.2009 W listopadzie w naszej szkole został ogłoszony konkurs na NAJCIEKAWSZE DRZEWO GENEALOGICZNE. Uczniowie klasy IV i V SP wykonali prace plastyczne, przedstawiające drzewo genealogiczne. II miejsce w konkursie zdobyła Oliwia Przybylak (kl. IV), a III - Weronika Miler (kl. IV) Uczennice wykazały się dużą pomysłowością i starannością. Prace zostały wzbogacone licznymi zdjęciami członków rodzin. Zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Organizatorkami konkursu były: p. Julita Jasewicz i p. Agnieszka Budziak-Osińska.
Agnieszka Budziak-Osińska
EINSTEINI SĄ WSRÓD NAS...
11.12.2009 Dnia 9 grudnia 2009r. odbyły się Szkolne Pokazy w ramach Programu „Za rękę z Einsteinem”, w którym uczestniczymy od lutego br. Pokazy obejmowały 4 przedmioty w ramach, których prowadzone są zajęcia pozalekcyjne tj. matematykę, chemię, fizykę i język angielski. Uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach poszczególnych kół zaprezentowali całej społeczności gimnazjum, to czego dowiedzieli się w ramach programu. Pokazy z chemii obejmowały trzy działy: kwasy, sole i wodorotlenki. Uczniowie samodzielnie przygotowywali doświadczenia o tajemniczych nazwach: wulkan chemiczny, piana dla słonia, wywoływanie ducha, zielony smok, świetliki, samoistne zapalanie się substancji. Młodzi chemicy zaprezentowali również postać M.C.Skłodowskiej. Grupę chemików prowadził p. Elżbieta Szymczak. Na pokazach z fizyki mogliśmy oglądać doświadczenia z zakresu elektrostatyki, prądu i termodynamiki. Doświadczenia prezentowali uczniowie pod kierunkiem opiekuna koła fizycznego p. Waldemara Fercho. Pokazy z matematyki obejmowały prezentacje wielkich matematyków, zabawy z liczbami, kawały i zagadki matematyczne. Kołem matematycznym opiekowała się p. Joanna Komasińska. Pokazy z języka angielskiego miały postać rozgrywek miedzy klasowych, które prowadziła p. Emilia Motko-Kotlarek. Sprawdzały one zdobyte umiejętności językowe podczas dodatkowych zajęć. Uczniowie zmagali się z łamańcami językowymi, rebusami angielskimi. Uczestniczyli w quzie z zakresu kultury i języka, a także mieli sprawdzian z rozumienia piosenek.
Pokazy miały na celu podsumowanie prawie rocznej pracy kół, a także prezentację zdobytej wiedzy i umiejętności.
Dziękuję wszystkim za przygotowanie pokazów i zapraszam do galerii zdjęć.
Dominika Borzych
SZKOLNY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ BILARDOWY
08.12.2009 W sobotę 5 grudnia odbył się u nas w szkole Szkolny Mikołajkowy Turniej Bilardowy. Był on podsumowaniem zajęć bilardowych w bieżącym semestrze, a zarazem sprawdzianem umiejętnosci naszych bilardzistów. W rozgrywkach wzięło udział 21 zawodników. Turniej rozegrany został w odmianę "9-bil".Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy (młodsze dziewczęta, starsze dziewczęta, młodsi chłopcy, starsi chłopcy. Do strefy pucharowej awansowało 8 zawodników, po dwóch z każdej grupy (Szymon Wiktorowicz, Kamil Kwiatkowski, Monika Neumann, Agata Brzykcy, Robert Świtała, Robert Łakomy, Magdalena Świtała, Weronika Miler).
Zwycięzcą turnieju została Monika Neumann, która zajęła I miejsce. W nagrodę otrzymała puchar, który wręczyła jej Pani dyrektor Alina Borkowska oraz kij bilardowy. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Kwiatkowski, który otrzymał futerał na kij bilardowy, a na trzecim Szymon Wiktorowicz i Robert Świtała, którzy otrzymali poduszki z nadrukiem bilardowym.
Turniej rozstrzygnięty został zgodnie z przepisami PZBiL. Sędzią Turnieju był Pan Stefan Kryszak.
zapraszam wszystkich do galerii zdjęć, a chętnych zapraszam na zajęcia bilardowe.
Dominika Borzych
Obchody Światowego Dnia Wolontariusza w Zespole Szkół w Lubostroniu!!!
06.12.2009 Zespół Szkół w Lubostroniu bierze udział w programie "Szkoła bez przemocy". Hasło tegorocznej edycji to - Wolontariat - świadome pomaganie innym.
Dlatego też we wrześniu bieżącego roku zostało powołane do życia Szkolne Koło PCK.
4 grudnia członkowie SK PCK wraz z p. Dominiką Borzych oraz członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej wraz z opiekunem p. Romaną Brzykcy i Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum wraz z opiekunem p. Ewą Osmańską wspólnie obchodzili Światowy Dzień Wolontariusza, który przypada 5 grudnia.
Spotkaliśmy się w popołudniowy piątek na wspólnym obiedzie, który przygotowała dla nas
p. Wiesława Zawadzka, a były to… wspaniałe naleśniki. Po wspólnym posiłku i dobrej herbatce nadszedł czas na zabawę. Rozegrany został mecz siatkówki i piłki nożnej, graliśmy w bilard i „skakaliśmy na kolorowych piłkach” :):)
Zapraszamy do galerii zdjęć!!!
Ewa Osmańska, Dominika Borzych
Mikołajki !!!! Mikołajki!!!!
06.12.2009 W piątek w naszej szkole zrobiło się niezwykle mikołajkowo!!!
Rada Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, wraz z opiekunami,
p. Romaną Brzykcy i p. Ewą Osmańską przygotowała kilka niespodzianek. Tego dnia większość uczniów naszej szkoły miała na sobie mikołajkowe czapki!!!! Braliśmy udział również w loterii mikołajkowej, którą przygotował „duży samorząd” wraz z p. Ewą Osmańską. Zaznaczamy że nie było losów pustych!!!! Pieniążki na rzecz loterii uzyskaliśmy od Społecznej Rady Rodziców!!!!
Ponadto tego dnia po szkole krążyli Mikołajowie wraz z Elfami! Odwiedzili każdą klasę, wręczając każdemu uczniowi słodki upominek!!!! Nasi goście zawitali również z workami prezentów do najmłodszych dzieci, czyli naszych przedszkolaków.
Zapraszamy serdecznie do naszej galerii zdjęć!
Ewa Osmańska
Poznajemy kraje Afryki – Egipt, Etiopia, RPA i Nigeria
06.12.2009 Tradycją stało się już przygotowywanie przez uczniów klas II prezentacji na lekcjach geografii. Poznając geografię regionalną świata, pod kierunkiem nauczyciela – p. Ewy Osmańskiej, młodzież samodzielnie przygotowuje lekcje. Wcześniej dokonujmy podziału na grupy i dzielimy się zadaniami. Tym razem utożsamialiśmy się z mieszkańcami Etiopii, Nigerii, RPA i Egiptu. Mówiliśmy na temat położenia tych państw na mapie świata, środowiska przyrodniczego, gospodarki, tradycji i kultury. Nie zabrakło regionalnej muzyki oraz ciekawostek. Ponadto przygotowaliśmy stroje, plakaty, flagi. Prezentacja kończyła się oceną nauczyciela!!!!
Zapraszamy do galerii zdjęć :)
Ewa Osmańska
SZKOLNY TURNIEJ BILARDOWY
02.12.2009 REGULAMIN MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU BILARDOWEGO
1.Cel turnieju:
- aktywne spędzenie czasu wolnego
- popularyzacja bilarda jako dyscypliny sportowej
2. Uczestnicy:
- uczniowie (dziewczęta i chłopcy) Zespołu Szkół w Lubostroniu
3. Termin:
- sobota 5.12.2009r. o godz. 14.00
4. Strój zawodnika:
-czarne lub granatowe spodnie i biała koszula
5. System gier:
- turniej rozegrany zostanie w odmianę „9-bil”
- uczestnicy zostaną podzieleni na 4 grupy (młodsze dziewczęta, starsze dziewczęta, młodsi chłopcy, starsi chłopcy)
- do strefy pucharowej awansuje po dwóch zawodników z każdej grupy
6. Turniej rozstrzygnięty zostanie zgodnie z przepisami Polskiego Związku Bilardowego.
7. Sędzią głównym turnieju jest Pan Stefan Kryszak.
8. Nagroda główna w turnieju – kij bilardowy.
ZAPRASZAM WSZYSTKICH SERDECZNIE. Zapisy do dnia 04.12.2009r.
Dominika Borzych
TURNIEJ BILARDOWY - SZUBIN
26.11.2009 To już 10 lat od kiedy Łabiszyn nazywany jest Bilardowym Zagłębiem Pałuk. Z tej okazji Uczniowski Klub Sportowy Łabiszynianka zorganizował jubileuszowy turniej.Zawody odbyły się dnia 21.11.2009r. w Zakładzie Poprawczym w Szubinie. W zmaganiach z kulkami wzięło udział 85 zawodników z 4 województw. Naszą szkołę reprezentowało aż 8 uczniów:
- Weronika Miler - kl.IV
- Agata Brzykcy- kl. VI
- Monika Neumann - kl.IIb
- Joanna Leśniewska - kl. IIIgim.
- Robert Świtała - kl. VI
- Robert Łakomy - kl. Vi
- Jakub Miler - kl. IIb
- Kamil Kwiatkowski - kl. IIIgim.
Podczas turnieju zawodnicy grali w odmianę "9 bil" Sędziował p. S. Kryszak oraz p. M. Kryszak. Wśród naszych zawodników najlepszy okazał się Kamil Kwiatkowski, który zajął IX miejsce oraz Joanna Leśniewska i Monika Neumann, które uplasowały się na pozycji XVII. Pozostali zawodnicy grali również bardzo dobrze. To było pierwsze dla nich tego typu przeżycie. Gratuluje wszystkim. Wierzę, że po spotkaniu w Szubinie wzrósł zapał do gry w bilard :) oraz nawiązały się nowe znajomości :)
Następny turniej już 5 grudnia w naszej szkole. W najbliższym czasie podam szczegółowe informacje. Zapraszam wszystkich serdecznie.
W galerii zdjęcia z turnieju w Szubinie.
Dominika Borzych
Andrzejki i magia wróżb - impreza kl. I - III.
25.11.2009 We wtorek, 24 listopada odbyła się impreza andrzejkowa dla dzieci z klas I - III. Były zabawy, tańce, korowody, no i oczywiście wróżby, które w andrzejkowy wieczór mają magiczną moc i ... spełniają się!;) Dzieci pod opieką swoich pań i rodziców wspaniale bawiły się. Z dużą radością ustawiały się w kolejce do wróżek przepowiadających przyszłość z kart i z ręki. Śmiało wbijały szpilkę w duże czerwone serce, by odczytać imię swojej żony lub męża. Rzucały kostkami i trafiały szczęśliwe liczby - bo przecież wszystkie są takie ;)) Ściągały but z lewej nogi i ustawiały w kolejce, by sprawdzić, który przekroczy próg, jako pierwszy ... Było naprawdę miło!!!
Głośne DZIĘKUJĘ dla "Małego samorządu" działającego pod opieką p. R. Brzykcy oraz dla Asi Leśniewskiej i Jakuba Milera.
Zapraszamy do galerii.
wychowawcy kl. I - III
20-lecie PODPISANIA KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA
20.11.2009 W dniu dzisiejszym odbył się apel poświęcony rocznicy podpisania Konwencji o Prawach Dziecka.
Czy ludzie zawsze mieli swoje prawa?
Niestety nie.
10 grudnia 1948 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Powszechną Deklarację Praw Człowieka.
Prawa człowieka można zdefiniować jako podstawowe standardy , bez których ludzie nie mogą żyć w poszanowaniu godności.
Są one podstawą wolności, sprawiedliwości i pokoju.
Prawa te zostały podzielone na trzy kategorie:
• prawa i wolności osobiste i polityczne,
• prawa socjalne,
• prawa rozwojowe.
Stwierdzenie, że ktoś ma prawa oznacza, iż osoba ta ma również obowiązek przestrzegania tych praw wobec innych.
Prawa dzieci mają bardzo krótką historię. Po raz pierwszy zapisano je w Deklaracji Genewskiej w 1924r., ale tak naprawdę pierwszy zbiór został zapisany w Konwencji o Prawach Dziecka przygotowanej przez ONZ w 1989r.
Pomyślcie, to zaledwie 20 lat temu. Konwencja praw to międzynarodowa umowa. Państwo, które ją podpisze zobowiązuje się do przestrzegania zawartych w niej praw. W Polsce Konwencja obowiązuje od 1991r.
Jeden z jej artykułów mówi, że państwo ma obowiązek zapoznać dzieci z ich prawami. W związku z powyższym byliśmy świadkami jak nasza szkolna Grupa 3.3 gościła u Króla Maciusia I.
Następnie przedstawiciele uczniów klas IV-VI i I-IIIgim. zaprezentowali i podsumowali nam wspólnie wykonane w dniu dzisiejszym prace, które nosiły tytuł: „Szkoła jest oceanem” i „Szkoła jest dżunglą”. Nad przebiegiem pracy czuwała p. Iwona Żyburska.
Rozstrzygnięty został również ogłoszony wcześniej konkurs plastyczny pt.: „Mam prawo…..”. Nagrodzeni zostali: A. Wiatr, K. Serafin, N. Chrósniak, K. Rambowicz. Wyróżnienia zostały przyznane: K. Krieger, M. Leśniewskiej, A. Kłossok i J. Piątek.
Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę. Zapraszam do lektury Konwencji Praw Dziecka, która dostępna jest w naszej bibliotece szkolnej.
Zdjęcia z dzisiejszego apelu w galerii zdjęć.
p. D. Borzych
Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej "PRO PATRIE".
09.11.2009 4 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Najlepiej zaprezentowali się: Ania Wiatr i Filip Przybylski z kl. I (I miejsce w kat. kl. I - III), Agata Kłossok i Paulina Orłowska z kl. III (wyróżnienie w kat. kl. I - III), Marcin Wiatr z kl. IV (I miejsce w kat. kl. IV - VI) oraz dziewczynki z kl. V - Karolina Orłowska i Marta Leśniewska (II miejsce w kat. kl. IV - VI). BRAWO!
Zapraszam do galerii.
H. Błaszczyk
Z KUJAW DO GDAŃSKA
15.10.2009 W dniach 12-13.10.2009r. grupa 36 uczniów Gimnazjum w Lubostroniu uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej z „Kujaw do Gdańska” zorganizowanej w ramach programu „Za rękę z Einsteinem, w którym szkoła bierze udział od lutego br. Program wycieczki obejmował zwiedzanie starego miasta w Gdańsku ze szczególnym uwzględnieniem Kościoła Mariackiego. Odwiedziliśmy fabrykę "Ciu-Ciu", gdzie zapoznaliśmy się z technologią produkcji cukierków. Byliśmy w Centrum Edukacji Hevelianum, gdzie uczniowie mogli sami przeprowadzać najróżniejsze doświadczenia. Zwiedziliśmy muzeum na „Słodku” (pierwszy pełnomorski statek przemysłowy) i elektrownię wodna w Straszynie. Podziwialiśmy też przepiękny most w Trzczewie. Nasza wyprawa odkrywała tajniki kilku dziedzin nauki. W czasie programu nasi młodzi naukowcy przekonali sie w sposób bezpośredni jakie związki chemiczne i ich odpowiednie połączenie wykorzystywane jest podczas codziennego życia, oraz w jaki sposób eksperymenty fizyczne przyczyniły sie do rozwoju ludzkości. Podczas naszej wycieczki uczniowie przekonali sie także dlaczego matematyka jest królowa wszystkich nauk a potrzeba matka wynalazków. Nie zabrakło również możliwości ćwiczenia swoich umiejętności komunikacyjnych. Podczas podróży uczniowie brali udział w quizach językowych.
Podczas całej wyprawy uczniom towarzyszyli p. Elżbieta Szymczak, p. Dominika Borzych i p. W. Fercho.
Serdecznie zapraszam do galerii zdjęć.
Dominika Borzych