W maju nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs Plastyczno-Językowy dla klas I-III szkoły podstawowej. Uczestnicy przygotowali kolorowe i bardzo pomysłowe komiksy w języku angielskim. Wybór najciekawszych prac był bardzo trudny. P. Elżbieta Szymczak, p. Agnieszka Pogiel-Kantorska oraz p. Emilia Motko-Kotlarek wybrały pięć najciekawszych prac. Przyznane zostały również wyróżnienia.
I miejsce Lukas Pichalak oraz Olga Napierała
II miejsce Agnieszka Kreczmer
III miejsce Kacper Robak oraz Julia Balcerzak
Wyróżnione prace należały do:
Szymona Zwolińskiego, Hanny Kotlarek, Wiktorii Różańskiej, Mateusza Olejnoczaka oraz Julii Przybylak
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym :)
Z piątku na sobotę (10-11.05) uczniowie klasy IV z Lubostrnia wraz z uczniami klasy IVc z Łabiszyna biwakowali w naszej szkole. Było miło i sympatycznie. Najpierw bawiliśmy się w podchody w pobliskim lesie. Grupa szukająca ( dzieci z Łabiszyna ) musiała odnaleźć liściki z siedmioma zadaniami do wykonania. Poradziła sobie świetnie. Następnie rozegraliśmy na "Orliku" mecz piłki nożnej. Po powrocie do szokły bawiliśmy się w szperacza. Było dużo zamieszania i śmiesznych sytuacji. Późnym wieczorem przy pizzy i kebabie oglądaliśmy interesujące filmy. A po kolacji udaliśmy się na salę gimnastyczną. Mam nadzieję, że uczniowie miło będą wspominać tę " szaloną " noc. Opiekunami na noclegu byli: pani Aldona Krupecka, pan Marcin Bajek i pani Elżbieta Szymczak.
Zapraszamy do galerii.
WYCIECZKA DO TORUNIA
20 kwietnia 2013r. uczniowie naszej szkoły brali udział w edukacyjnej wycieczce do Torunia w ramach 13 Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Młodzież uczestniczyła w różnego rodzaju zajęciach, wykładach i pokazach. W trakcie warsztatów „Zrób sobie zdjęcie 3D” poznaliśmy, w formie interaktywnej, arkana techniki powstawania filmów i zdjęć trójwymiarowych oraz obejrzeliśmy wystawę stereogramów. Ciekawy pokaz „Chemiczne wojny” i interesujący wykład z pokazem „Jak to z tą chemią było” pozwoliły pogłębić swoją wiedzę z chemii. Rozwijaniu zainteresowań chemią i fizyką sprzyjały również warsztaty „Mobilne laboratorium - analiza wody, zrób to sam” oraz impreza interdyscyplinarna „Namiot przygód”. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać różne doświadczenia związane z oznaczaniem parametrów charakteryzujących zanieczyszczenie wód, ścieków i gleb, a także wyprodukować krem do rąk, żel lub kulki musujące do kąpieli oraz np. sprawdzić, czy pojazdy (zabawki) wyposażone w baterie słoneczne będą poruszały się pod wpływem działania światła z lampki. Wrażeń było co nie miara ;) Na koniec wycieczki wszyscy uczestnicy odpoczęli w wygodnych fotelach podczas oglądania widowiska w sali planetarium zatytułowanego „Kosmiczna apokalipsa”. Tematyka spektaklu skłoniła wszystkich do głębokich przemyśleń.
Migawki z sobotniego wyjazdu można podziwiać w naszej galerii oraz na stronie www.festiwal.torun.pl
Opiekunami wycieczki były E. Szymczak, A. Krupecka, J. Komasińska.
MAMY LAUREATA !!!
26 marca 2013r. ogłoszono wstępne wyniki III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii. Uczeń naszej szkoły, Kamil Wiśniewski został laureatem tego konkursu. W związku z tym nabył uprawnienia:
Kamil Wiśniewski wraz ze swoim opiekunem, nauczycielem przygotowującym go do w/w konkursu, został zaproszony na uroczystą galę laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów, która odbyła się 16 kwietnia 2013r. Na uroczystości tej Pani Kurator Oświaty Anna Łukaszewska i Pani Wojewoda Ewa Mes wręczyły laureatom pamiątkowe statuetki i zaświadczenia z wymienionymi wyżej uprawnieniami oraz podziękowania i gratulacje nauczycielom, za uzyskanie wysokich wyników przez ich uczniów.
Ja również gratuluję Kamilowi i życzę mu dużo szczęścia, spełnienia marzeń oraz dalszych sukcesów – nie tylko edukacyjnych
Elżbieta Szymczak – nauczyciel przygotowujący Kamila do konkursu.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii oraz na stronie http://www.kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?page=3560
Konkurs pięknego czytania
Jak co roku Biblioteka Publiczna im. J. Gerpe w Łabiszynie z okazji Tygodnia Bibliotek zorganizowała konkurs pięknego czytania pod hasłem "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 0 - VI SP.
W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Rosińska z klasy"0", Wiktoria Rucińska z klasy 1, Julia Przybylak z klasy 3, Kamil Serafin i Kornelia Cudo z klasy 4. Uczniowie czytali najpiękniejsze fragmenty ulubionych książek i prezenowali je w kilku zdaniach, by zachęcić innych do czytania wybranej pozycji.
I sukces WSZYSTKICH uczestników, bo nikt nie wyszedł z Domu Kultury bez chćby wyróżnienia. Julia Przybylak zajęła II miejsce, zaś Kamil Serafin III miejsce.
Oto linki do zdjęć z imprezy:
http://palukitv.pl/galerie/galerie/konkurs-pieknego-czytania-labiszyn-9-v-2013.html
Wielkie brawa dla wszyskich. Gratulacje.
Agnieszka Maciejewska - Balcerzak
Klasa V trzyma formę
W ramach realizacji programu "Trzymaj formę" uczniowie klasy piątej poszukiwali śladów zdrowia w utworach polskich poetów i twórczości rówieśników zamieszczonej w Internecie. Analizowaliśmy wspólnie wiersze, by następnie przejść do samodzielnego tworzenia tekstów. Próby bardziej lub mniej udane, ale starania ogromne. Kilka prac wyróżniliśmy, umieszczając je na klasowej gazetce. Poza tym będzie również nagroda w postaci możliwości publicznego zaprezentowania efektów pracy na apelu szkolnym, posumowującym realizację programu.
Oto najlepsze teksty:
Julia Chłodzińska Zdrowie
Odżywiaj się zdrowo.
Miej chipsy za sobą
I wcinaj jogurty.
Człowieku młody,
Pij dużo wody
I nie jedz na siłę,
Dla brzucha twego to niemiłe!
Zdrowym być Roksana Nowak
Co zrobić, by zdrowym być?
Na przykład dużo wody pić.
Jeść owoce i warzywa,
To na cerę dobrze wpływa.
Dużo biegać, dużo ćwiczyć,
Aby więcej już nie przytyć.
Zjadać jabłko i marchewkę,
Żeby ładną mieć sylwetkę.
Każdy człowiek ci to powie:
Najważniejsze jest zdrowie!
Paweł Nowak Do kolegi
Nie jedz chipsów, nie pij coli,
bo cię brzuszek dziś rozboli.
Jedz owoce i warzywa,
bo to zdrowo cię odżywia.
Dużo sportu, dużo ruchu.
Trzymaj formę nasz leniuchu!
Wiktoria Światowa Nauczka
Ta historia ci opowie,
Co się mieści w mojej głowie.
Dużo serca w to ja wkładam,
Gdyż marchewkę tylko jadam.
Mama krzyczy: jedz kapustę!
A ja wolę dania tłuste.
I pietruchy już nie ruszę,
No bo przecież ja nie muszę.
Co mi tam te witaminy
Po nich robię kwaśne miny.
Jem grapefruity, pomarańcze
tylko wtedy, kiedy tańczę.
A diagnoza? Awitaminoza!
W roli głównej głupia koza.
Witaminy jem od dzisiaj
Mniej golonki, rzadziej ptysia.
Wśród wybranych do recytacji wierszy znalazły się również utwory Jana Kochanowskiego, Kazimierza Wierzyńskiego i Juliana Tuwima.
Gratulacje dla młodych poetów.
Agnieszka Maciejewska - Balcerzak
Nowa galeria Klasa V przy pracy intelektualnej została dodana do albumu fotograficznego
Testy to ich specjalność
No może jeszcze nie, ale wkrótce - któż to wie?
Ćwiczą. A najważniejsze jest to, że chcą.
Zapraszam do galerii zdjęć.
Agnieszka Maciejewska - Balcerzak
Nowa galeria Klasa I Gimnazjum węglem w promieniach słońca została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Klasa IV w plenerze została dodana do albumu fotograficznego
Słońcem malowane
Sukcesy Maluchów w konkursie plastycznym o tematyce pożarniczej
10 maja w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". Celem jego było zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Konkurs prowadzony był w sześciu grupach wiekowych, a jego wyniki przedstawił i nagrodził zwycięzców - p. Jan Męczyński, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubostroniu.
Oto wyniki konkursu na etapie gminnym:
I grupa wiekowa (przedszkole)
wyróżnienia: Krzysiu Kotlarek, Damian Janowski, Karol Kłysz, Kuba Niewolak
II grupa (kl. I - III)
I miejsce - Wiktoria Rucińska kl. I
III miejsce - Bartek Wiliński kl. I
IV miejsce - Kacper Robak kl. III
GRATULACJE
Halina Błaszczyk
Spotkanie z Barbarą Gawryluk
We wtorek, 7 maja, uczniowie klasy III SP pojechali do Biblioteki Publicznej w Łabiszynie na spotkanie ze znana pisarką. Dzieci dyskutowały z panią Barbarą Gawryluk o jej książkach, pracy, życiu prywatnym, zadawały ciekawe pytania. Bohaterowie książek to mali bohaterowie, którzy znajdują się wokół autorki. Historie opisywane w książkach, są wzruszające, zabawne i pełne ciepła. Autorka pisze już od kilku lat, chociaż od dawna miała taki zamiar.
Na zakończenie uczniowie mieli możliwość kupienia książek pani Barbary Gawryluk z autografem autorki. Dzieci serdecznie podziękowały za świetne spotkanie.To było ciepła i serdeczna wizyta.
Mam nadzieję, że dzisiejsza wyprawa do biblioteki jeszcze bardziej zachęci uczniów do czytania.
Monika Nowak
Nowa galeria Lekcja historii - prezentacje o I wojnie światowej została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Święto Konstytucji 3 Maja - apel została dodana do albumu fotograficznego
8 maja 2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i wiedzą. Największe brawa dla AGATY SIKORY z klasy I gimnazjum, która zajęła drugie miejsce w konkursie z języka angielskiego. Gratulacje :)
W roku szkolnym 2012/2013 został zrealizowany projekt gimnazjalny "Czasopismo młodzieżowe". Uczniowie opracowali zestaw ciekawych artykułów w języku angielskim i niemieckim. Główną tematyką tekstów są problemy, z którymi boryka się współczesna młodzież. Zachęcamy serdecznie do lektury naszego czasopisma, zamieszczonego na ściennej gazetce językowej.
W projekcie udział wzięli:
Dominika Wiktorowicz, Julia Lisewicz, Piotr Mazurkiewicz, Paweł Mazurkiewicz, Mateusz Sęk, Kamil Osiński, Karolina Dyl, Marta Leśniewska, Mateusz Włodarczak
Opiekę sprawowały:
Emilia Motko-Kotlarek i Agnieszka Pogiel-Kantorska
Egzaminacyjny maraton gimnazjalistów
Gimnazjaliści zakończyli egzaminacyjny maraton. 23 kwietnia, uczniowie klasy III napisali EGZAMIN z języka polskiego oraz z historii i WOS-u. Następnego dnia zmierzyli się z częścią przyrodniczo – matematyczną a ostatniego z językiem nowożytnym. Wyniki egzaminu poznamy w połowie czerwca. Uczniowie odetchnęli z ulgą - egzaminy za nimi! Jednak teraz powinien toczyć się bój o dobre świadectwa - oceny ze świadectwa również liczą się i mogą zadecydować o przyjęciu do wymarzonego liceum.
Powodzenia! J. Jasewicz
Klasa III gimnazjum na VII Powiatowych Targach Szkolnych w Żninie
Podczas tegorocznych Powiatowych Targów Szkolnych w Żninie zaprezentowało się wiele placówek ponadgimnazjalnych z regionu, a nasi gimnazjaliści chętnie zapoznawali się z ofertą przez nie przygotowaną. W tym roku targi zostały zorganizowane w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej. Była to doskonała okazja, by zdecydować się na wybór dalszego kierunku kształcenia, natomiast dla szkół ponadgimnazjalnych szansą na zaprezentowanie oferty edukacyjnej oraz pozyskanie jak największej liczby potencjalnych uczniów. Opiekunami uczniów podczas wycieczki była p. Julita Jasewicz i p. Elżbieta Szymczak.
Galeria:
http://www.palukitv.pl/galerie/galerie/vii-powiatowe-targi-szkolne-znin-5-iv-2013.html
Weronika z kl. I finalistką Turnieju "Malowane słowem"
28 kwietnia w Pałacu w Lubostroniu został rozstrzygnięty Turniej Słowa "Słowne Inspiracje - Artystyczne Kreacje" w kategorii "Malowane słowem". Organizatorem przedsięwzięcia był Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy. Powołane przez organizatora jury, pod przewodnictwem artysty plastyka - p. Katarzyny Wolskiej, oceniło wszystkie prace plastyczne zgłoszone do turnieju i wyłoniło laureatów, których dzieła wzięły udział w wernisażu w pałacu lubostrońskim. Dodatkowym wyróżnieniem jest możliwość udziału w warsztatach ilustratorskich, które odbędą się w czasie wakacji letnich w galerii WOKiS w Bydgoszczy.
Weronika Omasta z kl. I, jako jedyna przedstawicielka powiatu żnińskiego, została wytypowana do nagrody w swojej kategorii wiekowej (klasy I - III).
Wielkie brawa dla małej artystki.
Halina Błaszczyk