30 września obchodziliśmy w szkole ,,Dzień Chłopaka''. Z tej okazji dziewczyny przez radiowęzeł czytały chłopcom wiersze, składały życzenia oraz dedykowały piosenki. Uruchomiono również szkolną pocztę roznoszenia listów i kartek. W tym dniu chłopcy otrzymali słodki upominek: starsi ciasto, które upiekły dziewczyny oraz mamy, a młodsi baloniki z przyczepionym cukierkiem. Do słodkości zostały dołączone indywidualne życzenia. Dzień wcześniej na korytarzu zawisły wykonane przez dziewczęta plakaty z przysłowiami o chłopakach oraz dotyczące pochodzenia imion męskich. Całość imprezy przygotowały uczennice z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami.
Zapraszamy do galerii: Aldona Krupecka i Agnieszka Pogiel - Kantorska
11 października w sposób bardzo uroczysty obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Ucznowski pod kierunkem opiekunów przygotował akademię podczas, której podziękowano nauczycielom oraz obsłudze za poświęcenie, życzliwość i trud wkładany w edukację oraz wychowanie. Wyrazem tej wdzięczności oprócz ,, ciepłych'' słów były także kwiaty, które wręczono wszystkim pracownikom szkoły.
Zapraszamy do galerii:
Aldona Krupecka i Agnieszka Pogiel - Kantorska
Jesień z Teatrem Muzycznym, wizyta w świetlicy
W piątek, 18 października, uczestnicy Teatru Muzycznego znowu pojawili się w świetlicy środowiskowej. Uczniowie pod kierunkiem pani Haliny Błaszczyk i pani Moniki Nowak, przygotowali krótki program artystyczny o tematyce jesiennej, a potem to się dopiero działo...
Nastąpiła wielka jesienna zabawa. Goście i uczestnicy Teatru Muzycznego dzielnie pracowali w grupach i wykonywali jesienne plakaty. Były na nich jesienne skojarzenia, jesienne przysłowia, jesienne wesolutkie obrazki. Plakaty wręcz mieniły się pieknymi kolorami obecnej pory roku.
Potem nadeszła uroczysta chwila wręczenia nagród dla najlepszych, a najlepsi byli właściwie wszyscy...
Był też pyszny słodki poczęstunek, jesienne zabawy z piosenką. Oj, było wesoło.
Dziękujemy pani Zofii Czyżewskiej za okazaną pomoc i bardzo owocną współpracę.
To nic, że impreza się skończyła. Zapraszamy już na następne spotkanie!!!
Stoi pociąg
na peronie-
żółte liście ma w wagonie
i kasztany, i żołędzie-
dokąd z nimi jechać będzie?
Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.
Monika Nowak
Zapraszamy do szkolnej biblioteki !!!
24 października przypada Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Wizyta w bibliotece – obowiązkowa :)
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Od 1999 roku w październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto zostało ustanowione przez International Association of School Librarianship- IASL (Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego).
Obchody święta w naszej szkole:
- zwiększenie limitu wypożyczeń do czterech książek;
- Maraton Czytelniczy trwa: każdego trzeciego dnia miesiąca zostanie ogłoszony na gazetce przed biblioteką Najlepszy Czytelnik ze szkoły podstawowej i gimnazjum;
- na długiej przerwie w poniedziałki i czwartki głośno czytamy fragmenty ulubionych książek (zgłoszenia u Pań bibliotekarek);
- więcej wystaw tematycznych książek w bibliotece;
- 24 października w dniu międzynarodowego święta Biblioteki Szkolnej odbędzie się konkurs wiedzy o baśniach dla szkoły podstawowej i wiedzy o książkach dla gimnazjalistów.
ZAPRASZAMY !
J. Jasewicz
"Błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II był mistrzem dialogu. Nie tylko w sensie teoretycznym. Jego pouczające słowa o tym zagadnieniu zyskiwały niezwykłą siłę oddziaływania i swoisty blask prawdziwości poprzez prezentowaną przez Papieża unikalną postawę w kontakcie z drugim człowiekiem. Cechował ją niezwykły wręcz szacunek dla tego „innego”, z którym się spotykał, budowany na respektowaniu jego ludzkiej godności. Wynikała ona ze świadomości, że każdy człowiek ma przecież Boży rodowód, nawet jeśli tego nie uznaje lub jeszcze nie odkrył."
Dnia 6 października w parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Jabłówku oraz dnia 13 października w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej odbył się montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie Jana Pawła II. Uczniowie Zespołu Szkół w Lubostroniu przypomnieli mieszkańcom najważniejsze wydarzenia Wielkiego Rodaka
Zapraszam do galerii zdjęć. Magdalena Olszewska-Sikora
Pasowanie na ucznia w naszej szkole
Piątek, 11 października był dla uczniów klasy pierwszej wyjątkowym świętem, odbyło się bowem pasowanie na ucznia. W towarzystwie pani dyrektor, pani wicedyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości, nasi najmłodsi uczniowie zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej.
Była poważna obietnica, było mnóstwo życzeń, a także pasowanie na ucznia potężnym ołówkiem. Nie obyło się bez dyplomów i upominków dla naszych dzielnych pierwszaków.
Dzieci w zamian pośpiewały, zarecytowały i potańczyły, przedstawiając krótki program artystyczny.
Życzymy wam, żeby przez rok cały
Wszystkie kłopoty was omijały.
Każdy z was niech zbiera liczne pochwały
I niech się stanie zuchem wytrwałym.
Monika Nowak
Teatr Muzyczny zawitał w świetlicy socjoterapeutycznej.
W piątek, 4 października, Teatr Muzyczny działający pod kierunkiem p. M. Nowak i p. H. Błaszczyk, jesiennym spotkaniem w świetlicy, zainaugurował kolejny rok swojej działalności.
Rozwiązując zagadki, uczestnicy spotkania zdobyli mnóstwo informacji na temat szarug i "złotej" jesieni. Ważnym punktem był konkurs plastyczny. Dzieci musiały wykazać się pomysłowością i wyobraźnią, gdyż konkursowym tematem przewodnim była plastyczna interpretacja pojęcia JESIEŃ...
Zaangażowanie było duże!!! Prace piękne!!! Nagrody atrakcyjne!!!
Dopisywał też humor. Wszyscy świetnie się bawili. Był również "słodki przerywnik".
Dziękujemy pani Zofii Czyżewskiej za współpracę przy organizacji spotkania.
Pani Monika Nowak zaprasza do galerii zdjęć.
Halina Błaszczyk
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Uroczyste Zakończenie Gimnazjum.
Dnia 5 czerwca obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji zaprezentowano montaż słowno- muzyczny. Zorganizowano także konkurs dla klas IV - VI i gimnazjum. Każdą klasę reprezentował trzy osobowy zespół, a zmaganiom grup przyglądała się społeczność uczniowska. Było wiele emocji i wrażeń. Wszyscy świetnie się bawili, lecz ten dzień był również okazją, aby .zastanowić się, jakich spustoszeń na swojej planecie dokonuje człowiek i co należy zrobić żeby to zmienić Imprezę przygotowały panie: Elżbieta Szymczak i Aldona Krupecka. Za pomoc dziękujemy pani Romanie Brzykcy oraz jury, które oceniało wiedzę uczniów: pani wicedyrektor Ewie Kaczmarek, pani Monice Gnutek i panu Łukaszowi Kucharskiemu.
Zapraszamy do galerii.
PROJEKT GIMNAZJALNY
"Gazetka anglo- i niemieckojęzyczna o problemach młodzieży"
Grupa uczniów Gimnazjum w Lubostroniu realizowała projekt polegający na tworzeniu tekstów w języku angielskim i niemieckim, które złożyły się na gazetkę o problemach młodzieży. Poniżej prezentujemy efekty pracy gimnazjalistów i nauczycieli prowadzących:
p. Emilii Motko-Kotlarek i Agnieszki Pogiel-Kantorskiej.
Str.1.pdf 1.pdf 2.pdf 3.pdf 4.pdf 5.pdf 6.pdf 7.pdf 8.pdf 9.pdf Ostatnia_str..pdf
ZAPRASZAMY DO LEKTURY :)
Wyróżnienie dla Mikołaja z klasy I
W maju, został rozstrzygnięty Powiatowy konkurs plastyczny pod hasłem "Nie pal przy mnie, proszę". Był on przeprowadzony w ramach Programu edukacji antytytoniowej, realizowanego w kl. I - III. Tematyka konkursowej pracy plastycznej nawiązywała do profilaktyki antytytoniowej, ograniczenia palenia i jego negatywnego wpływu na zdrowie. W sposób regulaminowy i pomysłowy, zilustrował hasło przewodnie - "Nie pal przy mnie, proszę" - Mikołaj Balcerzak z kl. I, który w powiatowym konkursie zdobył wyróżnienie.
Brawo!
Halina Błaszczyk
Dla mam - wszystkiego naj, naj...!
... są klucze do zamykania, do otwierania brama,
oczy są do patrzenia, do kochania jest mama! ...
24 maja w świetlicy socjoterapeutycznej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki. Uczniowie z kl. I, III i IV przygotowali i zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Były życzenia, kwiaty, słodkości i chwile wzruszeń ... Niespodzianką dla mam były również konkursy, przygotowane przez dzieci. Mamy chętnie w nich uczestniczyły i super się bawiły.
Zapraszam do galerii.
Halina Błaszczyk
Origami w klasie III
Origami to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, a rozwinięta w Japonii. Uczniowie klasy III na kółku plastycznym postanowili zapoznać się z tą sztuka. Począwszy od drobnych elementów, dzieci stworzyły w efekcie wspaniałe dzieła, by 26 maja wręczyć je mamom wraz z życzeniami. Praca zajęła uczniom ponad miesiąc, wymagała niezmiernej cierliwości i staranności. Instruktażu udzielała wytrwale pani Teresa Król, bardzo dziękujemy!
Jakie wyniki? Przekonajcie się sami, obejrzyjcie galerię zdjęć.
Monika Nowak
Nowa galeria Origami w klasie III została dodana do albumu fotograficznego
Rozstrygnięcie regionalnego konkursu "Zachowaj Piękno Pałuk na kolejne tysiąclecie"
24 maja w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz wystawa prac wyróżnionych w konkursie. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym przedsięwzięciu, promując piękno Pałuk. Wśród wszystkich wysłanych prac, zostało nagrodzone dzieło małego artysty z klasy III. Wyróżnienie przypadło Kacprowi Cudo.
Należy również pochwalić dwie utalentowane uczennice naszej szkoły: Julię Balcerzak, która zdobyła III miejsce oraz Wiktorię Janowską, która otrzymała wyróżnienie. Dziewczynki te uczestniczyły w konkursie z ramienia Koła Plastycznego przy Łabiszyńskim Domu Kultury.
Wielkie brawa dla nagrodzonych!!!
Pani Agnieszka Maciejewska - Balcerzak zaprasza do galerii zdjęć.
Monika Nowak
Nowa galeria XIV edycja konkursu "Zachowaj piękno Pałuk..." została dodana do albumu fotograficznego
Akcja promowania czytel nictwa
Klasa III gimnazjum wzięła udział w projekcie czytelniczym i przez kilka tygodni zbierała informacje o ulubionej literaturze z dzieciństwa naszych nauczycieli. Efektem ich pracy jest specjalna wystawka i gazetka przed biblioteką przedstawiająca książki, które zapadły w sercu naszym belfrom.
Dzięki zebranym informacją można się dowiedzieć np. jaka była ulubiona literatura z lat szkolnych naszej pani dyrektor. O czym opowiadają „Klechdy domowe” a kto z nauczycieli uwielbiał czytać o przygodach Tomka. Wszystkie te książki są dostępne w naszej bibliotece a niektóre, zapomniane, już trafiły do młodszych czytelników.
Grupa projektowa – klasa III gimnazjum
Koordynator – J. Jasewicz
Klasa III gimnazjum wzięła udział w projekcie czytelniczym i przez kilka tygodni zbierała informacje o ulubionej literaturze z dzieciństwa naszych nauczycieli. Efektem ich pracy jest specjalna wystawka i gazetka i przed biblioteką przedstawiająca książki, które zapadły w sercu naszym belfrom. Koordynator projektu – Julita Jasewicz (bibliotekarz)
Dzięki zebranym informacją można się dowiedzieć np. jaka była ulubiona literatura z lat szkolnych naszej pani dyrektor. O czym opowiadają „Klechdy domowe” a kto z nauczycieli uwielbiał czytać o przygodach Tomka. Wszystkie te książki są dostępne w naszej bibliotece a niektóre, zapomniane już trafiły do młodszych czytelników.
Grupa projektowa – klasa III gimnazjum
Koordynator – J. Jasewicz
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Panie bibliotekarki przygotowały w kwietniu akcje promowania czytelnictwa i konkursy dla klas. Podczas obchodów X Tygodnia Bibliotek oraz 65 rocznicy działalności Łabiszyńskiej Biblioteki – 13 maja zostały rozstrzygnięte i nagrodzone następujące konkursy:
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Bibliotekarze: Julita Jasewicz, Danuta Kuśnierz.
"Książka uczy, książka bawi, książka wszystkich zaciekawi"
Opiekunowie Teatru Muzycznego, pani Halina Błaszczyk i pani Monika Nowak zorganizowały Gminny Konkurs Plastyczny "Książka uczy, książka bawi, książka wszystkich zaciekawi". Napłynęło wiele ciekawych prac z różnych placówek dydaktyczno - wychowawczych.
Dnia 14 maja jury w składzie: pani dyrektor Ewa Kaczmarek, pani Zofia Czyżewska - opiekun Świetlicy Środowiskowej w Lubostroniu oraz nauczyciel plastyki, pani Agnieszka Maciejewska - Balcerzak, wybrało jedenaście najlepszych prac plastycznych, a było w czym wybierać! Po burzliwych obradach jury ostatecznie uhonorowało jedenaście najlepszych prac. W kategorii klas 0-I pierwsze miejsce zajęła Weronika Omasta ze Szkoły Podstawowej w Lubostroniu. Miejsce drugie przypadło Szymonowi Kruszce ze Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie, natomiast miejsce III uzyskał Bartosz Wiliński ze Szkoły Podstwowej w Lubostroniu. Było też wyróżnienie dla Katarzyny Dąbrowskiej ze Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie. W kategorii klas II-III wygrał Kacper Bizon ze Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie. Julia Kadow ze Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie uzyskała II miejsce, natomiast na III miejscu uplasowała się Nikola Różańska ze Szkoły Podstawowej w Lubostroniu. Wyróżnienia otrzymali: Dawid Rozwarski ze Szkoły Podstawowej w Lubostroniu, Natalia Kubicka ze Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie. Były również nagrody specjalne dla Karoliny Skrzeszewskiej z Przedszkola w Łabiszynie oraz dla Jacka Nowaka ze Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie.
Dnia 17 maja w Świetlicy Środowiskowej w Lubostroniu, odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla naszych zwycięzców. Oprawę artystyczną zapewnili mali aktorzy Teatru Muzycznego poprzez zaprezentowanie przedstawienia teatralnego pt. "W krainie bajek". Były zagadki, pytania o bajkowej tematyce, był także słodki poczęstunek i ciepła, serdeczna atmosfera.
Składamy serdeczne podziękowania dla pani Zofii Czyżewskiej za pomoc w organizacji imprezy, dziękujemy również jury, uczestnikom konkursu, małym aktorom oraz przychylnym widzom!
Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.
Monika Nowak