Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Turniej Słowa w Żninie.
(Agnieszka Maciejewska-Balcerzak)
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu EKOPAK klasy I gimnazjum.
(A. Maciejewska-Balcerzak)
"Nie pal przy mnie, proszę"
W bieżącym roku szkolnym, uczniowie kl. I - III kontynuują realizację programu antytytoniowego. Dzięki niemu porządkują i poszerzają informacje na temat zdrowia oraz szkodliwości dymu papierosowego.
14 marca odbyło się spotkanie z p. pielęgniarką I. Borzych, na którym oprócz prelekcji, popartej plakatami i ciekawostkami, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny.
Jury w składzie: p. wicedyrektor E. Kaczmarek i p. pielęgniarka, zdecydowało nagrodzić i wyróżnić następujących uczniów:
Oliwię Rucińską z kl. I, Szymona Bujaka z kl. II, Julkę Dąbkiewicz z kl. I, Oskara Ossowskiego z kl. II i Nikolę Różańską z kl. III.
Brawo!
Pani Monika Nowak zaprasza do galerii.
Halina Błaszczyk
W konkursie wzięli udział najlepsi znawcy ortografii z poszczególnych klas.
Są już wyniki szkoły podstawowej. Oto punktacja zwycięzców i pozostałych uczestników:
- I miejsce- Julia Balcerzak (kl. IV)-91pkt. na 99 możliwych
- II miejsce- Julia Przybylak (kl. IV) -90 pkt.
- III miejsce- Julia Chłodzińska (kl. VI) - 87 pkt.
- Katarzyna Dypolt (kl. V) - 82 pkt.
- Kornelia Cudo (kl. V) - 80 pkt.
- Kamil Serafin (kl. V) - 77 pkt.
- Julia Hełminiak (kl. V) - 71 pkt.
- Anna Wiatr (kl.V) - 66 pkt.
Oto zwycięzcy grupy gimnazjalistów:
- I miejsce- Weronika Miler (kl. II) - 80 pkt. na 97 możliwych
- II miejsce- Aleksandra Wilińska (kl. I) - 74 pkt.
- III miejsce- Oliwia Przybylak (kl. II) - 72 pkt.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Agnieszka Maciejewska-Balcerzak, Regina Słowińska
WIELKI SUKCES MAŁYCH AKTORÓW NASZEJ SZKOŁY
28 marca Teatr Muzyczny wziął udział w XI Festiwalu Przedstawień Szkolnych NA AFISZU. Organizatorem był Miejski Dom Kultury w Barcinie. Podczas festiwalu swój artystyczny dorobek prezentowały grupy teatralne ze szkół powiatu żnińskiego, a wśród nich: "Wiolinki" - teatr z naszej szkoły!
Nasi aktorzy to uczniowie kl. I, II i IV:
Oliwia Rucińska, Wiktoria Swoińska, Wiola Jarolewska, Wiktoria Rucińska, Zosia Rambowicz, Julka Pijarowska, Gracjan Motławski, Kuba Niewolak, Dominik Jankowski i Kacper Robak.
Opiekunkami teatru są: p. Monika Nowak i p. Halina Błaszczyk.
Teatr Muzyczny zaprezentował przedstawienie w formie kabaretu o tematyce zdrowotnej pt."Babciu, opowiedz mi bajeczkę" i ... wesoło, z przytupem, szybko "zaklepał" sobie miejsce wśród najlepszych.
Teatr zdobył wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych, a Kacper Robak, za efekty dźwiękowe w spektaklu - Nagrodę Specjalną Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Barcinie.
Wielkie gratulacje dla naszych aktorów!
Opiekunowie teatru: Monika Nowak i Halina Błaszczyk
Dnia 4 czerwca obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji zaprezentowano montaż słowno - muzyczny pt. ,,Spełnione marzenia" oraz zorganizowano konkurs ekologiczny dla klas IV-VI i gimn. Każdą klasę reprezentował trzy osobowy zespół, a ich zmaganiom przyglądała się społeczność uczniowska pod opieką nauczycieli. Było wiele emocji i wrażeń.Ten dzień był także okazją by uświadomić uczniom,że działanie przeciwko naturalnemu środowisku to działanie przeciwko samemu sobie. Imprezę przygotowały: pani Aldona Krupecka i pani Aleksandra Jakubczyk. Za pomoc dziękujemy panu Piotrowi Szczepańczykowi, panu Tomaszowi Maciejewskiemu oraz jury, które oceniało wiedzę i umiejętności uczniów: pani wicedyrektor Ewie Kaczmarek, pani Marzenie Urban oraz Beacie Wiącek.
Wyniki konkursu:
Z klas IV-VI:
I miejsce zajęła kl.IV w składzie:Julia Balcerzak, Julia Przybylak, Kacper Cudo
W gimnazjum:
I miejsce kl. II w składzie: Oliwia Przybylak, Krzysztof Bujak, Agata Sikora
W dniach 29.04 do 4.05. odbędzie się w Kielcach największa impreza juniorska / do lat 18-tu/ w Polsce.
Na Mistrzostwa Polski Juniorów tym razem wybiera się aż 9 osobowa ekipa bilardzistów z Pałuk. Nasz region będzie reprezentowany przez Radka Gizińskiego z UKS Lubostroń, Madgę Bonek i Mateusza Kurasa z UKS Łabiszynianka Łabiszyn oraz sześciu zawodników z UKS Dragon Janowiec Wlkp. Są to : Sandra Krystosik , Piotr Swacha, Konrad Górczewski, Mikołaj Budzicki, Maciej Felski oraz Mikołaj Drożdżyński.
Opiekunami tak licznej grupy będą Adam Bonek i Jaromir Brodecki. Z licznej grupy bilardzistów tylko Magda Bonek zdobyła już poprzednio medal na Mistrzostwach Polski Juniorów. I chociaż do zdecydowanych faworytów nikt z pałuckiej ekipy się nie zalicza to jednak liczymy na dobry wynik i przynajmniej dwa medale.
Stefan Kryszak
W Dniu Babci i Dziadka
"...Dawno temu babcia z dziadkiem w piaskownicy się kłócili o łopatkę.
Dziś na spacer idą sobie, a gdy wrócą, ja im kawę dobrą zrobię,...
bo ważne, że są z nami, z fajnymi dzieciakami!
Niech żyją długi czas i mocno kochają nas!..."
We wtorek, 21 stycznia, grupa uczniów naszej szkoły, przygotowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
W pierwszej części zaprezentowana została wzruszająca inscenizacja, której podsumowaniem było złożenie życzeń i wręczenie serc, przygotowanych przez dzieci.
W drugiej częsci spotkania prezentowały się babcie i dziadkowie. Odbył się turniej tańca, w którym najlepsza okazała się Jagoda, w parze ze swoim dziadkiem. W muzycznej "zabawie z krzesłami" zwycięzcą został dziadek Kamila, natomiast w konkursie "Dobrze się znamy", najwięcej identycznych odpowiedzi udzieliły trzy pary: Zosia i Wiktoria ze swoimi babciami oraz Olek z dziadkiem. BRAWA! Ostatnim punktem spotkania była nauka tańca woogie - boogie. Wszyscy uczestnicy spisali się wzorowo, opanowując podstawowe kroki.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla babć, dziadków i wnuków.
Było wesoło, miło, a przede wszystkim bardzo rodzinnie.
Dziękuję za współpracę, opiekunowi Świetlicy Środowiskowej, p. Tereni Osińskiej.
Halina Błaszczyk
Zapraszam do galerii zdjęć.
Dnia 06 grudnia obchodziliśmy w szkole ,,Mikołajki" Z tej okazji samorząd uczniowski pod kierunkiem opiekunów przygotował ,,Loterię Mikołajkową". Za złotówkę można było wylosować wspaniały upominek. W tym samym czasie po szkole chodziło dwóch ,,Mikołajów''w towarzystwie ,,elfów.'' Odwiedzali oni poszczególne klasy i wręczali słodki upominek. Było miło i sympatycznie. Wielu uczniów w tym dniu przyszło w czapce św. Mikołaja.
MISTERIUM WIELKOPOSTNE
„Był zwyczajny przedświąteczny dzień,
Ulicami miasta wolno szedł pobity, poraniony Człowiek.
Powolutku stawiał każdy krok,
Przygarbiony dźwigał ciężki krzyż.
Kim On jest?
Pytali ludzie.”(…)
Dnia 11 kwietnia w Zespole Szkół oraz 17 kwetnia w kościele pw.św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu odbyło sie przedstawienie słowno-muzyczna przybliżająca ZBAWCZE DZIEŁO JEZUSA.
„Twoja ostatnia droga, droga krzyżowa, Chryste, ściągnęła wielkie rzesze ludzi. Jedni przyszli, by popatrzeć na to ciekawe widowisko, inni, by zobaczyć Twoją hańbę, upokorzenie, klęskę, jeszcze innych przywiodło współczucie. I ja tam byłem, Panie. Kim byłem?”(…)
Inscenizacja dostarczyła wszystkim wyjątkowych przeżyć i wzruszeń oraz refleksji nad postępowaniem współczesnego świata.
„Co pomyślę, zbyt rozumne.
Co odczuwam, zbyt łatwe.
Co wypowiadam, zawsze za małe.”
zapraszam do galerii zdjęć. M. Sikora.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
"Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. "
W dniach 24 - 26 marca uczniowie Zespłu Szkół w Lubostroniu wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. W czasie rozważań i nauk towarzyszyły nam słowa Ewangelii wg św. Jana "Ja jestem światłośią świata. Kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności,(....)" Pierwszego i drugiego dnia w szkole uczniowie przygotowywali się do marszu ewangelizacyjnego, poprzez wykonywanie transparentów, instrumentów muzycznych oraz nauki śpiewu. Na zakończenie rekolekcji wszyscy uczniowie radosnym śpiewem głosili Dobrą Nowinę uliczkami Lubostronia. Rekolekcje zakończone zostały uroczystą Mszą św., której przewodniczył ksiądz rekolekcjonista. Zapraszam do galerii. Magdalena Olszewska-Sikora.
Wszyscy powinniśmy uczestniczyć w tym cudzie,
Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego to jakby ogromny chór, utworzony z dzieci całego świata, które razem śpiewają Bogu swoje «oto jestem» — wyrażając je poprzez modlitwę, entuzjazm i konkretne zaangażowanie!
Swoje wielkie serce dla misji okazali również nasi uczniowie z koła misyjnego, którzy samodzielnie wykonali kartki świąteczne i zorganizowali kiermasz na cele misji.
Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Magdalena Olszewska-Sikora
Dzień 21 marca został ogłoszony w naszej szkole Dniem Samorządności. Na apelu, który rozpoczął się o godz. 8.00 pani dyrektor Ewa Kaczmarek przekazała władzę uczniom. W tym dniu przedstawiciele samorządów uczniowskich i trójek klasowych wcielili się w role dyrekcji oraz nauczycieli. Prowadzili lekcje i pomagali dyżurować podczas przerw. Stworzono specjalny pokój nauczycielski dla nowego grona.Dużą niespodzianką było przybycie do szkoły pana burmistrza postać, którego odegrał Krystian Strzyżewski. Pochwalił on idę krzewienia w szkole samorządności. Było wesoło i sympatycznie, a przede wszystkim inaczej niż zwykle. Niezwykłości temu dniu dodawały kolorowe stroje uczniów. To efekt ogłoszenia z okazji przypadającego na ten dzień pierwszego dnia wiosny konkursu - na najbarwniej ubranych uczniów. Organizatorami tego małego zamieszania byli członkowie samorządów uczniowskich: szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z opiekunkami: panią Agnieszką Pogiel-Kantorska oraz panią Aldoną Krupecką. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Konkurs plastyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Przyrody „Wierzba” „ Pszczółki- nasze przyjaciółki" - podsumowany!
W piątek, 14 lutego został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez stowarzyszenie przy współudziale Koła Pszczelarzy w Żninie, Nadleśnictwa Gołąbki oraz Zespołu Publicznych Szkół w Gąsawie. Mamy przyjemność pochwalić się sukcesami .
W konkursie wyróżnienie zdobyło trzech uczniów naszej szkoły. Są to: Julia Dąbkiewicz z klasy I, Radek Czubala z klasy I oraz Mikołaj Balcerzak z klasy II.
Wielkie brawa dla małych artystów!!!!
Monika Nowak
Zapraszam do obejrzenia czasopisma w języku angielskim "E-mag", które powstało podczas realizacji programu e-twinning. Wzięła w nim udział również nasza szkoła. Uczniowie klasy III szkoły podstawowej z wielkim zaangażowaniem włączyli się w tworzenie artykułów o tradycjach bozonarodzeniowych, naszej szkole i miejscowości. Tworzyli obrazki, opracowywali krótkie teksty i zdjęcia. W efekcie powstały trzy artykuły, które możecie zobaczyć na stronie 4 i 5 poniższego czasopisma.
http://documents.pageflip-flap.com/a3AzHJdEmpHn1mwx#.UxiZ3YVgpCs=&p=9
E.Motko-Kotlarek
Z piątku na sobotę ( 31.01.-01.02.) uczniowie klasy V wraz z opiekunkami: wychowawczynią A. Krupecką i panią M. Urban biwakowali w szkole. Było wesoło i sympatycznie. Po zakweterowaniu bawiliśmy się w ciuciubabkę, ciepło-zimno oraz w szperacza. Następnie przy pizzy i kebabie oglądaliśmy interesujące filmy. A późnym wieczorem udaliśmy się na salę gimnastyczną i graliśmy w piłkę. Rano zmęczeni, ale zadowoleni ze wspólnej zabawy rozeszliśmy się do domów.
Zapraszam do galerii - A. Krupecka
Dnia 22 stycznia odbył się bal karnawałowy dla uczniów szkoły podstawowej. Było miło i sympatycznie. Na balu pojawiły się księżniczki, wróżki, diabełki i inne niesamowite postacie. Oprócz wesołej zabawy przeprowadzono także konkursy: na najładniejszy strój, taniec na gazecie,taniec z krzesłami oraz karmienie murzynkiem. Wszyscy świetnie się bawili. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku. Konkursy przygotowali i przeprowadzili uczniowie Samorządu Szkolnego. Nagrody oraz banany i soczki zakupili i wręczyli przedstawiciele Społecznej Rady Rodziców, a oprawę muzyczną zapewnił pan Stępień - dziękujemy.
Zapraszam do galerii
A. Krupecka
Konkurs językowo-plastyczny CHRISTMAS CARDS
W grudniu uczniowie klas IV-VI naszej szkoły mogli wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim. Wybór zwyzięzców okazał się bardzo trudny, ponieważ kartki konkursowe były wszystkie bardzo piękne. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością. Prace zostały zaprezentowane na wystawie. A oto wyniki konkursu:
I miejsce - Katarzyna Dypolt, klasa V
II miejsce - Kamil Serafin, klasa V
III miejsce - Anna Wiatr, klasa V
wyróżnienie: Przemysław Świtalski, klasa VI,
Filip Przybylski, klasa V.
Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje!!
Beata Wiącek
Wycieczka do Grecji z klasą I gimnazjum
Efekt pracy projektowej " Kultura starożytnej Grecji" został zaprezentowany przez uczniów klasy I gimnazjum na jednej z lekcji historii. Grupy przygotowały inscenizację mitu "Dedal i Ikar", prezentację o położeniu Grecji, florze i faunie kraju "gór i oliwek", omówione zostały główne zabytki a nawet uczniowie stworzyli makietę Partenonu. Były też tańce greckie i pyszne sałatki przygotowane przez zespół kucharzy. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni młodsi koledzy i kolerzanki z klasy III szkoły podstawowej, którzy w nowym roku szkolnym rozpoczną swoją przygodę z historią.
J. Jasewicz
Galeria zdjęć:
http://zslubostron.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=377
Świąteczny nastrój w klasach I - III
Tuż przed Bożym Narodzeniem, uczniowie klasy I - III mieli możliwość poczuć już zapach i klimat świąteczny. Wychowawczy wraz dziećmi dzieliły się ciekawymi informacjami, doświadczeniami związanymi z tradycjami bożonarodzeniowymi. Były również piękne prace plastyczno- techniczne, kolędnicy umilali czas. Był skromny poczęstunek, mnośtwo radości w pachnącym, piernikowym klimacie.
Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.
Monika Nowak