Święto Poezji trwa...
Nasi szkolni poeci - Kamil Kłysz i Wiktoria Giemska laureaci gminnego konkursu "Moje miasto, moja wieś" rozsławiają naszą miejscowość w Internecie. Wiersze opublikowane na stronie Biblioteki Publicznej w Łabiszynie otrzymują dużo ciepłych komentarzy.
Piękną recenzje otrzymał wiersz Kamila od Marka Pindrala - podróżnika, fotografa, tłumacza, dziennikarza i autora książki "Chiny od góry do dołu" :
https://www.facebook.com/marekpindral/posts/1017373514995600?fref=nf
"Wczoraj obchodziliśmy Dzień Poezji, a dziś dotarł do mnie wiersz 10 letniego poety z Lubostronia, Karola Kłysza, który zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w konkursie, zorganizowanym przez Bibliotekę w Łabiszynie, którą przy okazji gorąco pozdrawiam, bo wykonuje wspaniałą robotę na rzecz swojej Małej Ojczyzny. Przeczytajcie go koniecznie, bo jest cudownie bezpretensjonalny, dowcipny i baaardzo mądry, a wiąże się z podróżami:
"Na wsi"
U mnie na wsi dobrze jest,
Ryczy krowa, szczeka pies.
Tutaj zawsze jest wesoło,
Tutaj mam kolegów wkoło.
Tu poznają mnie z daleka,
Tutaj krowa daje mleka.
O poranku kogut pieje.
Z każdą wiosną mam nadzieję,
Że za progiem lato czeka.
Wtedy słońce, lody, rzeka.
I wakacje wyczekane,
Gdy pojadę - hen w nieznane,
Wielkie miasto zwiedzę wreszcie,
Same cuda w takim mieście!
Tam te Tatry i krawaty,
A tu jeździ traktor taty.
Po tygodniu powiem – basta!
Dosyć mam już tego miasta.
Dzisiaj wracam, pa, pa, cześć!
Jednak wolę swoją wieś!
Równie urokliwy jest utwór naszej gimnazjalistki - Wiktorii Giemskiej :
„Mój mały świat''
Jest na ziemi takie miejsce
Gdzie powrócić każdy chce
Tam gdzie ciągną Nas marzenia
Małe...
Duże..
Warte spełnienia
Tam gdzie kogut pieje z rana
Gdzie powietrza świeży smak
Tam gdzie wianki latem plotę
Tam gdzie czas staje w miejscu
Gdzie spacery długie nabierają sensu
Tu wolności można poczuć smak
I skrzydła rozwinąć jak ptak
Wznieść się ponad chmury i zobaczyć z góry
moją wieś - mój mały świat!
Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych twórczych sukcesów !!!
J. Jasewicz
Zespół Szkół w Lubostroniu ZAPRASZA wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z powiatu żnińskiego
na POWIATOWE ZAWODY W UKŁADANIU KOSTKI RUBIKA!
Zachęcamy do rozpowszechniania informacji w powiecie żnińskim: https://youtu.be/5Cxeg2-QjbA
Zgłaszać można uczniów trzech grup wiekowych:
1. naucz.zintegr.,
2. kl. 4-6 sp
3. klasy gimnazjalne.
Karty zgłoszenia należy pobrać tutaj: Karta_zgloszenia_RUBIK_Lubostron_2015-16.doc
Prosimy pamiętać o Oświadczeniu: Oswiadczenie_-RUBIK_Lubostron_2015-16.docx
następnie wypełnić i wysyłać do 30 kwietnia 2016r. na adres szkoły. Wszystkie szczegóły zawodów dostepne sa w Regulaminie: REGULAMIN_Zawodow_powiatowych_RUBIK_Lubostron_2015-16.docx
Termin finału: 19 maja 2016 o godz. 10:00 w Lubostroniu!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Z ramienia Organizatora: Monika Nowak i Agnieszka Pogiel-Kantorska
Zachęcamy do oglądania filmu promującego zawody:
Zachęcamy również do oglądania galerii zdjęć z naszych eliminacji szkolnych: http://zslubostron.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=555
oraz filmiku:
Barwny korowód w Łabiszynie przywitał Wiosnę
21 marca cała społeczność gminy Łabiszyn witała wiosnę w kolorowym korowodzie. W to święto miasteczka włączyli się również przedstawiciele uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Lubostroniu. Barwny korowód - pod wodzą burmistrza Jacka Idziego Kaczmarka wyruszył z ul. Nadnoteckiej. Wszyscy z uśmiechem na twarzy i z kolorowym akcentem udali się pod ratusz. Tu przy skocznej, iście wiosennej muzyce wręczono nagrody w ogłoszonych wcześniej konkursach - poetyckim, plastycznym (na jajko wielkanocne) i najciekawsze wiosenne przebranie.
Duży sukces odnieśli nasi uczniowie. W konkursie poetyckim zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Łabiszynie pt. "Moje miasto, moja wieś" w kategorii klas III – VI szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajął wiersz "Na wsi" Karola Kłysza z kl. III szkoły podstawowej w Lubostroniu (opiekun p. M. Nowak). Natomiat w kategorii gimnazjum i szkoły średnie zaszczytne drugie miejsce zdobyła - Wiktoria Giemska z kl. II, autorka wiersza "Mój mały świat" (opiekun p. J. Jasewicz). Laury zebrały także uczennice w gminnym konkursie plastycznym na jajko wielkanocne - Zuzanna Taraska oraz Dominika Jelonek z klasy II gimnazjum, zajmując kolejno pierwsze oraz drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej (opiekun p. A. Maciejewska - Balcerzak).
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !!!
Tekst: J. Jasewicz, Zdjęcia: A. Krupecka
„Bajka jest dobra na wszystko,.
Na nudę i niepogodę.
Nie możesz wyjść na podwórko?
Wyrusz po żywą wodę!
Weź bułkę – odrastajkę,
Buty siedmiomilowe,
No i czapkę - niewidkę
Koniecznie włóż na głowę.
Przejdź przez zaklęte lustro,
Poznaj magiczne słowa,
Pokonaj złego smoka,
Pozwól się...zaczarować” - Ewa Stadtmuller
Wiosnę powitaliśmy wręcz bajkowo. Uczniowie każdej klasy przygotowali w kilka chwil piękne inscenizacje bajek takich jak: "Rzepka", "Jaś i Małgosia", "Królewna Śnieżka", "Czerwony Kapturek". Były pomysłowe kostiumy, kolorowa scenografia, była spontaniczna i jakże genialna gra małych aktorów, były wiosenne piosenki. Jury w składzie: pani wicedyrektor Ewa Kaczmarek, pani Mirela Piaskowska, pani Alina Miławska oraz pani Halina Błaszczyk, zdecydowała, że pierwsze miejsce otrzymują....... wszyscy! Wyróżniono także siedmioro dzieci, które najbardziej wczuły się w rolę aktora.
Jury oceniło również klasowe Marzanny. Najlepsza okazała się Marzanna klasy I i klasy II. Brawa dla zwycięzców.
Wszyscy zostali nagrodzeni wielkimi brawami, oraz słodkim poczęstunkiem.
Zakończenie imprezy było huczne i baaaardzo głośne. Uczniowie klas 0 - III przeszli przez Lubostroń wołając hałaśliwie "Wiosno przyjdź......", były też instrumenty perkusyjny, kolorowe stroje.
Miejmy nadzieję, że niebawem pani Wiosna przywita nas bardziej zdecydowanie...
Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.
organizator Monika Nowak
Nikt się nie spodziewał, że będzie aż tak fajnie!
Ośmiu uczniów ZS w Lubostroniu uczestniczyło w sześciodniowym wyjeździe zagranicznym, w nagrodę za największe zaangażowanie w działania lokalne projektu "Logic and Maths". Wyjazd obfitował w liczne aktywności w międzynarodowym gronie, związane z uczeniem się, nauczaniem i szkoleniami. Wszystkie zajęcia ukierunkowane były na rozwijanie matematyczno-logicznego myślenia, rozumowania oraz na poszerzenie wiedzy o kraju i regionie. W programie znalazły się zatem: lekcje, gry, warsztaty, szkolenia oraz wycieczki do Wenecji, kolejna do Florencji, wspólne spotkania przy pysznej pizzy i innych włoskich specjałach, a także oficjalne powitanie, pożegnanie i inne cudowne chwile:-)
ZS w Lubostroniu realizuje projekty unijne już od 2006r., ale jeszcze nigdy podczas spotkań międzynarodowych nie gościliśmy w domach obcokrajowców przez cały pobyt! Tym razem każdy z ósemki mieszkał (pojedynczo) u włoskich rodzin! Oczywiście przed wyjazdem towaryszyło nam wiele obaw... Nie mieliśmy pojęcia, jak się porozumiemy z zupełnie obcymi ludźmi, czy będą mili, czy uda nam się przetrwać :-/ Jakże wielkie było nasze zaskoczenie, gdy okazało się jak bardzo otwarci, wspaniałomyslni, kontaktowi są zarówno rodzice, jak też młodzi Włosi! Bardzo szybko każdy z naszych uczestników przekonał się, że są oni dla nas prawie, jak drugi dom. Troszczyli się o nas, podwozili na zajęcia, na przystanki, chociaz początkowo zakładaliśmy przemieszczanie się autobusami, przygotowywali pyszne potrawy -uczty wręcz, na wszelkie sposoby starali się rozmawiać (królował j. angielski, ale oczywiście przeplatany włoskim, polskim i tzw. bodylanguage)! Na przyjęciu pożegnalnym wszyscy płakali. Nikt nie chciał się rozstawać. Najfajniejsze jest to, że młodzież rzeczywiście utrzymuje codzienny kontakt -teraz dzięki telefonom i internetowi. Właśnie dziś przygotowujemy świąteczną kartkę z życzeniami od całej szkoły, a uczestnicy wizyty mimo wspólnych życzeń, wysyłają tez swoje, prywatne dla rodzin. Mam nadzieję, że te przyjaźni mają szansę na dłuższą kontynuację.
Ponieważ ilość zdjęć i nagrań przywiezionych z Włoch jest ogromna i wymaga przeglądu, załączamy tu na początek krótki film, prezentujący jedynie tematyczną część wizyty. Wkrótce załączymy prezentacje młodzieży i zdjęcia.
We Włoszech byli: Magdalena Świtała, Agata Kłossok, Klaudia Krych, Julia, Nowicka, Zuzanna Taraska, Julia Chłodzińska, Jakub Muszyński i Dawid Paszkiewicz.
Kadra nauczycielska: Dyrektor -Alina Borkowska, n-lka matematyki -Agnieszka Grabowska i koordynator projektu -Agnieszka Pogiel-Kantorska.
Liczba Π (Pi) nie przestaje fascynować...
Dnia 14 marca (3,14) w Zespole Szkół w Lubostroniu wiele się działo!
Najpierw cała społeczność szkoły: przedszkolaki, uczniowie aż po gimnazjum oraz nauczyciele i dyrekcja utworzyli około 150 cyfrowe rozwinięcie Ludolfiny (inaczej liczby Pi)! Wcześniej każdemu została przydzielona jedna cyfra, którą 'właściciel' miał przyozdobić na formacie A4. W poniedziałek powstał z nich cudowny, kolorowy ślimak liczby Pi :-) Po tym happeningu liczba zawisła na górnym holu, gdzie można podziwiać piękno każdej cyfry. Niektóre z nich, to prawdziwe arcydzieła!
Kolejnym wydarzeniem była możliwość wzięcia udziału w konkursie na napisanie wiersza lub prozy w jednej z trzech kategorii:
1. Opowiadania, gdzie każde słowo zawiera litery pi np. piłkarz kupił piłkę
2. Wiersza, gdzie każde kolejne słowo posiada tyle liter ile kolejne cyfry rozwinięcia liczby Π, np. 3,141 592 65 „Kot i pies a znana wszystkim to wielka wojna”
3. Ody do liczby Π.
W konkursie nagrodzeni zostali: I miejsce - Tomasz Spychalski (kl.5) oraz Joanna Piątek (kl. I gimn.). Zwycięzcy otrzymali w nagrodę koszulki z nadrukiem liczby Pi, przywiezione 4-go marca br. z Włoch przez grupę uczestników międzynarodowego spotkania w ramach projektu Logic and Maths (Erasmus+).
O godzinie 15:09 (godzina podyktowana była kolejnymi cyframi z rozwinięcia Pi: 3,14159 (3=marzec, 14=dzień, 15=godzina, 09= 9 minut) połączyliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Włoch! Za pomocą Skype mogliśmy znów się zobaczyć i razem pośmiać :-) W tym półgodzinnym spotkaniu uczestniczyły również Dyrektor Alina Borkowska, Wicedyrektor Ewa Kaczmarek oraz 19 gimnazjalistów z grupy projektowej Erasmus+. Wśród nich obecni byli oczywiście najbardziej związani z włoskimi przyjaciółmi -uczestnicy wizyty w Riolo Terme i Castol Valsenio. Po łączeniu internetowym, przy smacznej drożdżówce, wspominaliśmy wizytę, oglądaliśmy zdjęcia i przygotowany przez koordynatorkę film z zajęć projektowych podczas wizyty. Znów zatęskniliśmy za Włochami...
Zachęcamy do oglądania filmu:
oraz zdjęć z Pi Day w galerii: http://zslubostron.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=552
oraz w Tygodniku Pałuki: http://palukitv.pl/galerie/dzien-liczby-pi-lubostron-14-iii-2016.html.
Pi Day w ramach projektu Erasmus+ zorganizowały uczestniczki wizyty we Włoszech:
Dyrektor ZS w Lubostroniu -Alina Borkowska, n-lka matemetyki -Agnieszka Grabowska oraz koordynatorka projektu -Agnieszka Pogiel-Kantorska.
Skąd się wzięły małpy w Internecie?
11 marca 2016 roku odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Skąd się wzięły małpy w Internecie?” w ramach programu i konkursu Wydawnictwa Widnokrąg i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego W zajęciach wzięli udział młodsi uczniowie szkoły podstawowej.
Wstępem do zajęć była wspólna zabawa w szukanie schowanych w sali literek, z których powstało hasło INTERNET rozpoczynające zajęcia. Dzieci tworzyły mapę myśli zapisując słowa i skojarzenia związane z Internetem.
Następnie uczniowie zostali zapoznani z laptopem oraz podstawową budową karty sieciowej, gniazda sieciowego oraz rutera. Dzieci dowiedziały się także, co to jest sieć domowa, co można połączyć w sieć i co się dzieje, kiedy łączymy ze sobą kolejne komputery w biurach, miastach i krajach. Aby lepiej dzieciom zobrazować jak wygląda sieć internetowa wszyscy uczestnicy zajęć wzięli udział w zabawie „Sieć połączeń – tworzymy Internet”. Dzieci wcieliły się w rolę komputera, gniazdka i kabla.
W trakcie rozmowy dzieci miały możliwość obejrzenia rutera, kabla oraz gniazdka karty sieciowej komputera. Odbyły się gry ruchowe a dzięki czytanym fragmentom książki Artura Janickiego „Skąd się wzięły małpy w Internecie?” uczestnicy zajęć poznali co to jest adres strony internetowej oraz jaki jest związek małp z Internetem. Rozszyfrowywali także adresy stron internetowych.
Tematyka nie była łatwa, jednak poprzez praktyczne zadania uczniowie poradzili sobie wspaniale.
J. Jasewicz
Radosław Lipowski laureatem !!!!
Dziś w Urzędzie Marszałkowskim odbył się finał XIII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Do rywalizacji stanęło 19 uczniów z województwa kujawsko - pomorskiego, którzy przebrnęli przez dwa pierwsze etapy konkursu. W zmaganiach uczestniczył uczeń klasy III gimnazjum - Radosław Lipowski, który na konkurs pojechał z opiekunem p. Julitą Jasewicz.
Finał składał się z dwóch etapów: pisemnego testu oraz części ustnej. Test pozwolił wyłonić finalistów i laureatów konkursu. Laureatem został uczeń, który w części pisemnej uzyskał co najmniej 80% punktów możliwych do uzyskania na etapie wojewódzkim.
Następnie suma punktów z testu oraz ocen jurorów z części praktycznej pozwoliła wyłonić trzech zwycięzców, którzy otrzymają nagrody finansowe.
Ostatecznie Radek zajął III miejsce w województwie kujawsko - pomorskim !!!!
Fundatorem pierwszej nagrody finansowej był Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Drugą i trzecią nagrodę ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Nagrodę otrzyma również nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu.
Tytuł laureata konkursu zwalnia Radka z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego. To osiągnięcie gwarantuje mu również miejsce w wybranej przez siebie szkole ponadgimnazjalnej. Cieżka praca ucznia pod kierunkiem nauczyciela wiedzy o społeczeństwie dała wspaniały efekt.
Ogromne gratulacje !!!
Julita Jasewicz
http://sejmik.kujawsko-pomorskie.pl/1521/final-xiii-regionalnego-konkursu-wiedzy-o-samorzadzie-terytorialnym-dla-uczniow-gimna
KOSTKA RUBIKA
-rozstrzygnięcie konkursu!
W konkursie uczestniczyło 26 uczniów ZS w Lubostroniu klas 1-6 SP i Gimnazjum. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach: eliminacje i finał każdej grupy wiekowej.
Mistrzynią szkoły została uczennica klasy 5 SP -Hanna Kotlarek, która całą kostkę ułożyła w czasie 1,20 min. Drugi czas należy do jej brata -Krzysztofa Kotlarka z kl. 2 SP (1,37min.), a trzeci do Krzysztofa Tafelskiego z kl. I gimn. (2,31 min.)
Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:
1-3 SP
I m-ce Krzysztof Kotlarek
II m-ce Maria Mika
III m-ce Jakub Niewolak
wyróżn. Oliwia Rucińska
4-6 SP
I m-ce Hanna Kotlarek
II m-ce -------------- nie przyznano (ze względu na dużą różnice w stosunku do I m-ca)
III m-ce Amelia Urban
wyróżn. Jola Wysocka
Gimnazjum
I m-ce Krzysztof Tafelski (tylko jeden uczeń gimnazjum zakwalifikował się do finału).
GRATULUJEMY !!!
Zapraszamy do galerii: http://zslubostron.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=546
- Monika Nowak i Agnieszka Pogiel-Kantorska
3 MAGICZNE GUZIKI
i BIERKI DO GRY W WARCABY
W konkursie "3 magiczne guziki" nagrodą jest KURS_TECHNIK_PAMIECIOWYCH__Po_rozum_do_glowy dla 15 uczniów!
Do konkursu zaprosiliśmy uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych oraz I gimnazjów gminy Łabiszyn.
Niespotykaną nagrodą obdarowani zostali:
z Ojrzanowa * Natalia Kubicka / Jakub Taraska / Nicole Jankowska / Alicja Kosmalska
z Lubostronia * Zofia Rambowicz / Wiktoria Różańska / Nikola Stępień / Kornelia Cudo / Filip Przybylski / Joanna Piątek / Julia Hełminiak / Weronika Jankowska / Alicja Szczepańska / Anna Wiatr / Marcin Hernet.
W tym konkursie przeważały prace plastyczne i wiersze (po naciśnięciu kolejno 3 guzików przedstawiające zdarzenia, które dla uczestnika mają największe znaczenie i dały najwięcej szczęścia w przeszłości i obecnie oraz wyobrażenie tego, co chciałby dla siebie na przyszłość).
Zapraszamy do relacji z Tygodnika Pałuki: http://palukitv.pl/wideo/2428/Trzy_magiczne_guziki_Lubostron.html
oraz do galerii zdjęć: http://zslubostron.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=546
----------------------------------------------------------
Kolejny konkurs, tym razem dla klas 1-4 SP, polegał na wykonaniu kompletu (12 szt.+1) bierek /pionków do gry w warcaby techniką dowolną. Wpłynęło 15 kompletów własnego dzieła i pomysłu. Ostatecznie wygranymi zostali:
I m-ce Kacper Patyk
II m-ce Julia Dąbkiewicz
III m-ce Nikola Musiał
wyróżn. Gracjan Pacholski
------------------------------------------
WSZYSTKIM BARDZO GRATULUJEMY!
-Agnieszka Pogiel-Kantorska
Joanna Piątek z Gimnazjum w Lubostroniu zdobyła Grand Prix w Konkurskie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
16 lutego w Gminnym Centrum Kultury Stodoła w Gąsawie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów m.in. z Barcina, Piechcina, Lubostronia i Gąsawy. Lubostroń reprezentowała : Amelia Urban, Joanna Piątek i Agata Balcerzak pod opieką p. J. Jasewicz. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wcześniej przygotowaną prezentację multimedialna o powstaniu oraz brali udział w teście. Komisji konkursowej przewodził Franciszek Szafrański, szef żnińskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
W kategorii prezentacja w grupie uczniów szkół podstawowych miejsce III zajęła uczennica klasy V w Lubostroniu - Amelia Urban. Duży sukces odnosła również uczennica klasy I gimnazjum - Joanna Piątek. Otrzymała podwójne wyróżnienie - zdobyła Grand Prix Konkursu oraz I miejsce w kategorii prezentacja !!!!!
Ogromne gratulacje !!!!
Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, Instytut Pamięci Narodowej, a także konsula honorowego Czarnogóry. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem wójta Gąsawy.
Nauczyciel przygotowujący uczniów - Julita Jasewicz
http://palukitv.pl/galerie/konkurs-wiedzy-o-powstaniu-wielkopolskim-gasawa-16-ii-2016.html
Dnia 12 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki.
Uroczystość rozpoczęto koncertem życzeń. Pracownicy szkoły i uczniowie
mieli przyjemność wysłuchać życzeń i pięknych piosenek płynących przez radiowęzeł.
W tym dniu uruchomiono także szkolną pocztę. Przedstawiciele samorządu szkolnego
roznosili okolicznościowe kartki i liściki. Z tej okazji wręczano również tulipany i breloczki
z serduszkiem. Było miło i sympatycznie. Impreza została przygotowana przez uczniów
Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem opiekunów.
Zapraszamy do galerii:
Aldona Krupecka i Julita Jasewicz
Dnia 21 stycznia w Pałacu w Lubostroniu odbyła się wielka uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie kalsy II, pod kierunkiem pani Aliny Miławskiej, przygotowali przedstawienie i slodki poczęstunek dla naszych seniorów. Były różne piosenki i wierszyki,a na koniec ognisty rock &roll poderwał do tańca niemal każdą babcię i każdego dziadka.Po przedstawieniu wszyscy poczętowali się slodyczami i owocami, a potem uczestniczyli w wesołych zabawach i konkursach. Zapraszamy do galerii.
Przygotowała :A. Miławska
Małpy w Internecie
Z radością informuę, że biblioteka szkolna została zakwalifikowana do konkursu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego "Skąd się wzięły małpy w Internecie?" w wyniku którego otrzymamy książeczki i scenariusz na ciekawe zajęcia z dziećmi. Do programu przystąpi tylko 100 bibliotek w Polsce.
Dziękujemy Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego !
Moda na czytanie trwa! Liczę, że zajęcia biblioteczne z ciekawą książką będą dla Was atrakcyjne :)
J. Jasewicz
12 lutego 2016r., w Łabiszyńskim Domu Kultury, odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Fotograficznego pod hasłem "Gmina Łabiszyn w obiektywie". Organizatorem był Burmistrz Łabiszyna.
W konkursie, z powodzeniem wzięła udział uczennica klasy I - Nikola Musiał, która zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej do 16 lat.
Wielkie brawa dla laureatki!!!
Zapraszam do galerii.
Halina Błaszczyk
W karnawale same bale...
Bal dla uczniów gimnazjum odbył się 4 lutego 2016 r. Zabawa była udana, mimo niskiej frekwencji. Uczniowie, którzy przybli na tańce pokazali, jak dobrze potrafią się bawić. W przerwie na poczęstunek komisja podejmowała decyzję, kto zostanie Królem i Królową Balu. Wybór był trudny, ponieważ wiele osób tego dnia się wyróźniało. Ostatecznie Królem Balu 2016 został nieoceniony tancerz każedej dyskoteki - Dawid Lewandowski z kl. II gimnazjum. Natomiast Królową została Natalia Lisiewicz w charakteryzacji z lat 70.
Zapraszam do galerii zdjęć, J. Jasewicz
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal karnawałowy Gimnazjalistów.
Dnia 4 lutego 2016 roku rozpoczęto rywalizację bilardową w ramach Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej dziewcząt, które cyklicznie odbywają się w Żninie. Turniej rozpoczęto od godziny 9.00. Grano w odmianę 8 bil do trzech wygranych. Gospodarzem turnieju i sędzią głównym był Marcin Ostrowski, instruktor UKS Pałuki Żnin. W rywalizacji uczestniczyły kluby z regionu tj.: UKS Łabiszynianka, UKS Lubostroń, UKS Pałuki Żnin, UKS Piechcin i UKS Dragon Janowiec Wielkopolski - fundator nagród. Turniej zakończył się zwycięstwem:
I m. Bogna Świtała - UKS Pałuki Żnin
II m. Weronika Derezińska - UKS Łabiszynianka Łabiszyn
III m. Magda Świtała - UKS Lubostroń i Ola Piąstka - UKS Łabiszynianka
Gratulujemy ! ! !
Zapraszamy do galerii :) i na stronę tygodnika "Pałuki"
http://palukitv.pl/galerie/palucka-liga-bilardowa-znin-4-ii-2016.html
http://zslubostron.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=540
Tekst i foto Waldemar Fercho