Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal Karnawałowy Tygrysków i Kubusiów.
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczając im wielu przeżyć i radości. Tak było też u nas. W dniu 24.II.2017 roku w przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, piratów, czarownice… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci świetnie bawiły się uczestnicząc we wspólnej zabawie ze swoimi wychowawcami. W sali podczas pląsów robiło się kolorowo. Wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
PANU TOMKOWI MACIEJEWSKIEMU ZA OPRAWĘ MUZYCZNĄ
PANI MAŁGORZACIE ZDROJEWSKIEJ ZA WYKONANE ZDJĘCIA
Mirela Szumacher-Piaskowska
W Polsce Dzień Kota obchodzimy od 2006 roku, obchody tego dnia przypadają na dzień 17 lutego. Głównym celem ustanowienienia tego święta jest uwrażliwianie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie. W samej tylko Polsce jest około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Dlatego warto już w przedszkolu uwrażliwiać dzieci na krzywdę zwierząt. Kubusie i Tygrysy tego dnia na zajęciach miały okazję zapoznać się z różnymi rasami kotów oraz ciekawostkami na ich temat. Przedszkolaki wiedzą już w jaki sposób należy dbać o kota. Dzieci wzięły udział w zabawie której mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat bajkowych kotów. Zdobytą wiedzę podczas zajęć mogły wykorzystać grając w grę dywanową przygotowana specjalnie na tą okazję. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki o głodnym kotku a na koniec wszystkie zamieniły się w koty malując swoje buzie.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Mirela Szumacher-Piaskowska
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnych chłodnych dni, są takie dwa kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To 21 i 22 stycznia – wtedy swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie. W naszym przedszkolu uroczystości z okazji tych świąt są tradycją na stałe wpisaną w kalendarz przedszkolnych uroczystości. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny. Oprócz wierszy i piosenek pojawiły się tańce. Babcie i Dziadkowie otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane drobne upominki, a słodki poczęstunek był miłym dodatkiem do tego wyjątkowego spotkania.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Mirela Szumacher-Piaskowska
Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty.
Ostatni czwartek karnawału uczniowie klasy I uczcili tańcem, zabawą i słodkościami. Dzieci dowiedziałay się, skad wzięła się tradycja jedzenia pączków. Potem to już było naprawdę wesoło. Uczniowie brali udział w konkursach, tańczyli, śpiewali. Tradycyjnie w Tłusty Czwartek każdy zjadł wielkiego, pysznego pączka. Tak klasa pierwsza pożegnała cudowny czas karnawału.
Zapraszam do galerii zdjęć.
Monika Nowak
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ MASKĘ KARNAWAŁOWĄ ROZSTRZYGNIĘTY!!!!
Dnia 22.II.2017 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na NAJPIĘKNIEJSZĄ MASKĘ KARNAWAŁOWĄ.W konkursie wzięły udział przedszkola z naszej gminy. Prace zostały nadesłane przez Przedszkole w Nowym Dąbiu, Przedszkole w Ojrzanowie, Przedszkole w Łabiszynie, Przedszkole w Lubostroniu.
Jurry w składzie : Jolanta ,Radecka, Mirela Szumacher- Piaskowska ,Karolina Lewandowska, Ewa Witucka i Monika Nowak po burzliwej naradzie rozstrzygnęło konkurs przyznając następujące miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.
W KATEGORII 3-4-LATKI
MIEJSCE I FILIP BARAN – Przedszkole w Lubostroniu
MIEJSCE II FRANCISZEK NIEDBALSKI –Przedszkole w Lubostroniu
MIEJSCE III ADRIANNA MARCINIAK –Przedszkole w Ojrzanowie
KATEGORIA 5-6-LATKI
I MIEJSCE LAURA KIEŁPIŃSKA – Przedszkole w Łabiszynie
II MIEJSCE WIKTOR KRUSZKA – Przedszkole w Lubostroniu
III MIEJSCE WŁADYSŁAW BRZYKCY –Przedszkole Lubostroniu
WYRÓŻNIENIA:
FILIP FILANOWSKI – Przedszkole w Lubostroniu
AMELIA DYPOLT – Przedszkole w Lubostroniu
MARCIN SZYMCZAK – Przedszkole w Ojrzanowie
ZOSIA TRELA - Przedszkole w Nowym Dąbiu
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii II powiatowy Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim.
Patrycja laureatką II Powiatowego Konkursu o Powstaniu Wielkopolskim
Prezentacja Patrycji Kupis, uczennicy klasy I gimnazjum zwyciężyła w II Powiatowym Konkursie o Powstaniu Wielkopolskim w kategorii gimnazjum.
20 lutego 2017r w Zespole Publicznych Szkół w Gąsawie odbył się finał konkursu o powstaniu wielkopolskim. Był to etap powiatowy, podczas którego wyłonieni ze zgłoszonych szkół uczniowie, mieli okazję wykazać się wiedzą dotyczącą ww tematu.
Wzięli w nim udział przedstawiciele sześciu szkół podstawowych i gimnazjów ze Żnina, Barcina, Lasek Wielkich, Lubostronia i Gąsawy. Konkurs zorganizowały nauczycielki ZPS w Gąsawie: Aurelia Grajek i Katarzyna Kuchta-Tomaszewska, przy współudziale dyrektora Jacka Superczyńskiego. Honorowym patronatem konkurs objął wójt Błażej Łabędzki.
W konkursie reprezentowały szkołę również ubiegłoroczne finalistki - Joanna Piątek (zeszłoroczna zwyciężczyni) oraz Amelia Urban. Uczennice wzbogaciły więdzę i nabyły nowych doświadczeń. Do konkursu uczennice przygotowała Julita Jasewicz, nauczyciel historii.
Serdeczne gratulacje!
J. Jasewicz
Program artystyczny ,,Mam talent''
Dnia 1 4 lutego z okazji Walentynek odbył się w naszej szkole program artystyczny pt.,, Mam talent'' W programie tym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne,akrobatyczne, sportowe i sztuczki. Poziom był bardzo wysoki, więc wszyscy z dużym zainteresowaniem śledzili poczynania wykonawców. Impreza została przygotowana przez uczniów samorzadu uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów: p. A. Krupeckiej i p. J.Jasewicz. Wykonawców oceniało jury w składzie: p.dyr. A. Borkowska. p. A. Pogiel - Kantorska oraz p. J. Komasińska. Oprawę muzyczną zapewnił p. T. Maciejewski.
Zwycięzcami konkursu zostały uczennice kl. IIa gimnazjum : Julia Hełminiak i Weronika Derezińska. Dziewczęta zaprezentowały bardzo ciekawy układ gimnastyczny. Nagrodą był pamiątkowy puchar. Gratulujemy!
Inni nagrodzeni to:
W kategorii wokal:
- Zuzanna Taraska i Julia Nowicka z kl. III gimn.
- Nikola Stępień z kl. I gimn.
- Zosia Kornacka z kl. III S.P.
- Mateusz Przybylski z kl. I S.P.
W kategorii akrobacje gimnastyczne:
- Nathasa Ayyad i Julia Maciejewska z kl. III S.P.
W kategorii sztuczki:
- Dawid Rozwarski i PatrykPrzybylski z kl. I gimn.
Tekst: A. Krupecka
Zapraszamy do galerii - J. Jasewicz
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gala Bilardowa 21.1.2017 Podsumowanie PMLB sezon 2016 i turniej o puchar burmistrza Łabiszyna.
Dnia 21 stycznia 2017 roku w Lubostroniu odbyła się gala podsumowująca sezon bilardowy 2016 roku na pałukach. To już VII gala w naszej szkole zorganizowana we współpracy ze Stefanem Kryszakiem. Licznie przybyłych zawodników, instruktorów, rodziców i gości powitała dyrektor Alina Borkowska, gratulując wszystkim bilardzistom sukcesów. Podziękowania zostały złożone także Stefanowi Kryszakowi, który był inicjatorem bilardu na pałukach, obecnie prezes UKS Łabiszynianka Łabiszyn, sponsor wszystkich pucharów, medali i statuetek dzisiejszej imprezy.
Następnie głos zabrała wiceburmistrz miasta Łabiszyn Marlena Bujak, która wyraziła radość z tak licznego grona młodych bilardzistów, życząc sukcesów w nadchodzącym sezonie. Zapewniła, że burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek czynnie wspiera finansowo kluby bilardowe, których sukcesy w skali kraju promują miasto i gminę Łabiszyn.
Stefan Kryszak podziękował trenerom za pracę z młodzieżą w klubach i wręczył statuetki. Trafiły one także do dyrektor Aliny Borkowskiej i wicedyrektor Ewy Kaczmarek. Natomiast trener Łabiszynianki otrzymał od dyrektor Aliny Borkowskiej pamiątkowy album zabytków UNESCO.
Stefan Kryszak zaakcentował, że w naszym gronie są dwie mistrzynie Polski:
Bogna Świtała (UKS Pałuki Żnin) Mistrzyni Polski Juniorek i Aleksandra Piąstka (UKS Łabiszyn) Mistrzyni Polski UKS. Podobnie wielki sukces osiągnęła Julia Chłodzińska (UKS Lubostroń) zajmując brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorek i Mistrzostwach Polski UKS, za co dyrektor Alina Borkowska wręczyła pamiątkowy medal.
Najlepszym drużynom i zawodnikom wręczono puchary i medale za osiągnięcia w Pałuckiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej:
Indywidualnie dziewczęta:
I m. Bogna Świtała UKS Pałuki Żnin
II m. Weronika Derezińska UKS Łabiszynianka Łabiszyn
III m. Aleksandra Piąstka UKS Łabiszynianka Łabiszyn
drużynowo:
I m. UKS Łabiszynianka Łabiszyn i UKS Pałuki Żnin
II m. UKS Dragon Janowiec Wielkopolski
III m. UKS Piechcin
indywidualnie chłopcy:
I m. Radosław Grubich UKS Dragon Janowiec Wielkopolski
II m. Krystian Jaskólski UKS Dragon Janowiec Wielkopolski
III m. Łukasz Furmaniak UKS Dragon Janowiec Wielkopolski
indywidualnie młodziki:
I m. Dawid Borkowski UKS Łabiszynianka Łabiszyn
II m. Dominik Wojciechowski UKS Piechcin
III m. Patryk Przybylski UKS Lubostroń
drużynowo młodziki:
I m UKS Piechcin
II m. UKS Dragon Janowiec Wielkopolski
III m. UKS Lubostroń
Następnie rozegrano turniej o puchar burmistrza Łabiszyna, który zakończył się dopiero wieczorem:
I m. Olivier Pipin UKS Piechcin
II m. Anna Wypych UKS Dragon Janowiec Wielkopolski
III m. Dawid Borkowski i Szymon Binek UKS Łabiszynianka Łabiszyn
młodzicy:
I m. Kacper Brejski UKS Piechcin
II m. Otylia Basińska UKS Piechcin
III m. Daniel Jakubowski UKS Piechcin i Szymon Jasewicz UKS Łabiszynianka Łabiszyn
Naszą szkołę reprezentowali:
Kacper Robak (V m), Patryk Przybylski (IX m), Jolanta Wysocka, Natalia Stępień, Nathan Ayyad, Miłosz Targosz, Dawid Rozwarski, Dominik Jankowski, Magda Świtała, Julia Chłodzińska, Jakub Niewolak, Bartek Pijarowski, Marta Brzykcy.
więcej na stronach tygodnika "Pałuki" i You Tube:
http://palukitv.pl/galerie/turniej-o-puchar-burmistrza-labiszyna-lubostron-21-i-2017.html
http://palukitv.pl/galerie/regionalna-gala-bilardowa-lubostron-21-i-2017.html
http://zslubostron.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=664
Tekst i foto Waldemar Fercho
Do budynku Teatru Miejskiego w Inowrocławiu zawitał wrocławski Narodowy Teatr Edukacji ze spektaklem pt. "Kamienie na szaniec", opartym na książce Aleksandra Kamińskiego pod tym samym tytułem oraz na zapiskach Zośki- jednego z głównych bohaterów tej wspaniałej historii.
Uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję zmierzyć się z kolejną adaptacją znanej wszystkim lektury. Okazało się, że losy bohaterów- gigantów, którzy już na zawsze wpisali się w naszą świadomość narodową, są na scenie równie ekscytujące i poruszające jak na ekranie. Młodzież opuściła teatr wzruszona i pełna wrażeń.Pod opieką pań: Julity Jasewicz, Danuty Kuśnierz, Reginy Słowińskiej i Agnieszki Maciejewskiej- Balcerzak nasi uczniowie szczęśliwie wrócili do szkoły.
Zdjęcia pochodzą z archiwum teatru.
opracowała A. Maciejewska- Balcerzak
Wtorkowe przedpołudnie, 24 stycznia, uczniowie kl. I - III spędzili ...w teatrze.
Na ten dzień zaplanowano wyjazd do Teatru Miejskiego w Inowrocławiu, na spektakl "Piękna i Bestia".
Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały i żywo reagowały na wszystko, co działo się na scenie. Były brawa, wspólne nucenie melodii, podpowiedzi kierowane w stronę postaci, okrzyki przerażenia... Oj, działo się!
Powodem była przepiękna historia, barwnie zaprezentowana przez aktorów Wrocławskiego Narodowego Teatru Edukacji.
Spektakl wzruszał, bawił i jednocześnie uczył, ukazując poświęcenie i bezinteresowną miłość, wspaniałą przemianę charakteru oraz ilustrując ponadczasowe prawdy - "Nie wszystko złoto, co się świeci", "NIe sądź po pozorach!"
Halina Błaszczyk
Swoje przedstawienie piątoklasiści w poniedziałek, 16 01, 2017 r. pokazali kolegom z klas: czwartej i trzeciej. Spotkali się z miłym przyjęciem i zainteresowaniem.
Za zaangażowanie, poważne podejście do zadania wszyscy uczniowie zasłużyli na wielkie brawa i gratulacje.
Zapraszam do galerii (klik w tytuł).
Agnieszka Maciejewska- Balcerzak
Żywa lekcja historii
Dnia 17 stycznia odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii. Dwoje aktorów Grupy Artystycznej „Rekonstrukto” w strojach szlacheckich przedstawiło realia staropolskiego sarmatyzmu, zwyczaje i broń epoki. Podczas opowiadania aktywizowano uczniów do zabawy. Prezentowano różne rodzaje broni, elementy stroju sarmackiego, sposoby walki oraz wymierzania kar. Było wesoło i sympatycznie. Uczestnikom przybliżono w ciekawy sposób historię i obyczaje minionych wieków.
J. Jasewicz
Decyzja zapadła!
Do Włoch, na drugą wizytę naszych uczniów, w ramach projektu "Logic and Maths", lecimy w marcu (20-26)! Cały tydzień spędzimy z młodzieżą w Riolo Terme i Casola Valsenio.
Po ubiegłorocznej, pierwszej wizycie we Włoszech i po październikowym goszczeniu Włochów w Lubostroniu, nasze znajomości przerodziły się w prawdziwe przyjaźnie! Tym bardziej nie możemy doczekać się kolejnego spotkania! Tym razem również będziemy goszczeni w domach naszych włoskich przyjaciół :-)
A oto 11-stka szczęśliwców:
Opiekunami są: p. Paweł Tomaszewski i p. Agnieszka Pogiel-Kantorska.
Do wspomnień z poprzednich dwóch spotkań zapraszamy do zakładki ERASMUS+
Dnia 10 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Na balu pojawiły się aniołki, diabełki,księżniczki, czarownice i inne niesamowite postacie. W trakcie balu przeprowadzono także konkursy na najładniejszy strój i taniec z balonem. Konkursy przygotowali i przeprowadzili uczniowie Samorządów Uczniowskich pod kierunkiem p. A. Krupeckiej oraz p.J.Jasewicz . W pięknie udekorowanej sali wszyscy świetnie się bawili. Uczniowie otrzymali również mandarynki i soczki, które zostały zakupione przez przedstawicieli Społecznej Rady Rodziców. Pani wicedyrektor Ewa Kaczmarek powitała zebranych oraz wręczyła nagrody. Oprawę muzyczną zapewnił pan Stępień.
Zapraszam do galerii:
A. Krupecka