Niektórzy z naszych uczniów zostaną być może gwiazdami szklanego ekranu. Wszystko za sprawą wizyty w siedzibie TVP Bydgoszcz, którą zwiedzali dziś uczniowie kl. 4, 5 i 6. Dowiedzieliśmy się co nieco o kulisach powstawania programów, choć nie udało sie niestety od razu zaistnieć na antenie telewizji. Za to niektórzy z uczestników wycieczki już mieli okazję poczuć się artystami- muzykami i stanąć na scenie Filharmonii Pomorskiej, gdzie uczestniczyliśmy w audycji pt. "Formy i foremki". Wysłuchaliśmy tak ciekawych instrumentów jak... maszyna do pisania, a dla odmiany także utwór, w którym nie ma ani jednej nuty. Ostatnią, nieco niespodziewaną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Misyjnego. Tam mogliśmy przymierzyć nakrycia głowy z różnych stron świata, zagrać na afrykanskich instrumentach, obejrzeć figurki, maski plemienne, stroje, biżuterię, narzędzia, broń do polowań przywiezione głównie z Afryki. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego pełnego wrażeń dnia!
przygotowali: Paweł Tomaszewski, Agnieszka Pogiel-Kantorska, Marta Drożniakiewicz
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do TVP Bydgoszcz, Filharmonii Pomorskiej i Muzeum Misyjnego.
W dniach od 09. 05. 2018r. do 11. 05. 2018 r. odbyła sie wycieczka, w której wzięli udział uczniowie klas: IIIa, IIIb i II gimnazjum pod opieką wychowawców: R. Słowińskiej, A. Maciejewskiej- Balcerzak, E. Motko-Kotlarek i J. Jasewicz.
Zwiedzaliśmy Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz- Bbirkenau - były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady, które wywarło na nas ogromne wrażenie. Kolejnego dnia spacerowaliśmy i zwiedzaliśmy Kraków (Wawel z katedrą, dzwonem Zygmunta i kryptami królów i pisarzy, Kościół Mariacki, Sukiennice, Rynek krakowski, Collegium Maius - najstarszy budynek należący do Uniwersytetu Jagiellońskiego) , a po południu zwiedzaliśmy Kopalnię soli - "Wieliczka" (również niezwykłe przeżycia). Ostatniego dnia odwiedziliśmy jeszcze smoka wawelskiego, Kościół na Skałce, w którym znajduje się Krypta Zasłużonych z grobowcami m.in. Cz. Młosza, J. Malczewskiego. Następnie przeszliśmy spacerkiem do krakowskiego Kazimierza- starej żydowskiej dzielnicy. Przytulne kafejki i restauracje tej dzielnicy, galerie i antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć.
na Wawelu
Cały czas towarzyszyło nam słońce, nie opuszczały świetne humory.
Agnieszka Maciejewska- Balcerzak
Dzień przed serią świąt narodowych klasa IIIa pod kierunkiem p. Danuty Kuśnierz przygotowała i zaprezentowała krótkie przedstawienie, które w niebanalny sposób przybliżyło społeczności szkolnej historię Święta Konstytucji 3 maja. Wykorzystane w nim zastały materiały filmowe nakręcone przez uczniów z p. A. Maciejewską- Balcerzak. Uczennice klasy VII prowadzone przez p. P. Tomaszewskiego wsparły przedsięwzięcie wolkalnie i instrumantalnie.
A. Maciejewska-Balcerzak
Dnia 16 maja 2018 o godz 17 00 odbędzie się licytacja 2 stołów bilardowych.
Zainteresowanych kupnem serdecznie zapraszamy!
Moduł Ogłoszenia ZS został zmodyfikowany
KUBUSIE UCZĄ SIĘ UDZIELAC PIERWSZEJ POMOCY
We wtorek 24.IV.2018 Kubusie wzięły udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadziła pani Izabela Borzych – pielęgniarka szkolna. Opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy oraz jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały wskazówek pani pielęgniarki. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.
Mirela Szumacher-Piaskowska
PODZIEKOWANIA DLA PANI IZABELI BORZYCH
TYGRYSKI I KUBUSIE NA WYCIECZCE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W ŁABISZNIE
Dnia 23.IV.2018 przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Łabiszynie. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Tygryski i Kubusie zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pań pracujących w bibliotece jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią i co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Dzieci wysłuchały także humorystycznego opowiadania przeczytanego przez panią Grażynę Błaszkiewicz – kierowika biblioteki. Na koniec przedszkolaki wykonały pamiątkowe bransoletki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń wracały do przedszkola z uśmiechem i radością na twarzach. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnia wizyta Tygrysków i Kubusiów w tym miejscu.
Mirela Szumacher-Piaskowska
Okazuje się, że muzyka ma wiele wspólnego z ekologią! Udowodnili to uczniowie klasy 4, którzy własnoręcznie wykonali ekologiczne instrumenty wykorzystując do tego stare pudełka, kartony, gazety, opakowania plastikowe. Pomysłowość i nakład pracy pracy w wielu przypadkach przyniosły niesamowite efekty. Na lekcji muzyki zagrała więc wspaniała eko-orkiestra. Zachęcamy do obejrzenia tych wspaniałaych wytworów ekologicznej myśli muzycznej! tekst i zdjęcia: Paweł Tomaszewski
Dnia 23 kwietnia obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczennice klasy II gimnazjum przez radio węzeł zachęcały słuchaczy do dbania o środowisko Przypomniały zasady,których należy przestrzegać, aby chronić przyrodę oraz zprezentowały wiersz ,, Ratujmy Ziemię''.W tym dniu odbył się także Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Przedstawiciele klas IV - VII i gimnazjum otrzymali do wykonania 7 zadań: Mieli do odgadnięcia przysłowia ekologiczne, rozpoznanie na podstawie liści gatunków drzew, ułożenie z puzzli mapę Polski itp. Na wykonanie każdej czynności wyznaczono 5 min. Było wiele emocji i wrażeń oraz świetna zabawa. Uczniowie radzili sobie bardzo dobrze. Imprezę przygotowały: kol. Aleksandra Jakubczyk i Aldona Krupecka.
Z klas IV - VI zwyciężyła kl.V
- Maria Mika, Oliwia Kułakowska, Jakub Niewolak.
Z klas VII - II - III gimn. zwyciężyła kl. IIIA
- Weronika Derezińska, Patrycja Studzińska, Marcin Hernet.
Gratulujemy.
Zapraszam do galerii zdjęć - A. Krupecka
24 kwietnia 2018 r. o godzinie 10.00 w hali sportowej I LO im. Braci Śniadeckich w Żninie rozpoczęły się XI Powiatowe Targi Szkolne, w których wzięli udział nasi uczniowie klas trzecich gimnazjum.
Młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych całego powiatu. Ponadto uczestnicy byli częstowani własnoręcznymi wyrobami gastronomicznymi starszych kolegów, mogli poddać się masażowi dłoni, wypróbować triki makijażowe, obejrzeć musztrę... a także wylosować ciekawe upominki. Szczęściara Alicja Sz. wylosowała bon upominkowy do Empiku o wartości 100 zł ☺️- gratulujemy, zazdrościmy.
Następnie uczniowie obejrzeli szkołę i warsztaty ZSP w Żninie przy ul. Browarowej.
Mamy nadzieję, że udział w targach pozwoli wielu uczniom podjąć trafne decyzje w kwestii wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.
Opiekunki wyjazdu
Agnieszka Maciejewska-Balcerzak
Aldona Krupecka
23 kwietnia, w Zespole Szkół w Łabiszynie, odbył się Gminny Konkurs recytatorski "Wierszyki łamiące języki". Prezentacja tego typu wierszy to niełatwa sprawa! Wymaga językowego mistrzostwa!
Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Grześ Jarolewski z kl. I, Ola Lipowska z kl. II i Basia Niedbalska z kl. III.
II miejsce w kategorii kl. III zdobyła Basia Niedbalska.
Brawa dla naszych reprezentantów! ;)
Zapraszam do galerii zdjęć.
Halina Błaszczyk
11 kwietnia uczniowie klas IV - V ze szkoły w Lubostroniu oraz klasy IV z Ojrzanowa w celu miłego spędzenia czasu wolnego wybrali się do Poznania na Termy Maltańskie. Na pływalni przebywaliśmy 2 godziny i wszyscy świetnie się bawili. Beztroskiej zabawie w wodzie pod bacznym ,, okiem'' ratowników nie było końca. W tym czsie skorzystaliśmy ze wszystkich udostępnionych nam atrakcji. Wielką frajdę sprawiały dzieciom zjazdy w rurze na pontonach oraz pływanie w falach sztucznego morza.Opiekę w czasie wycieczki sprawowały: Joanna Komasińska, Katarzyna Poleszak i Aldona Krupecka.
Aldona Krupecka
13 kwietnia klasy trzecie gimnazjum w Lubostroniu pod opieką wychowawczyń, p. A. Maciejewskiej- Balcerzak i p. R. Słowińskiej, wybrały się na drzwi otwarte do ZSN w Gąsawie, by zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły.
Uczniowie zostali bardzo sympatycznie przyjeci zarówno przez starszych kolegów jak i przez nauczycieli. Obejrzeli klasy, uczestniczyli w pokazie sprzętu rolniczego, spróbowali pyszności przygotowanych przez uczniów oraz obejrzeli wystawę zwierząt.
Zapewne po takim wspaniałym przyjęciu, ktoś spośród gimnazjalistów zasili szeregi ZSN w Gąsawie.
Było wspaniale.
Agnieszka Maciejewska-Balcerzak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
WIELKANOCNE KONKURSY
Tradycyjnie Rada Samorządu Uczniowskiego z opiekunami zorganizowała przed świętami dla społeczności uczniowskiej konkursy wielkanocne.
1) Klasowy na gazetkę ścienną o tematyce wielkanocnej:
- w kategorii klas I - III SP zwyciężyła klasa III
- w kategorii klas IV - VI SP zwyciężyła klasa V
- w kategorii klas 7 oraz II -III gimnazjum zwyciężyła klasa IIIa
2) Konkurs indywidualny na wiersz o tematyce wielkanocnej:
I miejsce Maja Kośmider kl. I SP oraz Marta Piechowicz kl. VI SP
II miejsce Nikola Musiał kl. III SP
III miejsce Aleksandra Lipowska kl. II SP
Wyróżnienia: Amelia Łuczak, Mateusz Przybylski i Justyna Ossowska z klasy II SP
Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursach wręczono podczas świątecznego apelu w dniu 27.03.br. , natomiast każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom :)
J. Jasewicz
Z okazji świąt wielkanocnych zostały przeprowadzone w naszej szkole konkursy świąteczne z języka angielskiego. Dzieci z klas I-III mogły przygotować słowniczki obrazkowe z hasłami świątecznymi w j. angielskim, natomiast uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie dotyczącym znajomości słownictwa dotyczącego świąt wielkanocnych.
Wyniki konkursu dla klas I-III:
I miejsce – Justyna Ossowska, kl. II, Gracjan Niemiec, kl. II
II miejsce – Klaudia Raczyńska, kl. III
III miejsce – Maja Kośmider, kl. I, Wiktoria Polak, kl. III
Wyróżnienia: Laura Dypolt, kl. III, Amelia Dypolt, kl.I, Alicja Szymańska kl. III, Amelia Łuczak, kl. II.
Wystawa prac znajduje się w gablocie na korytarzu szkolnym.
W konkursie dla klas starszych wyróżnienie otrzymał Antoni Kozłowski z klasy VI.
Gratulacje!!!
Beata Wiącek
Malutki baranek ma złote nózki,
pilnuje pisanek na trawce z rzeżuski,
Gdy nikt nie widzi, chorągiewką buja
i cicho beczy - wesołego Alleluja.
W niedzielę palmową odbyło się podsumowanie Konkursu na Najpiekniejszą Palmę Wielkanocną. Pomysłodawcą i ogranizatorem tego przedsięwzięcia był Teatr Muzyczny z Zespołu Szkół w Lubostroniu, świetlica środowiskowa w Lubostroniu oraz Pałac Lubostroń.
W pierwszej części spotkania dzieci z Teatru Muzycznego przedstawiły piękną inscenizację o tematyce wielkanocnej. Było to piękne i radosne wprowadzenie do odczytania wyników konkursu.
Jury w składzie: pani Alfreda Kala, pani Karolina Malak oraz pani Angelika Wiatr, przedstawiło protokół konkursu:
Wyróżnienia:
Gabriela Niedbalska
Amelia Targosz
Adam Piątkiewicz
Jessica Kiełczyńska
Gracjan Niemiec
Oliwia Rucińska
Jagoda Maciejewska
miejsce III:
Krystian Kiełczyński
Fabian Strzyż
miejsce II:
Waleria Lewicka
Franek Niedbalski
Grzegorz Jarolewski
miejsce I:
Marcelina Rucińska
Dawid Zdrojewski
Amelia Dypolt
Michał Szebda
Wiktor Kubiak
Marta Jankowska
RODZINNE WYKONANIE
Miejsce I
Adrian Piechowicz, Daniel Dutkiewicz
Maja Kośmider, Mateusz Kośmider
Izabela Niemiec i Alicja Niemiec z mamą i tatą
Basia Niedbalska z mamą
Madzia Jarolewska z siostrą Violą Jarolewską
Klaudia Raczyńska z babcią
miejsce II
Natalia Niemiec z mamą Eweliną Niemiec
Julia Zawadzka z mamą oraz młodszym bratem
miejsce III
Przemek, Marysia Mika
Wyróżnienia:
Laura Dypolt kl. 3 z babcią
Nikola Musiał kl. 3 z mamą
Nagrody ufundowali: Zespół Szkół Lubostroń, Pałac w Lubostroniu, parafia, Teatr Muzyczny.
Po uroczystości wszyscy zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia prac konkursowych.
Gratulujemy zwycięzcom!
Pani Halina Błaszczyk zaprasza do galerii zdjęć.
Monika Nowak
27 marca odbył się coroczny Konkurs piosenki "Wiosna, piękna i radosna", dla małych artystów z kl. I - III.
Swoje talenty wokalne zaprezentowało trzynastu uczestników. Dominującą tematyką piosenek była, oczywiście wiosna!
Profesjonalnie konkurs poprowadzili uczniowie kl. III - Oliwia Woźniak i Nikodem Rożek.
Oto wyniki:
I miejsce - Ignacy Kwiatkowski (kl. I)
Mateusz Przybylski (kl. II)
Madzia Jarolewska (kl. III)
II miejsce - Ola Lipowska (kl. II)
Laura Dypolt (kl. III)
Basia Niedbalska (kl. III)
Wyróżnienia - duet Amelka Dypolt i Jessica Kiełczyńska (kl. I)
Marta Jankowska (kl. III)
GRATULACJE!!!
Zapraszam do galerii.
Organizator konkursu Halina Błaszczyk