Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bieg na 100-lecie Niepodległej (klasy IV-VI).
„Pamiętajmy o tych co odeszli'' Przedszkolaki z wizytą na cmentarzu
Początek listopada to czas dla nas bardzo szczególny. W zgiełku i wrzawie codziennych obowiązków, zabieganiu, wspominamy tych, których już z nami nie ma. Zostały po nich stare fotografie i mogiły. Porządkując groby, stawiając kwiaty i paląc znicze oddajemy im szacunek.
W dniu 31.10.2018 roku dzieci z grypy Tygryski i Kubusie odwiedziły cmentarz w Łabiszynie. Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia zniczy, tak i w tym dniu dzieci zapaliły symboliczne światełka na grobie żołnierzy i pod krzyżem, wspólnie z panią odmówiły modlitwę.
Nasza wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie.
W przedszkolu staramy się uczyć dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazać im, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. Dzisiejszy dzień przyniósł naszym wychowankom wiele refleksji i przemyśleń, którymi chętnie się dzielili po powrocie do przedszkola.
Jolanta Radecka
Zapraszam do galerii zdjęć
Obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości
W Zespole Szkół w Lubostroniu trwały od tygodni przygotowania do obchodów 100 lat Polski Niepodległej. Wśród podjętych działań znalazły się następujące inicjatywy:
- uroczysta Akademia 9.11., montaż słowno - muzyczny wykonany przez uczniów klasy VII;
- odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego „Rekord dla Niepodległej” o godzinie 11.11 przez całą społeczność szkolną;
- lekcja historii w klasie III gimnazjum z udziałem gości: p. Teresy Cieniak – świadka historii II wojny światowej i okupacji, księdza proboszcza lubostrońskiej parafii oraz dyrektora szkoły;
- Bieg dla Niepodległej uczniów w parku pałacowym oraz grupy młodsze na orliku, trasa 100m, 9.11;
- wystawy ścienne i tablice: „Twórcy niepodległości”, „100 lat Niepodległości” oraz okolicznościowe dekoracje;
- powstanie na korytarzu szkolnym „Drzewa Niepodległości” z najważniejszymi datami z historii naszego narodu;
- przygotowanie uczniów do konkursów gminnych „Pro Patria”;
- organizacja szkolnego konkursu „Życzenia dla Polski”;
- akcje „100 flag na 100-lecie Niepodległości Polski” oraz „100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości Polski”
- wysłanie kartek do powstańców warszawskich w ramach akcji „Bohater On”, kl. Vb szkoły podstawowej i III gimnazjum.
- projekty przedmiotowe o tematyce patriotycznej realizowane na wybranych lekcjach;
Wszystkie te działania pokazały ogromną integrację i zarazem mobilizację społeczności szkolnej podczas pięknego przeżywania 100. rocznicy Niepodległości.
Tygryski brały udział w "Biegu na 100-lecie Niepodległej" zorganizowanym przez p. Romanę Brzykcy. Rozpoczęliśmy od rozgrzewki a następnie dzieci przebiegły odległość 100 metrów. W ten sposób zakończyliśmy tygodniowy cykl zajęć poświęconych kształtowaniu postawy patriotyzmu oraz rozbudzaniu szacunku dla symboli narodowych.
Karolina Lewandowska
Zapraszam do galerii zdjęć
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bieg na 100-lecie Niepodległej (klasy 0 - III).
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bieg na 100-lecie Niepodległej.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 100 LAT POLSKI NIEPODLEGŁEJ - szkolne obchody.
8 listopada 2018 r. odbył się gminny konkurs pieśni patriotycznej.
Znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.
W Kategoria klas I - III:
I miejsce - zespół w składzie: Aleksandra Lipowska, Amelia Łuczak, Mateusz Przybylski (klasa III)
II miejsce - Mikołaj Bujewski (klasa I)
Kategoria klas IV - VI:
wyróżnienie - Justyna Kropińska (klasa Va)
Kategoria klas VII - VIII i gimnazjum:
I miejsce - Paulina Kardach (klasaVIII)
Wielkie gratulacje!
Halina Błaszczyk, Monika Nowak, Paweł Tomaszewski
Dziś, 8 listopada 2018r. podczas uroczystego podsumowania kampanii "Przemoc boli" został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny przeprowadzony z inicjatywy pedagog Ewy Wituckiej, pod czujnym okiem p. Haliny Błaszczyk i p. Agnieszki Maciejewskiej -Balcerzak oraz współpracy p. Jolanty Lindman- Kończalskiej.
Do jurorów dotarło wiele pięknych i pomysłowych prac. Oto wyniki:
kategoria klas I-III SP
I miejsce - Justyna Ossowska- kl.III
II miejsce - Karolina Majdzińska - kl.III
III miejsce - Aleksandra Lipowska - kl. III
wyróznienie- Filip Baran - klasa I
kategoria klas IV-VII
I miejsce - Amelia Barth - kl. IV
II miejsce - Patrycja Strzemkowska - kl. IV
III miejsce - Weronika Skwarczyńska - kl. VII
wyróżnienia- Wiktoria Swoińska - kl. VI
Natalia Niemiec - kl. V
Zwycięzcy zostali obdarowani małymi upominkami a ich prace wyeksponowane w szkolnej galerii plastycznej.
Gratulujemy
Agnieszka Maciejewska- Balcerzak
Halina Błaszczyk
Jolanta Lindman- Kończalska
7 listopada 2018 r. odbył się niezwykły, bo w roku jubileuszowym dla naszej Ojczyzny, konkurs recytatorski. Jak co roku uczniowie i uczennice godnie reprezentowali naszą szkołę.
W kategorii klas I - III
III miejsce zajęła Kaja Tomaszewska (klasa 1),
natomiast wyróżnienie zdobył Gracjan Niemiec (klasa 3).
W kategorii klas IV-VI
I miejsce zajęła Natalia Niemiec (klasa 5b),
a wyróżnienia otrzymały: Laura Dypolt (klasa4)
i Oliwia Rucińska (klasa6).
W kategorii klas VII-VIII i gimnazjum
II miejsce zajął Dawid Borkowski (klasa 8),
III miejsce przypadło Patycji Sikorze (klasa8).
Uczniom składają serdeczne gratulacje:
p. Beata Gołębiowska, p. Agnieszka Maciejewska- Balcerzak, p. Monika Nowak i p. Halina Błaszczyk
29 października klasy 4, 5a i 5b uczestniczyły w widowisku muzyczno- teatralnym pt. "Baśnie polskie", zorganizowanym w bydgoskim Multikinie przez Wrocławski Teatr In-Art.
Inspiracją przedstawienia były trzy znane i lubiane polskie baśnie "Złota kaczka", "Waligóra i Wyrwidąb" oraz "Bazyliszek".
Artyści zabrali uczniów w świat bajek, w odległe krainy, gdzie barwne postacie, przecudna muzyka i dekoracja stworzyły klimat dla przeżycia tej przygody. Spektakl z pewnością napełnił wyobraźnię dzieci pouczającymi przygodami baśniowych bohaterów i pozwolił wejść w świat, w którym dobro zwycięża zło, bohaterstwo i odwaga zostają nagrodzone a wytrwałym i pracowitym dane jest dojście do wymarzonego celu.
Wyjazd udany. Buzie zadowolone... To najważniejsze.
Opiekunowie: p. Beata Gołębiowska, p. Julita Jasewicz, p. Beata Wiącek
Organizatorka Agnieszka Maciejewska- Balcerzak
PROŚBA SZCZĘŚCIARZA!!!
Grupa Tygryski i Kubusie organizują zbiórkę żywności, zabawek, kocyków dla zwierząt przebywajacych w schronisku.
wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane potrzebujacym zwierzętom.
Zbiórka potrwa do 16.11.2018r.
PROSIMY PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO NASZEJ AKCJI!!!!
Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią - nieważne. Każdy z nich obchodził 25 października swoje święto - Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego święto przypada w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt.
Z okazji obchodów Dnia Kundelka nasze przedszkolak poznały historię "Smutaska" bezdomnego pieska – przeprowadzały burze mózgów nt. „W jaki sposób można pomóc pieskowi, żeby ze Smutaska zmieniła się w Szczęściarza. Tygryski i Kubusie wykonały prace plastyczną przedstawiającą kundelka. Wspólnie z wychowawczyniami zainicjowały akcje pomocy dla zwierząt ze schroniska – zbiórka żywności, kocyków, zabawek.
Zapraszam do galerii zdjęc
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekty na historii w klasach V.
Mam dopiero 7 lat,
jestem jeszcze mały...
15 października 2018r., pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Lubostroniu. W obecności zaproszonych gości, złożyli uroczyste Ślubowanie. Po nim nastąpił akt Pasowania na Ucznia, którego wielkim ołówkiem dokonała pani dyrektor Alina Borkowska. Kolejnym punktem była prezentacja programu artystycznego, w czasie którego pierwszaki z ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Były brawa, miłe słowa, a od rodziców upominki - liczydła, mające ułatwić naukę matematyki. Koniec spotkania, to same słodkości, które dla gości i bohaterów dnia, przygotowali rodzice. Dziękujemy.
Zapraszam do galerii zdjęć.
Halina Błaszczyk
OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA DRZEWA U TYGRYSKÓW I KUBUSIÓW
Na całym świecie 10 października obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DRZEWA. Obchody tego święta zainicjował w 1872 roku w USA Juliusz Morton miłośnik i znawca przyrody. Kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. My w naszym przedszkolu zdecydowaliśmy się spojrzeć w przyszłość razem z dziećmi, ponieważ naszym wspólnym marzeniem jest żyć i cieszyć się pięknem otaczającej nas przyrody. By te wspaniałe marzenia mogły się spełnić czasami należy się zatrzymać, by zrobić coś dla natury .Tygryski i Kubusie tego dnia poznały różne gatunki drzew i nauczyły się je rozpoznawać. Zapoznały się z ważnymi funkcjami jakie pełnią drzewa w naszym ekosystemie. Dzieci wykonały z materiałów przeznaczonych do recyklingu pracę plastyczną, która ozdobiła hol szkoły. Uwieńczeniem całej akcji było zasadzenie przez Tygryski i Kubusie drzewka na placu zabaw. Drzewko otrzymało nawet swoje imię – BRZOZA BASIA. Po zakończonej akcji przedszkolaki złożyli uroczyste ślubowanie, że będą dbać o drzewa oraz troskliwie opiekować się BRZOZĄ BASIĄ.
ZAPRASZAM DO GALERII ZDJĘĆ
Mirela Szumacher- Piaskowska
Już po raz czwarty obchodziliśmy w naszym przedszkolu MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Celem tego międzynarodowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Obchody tego nietypowego święta to także dobra okazja do kształtowania u dzieci wiary we własne siły i odkrywanie talentów. Inspiracją do obchodów tego święta było wydanie przez amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa w 2003 roku, książeczki pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości i odkryła drzemiący w niej talent. Książka bardzo szybko zdobyła popularność nie tylko u najmłodszych czytelników.
Wszystkie przedszkolaki z zaciekawieniem i skupieniem obejrzały film o małej Vasthi.. Następnie wychowawczynie odczytały dzieciom list zostawiony przez Kropkę, która zachęcała Kubusie i Tygrysy do zabawy. Dzieci udały się na poszukiwanie zadań zostawionych przez Kropkę na terenie szkoły. Po wykonaniu wszystkich zadań przedszkolaki wróciły do swoich klas i tam tworzyły prace plastyczne z kropek. Tego dnia nie zbrakło również rozmów z dziećmi na temat ich zainteresowań i talentów. Przedszkolaki wiedzą, że każdy z nich ma jakiś talent!!!! Ważne jest też, aby mieć wokoło osoby, które wspierają nas i wierzą w nas tak jak nauczycielka małej Vashti.
ZAPRASZAM DO GALERII ZDJĘĆ.
Mirela Szumacher-Piaskowska
Samorząd Uczniowski prowadził dzisiaj kampanię profrekwencyjną przed niedzielnymi wyborami samorządowymi. Wcześniej uczniowie przygotowali hasła i odezwy do dorosłych, by namówić ich do pójścia w niedzielę, 21 października br., na wybory i wzięcia udziału w głosowaniu. Uczniowie odczytali przez szkolny radiowęzeł rozmowę dwóch uczniów o tym, co to są wybory samorządowe i dlaczego udział w głosowaniu ma tak wielkie znaczenie. Plakaty z hasłami zostały rozwieszone w szkole oraz w kilku miejscach naszej gminy.
To bardzo ważne, by dzieci i młodzież już teraz zdobywała wiedzę o mechanizmach wyborczych, o możliwościach z nich wynikających oraz świadomość wzorowych postaw obywatelskich. Może w przyszłości, gdy zdobędą prawo wyborcze, przypomną sobie o kampanii, którą sami prowadzili i to im nie pozwoli obojętnie przejść obok ważnych wydarzeń w ich lokalnych społecznościach.
Zachęcamy do przeczytania
Apelu profrekwencyjnego do Dorosłych: 2018.10.16_apel_profrekwencyjny_-_RODZICE.docx
Dialogu o wyborach samorządowych: 2018.10.16_dialog_o_wyborach-_RADIOWEZEL.docx
i do oglądania zdjęć naszych plakatów: (kliknij TUTAJ).
Życzymy udanego spaceru niedzielnego w kierunku lokali wyborczych! :)
-Opiekunki RSU
Święto wszystkich pracowników szkoły uczciliśmy12 października uroczyście i troszkę dowcipnie - dzięki twórczości Jana Brzechwy.
Członkowie Samorząu Uczniowskiego wraz z przyjaciółmi przygotowali przedstawienie, w którym pojawiły się postaci spotykane na co dzień w każdej polskiej szkole - Leń, Zosia Samosia, Skarżypyta, Marzyciel ... Była też nauczycielka, która próbowała sobie z nimi wszystkimi poradzić. Na domiar wszystkiego przyleciały Ufolódki i ... wyobraźcie sobie, mimo próby przepędzenia ich przez przerażoną Sprzątaczkę, zostały przyjęte do graona uczniów tej szkoły! Najważniejsze, że zdecydowały się wraz z innymi uczniami przyjąć zasady panujące w szkole: szacunek, punktualność, uprzejmość, pilność i pracowitość. Oczywiście nie zabrakło też życzeń i cudownej róży dla Dyrekcji i wszystkich pracowników! Atmosfera tego dnia była taka, jaką chciałoby się mieć codziennie :) śpiew, uśmiech, uściski i duuużo radości.
Każdy aktor zasługuje na brawa! Gratulujemy udanego występu!
Oto zdjęcia z uroczystości (kliknij TUTAJ).
- Opiekunki RSU
ZAPROSZENIE
Z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
zapraszam wszystkich chętnych uczniów na żywą lekcje historii
„ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI”
Dnia 21 listopada br. o godz. 12.00
Pokaz poprowadzi w naszej szkole Bractwo Rycerskie „Kerin”
Koszt - 6zł. Wpłaty należy dokonać u skarbnika klasy do 7 listopada br.
Tematyka spotkania: Historia odrodzenia naszego kraju, czyli o tym, jak z potężnej Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku zniknęliśmy z wszelkich map, po to, by po stu dwudziestu trzech latach niewoli ponownie móc mówić swobodnie w języku polskim. Zajrzymy do Konstytucji 3-ciego Maja, będziemy świadkami powstania Kościuszkowskiego, a także zobaczymy wspaniałego Marszałka Piłsudskiego, obserwując jego poczynania od lat najmłodszych aż do Bitwy Warszawskiej.
Zachęcam, J. Jasewicz